33535
  • Clidey
    #29881
    Nagyon szép lesz ez is!! ;)
    Mikóóó lesz kééééész??? :))))
  • Clidey
    #29880
    Ezzel nem tudsz kezdeni semmit. A DDS fájl is egy tömörített állomány - még ha kisebb mértékben is mint a DXT3 pl. - ami értelemszerűen hozza magával a bizonyos mértékű minőség romlást. Ennek vagy most épp a szemtanúja. :)
    A tömörítő algoritmus nyilván jobban dolgozik teljesen függőleges meg vízszintes vonalak, élek esetén mint ferde illesztéseknél ahol a kontúr sosem egyszínű hanem egy több színárnyalatból álló aliasingolt valami, amitnél könnyebben előjönnek ezek a hibák. Ez van.
  • berczy #29879
  • berczy #29878
    Maestro!

    Kérlek segíts, ez miért van? Ha egyenes, két színű (fent fekete, lent mindegy), egyenesen ér össze, akkor nincsen gond, de ha így ér össze, hogy piros és fehér, akkor ilyen lesz és nem tudok vele mit tenni. :(

    szerk: közben rájjöttem, hogy már a dds is ilyen lesz. Miért szarja el?


    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.02.20. 18:35:57
  • Hont
    #29877
    Szia! P3D oldalon megírom a választ!
  • berczy #29876
    :)
  • almostatys
    #29875
    Sziasztok!
    Tudom,hogy nem ez a P3D topic,de oda ritkán írnak a forumozók és csak azt szeretném kérdezni,hogy ha megvan nekem a P3D v2.4 és fel vannak telepítve rá sceneryk,ORBX cuccok..stb és fel akarom tenni rá a P3D v2.5 patch-et,akkor újra kell telepítenem utána minden kiegészítőt vagy nem lesz velük gond?

    Másik kérdés: Flytampa Toronto megvan valakinek esetleg? Vélemény róla? Azt olvastam,hogy szép,de nagyon zabálja a frame-et.Igaz ez? Gondoltam megveszem,mert többszőr megfordultam már azon a reptéren a valós életben,de ha tényleg kinyírja az FPS-t,akkor felejtős.

    Köszi a válaszokat előre is!
  • Clidey
    #29874
    Rágalom! Én ilyen rövid intervallumot sosem mondok!
  • berczy #29873
    Hehe, ez tetszett.
  • gaspen
    #29872
    Tibi szerint soha, de én egy picit szkeptikusabb vagyok
  • civicum
    #29871
    Sziasztok!
    Van valakinek tapasztalata, és esetleg leírása hogy a Saitek Multi Panel-t mi módon lehet konfigurálni AS Airbus Extended verzióhoz?
    Köszönöm!
  • berczy #29870
    Igen, rá gondoltam, nem ugrott be a neve.
    Abban egyetértek, hogy sokakkal baxott ki, nem is az eljárását értem meg, mert nyilván nagy hülyeség volt, (bár ahogy olvastam a vallomásait, azért szerelő voltához képest elég jól rákészült), inkább az indítékaival tudok azonosulni.
  • berczy #29869
    Atomkirály-istencsászár! :D
    Mikor lesz kész?
  • saca79
    #29868
    Srácok FSX ben a "control settingst" teljes beállítását valahogy el lehet menteni hogy mondjuk újratelepítésnél ne kelljen az egészet át írogatnom?
    Illetve a "Fotelpilóta" cikkében olvastam hogy az LHBP bizonyos bgl fájljai törölhetőek a scenery-ből és elvileg picit dob az fps-en . Hol találom ezeket a fájlokat ?


    Tehát a BGL-ek listája:
    4-es.bgl
    bus-anim.bgl
    diszek.bgl
    feljaro.bgl
    lhbp-trees-lib.bgl
    Plexi.bgl
    pro-anim.bgl
    stat-car-lib.bgl
    stat-car-pos.
    bgl stat-lib.bgl
    stat-plane-lib.bgl
    stat-plane-pos.bgl
    stat-pos.bgl
    t1_anim.bgl
    t1-static_vehicles-pos.bgl
    trees.bgl vacakok.bgl
  • gfarkas
    #29867
    Nem vettem sértésnek, félre ne értsd, a kor nem érdem hanem állapot. A Polareczkyre gondolsz (vagy hogy írta a nevét), azért olyan nagyon ne sajnáld, nagyon sok emberel b..tt ki, és magának is csak az volt a szerencséje, hogy lebukott, mert nem élte volna túl a dolgot és még ki tudja hány ember életébe került volna a hülyesége. (meg mennyibe) Ha valaki elindítani se tud egy járművet akkor hogy akar megállni?
  • m814
    #29866
    Gyönyörű!!!
  • gaspen
    #29865
  • gaspen
    #29864
    Nem kell C-ben nyomulni, hanem lehet :) Az egész FS C-ben (vagy C++-ban) vala írva. Lehet, hogy nem annyira bonyolult a C, mint gondolom, de jelenleg még azt sem hogyan kell nekikezdeni

    Ötleteim nekem is vannak ám ! Például az Airbus X-hez hasonló nézetváltó ikonok létrehozás a kabinban...
  • berczy #29863
    Marha jó, kár, hogy képtelen vagyok rávenni magam arra, hogy megvegyem, mert kipróbáltam, de egyszerűen a 172-es után nem éri meg nekem egy, számomra rókabőr 182-est. :(
  • berczy #29862
    Keleti teknik... Nem a kifinomultságukról híresek, de működnek.
  • berczy #29861
    No, ezt nem tudtam, hogy C-ben kell nyomulni hozzá. :) Nem akarsz megtanulni?
    De a Zlin így is tökéletes, a Bendixes változat már csak hab lenne a tortán. Esetleg egy későbbi expansion pack keretében... :)

    Pedig a nyitogatás is remek, az is ad egy minimális fílinget, mintha üzemeltethető lenne, belenzéünk a mociba. Meg még lennének ötleteim, amik tudnának dobni a hangulaton, mint a plexi ponyva, nyűgöző cuccok, keréktuskók, ilyenek. Jó ötletek, mi? :DDD
  • berczy #29860
    Félreértés ne essék, a bá-t véletlenül sem a korod miatt írtam, egyféle tisztelet kifejezése volna részemről a tapasztalatod, tudásod és eddigi segítőkészséged előtt. :)
    Nekem tudod melyik írás tetszett nagyon? Amikor egy srác, most nem ugrik be a neve, el akart kötni egy 21-est, és Münchenbe akart dezertálni vele, mert lelkileg nem bírta ezt a milliőt, ami errefelé jellemző. Na az nagyon jó volt, teljesen együtt tudtam érezni a sráccal. Sajnálatos, hogy ennyire meghurcolták, pedig alapvetően nem akart rosszat senkinek.
  • Hypo #29859
    C182 ÉS EGY JO KIS CHECK LIST ITT KATT
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2015.02.18. 08:29:23
  • gaspen
    #29858
    53

  • gfarkas
    #29857
    METAR dekódolás
  • Nyiri
    #29856
    METAR:
    Location: LHSN
    Day of month: 17
    Time: 17:15 UTC
    Wind: True direction = 310 degrees, Speed: 4 knots
    CAVOK conditions: Visibility 10 km or more,
    no cloud below 5.000 feet or below the MSA (whichever is greater),
    no cumulonimbus, and no significant weather fenomena in
    the aerodrome or its vicinity
    Temperature: 00 degrees Celsius
    Dewpoint: -06 degrees Celsius
    QNH (Sea-level pressure): 1037 hPa
    No significant changes expected in the near future

    TAF:
    Location: LHSN
    Day of month: 17
    Time: 16:45 UTC
    Wind: True direction = 360 degrees, Speed: 4 knots
    CAVOK conditions: Visibility 10 km or more,
    no cloud below 5.000 feet or below the MSA (whichever is greater),
    no cumulonimbus, and no significant weather fenomena in
    the aerodrome or its vicinity

  • Borisz80
    #29855
    Üdv Urak!
    Fel tudna világosítani valaki hogy a repülésmeteorológiában mit is jelentenek az alábbiak?

    METAR és SPECI : METAR LHSN 171715Z 31004KT CAVOK 00/M06 Q1037 NOSIG RMK BLU=
    TAF: TAF LHSN 171645Z 1718/1803 36004KT CAVOK=

    Előre is köszönöm!
  • Clidey
    #29854
    Azért csak elduruzsolnak a legkülönfélébb repülő eszközökben több mint negyven éve........
  • Nyiri
    #29853
    Szép munka. Mondjuk erre a motorra maximum cséplőgép hajtást bíznék :D Kemény retro hangulat
  • Clidey
    #29852
    Maradjunk annyiban hogy nem tudtad megoldani hogy a motorburkolat ajtaja meg a kabintető ne tudjon összenyílni. :))))
  • gfarkas
    #29851
    Köszi, olvasgatom az oldalt én is, de ez a cikk (ek) eléggé "elnagyolt", hogy finom legyek. A "fele sem igaz" kategóriába tartozik néhány részlete. Egyébként csak 60 leszek az idén, a bácsizás így még korai....
  • gaspen
    #29850
    Hosszabban

    Zlin : az a "katonai" Zlin amúgy annyiban nem különbözik, csak a keleti műszerek helyett tele van Bendix/King cuccal, amiket már szinte mind megrajzoltam 3D-ben a Moravához :-) Meg ugye azok angolszászban mérnek : lábban, csomóban, stb. Programozás szempontjából nem nagy dolog, de ha hozzáadom, hogy textúrákat kell gyártani, modelt átalakítani, na az már idő... Tibi meg ki sem mászik a Moravából mostanában Így lebeszélődtem.

    Üzemelés : igen tök jó lenne, ha tudnék C-ben programozni, de nem tudok. Így marad az XML kódolgatás a maga tökéletlenségével és határaival. Például XML kóddal pedig nem tudok FS-ből file-ba adatokat írni illetve onnan olvasni. Mondjuk motor üzemidőt.

    A motorburkolat nyitogatása mindig vita tárgya nálunk. Szerintem hülyeség, és nekem van igazam
    A Moravában lehet nyitogatni majd.


  • gaspen
    #29849
    " Azon nem gondolkodtatok, látva ezt a gyönyörű motor model-t, hogy egy csöpp üzemeltethetőséget is csempésztek a gépbe? "

    Röviden : de.
  • berczy #29848
    Lebeszélődtél? :DDD
    Egyébként annyiban különbözik az a Zlin?

    Egy kérdés a tímhez: Azon nem gondolkodtatok, látva ezt a gyönyörű motor model-t, hogy egy csöpp üzemeltethetőséget is csempésztek a gépbe? Lehet kevesen osztják a véleményem, de szerintem sokat tud dobni egy gép élvezetén.

    Ill. még egy kérdés: Egy jövőbeni Zlin csomagban, vagy fix pack-ban, ha lesz, nem lehet a motorburkolatot nyithatóra csinálni? Csak mert ami látszik a motorból, az elég szépen meg van csinálva, talán szépen mutatna, ha ki lehetne nyitni a burkolatot.
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.02.17. 16:45:45
  • gaspen
    #29847
    Mondtam Tibornak, hogy csináljunk Bendixes Zlint, de lebeszélődtem a ötletről
  • berczy #29846
    Élsímítás? :DDD
    (amúgy faxa nagyon) :)
  • Clidey
    #29845


    Greets for the spy! :)
  • berczy #29844
    Győző bá-nak szeretettel:
    MiG-21-sztori
  • berczy #29843
    Alakulunk. :) Ha sikerül jól a belseje, ahogy elképzeltem, akkor ez lesz a kedvencem. :) Persze nem tudom síkban megcsinálni a műszerfalat, meg a műszerek is mások lesznek, de meglássuk, jó lesz. :)

  • berczy #29842
    ...így meg pláne... :)