33535
  • berczy #29961
    Én drukkolok, hogy összejöjjön! :)
  • papa10000
    #29960
    Drasztikusan. Tedd fel újra a Windowst. Ha telepakoltad gépekkel,scenerykkel, stb. teljesen soha nem fogsz megszabadulni az apró,zavaró fájloktól.
  • Clidey
    #29959
    Bencike, ez gömbpanoráma felvétel. Semmi köze a 3D-hez. :)
    Ma is tanultál valamit... :D
  • Clidey
    #29958
    Szép lesz ez de mik azok a szegecsek ott a padlón? :)
  • captpvz
    #29957
    Mayday, mayday !
    Szeretném valakivel felvenni kapcsolatot, aki FSX és Windows8 együttest össze tudta már rakni. :( Nekem ez nem megy. :(
    Kérem privátba legyen szíves megkeresni, köszönöm előre is.
  • gaspen
    #29956
    Én szeretném, ha összejönne, de Tibi szerint szűkös a 2-3 hónapos határidő. Mondjuk az igaz, hogy a textúrázás meg a programozás viszi el a legtöbb időt. A 3D viszonylag egyszerű, főleg ha vannak jó rajzok, márpedig Petra azt ígérte kapok hozzá gyári rajzokat :-) Persze ezek bizalmas információk, úgyhogy majd alá kell nyilatkoznom valami titoktartási izét. Azt írta a csaj, hogy :

    "To reply your questions the aim with the model is to have a simple flight simulator for our airplanes. "

    Kiderült, hogy a repülőklubban van egy srác, aki épp most ismerkedik a FS-el, meg IVAO-zik és van némi köze a C++ -hoz is. Szóval ma találkozok vele, viszek neki SDK-t meg ACC pakkot, oszt meglássuk mit szól hozzá, mindenesetre főleg az ismeretek elsajátítása szempontjából érdekli a dolog. Egyszóval minden adott a sikerhez, de ugye mindenkinek van egy bizonyos napi 8 órás egyéb elfoglaltsága is...

    Amíg a 242-es alapjai készülnek, addig azért Tibi pepecselhet a Moravával, bőven van mit csinálni rajta. Addig úgysem nyúlna a Zlin-hez, amíg a 3D nincs készen, mert nincs értelme.
  • berczy #29955
    Köszönöm szépen! :)
  • berczy #29954
    Kurva jó, kár, hogy nincsen ilyen minden géphez, mennyivel egyszerűbb lenne a repaint. :)
    Hogy áll a dolog, belevágtok? :) Addig a Morava megy a fiókba? :)
    Ez amúgy egy ilyen promó lenne a gépnek, olyan mint a repiajándék modellek, csak ez FS-be? :)

    Nem tudjátok, hogy az STDesign oldal, Tomi oldala, ahonnan a fotóalapokat le lehetett tölteni, 404-et ír, hogy mi történt vele?
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.02.28. 10:40:24
  • gaspen
    #29953
    Z-242 3D kabin
  • Borisz80
    #29952
    Szolnokhoz legközelebb hol lehet egy műrepülésre befizetni? Olyan gépen érdekelne ahol 4g-t is húz a pilóta és lehet tapasztalni az agy elvértelenedését.
    Utoljára szerkesztette: Borisz80, 2015.02.28. 07:50:09
  • berczy #29951
  • L Viper #29950
    Nagyon szép ez a belső
  • Borisz80
    #29949
    Üdv Urak.
    Volna egy kis problémám. Úgy néz ki annak idején valami gebasz történt az FSX uninstallálásakor. Az a lényeg hogy nem tudom most felrakni mert azt mondja hogy telepítve van. Próbálkoztam már mindennel, regcleanerrel is, de annyi reg hivatkozásai vannak hogy már félek törölni belőle mert nem egyértelmű számomra hogy az tényleg még mindig az FSX-e.
    Ötletek? Hogyan lehetne ezt a drága FSX maradékot lenyúzni végre, hogy fel tudjam rakni újra?
  • Hont
    #29948
  • berczy #29947
    Köszi szépen! :)
  • berczy #29946
    No, tegnap még haladtam vele egy keveset. Sejtettem én az elején, hogy ha kész lesz és sikerül jól a belseje, ez lesz a kedvencem. :)

  • petrol
    #29945
    @ saca79
    Köszi a segítséget, mindent átrágtam, de nem akar működni. Win7 használok, automatikusan indul az FSX-el, az ezdok kompatibilitását beállítottam ahogy irtad, FSx-ben töröltem az ütköző bill.kombokat... az eredmény változatlan. Ha akarom mozgatni a nézetet akkor beremeg a kép de nem mozdul arrébb. Mintha beragadt volna
  • gaspen
    #29944
    Nem kell elkiabálni ezt a Zlin ügyet, egyelőre programolót hajszolok, hogy levegye a vállamról a glasscockpit terhét, de van remény ;-)
    Meg persze megpróbálom befűzni a Morava projectbe is, hehe.

    Ha már egyszer megcsináljuk a 242-t, akkor jó lenne másnak is elérhetővé tenni, de nem tudom kizárólagos jogokat akarnak-e a csehek. Ez még a jövő zenéje. Legfeljebb egy picit módosítunk rajta és akkor már nem ugyanaz lesz a freeware verzió :-)

    A képen lévő csajszi nem tudom kicsoda, de én is rátaláltam. Pont ezt a "Guru" verziót akarják tőlünk.

    Amúgy a benne lévő Garmin G500 ára kb. 4 millió forintban....dulva
  • Clidey
    #29943
  • polluxware
    #29942
    biztos?!
  • Clidey
    #29941
    Mondtam már, de mondom még1x: NEM én ülök a 142-be.
  • Clidey
    #29940
    Nagyon faszányos lesz, gratula!!! ;)
  • Clidey
    #29939
    Hát igen... most éhezik miatta a család, kéthetente csak egyszer veszünk fél kiló kenyeret és csapvizet iszunk...betett a költségvetésemnek az az 1600 forint... :D
  • polluxware
    #29938
    hát engedélyezve lesz... amúgy semmi extra
  • berczy #29937
    Ez a shader 3.0 engedélyezése mit tud?
  • saca79
    #29936
    oksa ránézek
  • polluxware
    #29935
    [GRAPHICS]
    ALLOW_SHADER_30=1

    [BufferPools]
    RejectThreshold=131072

    TEXTURE_BANDWIDTH_MULT=80


    [Main]
    FIBER_FRAME_TIME_FRACTION=0.2
    DisablePreload=1

    én ezeket ajánlom teszt céllal...
  • polluxware
    #29934
    nem
  • saca79
    #29933
    Elég divatosnak tűnik

    [GRAPHICS]
    TEXTURE_MAX_LOAD=512 ez így jó ?
  • polluxware
    #29932
    [GRAPHICS]
    ALLOW_SHADER_30=1 -> shader 3.0 comp.
    HIGHMEMFIX=1 must have -> sima fsx sp2

    [BufferPools]
    RejectThreshold=131072 test 262144

    [Display]
    TextureMaxLoad=30 for faster texture loading
    InfoParkingBrakesEnable=False
    TEXTURE_BANDWIDTH_MULT=160 (80-120)?

    [Main]
    FIBER_FRAME_TIME_FRACTION=0.1 for orbx=0.2 default=0.33 "0.1-0.25"
    DisablePreload=1

    ?
    [TERRAIN]
    SWAP_WAIT_TIMEOUT=2 values will help prevent blurries

    ?
    [SCENERY]
    SmallPartRejectRadius=4.0

    ?
    [SOUND]
    SOUND_LOD=1 for improved performance when using AI sounds

    ? del Effects\fx_skidmark.fx
  • saca79
    #29931
    apropó !.. az fsx se.cfg -t valaki próbálta már tweakelni ugyanúgy működik mint a sima fsx -nél ?
  • suhanc84
    #29930
    Köszönöm szépen!
  • berczy #29929
  • polluxware
    #29928
    Nem azért mert bajom lenne Clidey-val!!

    De azért egy Petra...

    1.Petrát a gépbe!

    2.rúha nélküli drótvázat/skinnel ide a fórumba!
  • berczy #29927
    Höhö, ezt osztom én is. :) 526-szor. :)))
    Amúgy állat lenne ez is! :D Polluxal értek egyet, akkor legyen Ő a kabinban! :)
    De azért ugye nem csak Steam-es verzió exkluzív lesz?

    Egyébként készülget a 0559-es belseje is.


    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.02.26. 14:37:43
  • Hont
    #29926
    Jó kis műszer, de a gép sem rossz!
  • polluxware
    #29925
    Lehetne példul a koppitban ő egy férfi pilóta helyett! Női egyenjogúság, meg egyebek.... sztem ez jó ötlet

    Petrát a gépbe petíció

    (szóval megmodellezhetnéd)
  • polluxware
    #29924
    mármint a repülő! én a csónakmotort is mucusnak hívom...
  • polluxware
    #29923
    én nem azt mondom ,hogy nem jó... csak azt hogy szerényebb konfignál igenis észrevehető a különbség

    ami persze lehet driver, vagy bármi más miatt is..

    érdekes hogy amikor felraktak a 2. újraindításnál már rakta is a képernyőre a legújabb nvidia driver ikonját... (úgy hogy fel sem telepítettem, és nem volt integrálva a telepítőbe)

    így használtam pár napig, majd a kisördög csak felrakatta velem külön a leszedett drivert (nivíídia honlap).. fsx-ben nem, de War Thunder Ground Forces alatt rögtön láttam a különbséget (fluidabb lett, meg nem dobált ki az asztalra)

    érdekes hogy az eszközkezelőben pedig ott volt hogy WHQL signed nvidia driver (friss dátumozással)

  • polluxware
    #29922
    -n