61
  • Evil Merodak
    #61
    Nálam fut a HL2 GF4-gyel ;)
  • Godefroy
    #60
    Ja Havi 500 nettóért... szegények...
  • rigidus
    #59
    "minap olvastam már nem is tudom melyik játékfejlesztő guru mondta, hogyha volna idejük rendesen optimalizálni a kódot, akkor a doom3? vagy hl2? simán futna egy gef4-esen"

    Ez nyilt titok, nincs benne semmi meglepo. A legtobb szoftvergyartonal a fejlesztok tul vannak hajtva, keves ido all rendelkezesre a fejleszteshez. 3 eves munkat 2 ev alatt kell elvegezni heti 80-90 ora atlag munkaido mellett.

    IMHO a bugosan ertekesitett szoftverek is jobbara ennek tudhatok be.
  • saxus
    #58
    Ezzel az a bibi, hogy láttam már Doom III-t elfutni PIII 533-n 128 vagy 196 mega DDR rammal (asszem 128 volt) Ge4MX440-n, méghozzá egész játszhatóan. Igaz töltött fél napig, de totál minimumon majdnem úgy futott, mint 1.3-s TBird-n 256SD-vel, Ge3Ti200-l. Nemtom hogy, de nagyon jól van összerakva haverom gépe. FPS értéket nem tudok, de játszható volt.
  • Sanyix
    #57
    De ez nem kenyérpirító, se hajszárító, ez számítógép...
  • Mike at home
    #56
  • archkoven
    #55
    Kiváncsi lennék mennyit csinál a 3D Mark 2005-ön, négy videokártyával meg tudná-e verni a kopra húzott Athlon64-7800GTX SLI kombókat.
  • arty
    #54
    ez játékra van

    játékban az intel gyengébb, pedig ez itt elég CPU limites cucc

    falconban/alienwareben lehet AthlonFX

    a következtetéseket mindenki vonja le maga h vajon melyik lehet jobb TIPIKUS felbontásban :) (én pl valszeg megelégednék 1600x1200/8xFSAA val, oda elég a 7800GTX SLI :D )
  • arty
    #53
    és a kenyérpiritod megy napi 8 órát?
  • Derapo
    #52
    Akkor piríccsssáá kenyeret úgy 8-10 órán keresztül,a villanyszámlát megmaj' kifizeti isten:)
    Amúgy aki ilyen konfigot meg engedhet magának az nem fog nyavajogni,hogy sokat fogyaszt áramokat.
  • Axon
    #51
    Igazából nem tudom miért vagytok úgy kiakadva a fogyasztásától (600 vagy 700 watt). Egy közönséges hajszárító is többet fogyaszt (átlagban 1200 W), de egy sima kenyérpirító is 2000 W-on üzemel.
  • Axon
    #50
    Van még nagyobb táp is.
    Nagyon régen történt, akkor amikor még 486-os proci volt a menő és a pentiumról csak annyit hallottunk, hogy olyanja csak a názának van, annak is csak 1 db.
    Behozott egy srác egy régi XT számítógépet (XT az a mostani gépeink őse és még 8088-as proci volt benne). Mondja az eladónak, hogy beszámítaná-e egy új gép árába. Eladó faszi szétszedi, mi pedig árgus szemekkel nézzük az őskövületet. Aztán valaki észreveszi a tápon a feliratot 1250 W!
    Dörmögés szerű, elismerő "Hűazannnyaaa...."
    Szóval ha valaki programozgatás közben esetleg heggeszteni is szeretett volna egy utánfutót a Ladához, akkor azt is simán megtehette volna a "számítógéppel".
  •  eX
    #49
    Kicseszett jól néz ki! Az Nvidia meg kicsti kezzd elszállni...... xD
  • Dr4gonlord
    #48
    Annál ez messze drágább lesz, a legjobb Alienware több mint 5k dollár (ha te rakod össze), a legjobb Falcon is 10k körül van, és ez azokat reggelire megeszi.
  • dez
    #47
    Már miért lenne több, amikor ez pontosan az? :P
  • Mike at home
    #46
    minap olvastam már nem is tudom melyik játékfejlesztő guru mondta, hogyha volna idejük rendesen optimalizálni a kódot, akkor a doom3? vagy hl2? simán futna egy gef4-esen
  • irkab1rka
    #45
    Ez most mivel több, mint két duál GPU-s kártya SLI-ben??? Mert randa lángokat festettek rá?

    Muhahahaha

    És tanuljátok már meg végre, nem parasztvakítás, hanem földművesvakítás. Vagy panelproli vakítás. Vagy képviselővekítás :DDDD
  • Godefroy
    #44
    Van 900 Wattos táp, ami 1 kW-nak van hirdetve.
    De ehhez nem kell ennyi.
    Itthon -megmértem- aaz Asus P5WD2 alaplap 3.4@4,18-on 2 Giga Rammal, 2x 200 Gb Sta Raid és 2db 7800 GT SLI ben full terhelésen (Call of Dutty 2) fogyaszt 370 Wattot..., simán pedig 250 et... a nagy táp mizéria csak arra jó hogy azt is megvedd!
    (Én lecseréltem 500 asra a 420ast de úgy látszik felesleges volt)
  • Evil Merodak
    #43
    Lassan már ott tartunk hogy csak vidkari slot lesz az alaplapokon a bővítőkártyáknak meg nem lesz helye.
  • CSOCSO
    #42
    sacc/kb ez a gep olyan ...5000-5500 dodo lesz... a legerosebb alienware kerul 4ezerbe
  • CSOCSO
    #41
    mirol beszelsz 1 milla a tap es a haz....??mivan?
  • rigidus
    #40
    "Ezt hívják megalomániának?"
    Nem.
    Ezt parasztvakitasnak hivjak...
  • Kamcsi
    #39
    Mekkora kamu az felső kép. :)
  • CsabiDuke
    #38
    1000wattos a mikrónk is... annyit enne mint az... hát LOL
  • CsabiDuke
    #37
    Én ha lenne pénzem vennék egyet konzolnak :D
    bár egyenlőre teljesen felesleges lenne, meg leolvasztaná a havat az ajtóm előtt :D
  • the Godfather
    #36
    Szerintem 2 táp van hozzá, egy a rendszernek, és egy a kártyáknak....olyan 2x500wattos gondolom....de akkor annyit fogyaszt mint egy vasaló..:)
  • rage
    #35
    "A lehetőség, hogy minden funkciót bekapcsolva is élvezhető sebesség mellett futtathatjuk a legújabb fejlesztéseket, egyszerűen lenyűgöző"

    Az elég szégyen a fejlesztőkre nézve, ha enélkül nem. Akkor kezdjék szépen elölről a fejlesztéseket...
    Jó lenne, ha nem mindig egy adott hardware tudásának 20%-át használnánk ki, aztán mehet a kukába, mert az új software-hez új hardware kell - aminek ismét kihasználjuk a 20%-át.
  • rage
    #34
    S mellé 4 db Physics chip...:)
  • Mike
    #33
    és kályha sem kell
  • sonance
    #32
    hát ez már baromság. Pistike faterja gazdag. Pistike kap 4xsli. Pistike lazít a haverok előtt. És CS-zik. :D
  • Szefmester
    #31
    CSak megjegyzés szinten: nem késztettek már dualGPU-s NVidia kártyákól SLI-t? mert az is leadja ugyanezt csak nem kell hozzá ennyire Xtrém lap. És hogy fokozzuk az élvezeteket mi lenne eből: 4xDualGPU??? Na ehhez már paks is kevés lenne. De legalább nem kén fűteni a lakást.Még télen se, azért ez sem hátrány, bár a nyarak elviselhetetlenek lennének...
  • FeketeFény
    #30
    Jó cucc! Éljenek az FPS fanok!
  • Enkil
    #29
    szaladok veszek vagy 3-mat kapásból [vigyor2]
  • lmisi
    #28
    Plazmateve és áramszolgáltató jóbarátok. 450w-t az is zabál alapból, meg nem alapból is.
  • PyRex
    #27
    Nekem kéne (ingyen). Eladnám és vennék belőle egy 1,5m-es plazmatv-t :)))
  • PiR8
    #26
    Én mást látok benne :) Gondoljátok el: 4db 21"-os TFT egy nagy képernyőként kirakva és 3DS Max7 ablakonkénti gyorsítással - bár ez lehet, h csak az én perverzióm
    Amugymeg jó a cég szlogenje, hogy korlátozott példányszámban csinálják meg - valószínű, hogy többet el sem tudnának adni, így az emberek a 'korlátozott' szóra minnyár ugranak. Amugymeg az egész nem megalománia, csupáncsak bemutatják, mire képes az SLI. Ugye? Mert akkor megalománnak nevezhetnénk az összes olyan céget, akik összekötött proccokkal vagiznak, h hány TFlopot tudtak kicsiholni a szerverükből...
  • Boroskóla
    #25
    Ilyen SLI megoldásnál a monitort hova kell kötni,vagy teljesen mindeggy mejik kártyába dugja az ember?Akkor elvileg kettő is mehet egyszerre.
  • Botond #24
    Azt hiszem egy ilyen gép alap lesz minden magyar háztartásban. A passziánsz képi megjelenítése új magasságokba emelkedik.
  • Mike
    #23
    gondolom a lángok a gép hőleadását hivetottak jelképezni :)
  • lmisi
    #22
    Mint ahogy képen is látható