33535
  • polluxware
    #29921
    ő lenne az? szemrevaló jurópien husika:)
  • polluxware
    #29920
    1. én a dwm.exe - asztel összeállításra gondoltam, a csempés vs asztalra bootolás az más

    2. nekem is peccselt annó nekem is paccsolt valmit meg simconnectet,de nem volt vele utána gond..
  • Hont
    #29919
    Nálam úgy néz ki beválik a W8.1 X64!
    Eddig minden remekül muzsikál!
    Semmi fennakadás nem volt, még TracIr is működik!
    A menű rész, meg egyáltalán nem hiányzik! A csempéket olyanra konfigurálod, amilyenre akarod!
    Most új OP-t kellene raknom, biztos megint ezt raknám!
  • Hypo #29918
    W7 64Bit a tobbi felejtos egyenlore
  • Hypo #29917
  • Hont
    #29916

    Ez nagyon jó hír!
    Bár én az 526-nak még jobban örültem volna!
    De ez is szenzációs!
  • gaspen
    #29915
    Köszi a válaszokat. Amiért ilyen rendesek vagytok, felfedem a titkot.

    Kaptunk egy felkérést bizonyos Petrától, hogy készítsük el a Z-242L Guru verzióját Steam-hez.

    Ha ez még nem lenne elég izgalmas, akkor elárulom, hogy Petra a Zlin Aircraft a.s. "business officer"-e
  • saca79
    #29914
    @gaspen a zlin tökéletesen működik steammel!!
    @ pollux igazad van sima fsx-et jobb ha ki sem próbálod win8 al :D sírnál ..., amúgy indításnál vagy ha mondjuk nem akarsz a csempés felülettel bajlódni akkor ezt a funkciót ki lehet benne kapcsolni itt olvashatod
    ami picit idegesítő tud lenni hogy steam akkor is frissíti magát ha nem akarod ( pl tegnap felrakott valami updatet) utánna minden visszaállt default scenery-re és a reg bejegyzéseket is kilőtte újra kelett pakolni az ORBX-et és a friss navaids data-t is. Érdekes módon csak a LH simes cuccok maradtak meg :D úgy tűnik a fiúk tudnak valamit ..
  • polluxware
    #29913
    Egyéni érték beállítása inspectorban
  • polluxware
    #29912
    Egy észrevétel

    Felraktam a windóz 8.1 mondván annak nincs aero felülete, ezért nem kell letiltogatni fsx indítása előtt kézzel. Sajnos mint kiderült a dwm.exe szerves része a felületnek, így noha úgy nem létezik már mint win vista meg 7 alatt , de akkor sem tiltható le.

    Verdikt: alapvetően szépen megy 8.1 alatt is, de ahol megrándul az fps az 8.1 alatt sokkal "nehezebben símul ki" mint 7es alatt.. Másrészről úgy vettem észre, hogy az indulást leszámítva, igazából semmmmivel nem gyorsabb. (csak macerásabb ez a csempe bazgurenciával)

    Bf4 lehet ,hogy jobban hasít rajta (+6-7fps;) , de az FSX SE nem megy simábban rajta

    Sima FSX-et nem néztem, az tudom hogy bajosan fut amúgyis..
  • polluxware
    #29911
    nyugodtan felrakhatod sztem
  • polluxware
    #29910
    nem fog összeakadni a kettő... ettől ne félj...
  • gaspen
    #29909
    Nos, így már értem. Ezért érdemes volt pénzt kiadni
  • LWhite
    #29908
    Nálam nem volt probléma vele!
  • Clidey
    #29907
    Tibi megvette az FSX:SE-t occóé de nem akarja összeszemetelni vele a vadi nyú vindózát míg nem feltétlen muszáj. :)
  • Hont
    #29906
    Pü ment...!
    (bátorkodok itt jelezni, mert én sem szoktam észre venni a pü-t az új felületen.)
  • gaspen
    #29905
    mondom felkérést, khm
  • gaspen
    #29904
    Skaccok ! Repkedett valaki a Zlinnel FSX Steam alatt, felett, -ban, -ben ? Működik szépen, dudál, fütyül, világít ? Kaptunk egy titkos felkérsét, oszt jó vón' tudni ezeket.

    Nekem sajnos nincs meg a Steam, Tibi pedig.... ááhh hagyjuk is inkább...
  • suhanc84
    #29903
    Köszönöm a tippet! Hát ez nagyon állat. Be is állítottam.
  • polluxware
    #29902
    fps limiter a múlté.. ha nvidiád van ,használj nvidia inspectort fix fps limittel
    Utoljára szerkesztette: polluxware, 2015.02.25. 17:31:02
  • suhanc84
    #29901
    Sziasztok!
    Valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan kell azt megcsinálni, hogy együtt menjen a REX és az fps limiter?
    Vagy együtt nem lehet használni őket?
  • saca79
    #29900
    Szia! Én eddig 1.18. 5 bétarol nem is hallottam csak 1.18 rol. Nekem ez van steamhez. Telepites utan ha megfelelően hasznaltad a config. exe t akkor működnie kell! 2 dolog lehet vagy vannak a szimben billentyukombok amik ütköznek az ezdokkal. Nezd meg milyen hotkey eket használ az ezdok es az ugyanilyeneket torolgesd a szimből! (valahol irjak is regebben olvastam h mely billentyuparancsokat kell kitorolgetni FS bol) Milyen oprendszered van? Hogy indul az ezdok szimmel együtt vagy "manualisan? Allitsd att az ezdok kompatibilitását. Jobbklikk /tulajdonsagok /kompatibilitas/összesfelhasznalo... Valaszd ki futtatás xp service pack 3modban es inditas rendszergazdaként. Ha manualisan inditod akkor is mindig rendszergazdakent tedd!
  • petrol
    #29899
    Sziasztok! Az EZDOk camerával gyűlt meg a bajom. FSX steamre telepítettem a 1.18.5 beta verziót. A beállítások elvégeztem, úgy tűnt hogy működik. Azonban nem tudom a nézetet állítani. Ha inaktívvá teszem az ezdok-ot (Num3 bill) akkor tudom állítani a nézetet. Amint újból aktívvá teszem visszaugrik a nézet és megint nem tudom mozgatni. Valamit én rontok el vagy vagy így jártam a béta verzióval?
  • saca79
    #29898
    .. na erről szivesen néznék egy screenshotot nem egészen értem mire gondolsz.vàros fényei se láthatóak?
  • litlebubu
    #29897
    Köszönöm! Egyenlőre marad minden így ahogy van. egyvalami nagyon zavar. Éjszakai repülésnél a felszín olyan, mint nappal csak sötétebb tónusokkal. Ezt nem egészen értem. Miért látom a felszín szineit, nagyon illúzió romboló.
  • saca79
    #29896
    Ha a fotóalapokra gondolsz akkor szerintem ORBX re felesleges (én kipróbáltam, de bárhogy bűvészkedtem vele problémás volt) LHBP -t passzolom gondolom lehet vele játszani ( scenery libraryban "tologatni", vagy egy két bgl-t törölni stb)
    Khmmm Steam ....Én a Win8.1 miatt váltottam ( FSX nem bírta elviselni maga mellett :D ) ha arra gondolsz hogy sztímmel felugrik 200 ra az fps felejtsd el. DE! szerintem optimalizáltabb , gondolok itt pl arra hogy FSX ben hiába értem el finomhangolással 40-50 fps t (bármilyen körülmények közt) egy hosszabb repülés során a végére elfogyott a szörp :D Azt vettem észre hogy ezzel nincs ilyen gondom, és persze nem crashel félóránként, sőt egyáltalán nem ... (ami nekem külön örömet okoz :D megéri azt a két üveg whiskey árát )
    Az itt felsorolt kiegek működnek vele ,bár én az ORBX el szopt@m keményen ( mindenáron a régi FSX helyére akarta telepíteni stb) de registry repair toolal megoldódott . Van egy lista a steam oldalán arról mely addonok működnek vele , bár szinte mindet frissíteni kell majd telepítés előtt ( és vagy várni amíg a szoftvergyártók óhajtanak frissíteni hozzá) bár sajnálatosan pár régi jó kieg egyenlőre úgy néz ki nem is lesz elérhető steamre Pl FSRecorder se .
  • litlebubu
    #29895
    Mégegy kérdésem lenne. Az LhSim féle LHBP-hez hogyan lehetne a régi Budapest scenery-ből csak a várost mellé telepíteni, mert gondolom a két scenery nem igazán szeretheti egymást. Vagy egyszerűen a Mega Bp scenery mellé fel kell telepíteni az LhSim féle LHBP-t és a repülőteret felűlírja , de a város megmarad?
  • litlebubu
    #29894
    A Steam-es FSX -hez egyébként ezeket a kiegészítőket fel lehet telepíteni? És mennyivel jobb a sima verziónál, úgyértem optimalizáltabb fps szempontból? Gondolkodtam a megvételén, de még nem mertem, mert ki tudja megéri-e.
  • litlebubu
    #29893
    Köszönöm! Még azt szeretném megkérdezni, hogy azok az StDesign kiegészítők FSX alá is elérhetők, vagy azok kimondottan FS9 -hez lettek készítve. Sok kisebb vidéki repülőtér és a környezetük, nagyon tetszettek a képeken. Letöltöttem a REX 4 texture direct-et, de virágbolti, remélem nem lesz vele gondom.
  • litlebubu
    #29892
    Köszönöm szépen a segítséget!
  • saca79
    #29891
  • saca79
    #29890
    FSX hez ajánlom a REX texture Direct et plusz mellé OPUS FSI-t utóbbi az időjárásért felel, bár picit csípi az fps-t, de ott van az Open Clouds ami szintén Live weather alkalmazás , személy szerint a kedvencem egyszerű mint a facsipesz és a REX el kiváló párosítás ha szép eget akarsz !
  • Clidey
    #29889
    Hát valami REX se átrana hogy szép eged meg felhőid legyenek. Ez a max jelenleg amit a magyar területből ki tudsz hozni.
  • Clidey
    #29888
    Persze. A "Cloud coverage density"-t húzd fel maxra, és integess szépen az fps-nek, mondd neki pápá! :D
  • Framsen
    #29887
    Hali !
    Arra van megoldás, hogy ha összefüggő 8/8 as felhőréteg van, akkor a felhők felett ne lássam a talajt ? Ehhez settingben kell valamit állítani vagy kieg kell hozzá ?
    Köszönöm.
  • litlebubu
    #29886
    Sziasztok! Újra telepítődött az FSX-em és szeretnélek megkérdezni benneteket, hogy mit érdemes még VFR repkedéshez feltelepíteni?
    Felkerült ORBX Global, Vector, OpenLC europe. Magyar vonatkozású dolgok érdekelnének elsősorban. LHsim ok! De ezen kívül van-e még valami ami FSX-ben dob a látványon a magyar légtérben való VFR repkedéshez? Előre is köszönöm!
  • berczy #29885
  • berczy #29884
  • berczy #29883
    Köszi szépen!
    Akkor marad így. Mondjuk úgy is csak 6-8x-os nagyításnál kezd látszani.
    Még sokára, mert elég bonyi festés, összecsapni sem akarom, meg még hátra van a komplett kabin.
    A külső már lassan kész:


    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.02.21. 20:02:45
  • Antero
    #29882
    Sziasztok !

    Eladó :

    Jogtiszta MAJESTIC SOFTWARE - DASH 8Q 400 PILOT EDITION .

    [email protected]