679
  • birno
    #319
    Sziasztok!

    Két kérdésem lenne.
    Az egyik, hogy automatikus indulásra és kapcsolódásra van állítva az emule xtreme mod, de ilyenkor mindig alacsony ID-t állít be, ha az újrakapcsolodom akkor magas ID-m van és ha csak már win indulás után indítom a progit akkor is jó
    Miért van ez?

    A másik, hogy nem küld e-mail értesítőt hiába van jól beállítva.
  • desigo
    #318
    Rakd újra az Emulét majd menj el erre az oldalra :

    http://www.xtreme-mod.net/

    felül balról második fül ---> downloads
    emule0.47c Xtreme 5.3.1 binaries ---> én ezzel használom a v0.47c Emulémat

    Ha letöltötted kapsz egy emule0.47c-Xtreme5.3.1.rar fájlt.
    Ezt csomagold ki és a benne lévő 11 fájlt másold át a Program Files/eMule mappába.Ha rákérdez,hogy felülírod-e a fájlokat akkor igen felül.
    Természetesen a procedúra közben ne fusson az Emule.
    Ha ezzel készvagy akkor indíthatod és használhatod:)
  • ciromka
    #317
    mondjátok már meg, miért nem működik a szamaram!!!!!!!???leállt.Vagy 2 évig használtam, most kad nincs, a listán csak IP címek vannak, és nem is keres....Próbáltam az extrém módot letölteni az itt megadott helyről, de nem sikerül. Tudnom kéne vmit hozzá, biztos....Valakinek ötlete?????? Kösz Zsuzsa
  • szasko
    #316
    aha....
    akkor ez szívás....
    azért köszönöm!
  • tomo
    #315
    visszahivasra varas, a kliensed kapcsolatot kezdemenyez eppen a cel iranyaba. aki azt valaszolta, hogy neki nincs meg az a szelet ami neked kell. (ertsd nincs meg neki a teljes cucc, es ami neki megvan az mar neked is )
  • szasko
    #314
    Sziasztok!
    Tegnap töltöttem le és telepítettem az emule-t, mert amit keresek filmet az itt fent van. Megosztottam eleget és szedtek le rólam jó sokat 12 órán keresztül 120kb/seccel. Nekem a 698megás filmből lejött 129. Most jelen állás szerint:
    Kad visszahívásra várás, majd Nem rendelkezik szükséges szelettel
    üzeneteket kapok.
    Ezt tudná valaki értelmezni?
  • birno
    #313
    Köszi, így már megvan, bár lehet jobb lett volna ha nem látom. :(
  • tomo
    #312
    elso nekifutasra ird felul az eredeti konyvtarban levo fileokat az xtreme mod filejaival:
    http://www.xtreme-mod.net/
  • tomo
    #311
    "Ja és hogy hanyadik vagyok a sorban az pontosan melyik oszlopban is van?"
    a priority oszéopbam irja hanyadik vagy. QR szám formában.
    persze katt ketszer a filera....

    AvgQR average queue rate vagyis atlagos sorban elfoglalt hely. nyilvan ha nem irhatja ki hogy hanyadik vagy kulon kulon a klienseknel, akkor csak tatlagot irhat...

    kad amig foldgombon jo es szerver tabon open statusu, addik ok.

    buddy, rajtad keresztul kapcsolodo passziv felhasznalo ( kad rendszernel )
  • ciromka
    #310
    Sziasztok! Már nagyon régóta használjuk az E-mule-t /sajnos csak alacsony ID-vel/, de kb. egy hete megdöglött????Keresni nem keres, kapcsolódni kapcsolódik, de a régi lista nem látszik/csak tele ilyen 193.134.stb.-vel/Kad piros.Mi baj lehet????Nem is tölt.....A routerünk néha sz.kodik, ez befolyásolhatja, vagy másnál is van ilyen?????
    kösz Zsuzsa
  • birno
    #309
    Most tudtam itthon ellenőrizni a leirtakat, de a priority oszlopban nincs megadva, hogy mennyien várakoznak, csak az, hogy auto(magas).
    Meg van egy olyan oszlop, hogy AvgQR, az mi?

    Plusz a Kad hálozat nem igazán akar bezöldülni vagyis kapcsolódva van, a földgömbön is zöld, de az állapot megnyitás és mindegyik gömb sárga.
    Ez normális?
    Meg ír egy olyat, hogy Pajtás: Semmi, ez mit jelent?
  • birno
    #308
    Szóval az csak szemét adat miatt lehet.
    Akkor letöltés közben próbálom majd ezt kiszűrni a topikban leírt módszerek alapján, mondjuk nagyobb részt úgyis csak filmeket szedek ott meg az előnézetből meg tudok bizonyosodni.
  • tomo
    #307
    szurke, epp pause ban van. vagyis kapcsolodik hozzad, de nem tolt.

    user pass nincs, nehany filet kell elmenteni ( celszeru az egesz konyvtarat ) ezekben van az egyedi azonositoszamod meg nehany aprosag.

    en most nem keresem meg neked melyek ezek, ebben vagy azu edonkey2000 topikban parszor leirtam.

    mentsd az egesz konyvtarat oszt jonapot.

    ha hibas egy szelet, mit akarsz veel csinalni? akkor ott jo esellyel nincs adat.

    az egesz cuccot nem kene elorol kezdenie, max ha 9MB nal kisebb a cucc, mert 9MB osak a szeletek.

    nem tom van e ilyen beallitas, nekem nem volt eddig igenyem a szemet adatra amivel az amcsik mergezik a rendszert.
  • birno
    #306
    Ok, akkor eddig tiszta.
    Nálam kábel net van és épp néztem, hogy hiába megy maxon felfele a cucc, közben tudok tölteni mondjuk webről szintén maxon, így nem zavar ha folyamatosan tölt fel. :)

    Még azt akartam megkérdezni, hogy akik rólam töltenek némelyik halványan, pl. szürkén jelenik meg, a többi meg rendes fekete betükkel.
    Ennek mi a jelentősége?

    Meg itt írták, hogy van aki user/pass kombinációt használ s ezért megmaradnak a pontjai egy esetleges win reinstallnál is.
    Hogy lehet ezt beállítani(jelszót rendelni a nevemhez), mert nem látok ilyen lehetőséget és pl az index fórumán is kérdezték, de ott sem jött válasz.

    Ja és olyan problémát is írtak, hogy hetekig szedett valamit, majd egyszer csak újra kezdte neki, lehet valamilyen hibás szelet miatt(bár állítólag akkor csak a szeletet kezdi újra).
    Azt valahogy le lehet tiltani, hogy hiba esetén ne törölje a fájlt és ne kezdje újra, csak mondjuk jelezze s majd én eldöntöm mi legyen?
  • tomo
    #305
    igen kliens szinten nezi, de ha 1 eve toltogetsz jobb esellyel botlasz olyanba akivel mar volt kapcsolatod, ergo itt jon be hoyg oreg motorosnak jobban johet a cucc.

    persze akinek meg oriasi feltotlesi sebessege van siman lekoroz egy oreg mototrost akinek mondjuk csak 100ad akkora feltotlesi sebessege van.

    megosztani van ertelme. az xtreme mod automatizmusa a visszaosztasnal hatekonyabb mint az emuleé.
  • birno
    #304
    Ok, szinte minden tiszta, csak arra nem adtál konkrét választ, hogy akkor van-e értelme megosztani a pontrendszer miatt?
    Vagyis a pont csak annál számít akivel kapcsolatban vagy(akivel töltesz) vagy annál is priorítást biztosít majd akitől újonnan kezdesz tölteni s mondjuk előtte még soha nem voltatok kapcsolatban?

    Ahogy az írásodból kivettem csak kliens szinten nézi, de akkor nem lehet senki öreg motoros, mivel semmi garancia nincs rá, hogy minden cuccot ugyanazoktól az emberektől szeded vagyis valamilyen szinten igazam kell, hogy legyen.
    Legalábbis nekem így logikus.
  • tomo
    #303
    az hogy csak azt osszd vissza amit letoltesz eppen, es az adj magasabb prioritast annak a visszaosztasara amit eppen letotlesz , tulajdonkeppen szinonimak. ( csak az utobbinal elofordulhat hogy neha masik filet is feltoltesz )
    a megosztasi ablakban minden filra kulon prioritast tudsz bellitani, ha jol emlekszem a jobb egergombos menuben.
    de ahogy olvasom az extreme mod ezt magatol kezeli, nem kell vele foglalkozni.


    ha egy kliens details menupontjat megnezed a modifier sor mutatja a nala levo pontszamod.

    ha az elonezetben ertelmes anyag van, akkor a video valoszinuleg nem kamu, viszont arra nincs garancia, hogy pl a kozepen nem megy el a hang vagy a kep. ( mondjuk ez logikus )

    magyar leirast utoljara az mp3portalon lattam par eve.

    priority oszlopban lathatod hanyadik vagy a sorban annal a kliensnel.

    azok a kis ikonok amelyek sargak mutatjak, hogy annal a kliensnel van pontszamod.
    a kulcs talan a protokoll header titkositasra utal.
    az S shareaza kliens
    a kis zold kereszt meg gyanitom az emulet jelenti ( mondjuk manapsag mer nem nagyon van mas emulen kivul )

  • birno
    #302
    Sziasztok!

    Átrágtam magam a topikon, de egy-két dolog nem világos.

    Azt mondjátok, hogy ne legyen megosztva más csak az amit töltök, értem is az indoklást, de a megszerzett pontjaimat figyelembe veszi egy új letöltés kezdésekor is, igaz?
    Ha igen akkor pedig megéri megosztani cuccokat, mert kapok érte pontot és azok alapján előbb kerülök sorra egy új letöltésnél.
    Jól látom?

    Azt honnan lehet megtudni, hogy hány pontom van?
    A sorban álloknál látom, hogy nekik mennyi van, de a sajátomét nem találom.

    Az megoldható, hogy amiket szedek azok visszaosztását előnyben részesítse vagyis nagyobb sávszélt adjon nekik?
    Mondjuk ahogy emlékszem valami hasonlót kérdeztek és nem volt a válasz.

    Amennyiben egy video előnézet elindul rendesen akkor tuti nem fake az anyag(első és utolsó szelet megkülönböztetett letöltése bepipálva)?

    Van-e normális magyar leirás a progiról, mert angolul csak nagyjából értek, így a helpet nem látom át teljesen.
    Extreme mod van fent s kíváncsi lennék pl. az ikonok jelentésére a letöltési ablaknál(többféle szinű, pipa jel, kulcs jel stb).

    Ja és hogy hanyadik vagyok a sorban az pontosan melyik oszlopban is van?

    Hirtelen ennyi jutott az eszembe, előre is köszi a válaszokat!
  • rcstuning
    #301
    Nekem is ugyanez volt a problémám. A kiszolgálók elvesztek, de a maradékot töltötte. Keresni nem tudtam. Megoldás:

    eMule Xtreme mod


    Nekem bejött!
  • PetruZ
    #300
    Elképzelhető, hogy DRM-es file. Főleg vmw esetén fordul elő, a mule háló tele van ilyenekkel...
  • louder
    #299
    Hello tomo szerintem akkor kamu lesz,mert próbáltam vlc-vel is,de azzal sem megy!Azért köszi a segítséget!
  • tomo
    #298
    probald vlc player rel lejatszani, ha azzal semmegy, valszeg kamu fajlt toltottel.
    esetleg nezd meg a commanteket az adott filenal.
  • louder
    #297
    Helló!Az mitől van,hogy ha letöltök egy videót és szépen le is tölti,de nem tudom normálisan lejátszani mert egy összemosódott képet ad!Szerintem nem kodek baja lehet,mert azokat a videókat amit nem emuleval töltök azokat viszi rendesen?!

  • szandu
    #296
    Sziasztok!Quick Par-t ki használt már!A kicsomagolt cuccal mit kell csinálni?
  • PetruZ
    #295
    Nagyon egyszerű: a sávszél-bővítés miatt mindenki torrnetezik, meg mulézik, külföld felé a nap nagy részében minden rohadt lassú...
  • Viviszkusz
    #294
    Nekem is van vmi bajom az emulémmal, de nem tom mi lehet.
    MÁr elég régóta használom, és eddig pöpecül ment. Aztán a múlt héten letiltott vmiért a webszereverről. Ezt megoldottam, most már kapcsolódik, néha tölt is, de keresni nem tudok, mert kiírja hogy nincs kapcsolat. A letöltéseim is sokkal lassabbak lettek. Eddig naponta olyan 100mb simán lejött, most meg napi 10-15 csak. Mi történt vele?
    Mellesleg: "Nem sikerült csatlakozni időtúllépés miatt a következőhöz:"
    Ezt írja ki szinte az összes kiszolgálómhoz. De ha télleg nem sikerül hozzájuk csatlakoznom, akkor hogyan tudok egyáltalán tölteni?
    A webszerver pedig most ezt írja ki: Állapot: Engedélyezve
    0 aktív menet(ek)
    Ez mit jelent?

    pls. help me somebody!!!!!!!!!!!!!!!
    nem tudok meglenni töltések nélkül és a morfim meg túl lassú!!!!!!!!!!!
  • perko
    #293
    Hátha tud valaki segíteni.

    Volt néhány cuccom az eMule incoming könyvtárában, amik 1-2 napja még biztosan megvoltak.Ma amikor megnyitottam a könyvtárat tök üres volt.

    A direkt kitörlés ki van zárva.
    Az elmult napok eseményei, hogy néhány trójaival küszködök, több-kevesebb sikerrel, meg tűzfalat telepítettem újra. Tudtommal mást nem csináltam a gépen.
    Valami biztos kitörölte/felülírta a könyvtárat. A beállított folyamatban lévő letöltések megmaradtak. Egy kisebb mpeg file le is jött azóta.
    Van-e valakinek lövése, hogy mi történhetett és hogyan lehetne visszaállítani a könyvtár tartalmát?
  • gPROject
    #292
    nekem ugyanez a gondom
    régóta használom az emulet(csak simán modok nélkül) és eddig semmi probléma nem volt vele, de most nem akar a kad hálózathoz csatlakozni
    tesztem a portokat és nincs velük semmi baj geyébként se állítottam semmin(se tűzfalon, se emulen) mióta utoljára rendesen működött

    mi lehet a baj?
    jah volt egy ad-aware futtatásom lehet az cseszte szét?
  • repvez
    #291
    megoldodott az a g@ci windozos biztonsági központ visszarakta a pipát a kivételek tiltásához :(
  • repvez
    #290
    Mit lehet olyankor tenni ha visszaállt alacsonID-re a progi?A portokhoz nem nyultam ugyan ugy ki vannak engedve.Délelött még jol ment aztán lefutattam a spywaredoctor nevü progit ami 500 gyanus fájlt talált amit kitöröltettem vele és a temp mappa tartalmát is töröltem.Ezután már csak alacson ID-vel megy és a beállitásoknál a portok tesztelése gombra se reagál.Máskor megnyitott ablakot és kiirta hogy jo vagy nem a port de most semmi.
  • scholt
    #289
    Sziasztok!

    Már egy jó ideje Emule használó vok! Eddig minden működött, de két hete nem tudok fellépni a KAD-re! Porttesztet csináltam,tűzfalat kikapcsoltam, új rendszert is tettem fel és semmi!:( Ha tud valaki please segítsen! Előre is köszönöm! Msn:[email protected]


    eD2K Hálózat
    Állapot: Kapcsolódva
    IP cím:Port: 84.2.128.58:53743
    ID: 981467732
    Magas ID

    eD2K Kiszolgáló
    Név: DonkeyServer No2
    Leírás: www.First-Load.de / dual opteron 16gb / germany
    IP cím:Port: 62.241.53.16:4242
    Verzió: 17.14
    Felhasználók: 761,641
    Fájlok: 108,703,808
    Kapcsolat: Normális

    Kad Hálózat
    Állapot: Szétkapcsolva

    Webszrv.
    Állapot: letiltva
  • KoJin Mekre
    #288
    Hi

    gondolom több embernek is megemelték a sávszélt :)

    Eddig az optimalis feltöltés 12kb/s volt (mivel 20 volt nekem a max feltöltésem, 250 a letöltésem.)

    Maradhat igy a beallitasom, ha most a jelenlegi sebességem 50kb/s a feltöltés és 800kb/s a letöltés...azaz ha a feltöltés marad 12kb/s-en a letöltést átállítom 800ra (max) akkor nőni fog a sebesség, vagy igazságosan a felöltésen is növelni kell.

    Sávszélnövelés óta a mx letöltésem a 340kb/s volt, ez növelhető vagy nem? :)

    Nem mintha keveselném...mert fasza :d csak ugye az ember telhetetlen :)
  • tibi009
    #287
    Sikerült a VLC video előnézet beállítása is.
  • tibi009
    #286
    Totálisan jó így pszeudo fix ip vel már aktívban semmi gond. Minden van, ami kell zene film játék. eMule 0.47c jó ez a kridetes dolog 1/0.25 Mbit és mehet a menet.
  • PetruZ
    #285
    Ha azokat az mp3-makat eyegileg ID-tag-elted, vagy te rippelted, szóval az egyedüli forrása ezeknek te vagy, akkor azt várhatod, hogy bárki is hozzákezdjen a letöltésükhöz...
  • asdefge
    #284
    50 G mp3? Ez a műfaj nem arról szól. Ha éppen semmid nincs megosztva, akkor is beindul a letöltésed szépen, lassan. Nem viszik? Majd rágerjednek apránkint. Amúgy a legtöbb kliens aggódik 3-400 darab fájl fölött. És ennek is oka van, ha belegondolsz.
  • tomo
    #283
    tessek elovasni ezt es az edonkey2000 topikot.
    ja es tessek aktivba rakni magad. foleg ha tied a router.
    portforward.com
  • desigo
    #282
    tessék felrakni az Xtreme modot!

    #267
  • Dying Soul
    #281
    nem tudom mi az az xtreme mod.
    50 giga mp3mat osztottam meg.
    mégsem szednek.
    passzív vagyok. router.
  • tomo
    #280
    xtreme mod ot hasznalsz?
    megosztottal par dolgot?
    ki van csuka hogy ne szedjenek toled.
    hacsak nem vagy passziv, vagy olyan dolgot osztasz meg ami a kutyanak sem kell ( magyar cuccok, önéletrajzod )