679
  • hatchoum
    #399
    Sziasztok,

    az eMule Plus-t használom már egy kis ideje, de a beállításoknál csak nemrég vettem észre, hogy nem úgy állítottam be a megosztást, hogy más is lássa. Ennek meg is lett az eredménye, mert néhány felhasználó "agresszív felhasználónak" minősített, és a sebességem is le lett véve, meg a keresési funkció sem működik már. Átállítottam, de ennek ellenére úgy láttam, hogy a régebben letöltött file-aimat meg a sjátjaimat nem töltik, pedig a régebbi letöltéskor azokra is volt érdeklődés. Lehetséges , hogy nem is látszanak ezezk mások számára. Nem jó helyet válaszottam eredetileg, ezért párszor át kellett pakolni, de ezt meg is adtam a könyvtárak között. Lehet, hogy ez az oka ? Tudok valamit ez ellen tenni ? És azért mit tudnék tenni, hogy javítsak a megítélésemen ? Mennyi idő múlva változik ez meg ? Vagy jobb, ha megpróbálok inkább más programot , esetleg edonkey-t használni ?

    köszi a segítségeteket előre is

    hatchoum



  • Culram #398
    Vagy ha még esetleg vagy akkor még lehet az hogy, hátha... :D

    Szóval a router ha olyan akkor a tűzfal beállításoknál vagy máshol, belövöd a DMZ kapcsolót vagy akármit és beírod hozzá a router által kiosztott IP-det. Ezzel már műkszenie kell.
  • tomo
    #397
    eloszor router nelkul bird mukodesre, ha az megvan rakd ele a routert, ha igy enm mukodik a router meg sincs jol beallitva.

    segitseget talalhatsz a www.portforward.com on
  • webajandek
    #396
    Sziasztok!
    Szeretnék egy kis segítséget kérni. Az "emule" nevű fájlcserélőt szeretném használni. UPC-s ADSL modemem van amibe be van dugva egy SMC WBR14-G2 router, na ennek a bolynak a végén lógok egy laptoppal wierless-en keresztül.
    Beállítottam az SMC-be a portokat és a windows tűzfalba is. Ennek ellenére a tesztnél még mindíg azt írja az emule, hogy nem látja nyitva a TCP portot és így csak alacsony ügyfélazonosítót tud biztosítani. Kiba lassú így a letöltésem! HELP MEEEEE!!!!!!

    Köszi: Gábor
  • marcio mela
    #395
    Milyen fájlcserélő van még amivel video fájlokat lehet letölteni?Pl. torrent formában nem találok videoklipet.eMule-val sokat de nem tudom mással még többet lehetne.A Trinity and Beyond c. dok.filmet is eMule-n találtam meg.
  • Culram #394
    köszönöm... sikerült megoldani.
  • tomo
    #393
    nezd egy biztos,ennek semmi koze az emulehoz.
    tuzfalad routered , viruskeresot , akadalyoz.
  • Culram #392
    Ki volt kapcsolva, de azért beállítottam kivételnek. Comodom van helyette, de abban mindent átengedek szintén.
  • tomo
    #391
    windows sajat tuzfala is akadalyozhat
  • Culram #390
    Szasztok! Lenne egy olyan problémám hogy, újra raktam a rendszert és a port teszternél nem műkszik a kapcsolat. Szóval azt írja ki hogy nem sikerült tesztelni. Mi lehet a probléma? A routeren be van állítva a DMZ. Gőzőm sincsen már. PLZ Help.
  • tomo
    #389
    frisstsd a szerverlistad:
    http://www.gruk.org/server.met.gz
  • genRob
    #388
    Sziasztok!

    Csak 2 szervert látok a listában, nálatok is hasonló a helyzet vagy nálam van vmi gond?
  • mellon
    #387
    Köszönöm a segítséget.

  • tomo
    #386
    prioritas oszlopban QR azt mutatja hanyadik vagy az adott juzernel a sorban ( ehez ki kell listazni a peereket 2 katintassal ) , szal ha 2x kattintasz azt mutatja kiktol toltod. szal ne is keresd a neved.

    a "feltoltes" atvitelehez 3 filet kell atmenteni, ezeket az edonkey topikban emlitettem. de az mp3akarmi oldalon is leirjak, sot az emule hivatalos helpben is.

    windows ujrarakasnal pedig egyszeruen mentsd el az egesz emule konyvtarat. de a legcelszerubb, ha masik particion taerolod, amit nem torolsz le. a programot nem kell telepiteni, mukodik anelkul is.

  • mellon
    #385
    A 307es hozzászólás félig meg is adja az első kérdésemre a választ. A könyvtárnál a Program files/emule mappárra gondolsz? Majd nekiugrok az eDonkey topiknak is.
    A harmadik kérdésemre meg is találtam a 311es hozzászólásodban a választ, de a priorítás oszlopban nem látom magam. Szerintem valamit elnéztem, de nem tudom mit :)
  • tomo
    #384
    ha vegigolvasod mindket topikot, minden kerdesdre megtalallod a valaszt.
  • mellon
    #383
    Hello.
    A napokban elkezdtem ismerkedni a edonkeyval és az eMulelal. Nagyon tetszik a rendszer, és amire én használom (szeretném használni), arra talán ez a legjobb. Próbáltam itt-ott utánna olvasgatni, hogy szerezzek egy kis infót, de pl a torrenthez képest jóval kevesebb van.
    Jelenleg az eMule 0.48a klienst használom.
    A topikot elolvastam, és az Mp3 portálra is benéztem. Láttam, hogy többször felmerült a kérdés, hogy mi történik akkor ha újrarakja valaki a windowst, vagy másik klienst rak fel, hogy maradjanak meg az adatok? Ha lecserélném a jelenlegi klienst pl a Morphra akkor mely fájlokat kéne kimásolnom, mert gondolom az egész mappa nem jó ötlet.
    A jelenlegi arányom több mint 3:1. Ha feljavítanám 5:1 hez akkor előrébbkerülnék a sorban (gondolom a feltöltött adat is beszámít), vagy jó ha csak 1:1 felett vagyok.
    Rákattintok 2x a letöltés közben lévő fájlra, és nem látom a nevem. Ott kell nézni, hogy hanyadik vagyok a sorba?

    Kicsit csodálkozok, hogy ilyen kevesen írnak a topikba (az eDonkeyben sincs sokkal több hozzászólás), pedig tényleg jó a rendszer. Én torrent után kezdtem el kipróbálni az eDonkeyt, és a kezdeti idegenkedés, így 3-4 nap után már nincs is.
  • Navon
    #382
    Meg tudná esetleg v.ki mondani, hogy mitől van, hogy amikor fel akarok csatlakozni a legújabb emule plus klienssel akkor azt írja ki, hogy Lowid és nem csatlakozik fel?
    Tűzfal biztos jól van beállítva már megnéztem, mit tegyek?
  • luisa
    #381
    Sziasztok!
    Ne haragudjatok, hogy beóvatlankodom ide. Még a múlt héten véletlenül találtam rá erre az oldalra, de nagyon sokáig tartott, amíg engedett beírni. CICAI-nak szeretném üzenni, hogy én is gyűjtöm Daniel Auteuil filmjeit és ha lenne kedve, segíthetnénk egymásnak kipótolni a gyűjteményünket. Hogy ne offoljunk, ide írhatna: [email protected]
    Nagyon köszönök minden választ! :-) Luisa
  • tomo
    #380
    el kell olvasnia topikot.
  • red13
    #379
    Üdv!
    Most szedtem le a programot és még hülye vagyok hozzá. Rákattintottam arra a filmre, amit leszeretnék szedni, de az istennek sem kezdi el. Mi a gond? vagy hogy kell beállítani?
  • Deloi
    #378
    Na most a kapcsolódás alatt mit értünk? Ha sorba állok vkinél, az már akkor gondolom az(eddig a letöltést gondoltam annak, amit a két szám után zárójelben jelez), mert így kijön akkor nekem az a x/y szám. Bocs, akkor ezek szerint tényleg kevertem a torrenttel.
  • cicai
    #377
    Köszönöm szépen a választ-válaszokat.
  • tomo
    #376
    jo,de ertelmesen nem sikerult hozzaszolnod :P
  • PetruZ
    #375
    Kiemelni a "lenne"-t, meg a "csak"-ot nem kötözködés, hanem szőrszálhasogatás. További jó étvégyat hozzá... ;)
  • tomo
    #374
    a lenne szo meg kimaradt. igy egesz mast jelent amit irtal.
    es igen kotozkodom
  • tomo
    #373
    mar bocs de ez marhasag. nem tudsz letolteni feltolto nelkul, ergo , nem mehet csak a "leech"
  • PetruZ
    #372
    Azt mondtam, ez lenne a lényege. DC-nél nem az, ott csak a leech megy. :)
  • tomo
    #371
    0/21 azt jelenti semnkihez sem kapcsolodsz a 21 jelenleg ismert kliensbol. (deloi rosszul tudja/osszekeveri a torrent kliensevel )
    varj kicsit. ( lenyeges hogy a kis foldgolyon (jobb also sarok )mindket nyil zold legyen.vagyis mind a kad mind a edsk rendszeren aktiv legyel )


    azt hogy 100% ban megvan e a file valakinek a jobb klikk a fileon es details , general part: xx available xx 100% jelzesbol latod. ha nem 100% akkor jelenleg nem ismersz olyat akinek megvan.
    ha nem akarsz ennyit nyomogatni a letoltesi sav szine is jelzi.

    egyebkent , amikor a kereso kidobja, akkor pirossal jeloli azt amelyiknel nem lat 100% os klienst a szerver. de ez nem mervado, mert az egyes ed2k szerverek nagyon keves klienst latnak. erdemes elinditani ers ugy ellonerizni, van e 100% os kliens.

    (( az alatalad emlietett file sajna valoban jelenleg senkinek nincs meg , sot a 21 kliensnek ugyanaz a 10% ( ranezesre 10%) van meg. meglehetosen kicsi az eselye , hogy ezt leszedd. de! nekem is volt olyan fileom amit tobb mint 1 evig szedtem, hasonlo korulmenyek kozt.))

    azt meg hogy melyik filet osztod vissza, a megosztott konyvataraid atrendezesevel allithatod be,de! az xtreme mod megfigyeleseim szerint eleg jol menedzseli a letolteseket, igy erre nincs szukseg. persze azt csinalsz amit akarsz.)

    miert lenne a p2p lenyege, hogy a toltes alatt levo feilok megosztodnak?
    es mi van pl a dc vel az nem p2p mert nem osztodik meg toltes alatt levo file? ( dc++ klienel pl )

  • PetruZ
    #370
    A töltés alatt lévő fájlok automatikusan és mindig megosztódnak, ez a p2p lényege.
  • Deloi
    #369
    1: én ezt úgy csináltam, hogy azt a mappát osztottam meg, ahova az ideiglenes, töltésben lévő fájlokat teszi. Én úgy hallottam, főleg tényleg ezeket érdemes megosztani(ami logikus mondjuk), de ha valaki megerősítene ebben, az jó lenne, mert ezt nem vágom teljesen.
  • Deloi
    #368
    Ha duplán rákkattintasz a színekből látod kinek mennyi van meg(asszem a fehér rész nincs meg neki) Amúgy a 0/21 is azt mondja, hogy nincs meg senkinek 100%-ban. De azért is megállhatott, mert várakozik, mert mondjuk lelécelt, akitől töltötted.
  • cicai
    #367
    Volna még 2 kérdésem.
    1. Azt hogyan tudom be állítani, hogy csak azt összam vissza, amit letöltök? Vagy az a jó, mint a torenteknél hogy több minden legyen meg osztva?
    2. van egy film, amit el kezdtem le tölteni. A címe L'Indic-Daniel Auteuil töl. Elindult jól a letöltés és megállt 55MB nál. Ez azt jelenti nincs fent teljesen a film vagy várjak türelemmel. A források oszlopában ez a szám érték van 0/21
    Köszönöm a segítséget.
  • cicai
    #366
    Köszönöm szépen.
    Végre nem az a BIG BAG 8 jön ki. Elő ugró kis ablakba alul mindig vírusfigyelmeztetés jött ki rá.
  • tomo
    #365
    ed2k://|server|62.241.53.16|4242|/
    ez tkepp ip es port.
  • cicai
    #364
    tomo!
    Írtam neked egy privit. Olvastad? Tudnál nekem segíteni? donkey server 2 re való csatlakozásban segítenél nekem? Nem tudom, hogy kell csatlakozni, és azt se tudom, honnan lehet ezeket letölteni már, mint a szervereket.
    Lehet hülyeséget, kérdezek?
  • Mordarath
    #363
    Igeeeeeeeeeeeeeeeeeen !!
    Megkönyörült rajtam a Csacsik Istene!
    Nem tudom hogy mitől, de újra oké minden.
  • Mordarath
    #362
    Legjobb tudomásom szerint semmi.
    A letöltés megy gond nélkül, csak a feltöltés (naná majd fordítva) nem
  • tomo
    #361
    es mi valtozott az emult 2 napban? uj router pl? uj programok? akarmi?
  • Mordarath
    #360
    Sziasztok!
    A problémám amivel hozzátok fordulok a köv:
    Kb 2 éve használom az emule-t gond nélkül, de egy pár napja csak a hajam tépem. A csatlakozásokkal nincs gond, high id, sorra is kerülök, de pár kB után (50-200) minden letöltés megszakad. Eddig nem volt fönt az Xtreme, de sajnos az sem oldotta meg a problémát.
    Remélem Ti tudtok valami megoldást.
    Előre is köszönöm!