679
  • marcio mela
    #439
    Tényleg jó link.Pl. jó tudni,hogy minden szerver kapcsolatban van a másikkal ezért mindegy melyikre csatlakozik az ember.Az emule beszerzi a másik "szerveren található" forrásokat is.

  • marcio mela
    #438
    THX!
    Nincs nyulkapiszka.
  • marcio mela
    #437
    THX!
    nincs nyulkapiszka
  • PetruZ
    #436
    Az emule kliensekben van egy webszerver is, amely arra szolgál, hogy távolról (pl. munkából) is tudd vezérelni a klienst, a transfer listát, stb. Amíg nem tudod mit csinálsz, eszedbe ne jusson bekapcsolni.
  • marcio mela
    #435
    Nálam:

    Webszrv.
    Állapot: letiltva

    Ez most jól van így?Nem tudom mióta van.Talán mindig is.
  • tomo
    #434
    kezdj eltolteni valamit es amit van par kliens, akkor probald kapcsolni a kadhoz bootstrap IP megnyomasaval
  • Mardel
    #433
    nodes.dat Letöltöd, bemásolod az emule config könyvtárába, aztán kapcsolódj a kadhoz.
  • cola
    #432
    Sziasztok!
    valaki segítsen,nem talál kad hálózatot ez a szar!!!!!!!!hogyan lehet megcsinállni?
  • notspoon
    #431
    off: újratelepítés nem a hobbim, másik gépemen a win98se 2006 jan. 25 óta fennvan és semmi baja. peace
  • notspoon
    #430
    éppen azért mondtam h reinstallálja a progit h eltűnjenek a pontjai és kedje tiszta lappal az egészet. azt mondta csak ezt az egy fájlt tölti és nem akar neki lejönni. szerintem ha reinstallálja és utána megoszt jópár mindent arra az időre amíg lejön az az 1 fájl, sokkal jobb esélye van, mint még fél évet várni, mire lejön neki...
  • Mardel
    #429
    Az általam adott linken ven server lista help, mivel az 2003as keltezésű és 2004 ótas köztudott hogy vannak kamu szerverek, ezért azt nem érdemes elolvasni. Lejebb írtam, hogyan lehet biztonságos szerverlistát szerezni.
  • Mardel
    #428
    Én nem venném azt az oldalt készpénznek.

    Pl. telepítsd újra? Tipikus windowsos beidegződés nem megy vmio, nem értünk hozzá, újrakezdjük az egészet. Nem mellesleg ha emulet újratelepíted, akkor elvesznek a pontjaid, mert az a te gépeden tárolódik, nem szerveren és nem is a másik gépén.

    Meg ez a szerverlistás dolog is kicst hajmeresztő letölt egy biztonságilag kétes server listát még ipfiltert sem állít be.

    Itt van pár cikk a hamis szerverekről:

    Adatgyüjtő ed2k szerverek
    Hamis ed2k/eMule szerverek! (Nem a cikk keletkezési ideje számít, hanem amit ír, mert még mindig aktuális dolog!)
    Én ezt az oldalt jobban ajánlom emule kezdőknek , mert itt legalább értett is hozzá az író, és nem írt badarságokat.


  • marcio mela
    #427
    Azt hiszem valamivel nem vagyok tisztában.Mit mutat meg az emule a Megosztás gombra kattintva?
  • marcio mela
    #426
    Köszönet a segítségekért!
    Most kipróbálom őket.

  • notspoon
    #425
    marcio mela!

    próbáld meg, hogy megosztasz nagyon sokmindent. az ed2k hálózat egy pontozási rendszeren alapszik és minél több pontja van vkinek, annál jobban és gyorsabban tud letölteni (minél több mindent osztasz meg és !töltesz fel!, annál több pontod lesz). ossz meg bármit (kivéve persze személyes dolgokat) minél többet (xxGB-ot), várd meg amíg szednek töled és nézd meg úgy mit reagál a rendszer!
  • notspoon
    #424
    rcstuning!

    próbáld meg újratelepíteni a progit! nekem is volt ilyen problémám és ezzel megszűnt!
    mielőtt uninstallálod, itt találhatsz bővebb infót:

    www.mindenamitakarsz.mlap.hu
    a "hasznos emule tippek" részben a "megjegyzés a kliens-pontjai-hoz" írásban
  • Mardel
    #423
    Megvan első képen az Upload Slot Speedet 4,8ról maxra állítottam (9,2).

    Itt a két kép a sebességekről:




    Látható a 2. képen, hogy amit éppen töltök le(piros négyzet, releasre állítva a megosztásban) azt többel töltöm fel, mint ami már meg van, míg 4,8on kevesebbel. Így meg ha jobban töltöm azt fel, amit én is töltök, akkor előrébb kerülök a várakozási sorban.
  • Mardel
    #422
    Nekem így van beállítva:


  • PetruZ
    #421
    Xtreme-ben nem lehet upload slot-okat beállítani, automatikusan osztja a sávszélesség és a fogadó kliens képességeinek függvényében. Jellemzően 2k-s és 0.5k-s limitet állít be a passzív, low ID-s user-eknek, ezeknek többet nem is szokott engedni.
    Az upload fájl-prioritáson talán javíthatsz, ha nem közös queue-t, hanem fájlonkéntit használsz, így gyorsabb a queue forgása. (Én így használom, 13k limittel, általában 4-5 ember tölt tőlem.)
  • Mardel
    #420
    Az a gond, hogy akinek megvolt teljesen az nem jött fel a hálózatra. Mivel neked ennyi volt meg, ezért akik rádcsatlakoztak azoknak is csak annyi lett, és utána veled együtt mindenki várakozott arra a személyre, akinek megvolt teljesen.

    Meg azért az is fontos, hogy milyen kiszólgálóra csatlakozol.

    Én úgy használom, hogy ezzel: lefrissítem a kiszolgálókat, beállítom hogy ne frissítsen embreketöl, induláskor frissítse a listát, ott lesz egy list gomb, előjön egy dat fájl, amit jegyzettömb nyit meg, és a grukos címet átírom erre.

    Majd biztonságnál IPfilterhez beírom ezt: bepipálam felette hogy kiszolgálók kiszűrése, majd Load gomb az ipfilter mellett.

    Aztán a kiszolgálók listában csak ilyen 5-6 szerver lesz,d e megbízhatóüak, én mindig arra csatlakozok, ahol sokan vannak általában valamelyik razorback szerver.

    A biztonságos szerverek listáját megtudod nézni, itt.
  • Mardel
    #419
    Sziasztok!

    Még régen Morph-XT moddal kezdtem, utána Stulle Mule mode, most kipróbáltam az Xtreme, ScarAngel, X-ray, NetF WARP modokat.

    Ezekből az xtreme jött be, mert szinte azonnal elkezdte a letöltést, és elég szép sebességgel tölti (a többi klienshez képest).

    Már csak annyit szeretnék megkérdezni, hogyan tudom beaállítani, hogy mennyi legyen a max feltöltési slot, mert van mikor 13embernek töltök fel ilyen 2KB/sel. Meg az, hogy megosztásban relesen vannak azok a dolgok amit én töltök le. De a legtöbbet mégsem azokból töltöm fel, hanem abból ami már megvan. MorphXtben pl ez tetszett, hogy azt osztja meg fként amit töltesz, így javul a helyed a queban. Itt meg összevisszaosztogat, és elaprózza az amúgy sem nagy feltöltésem.
  • marcio mela
    #418
    Bocsánatot kérek!Belebonyolódtam a magyarázatba.

    Épp az,hogy van akinek megvan és néha ritkán amikor hozzá tudok kapcsolódni akkor megvan az egész file.Akkor a csíkban egy vonal piros sincs.Igaz akkor is csak halványkék.60MB-ból már lejött 18MB.
    A kéréseknél meg látszik pl. 14 embernek van meg valamennyi.Annyiból valakinek biztos megvan.De ez a file már vagy fél éve jön de nem igaz,hogy senkinek se lett letöltve fél év alatt.Az a 2 aki elfogadott azoknak pont nincs.De akkor mi van?Fájlmegosztás van akkor miért nem terjed egy (ráadásul jó) videoklip.
    És én se töltök fel senkinek.Ez az egy megosztásom van és sehol senki.

    99,99999%-ban senkit se láttam még akinek feltöltöm.
    100%-ban csak max 3 emberhez kapcsolódok.
    Egy megosztásom van és ez az egy amit letöltök.Minden sávszélességem ezé az egy megosztásé fel és le egyaránt.




  • tomo
    #417
    figyi, halvany gozom sincs mit magyarazol.
    az elozo kerdesed arra vontkozott , hogy tudnal mindenkit kisziolgalni, mondtam, vegyel szelesebb feltotlesi savot.

    most nem tudom mifele piros csikos cuccokrol beszelsz.

    ha letoltenel valamit es az nincs meg 100% ban senkinek azt priossal jelzi ez igaz. hoyg miert nem fogod soha letiolteni? mert nins meg senkinek.

    probalj ertelmesen fogalmazni. esetleg illusztrald kepekkel a kerdesed.
  • marcio mela
    #416
    De ezek a piros csíkos fileok sose lesznek letöltve.Hogy van az,hogy hónapok alatt se tudja letölteni amikor látszik,hogy azért megvan sok embernek.És ha egy részét már mégis letöltöttem sose látom,hogy másnak feltöltenék.Akkor is mikor csak ez az egy letöltésem van.Mást nem is lehet tőlem tölteni.
  • tomo
    #415
    vegyel szelesebb feltoltesi savot. hogy minden kerest kiszolgalhass
  • marcio mela
    #414
    Üdv!
    emule eXtreme mod megy nálam.Megnyomtam a Megosztás gombot.
    Ott azt látom sok kérésem van elutasítva.

    Miért vannak elutasítva?
    Mit tegyek,hogy egy elutasításom se legyen?
  • rcstuning
    #413
    Jártatok már úgy, hogy valamit azért nem tudtatok letölteni, mert túl sok volt a forrás? A beállításoknál átállítottam, hogy így is menjen, de mégsem akarja tölteni. Állandóan szünetelteti, hiába indítom újra... Köszi, ha tudtok segíteni.
  • rcstuning
    #412
    köszi
  • tomo
    #411
    ?
    percenkent keruonek fel az ujabb orrentek piratebay re.
  • litlebubu
    #410
    A piratebay-on is meglátszik a serverek leállása,semmi új torrent nincs azóta.
  • litlebubu
    #409
    Pffff...! Köszi!
  • tomo
    #408
    ja, kad termeszetesen mukodik tovabb
  • litlebubu
    #407
    Behaltak a donkey serverek?
  • mellon
    #406
    Link1
    Link2
    Link3
  • rcstuning
    #405
    Tudtok valami oldalt, ahonnan le lehetne tölteni a legújabb server listát az eMule-hoz?
    Köszi
  • mellon
    #404
    Köszönöm a hasznos infót. Meglepett.
    Ha a szerver frissítésnél nem a "best servers"re megyek, mindíg van benne alternatív. A "bestnél" meg nagyon lecsappant az arány. Nagy szelet esett ki a tortából.
  • PetruZ
    #403
    A hollandok lekapcsoltatták a nagy szervereket, ezért nincsenek. Az alternatívok közül az amerikaiak fake szerverek, adatgyűjtést végeznek!
  • mellon
    #402
    A napokban nagyon megcsappantak a DonkeyServerek számai. Több oldalról frissítek listát, de mindegyiken ugyan az a helyzet. Helyettük van pár alternatív szerver.
  • tomo
    #401
    ha tied a router , akkor allitsd vissza gyari beallitasokra.
    ha nem a tied, sehogy.
  • toni1790731
    #400
    Sziasztok! Milyen módon tudok hozzáférni a rooterhez ha nincs meg a rooter belépő jelszava és nincs rendszergazdai jogosultságom.
    Köszi!