679
  • PetruZ
    #519
    Ha a státuszsorban, alul, jobb oldalt a kis földgömbön a két nyilacska zöld, akkor okés. Ha a bal alsó nyilacska sárga, vagy piros, akkor az ed2k szerver kapcsolattal van baj. Ha a jobb felső nyilacska sárga, vagy piros, akkor a Kad kapcsolattal van gond. Ezek az emule indításakor és a kapcsolatok felépítésekor pár másodpercig teljesen normális jelenségek, utána zöldre kell váltaniuk.

    (Falra mászok a többértelmű magyar fordításoktól.)
  • Met
    #518
    köszi, azt hittem azt jelenti, hogy nem tudja megnyitni és ha megnyitja akkor kiírja, hogy nyitva vagy kapcsolódva stb.
  • asdefge
    #517
    Három féle állapotod lehet: kapcsolódás, tűzfal, megnyitás. Megnyitásnál a KAD csatornád nyitott az adatforgalom mindkét irányárára.
  • Met
    #516
    Az baj ha a Kad hálózat állapotánál azt írja folyamatosan, hogy megnyitás?
    Port tesztelés rendben van.
  • birno
    #515
    Sziasztok!

    Xtreme modot használok Linux alatt wine-al, az lenne a kérdésem, hogy a megosztott mappákat lehet-e frissíttetni vele, lehetőleg manual módban?
    Vagyis a törölt elemeket szedje ki a megosztásból, az újakat meg adja hozzá, de csak akkor amikor én kérem rá!

    Valami hasonlót végez minden indításkor is, azt meg jó lenne megszüntetni, majd ha én akarom akkor frissítem, főleg, hogy néhány cuccot folyton újra hashel, nem vágom miért.
  • tomo
    #514
    par nap mulva biztos lesz xtreme
  • Met
    #513
    Emule 0.49a-hoz van valami hasznos (gyorsító) mod?
    Xtreme még nincs hozzá, azt néztem
  • PetruZ
    #512
    Bármi jó 65535-ig, csak ne ütközzön más portokkal (pl. torrent), illetve az alsó tartomány (0 - 4095) is kerülendő.

    #511:
    Nem, nincs. Bár én jóideje ScarAngel-t használok, az is 6.1-es Xtreme alapú, de azzal sincs ilyen gond.
  • Mardel
    #511
    Nálatok is van ilyen, hogy a 6.1-es Xtreme Mod néha nem megy le sys trayre?
  • NewmanHD
    #510
    Szia asdefge! :) Milyen portokat javasolsz? Nem nagyon értek hozzá, h mit lehet megadni. :$ Ha a jelenlegi érték utolsó (TCP/UDP) számjegyét megnövelem 1 értékkel az már jó? Nem tudom milyen intervallumban lehet megadni, hány számjegyű legyen stb. Jelenleg egyébként TCP: 56583 / UDP: 22885 átírtam TCP: 56590 / UDP: 22890-re. Router beállításoknál módosítottam a korábbi portokat ezekre az értékekre. Csatlakozik azonnal és magas az ID is. Azonban eMule/Beállítások/Kapcsolat: ügyfélportnál nyomok egy "Portok tesztelését", akkor "TCP test failed! UDP test will not be performed"-t kapok. Amit nem értek, hiszen magas az ID.
  • asdefge
    #509
    Hali Newman! Válassz egy új port-párost. Az obfuscation bepipálása előtti portodat szűri a Chello. A kapcsolatoknál pedig nyomj egy port tesztet.
  • NewmanHD
    #508
    Oké, köszi. Azért még vissza fogok nézegetni, hátha vki ír még ide megoldást.
  • PetruZ
    #507
    Akkor tökmindegy, mert ezek egyébként sem a szokásos értékek, tehát valami mást is trükköznek. Nem vagyok UPC-ben jártas, szerintem a velük kapcsolatos fórumokon nézelődj, pl. az Index Fórumban.
  • NewmanHD
    #506
    Jelenleg a TCP: 56583 / UDP: 22885. Valami ötlet, ha ez nem jó?
  • PetruZ
    #505
    Akkor lehet, hogy portra (is) szűrnek. Állítsd át a kliensedben a TCP és UDP portokat valami magasabb értékre.
  • NewmanHD
    #504
    Évek óta használom, már volt időm kiismerni. A gondom a UPC korlátozással van. És úgy értesültem, h ez már megoldott probléma az eMule-nál. Bepipáltam a Enable Protocol Obfuscation-t, mást nem piszkáltam, minden alapon van. Nem egy file-t töltök egyszerre, hanem gyakran 20-t és elfordul, h egyszerre akár 50 db zenét. És nem, bőven van forrás. Van miből tölteni. Én magam látom h 35K fölé nem megy. Ha olyan torrent klienst használok, amiben nincs titkosítás akkor az sem megy 35K fölé. Az 1200/256-es chello internetnél ez a korlátozási érték. 35K. Van miből tölteni és mehetne a fölé is egyszerűen nem megy. Ha tölt egy file-t 35K-val és elkezd tölteni vmi mást 8K-val, akkor az előző fileom letöltési sebessége 35K-ről egyből 26-27K-ra csökken. Ez egyértelműen a korlátozás. Szóval nem tudom még mit kellene beállítani, h ne legyen korlátozás, mint ahogy a torrentnél már ez megoldott kérdés. Obfuscation-n kívül van még vmi, amit meg kellene nézni, nem tudod? Tudjátok? Köszi!
  • PetruZ
    #503
    Nem tudom, mit vársz, az emuléval ez egy igen jó töltési sebesség. A mule nem torrent, ne várj sávszélt kiütő sebességeket...
  • NewmanHD
    #502
    Jaj bocsi. Most vettem észre az utolsó sorban írtál nekem. Beállítások/Biztonság: Enable Protocol Obfuscation elé tettem egy pipát. Majd újraindítottam az eMule-t. De nem nagyon akar 32-37K fölé menni a letöltése. :( Mást is állítani kellene? Egyébként csatlakozásnál kiírja, h "Obfuscation connection established on Razorback 3.0". Szóval engedélyezve van a severen ez az opció. De lehet, h vmi még hiányzik. Egyébként felraktam az Xtreme 6.1-t. De kicsit kevesebb találat van úgy h töröltem is, elég sok ritka cuccot töltök és a sima eMule 0.48a pár perc alatt már jobbnak is bizonyult ebben. Meg ez a Obfuscation benne van a simában is. De lehet, h kéne még vmi. Amúgy 1250/250-es netem van. Csak azért írom, mert 150 helyett 30K körül töltök eMule-val. :(((
  • NewmanHD
    #501
    #497-re senki? :'(
  • Met
    #500
    nem nagyon akartam felrakni, csak gondoltam megkérdezem itt mert nem nagyon követem figyelemmel az Emule dolgait
  • PetruZ
    #499
    Szerintem ne foglalkozz vele (egyébként is spamnak és gyanúsnak tűnik az ilyen reklámozás). Lassan egy éve nem frissült, több helyen leecher mod-nak van bélyegezve, biztos, hogy a szerverek is tiltják néhol.

    #497:
    Az alap kliensben tudtommal nincs is benne. Ha mégis, akkor az "obfuscation" feliratú cimkék körül keresgélj.
  • Met
    #498
    Mostanában kapok olyan üzit az Emule-on, hogy töltsem le a Pro Ultra3-at
    jobb mint az xtreme mod?
  • NewmanHD
    #497
    Sziasztok! eMule 0.48a-t használok és én is szívok a UPC p2p korlátozással. Azt olvastam, h van titkosítás az eMule-ban, de én nem találom sehol. :( Ha valaki tudna segíteni abban, h ezt h tudom beállítani, nagyon hálás lennék!
  • tomo
    #496
    tuzfal a gepeden, ami blokkolhatja,
  • xtroo
    #495
    sziasztok!
    Lenne egy problémám.
    Egy JAHT EA-2404g routert használok. Megpróbáltam csatlakozni az Az emuléban egy kiszolgálóra de nem sikerült,Sokat probáltam és egyik se jött be.. Beálitottam a protokat ahogy csak lehet, de igy sem. Meguntam,átkapcsoltam minden port engedélyezésér ,igy tuti müködnie kell - gondoltam én - . És ezekután sem müködöt.. Nos mondanom sem kell már nagoyn ideges voltam ugyanis pár honappal ezelött ugyanezt játszottam el.. :)
    Most megprobáltam hogy simán egyböl netre bekötöm a gépem,nem routerezek. Azt hittem jol elbánok vele de megszivatott mert igy sem müködik :D mostmár teljesen tanácstalan vagyok ,valaki segitsen ,ha tud ,kéreM!
    Köszi.
    üdv
  • Mardel
    #494
    Vagy FAT32-es fájlrendszer.
  • PetruZ
    #493
    Op.rendszer korlat lesz az, XP SP1 (vagy korabbi) eseten szokott elofordulni. SP2 eseten tuti nincs ilyen.

  • qweasz
    #492
    Nekem 4 giga feletti fájlt nem enged letölteni. Ez valami alapbeállitás korlát, és ha igen tudja valaki hogy hol lehet feloldani?
  • Culram #491
    Kösszi meg lett, engedélyeznem kellett még egy portot az alapon kivül. Érdekes volt.
  • tomo
    #490
    probald ki az alabb ajanlott klienseket , en az xtreme mod nevut asznalom, ez gyorsabban kapcsolodik, meg alabb ajanlott valaki egy masikat is.


    neked meg ha ne kapcsolodik szerverre, probald meg letolteni a lejjebb ajanlott szerverlisat. sajnos sok a kamuszerver , amik csak kemkednek utanunk.
  • Culram #489
    Nekem lenne egy olyan problémám hogy egy szerverre sem csatlakozik, pedig a port testingen teljesen zöld minden. Valakinek ötlete?
  • Johnny d
    #488
    jesz, High id, de olyan 5000-edik vagyok
    1-2 meg 10.edik, az viszonylag
    hamar letelik...
  • tomo
    #487
    aktiv modban vagy? (itt highid nek hivjak)
    ez segit a legjobban
  • endiboy
    #486
    az utobbi pár napba nekem se nagyon akar menni, pedig évek óta használom
  • Johnny d
    #485
    miért van az, hogy szinte semmi sem indul meg?
    hogyan lehet creditet növelni, amikor alig tölt fel?
  • Johnny d
    #484
    http://www.emule.com/emule-047c.php
    Emule
  • Mardel
    #483
    Routert próbáld meg dmz módban használni. Ha nincs olyan akkor port forward.
  • tomo
    #482
    ez marha zavaros:

    "A Kad hálózat azt írja, hogy tűzfal van, pedig nincs."
    "Kilőttem a tűzfalat,"
    "T-mobile"

    ez most hogy is van?

    amugy meg router nelkul probald, ha ugysem megy, akkor meg mindig lehet tuzfal problema.
    ezen kivul, nezd meg a router status ablakat, hogy kulso vagy belso ip cimet kapott e a router a szolgaltatotol!

    egybkent, ha csak a router valtozott a halozati strukturadban, akkor az nincs jol beallitva
  • betula
    #481
    Emule kérdésem lenne: Low ID-m van, a következőkkel: eD2K kapcsolat "normális", simán csatlakozik bármely szerverhez. A Kad hálózat azt írja, hogy tűzfal van, pedig nincs. Engedélyeztem a portokat, a "pajtás"-nál azt írja, kapcsolódva. A földgömbön is mindkét nyíl szép színű, működik. A low ID-s letöltés ellenére, ha tesztelem a portokat, már a TCP megbukik. Mindent próbáltam már, mégse akar összejönni. Kilőttem a tűzfalat, portokat nyitogattam a routeren, egyszerűen nem értem. Régebben simán ment a high ID, csak azóta volt router csere, de attól még mennie kéne. Csak nem a T-mobile keze van a dologban?
  • PetruZ
    #480
    Én közben váltottam ScarAngel-re, ami az Xtreme mod egy mod-ja. :) Eddig jobbnak tűnik, a konnektálás és a keresés is gyorsabb, illetve a GUI-ja is testreszabhatóbb. A szálakat is vhogy jobban kezeli, CPU-ból is kisebb az igénye, viszont memóriából kicsit többet eszik (úgy vettem észre, kb. másfélszer annyit).