33535
  • gfarkas
    #30201
    Hát végignéztem néhány videót a szóban forgó gépről, én nem láttam toldozott-foltozott hajtóművet egyikben sem. Magát a hajtóművet amúgy sem látni, csak a külső burkolatát. No azon előfordulnak szerelőnyílások, szegecselések amelyek bizonyos beeső fény mellett tűnhetnek úgy, mintha horpadások lennének, de ennek a repbiztonság szempontjából nincs jelentősége. A szárnyvég pl. a Mallorcai? leszállásnál elég szépen "csapkod" a turbulencia miatt, ez megint megszokott sőt kívánatos, mert ha merev lenne elég hamar letörne. Erre mondta egy régi mesterem, hogy a kutya farka is mozog mégsem törik le. (a másik kedvenc és igaz mondása pedig így szólt: a nemtudásból eredő bátorság a technika halála.) Berendezés ill. alkatrészek cseréje esetén csak a gyártó által előírt és elfogadott minőségű cseredarab jöhet szóba. Minden alkatrész un. certificate-val, ill. oroszul passzporttal, magyarul törzskönyvvel kell rendelkezzen amely végigkíséri teljes élete folyamán és abban mindent beírnak, aláírnak, legyen az javítás, üzemidő, beépítés másik gépbe, stb. A tárolásról Clidey szinte mindent leírt. Mivel a világ korántsem tökéletes, természetesen előfordulnak mind technikai, mind emberi különleges esetek, csalások, bűncselekmények, vagy ilyen megmagyarázhatatlan cselekedetek mint a mostani, de ebből még nem kell általánosítani. A belső berendezések elhasználtsága (ülések) inkább csak a komfortérzetre vannak negatív hatással, a repbiztonságra nem.
    Egyébként ma délután ismét a WIZZ gyakorlást élvezhettem, csodálatos tavaszi időben és ma északról gyártotta az app-ket.
  • Ombika
    #30200
    Meg is vettem. Addonok kozul erdemes vmit,azok is akciosak?! Regi global,stb muxik az se verzioval?!
  • Hont
    #30199
    Nézz körül a P3D topikban! Mind a kettőnek van előnye és hátránya is!
  • Feketegyöngy747
    #30198
    Azt szeretném megkérdezni azt a prepar3d. Érdemes megvásárolni ?
    Vagy ha a steam verziót feltelepítem? akkor az elég.
    Mert nem igazán tudom mennyiben hozna az én rendszeremben, látványos minőségi javulást a prepar3d vagy a steam verzió.
    Ha valaki erről egy kis fel világosítással tudna nekem szolgálni, akkor azt örömmel venném.

    Köszönöm.
  • Feketegyöngy747
    #30197
    Igen.
    Ha egy kicsit vissza olvasol itt a fórumon, akkor az egyik korábbi bejegyzésemben #30171 megtalálod, miért is gondoltak a gép műszaki meghibásodására az első körben a germanwingsnél.
  • Skinner_11
    #30196
    "nagyon de nagyon ritka dolog"

    Pont ez az, ritka, eddig nem is hallottunk ilyenről, de megtörténhet ahogy itt is láttuk.

    Bírom, hogy a média egyből rászállt a gépre, hogy valami baja volt korábban, meg nem is biztonságos az Airbus stb...

    Erre beigazolódott az amire senki nem számított...
  • Feketegyöngy747
    #30195
    A repülőgép adathordozóját még nem találták meg.( az utolsó értesüléseim még ezek)
    Nekem ez az öngyilkos dolog annyiban sántít még, hogy ez a fajta öngyilkosságmód nagyon de nagyon ritka dolog.
    A német hatóságok, ha minden igaz már elkezdték át vizsgálni az F/O lakását.
  • litlebubu
    #30194
    És ezt akkor ezek szerint nem tudom letölteni, csak telepíteni a steam-ről? Nekem legalább is csak egy ilyen ablak nyílt meg, hogy "telepítés"!
  • litlebubu
    #30193
    Én megvettem gyorsan, de lenne egy kérdésem. Az eredetit hogyan szedjem le, hogy a steam verzió rendben működjön? Nekem egy megosztott D:/ partíción van az eredeti jelenleg. De gondolom a C:/registry-je is tele van FSX bejegyzésekkel. Most egyenként szedjem le az összes az eredeti FSX-re feltelepített addont?
  • Clidey
    #30192
    Na igen, de nem véletlen ám az hogy oda viszik a feleslegesnek ítélt repcsit és nem mondjuk az északi sarkra...
    A Mojave sivatagban kellően kicsi a páratartalom valamint az eső se esik túl sűrűn ami a korrodálási folyamatokat erőteljesen csökkenti. Ráadásul ezek a gépek nem csak úgy ki vannak b*szva a prérire hanem szakszerűen le vannak konzerválva, egyes alkatrészeik szakszerűen ki vannak építve. Megkockáztatom hogy kevesebbet romlik egy ottani gép állaga mint a te autódé a garázsban...
    További adalék, hogy ha egy ottani röpcsi újbóli üzembe helyezése mellett döntenek, azt nem csak úgy kicsomagolják és beleülnek aztán huss a fellegekbe, hanem ismételten szakszerűen kikonzerválják, átellenőrzik, berepülik, esetleg átfestik, és csak utána kapja meg a tulaj. Én a magam részéről a legnagyobb lelki nyugalommal ülnék föl egy ilyen gépre. Sőt!

    Más.
    Ez a Germanwings-es F/O elmehet tényleg a picsába ha ezek a hírek valóban igazak! Hogy lehet valaki ekkpora gyökér?! Ha baja van az élettel ugorjon le egy hídról vagy lője magát fejbe, de ne rántson magával 150 ártatlan embert meg egy többtízmillió dolláros technikát! Arról nem is beszélve hogy ha már a saját élete nem számít, gondoljon legalább a saját családjára, hozzátartozóira - mekkora szenvedést és kínt okoz majd nekik hisz ők itt maradnak, és szembe kell nézzenek azzal amit a néptől kapnak majd azért amiért ez az idióta kinyírt 150 embert!
  • Feketegyöngy747
    #30191
    Az jó!! Akkor szerintem meg is vásárolom ,talán Így végre nálam ismételten helyre áll az egyensúly, már mint az fsx-ben.
    Már nagyon szeretném kipróbálni a Black Box-nak a legújabb frissítését az A340 és A360-at.
  • Rodman6
    #30190
    Sose lehet tudni... én csak arra tértem ki hogy az egyik videón nekem eléggé összehegesztettnek, toldozott- foldozottnak tűnt a hajtómű. Nem értek hozzá, lehet hogy 25 évvel ezelőtt alapból így néztek ki, de én már hozzászoktam a letisztult formavilághoz. És mivel egyre több gépre van igény, amit a gyártók nehezen tudnak biztosítani így elképzelhető hogy sírból visznek gépeket újra a levegőbe. Sok légitársaság vásárolt már Amerikai sivatagból gépeket. A Malév gépeket pedig alapból oda vitték a sivatagba ahol lebontották őket alkatrésznek.
  • Rodman6
    #30189
    Na de milyen dolog az, hogy a pilótát ki lehet zárni a fülkéből? Ennek a technikának már a kitalálása napján fel kellett volna vetődnie olyan verziónak hogy mi van ha a másik pilóta megőrül út közben. Vannak elborult depressziós emberek még ha nem is látszik rajtuk. Nem hiszem hogy nem lehet olyan módszert kitalálni hogy a pilóta minden esetben be tudjon jutni.
  • Ombika
    #30188
    steam verzio akcios 4,99 EUR! ;)
  • CptSAB
    #30187
    Az öngyi nem mondható a jelen esetre. Attól a pillanattól fogva, hogy saját magán kívűl mások életét fektette a fekete nejlonzacskókba, a tette terrorcselekmény volt. A legszomorúbb az egészben, hogy 9/11 után a repülésbiztonságiak azt gondolták, ajtón kívülre lehet zárni ideig/óráig a terroristákat. Azzal úgy fest nem akartak!!!! számolni, a józan ész logikája szerint, hogy maga a személyzet vagy annak egy tagja lesz az, aki az utasok, a személyzet valamint a repülési útvonal térségében élők, munkát végzők stb.. életére tör. Most 149 halott kéri számon, a családtagjaik, barátaik a miértre a választ. A 28 éves másodpilóta családját és ismerőseit szintén rendkívül sajnálom. Feldolgozni ennek az őrült cselekedetnek a következményeit..
  • Rodman6
    #30186
    Elfelejtettem megemlíteni hogy rengeteg műszaki hiba fordul elő a levegőben, a többségről nem is hallunk, de én a saját szememmel látok levegőben vergődő repülőket, mert viszonylag közel lakok a repülőtérhez. Szenvednek 20 kört, aztán Budapest helyett Bécsben szállnak le mert itt nem tudnak velük mit kezdeni. Tehát elég sok a kényszerleszállás kis távokon belül is ebből látszik hogy azért vannak bajok a karbantartással. Mindig megnézem Radar24-en hogy mi az isten történik a fejem fölött ha már valami gyanússá kezd válni. Legutóbb egy British gép akarta bemondani az unalmast, erről se lehetett semmit hallani a hírekben, azt hittem hogy traktor köröz a ház fölött aztán ment is Bécsbe. A mostani esetben elképzelhető hogy tényleg becsavarodott a másodpilóta, mert ezer helyen leszállhattak volna biztonságban abban a térségben, de azért még erre sem kell mérget venni, igaz alapesetben rohadt nagy balszerencsének kell ahhoz történni hogy pont a hegyek előtt legyen valami gebasz. Szerintem kevés az ember, a forgalom pedig egyre nő. Dubajból egymás seggét érik az A380-ok, amik felkészítéséhez alapból egy hadsereg kéne normál esetben.
  • Rodman6
    #30185
    Aláírhatnak kőkeményen akármit, akkorára nőtt a légiforgalom az elmúlt évtizedekben hogy hajlamos lehet egykét karbantartó is hibázni. Egy orvoshoz se mindegy hogy 10 beteg megy, vagy 100. A mennyiség mindig a minőség rovására megy főleg ha még anyagi többlettel se jár a pluszmunka. Pont a Lufthansa-nál készültek valami sztrájkra. De tovább nem is izgat a téma, eddig is voltak szerencsétlenségek, ezután is lesznek.
    Utoljára szerkesztette: Rodman6, 2015.03.26. 16:26:56
  • Feketegyöngy747
    #30184
    Ha valóbban ez az igazság mit minden hol mondanak. Akkor itt tragédiába torkollott, az ami az U.S.A-ban.
    Az egyik légitársaságnál előfordult csak ott pont a kapitány csavarodott be. De hát ezt a történetet minden ki ismeri gondolom? a régebbi híradásokból.
    Ez borzalmasan szomorú
  • Skinner_11
    #30183

    http://www.airportal.hu/ap/viewtopic.php?t=25921
  • Feketegyöngy747
    #30182
    Szia, éppen olvastam ezt a bejegyzésedet mit itt írtál.
    Szerintem ez nem igazán a legjobb megközelítése a dolognak. Engem talán annyiba érint személyesebben A germanwingsnek a légi katasztrófája, hogy a legelső repülési élményem ehhez a légitársasághoz köthető olyan 2004 táján és minden percét élveztem a repülő útnak. Talán ezóta vagyok ilyen repülőgép buzi.
    Még ha bizonyos technikai okok miatt egy időre a joystickomat szögre is kellett akasztanom ( azóta is komoly elvonási tüneteim vannak mert nagyon hiányzik a virtuális repülés) Ez a légitársaság nem az annyira budget be tartozik ( a gépet 2013 nyarán ahogy azt az Airbus kézikönyv szerinti utasításban van valami féle nagy átellenőrzés vagy szervizt csináltak nála, és a szerencsétlenséget megelőző napon volt egy rutinszerű előírású rövid ellenőrzése a gépnek). ha jól értettem mit a sajtótájékoztatón a germanwings egyik magas beosztású vezetője nyilatkozott. Bár ezt most annak fényében írom, hogy nem tudom ez az info. megjelent-e a magyar sajtóban valahol?
    Azért a Wizz air-t sem kell annyira csodálni mert én nagy pofátlanságnak tartom tőlük, hogy a nagyméretű kézipoggyász amit régebben ingyen azt most 15€ ellenében vihetem a fedélzetre magammal. Bizonyos légitársaságokkal ellentétben, és a jegyáraik is nagyságrendileg azonosak, de sajna ez van mert ahová én repülök csak ők vannak tehát nincs más lehetőség.
    És ahogy te fogalmaztál a wizz air-nek is van vagy volt ilyen "buherált tragacsa" még ha minden igaz 1 éve közel ilyen idős géppel repültem vissza szó szerint az előttem levő utas ülés hát támlája az utazás időtartama alatt teljesen az ölemben volt de nem lehetett vele mit kezdeni mert annyira ki volt kopva mi tartotta, egyszerűen nem állt meg. Mégsem gondoltam egy rossz utasülés alapján, hogy a gép egy repülő roncs darab lenne.
    Csak ennyit szerettem volna ehhez a dologhoz hozzá fűzni.
  • berczy #30181
    Abban egyetértek Győző, hogy felesleges képtelenségeket találgatni, de ez sajnos természetes reakció, ha az információforrások egyáltalán nem adnak infót, pláne nem hiteleset. Sajnos ugyan ez volt a helyzet az MH17-esnél is. Mondod várjuk meg a vizsgálat végét, de sajnos, ahogy az MH17 esetében is, elég hiábavaló a várakozás. Szóval nem meglepő, hogy találgatnak a népek, mert nincsen más lehetőségük, a hivatalos források már odáig jutnak, hogy óránként adnak ki ellentmondásos infókat.
    A másik meg az, hogy ahogy derülnek kifele a dolgok, úgy lesz egyre furcsább, pláne ha még hiteles tájékoztatás sincs, hát találganak az emberek.

    Az én véleményem az, hogy nagyon nem kerek ez. Az addig oké, hogy mondjuk az egyik pont akkor lesz rosszul, amikor a másik kimegy (hogy ennek mennyi az esélye, hagyjuk), de aki kicsit ismeri az Airbust, az beláthatja, hogy rosszullét, ájulás ezt nem okozhatta, mert túl egyenletes volt a süllyedés. Ha automatikai meghibásodás, az még beleférhet, de a valószínűsége ennek is iszonyatosan kicsi az esélye, hogy pont akkor és pont úgy romlik el, ahogy itt. Én azt mondom, ez szándékos. Nem feltétlenül terrorcselekmény, lehet puszta öngyi is, de akkor is szándékos.
    Kizártnak tartom, hogy a véletlenek sokasága ilyen pontos rendszert alkosson, ami egyenletesen süllyed, egyenletesen tartja a sebit, rázárja a pilcsifülkét, etc... Ilyen egyszerűen nincsen, pont ezért nem hiszem el a materiális evolúcióselméletet sem, mert matematikailag lehetetlen.
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.03.26. 10:35:13
  • berczy #30180
    Én mindvégig tudtam. :)
  • Hypo #30179
    kocsog gyurcsany miatt volt
  • gfarkas
    #30178
    Nem vagyok egy kötözködő ember, de azért Te sem gondolod komolyan, hogy ilyen "török autó" módszerrel (két három roncsból hegesztgetnek össze egy használható autót) szereznek be a légitársaságok gépeket. Gondolom nem dolgoztál még repülőgép szerelőként vagy repülőgépek közvetlen kiszolgálásánál mert akkor tudnád, hogy ezek az emberek (úgy, mint a hivatásos sofőrök vagy akár magánszemélyként Te is fél lábbal a börtönben fél lábbal a sírban vannak vezetés közben) Itt egy tévedés, gondatlanság, figyelmetlenség az életedbe, mások életébe és ebből következően a személyi szabadságodba kerül. Itt keményen aláírsz minden elvégzett munkát, ez nem politika, itt nincs mellébeszélés, megtetted vagy megtenni elmulasztottad és már jön is a halottas- vagy a rendőrségi kocsi. Én azt mondanám, hogy mint sajnos sok roncsot összeszedő volt repműszaki, várjuk meg a vizsgálat eredményét. Én nagyon nem szeretem ezt a média felhajtást, versenyt, hogy ki tud többet, nagyobbat, előbb, mert a végén ki szokott derülni, hogy a nagy erőlködés eredménye valami más lett :-) .Ne vedd ezt személyes ledorongolásnak, de hosszú hónapok, esetleg évek munkája lehet az eset felderítése nekem elhiheted.
  • Papirzacsi
    #30177
    Gondolom hogy a videón látottak alapján te pontos képet tudsz adni a gép tényleges műszaki állapotáról... Nem is értem miért nem téged kértek fel a baleset kivizsgálására....
  • Hont
    #30176
    Én is valami hasonlóra gondoltam...
    Egyébként a Lufinál azért nem igazán ilyen összetákolt gépek vannak...
    Volt szerencsém párszor repülni velük, de teljesen rendben voltak a gépek és a személyzet is! (látszatra)
  • Rodman6
    #30175
    Kapzsibb légitársaságoknál az a divat hogy a sivatagi repülőgép temetőkből kikotorják a homok alól a leselejtezett gépeket, megkalapálják 'oszt jó lesz az majd a budget kategóriába. Ezért szeretem a Wizzair-t mert nekik legalább újabb gépeik vannak, nem ilyen békebeli buherált tragacsok amiken mindent egyesével ki kéne cserélni a legutolsó utasoldali ablakig.
  • Rodman6
    #30174
    Semmit, csak vannak akik így utólag szeretnek belenézni a balesetet szenvedett gépekbe, például utastér, stb... mondjuk elég tákolmánynak nézett ki némely videón, nekem a hajtóműve szúrt szemet utasnézetből, elég öregnek és kikalapáltnak tűnt. Vagy hajtómű hiba miatt, vagy oxigénhiány miatt kéretszkedett neki a hegyoldalnak.
  • polluxware
    #30173
    most erre mit mondjak?
  • Rodman6
    #30172
    Ha szeretnétek egy kicsit utazni a lezuhant gépen, akkor írjátok be youtube-ba a d-aipx kódot. Vannak utasfelvételek erről a gépről régebbről .


    Utoljára szerkesztette: Rodman6, 2015.03.25. 22:15:13
  • Feketegyöngy747
    #30171
    A Német híradásokban tegnap beszámoltak arról, hogy már a germanwingsnek volt valamelyik járatán probléma valamiféle füst beszivárgásnak a cocpit-ba.
    FIGYELEM!!!!! (NEHOGY VALAKI IS VALAMI FÉLE ELTUSOLÁSI DOLGOT, VAGY SPEKULÁCIÓT LÁSSON EBBEN MIT MOST LE ÍRTAM, EZ AZ ÉN SAJÁT FORDÍTÁSOM TEHÁT NINCS SEMMIFÉLE JELNTŐSÉGE. ELŐFORDULHATNAK FORDÍTÁSI HIBÁK! A DIE WELT INTERNET OLDALÁN TALÁLTAM A KÉT CIKKET.
    MÁR CSAK AZÉRT SEM MERT MÉG SENKI SEM TUDJA MI IS TÖRTÉNT VALÓJÁBAN ENNÉL AZ IGEN SAJNÁLATOS LÉGIKATASZTÓFÁNÁL)!!!
    A 2010 decemberében, a Bécsből, Kölnbe tartó járatukon röviddel a leszállás előt valami féle édeskés füstszivárgott a cocpitba a pilóták majdnem elvesztették az eszméletüket (Aircraft typ: Airbus A319), akkor csak épp, hogy eltudták kerülni a katastrófát.
    Ezt akkor azzal magyarázták, hogy a jégmentesítő folyedék egyrésze megült a hajtóművekben és az első landolásnál ez feloldódva keveredett a kabin levegőjével. de az utasok nem voltak kitéve annek a dolognak.
    Majd 2012-ben ismételten rejtelmes füst jelent meg a szardínia szigetén a leszállás után mikor az APU-t beindították, ezért a pilóta le is kapcsolta.
    Majd a vissza útra beszállítatta a 143 utasát, de a második hajtómű beindításakor ismét a személyzet a cabinban füstöt érezett.
    Ezért a kapitány végérvényesen úgy döntött, hogy vissza gurulnak a kapuhoz és egy tartalék repülűvel szállítják haza az utasokat.
    Ez is egy A319-es tipusú airbus volt. ( A germanwings szóvivője azt is hangsúlyozta, nincs összefugés a két dolog között) és kifogják vizsgálni mi is a felelő ezért a füst dologért.
    Az valóbban furcsa, hogy ilyen magasságból ilyen gyorsan csak úgy sülyedni kezdett a gép. Azt is közölték még híradásokba a kapitánynak 6000 repült óra volt már a hátamögött.
  • berczy #30170
    Igen, számomra is felettéb fura, hogy nem kommunikáltak, vagy legalábbis ellentmondásosak az infok arra vonatkozóan, hogy mit és mennyire. Olvastam egy olyan véleményt, hogy ilyenkor szinte nincsen aktív rádióforgalmazás, mert úgy is tudja minden érintett, hogy mi történik, így felesleges. Számomra kissé érdekes lenne, de ki tudja. Tényleg így van, hogy ha gázos, de egyértelmű a helyzet, akkor mivel feleslege a kommunikáció, ezért nem is teszik? Ezt egyszerűen nem tudom elhinni, mert egyáltalán nem életszerű.
    De a teljesen konstans repülés és a kommunikáció ilyetén hiánya velem azt mondatja, hogy nem volt ott senki magánál, talán már mindenki ájult volt, legalább is nem élték át a rettegést, mert egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy némán mentek a halálba, mert úgysem tud segítenia föld.
  • Papirzacsi
    #30169
    Igen, mert ha már az "Aviate, Navigate, Communicate" első két része nem teljesült, akkor legalább az utolsónak kellett volna. :D
  • berczy #30168
    Szerintem sem. Elég beszédes az, hogy irányváltás nélkül, kvázi konstans paraméterekkel repültek neki a hegynek, kívülről olyan, mintha nem csináltak volna semmit, csak hagyták megtörténni. Ha a terrortámadást kivesszük a képletből, nekem a kihermetizálódás a legkézenfekvőbb, netán mérges gáz, de az meg hogy kerülne oda.
  • Papirzacsi
    #30167
    Szerintem ez nem magyarázza azt, hogy nyíl egyenesen nekirepülnek egy hegynek, és még csak kommunikálni sem kommunikálnak.
  • Hont
    #30166
    Az is furcsa, hogy FL390 ről 4000 varióval csak 410 a sebi...? S.B. vel is belever az 500ba szerintem. Pláne megrakva felszállás után.
  • crodgok3
    #30165
    Én a szenzorok eljegesedésére tippelnék, ugyanis ez már előfordult nem olyan régen egy ugyanilyen gépen, és az Airbus be is látta, hogy ez valós probléma lehet. A hibának az az eredménye, hogy a fedélzeti számítógép teljesen meghülyül és téves adatokat szolgáltat, na ezt a hibát csak egy nagyon tapasztalt pilóta tudja kezelni. Visszatérve az előző esetre, ott úgy állították meg a süllyedést, hogy lekapcsolták a számítógépeket és manuálisan vezették tovább a gépet.
  • Hont
    #30164
    Bizony! Annak idején a malév oktatási központban velem is kipróbáltatták az 5000 súlyedést és azon kívül, hogy a magasság mérő tekert lefelé mint állat, nem tűnt olyan extrémnek. Kihermetizálódásnál még több is kell, hogy időben leérjenek...
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2015.03.25. 07:37:03
  • Nyiri
    #30163
    Szerintem 4000 nem sok. Régebben sok cockpit videókat néztem (WorldAirRoutes) és ott simán előfordult ilyesmi. Sőt olyan is volt hogy a csávó süllyed 10000 láb alatt simán 280 csomóval és mikor behúzza a spoilert az speed hold elkezdi húzni fel a gázt a pilóta meg lazán visszahúzza.

    Simán lehet 4000 fpm úgy hogy az utasok komfort érzete nem csökken
  • saca79
    #30162
    FlightRadar szerint a utolsó szakaszon 4000ft/min volt a süllyedés mértéke és 460kt a sebessége egészen a végéig. Valamelyik hircsatornan azt mondták h a 4000ft/min az nem számít rendkivulinek... Persze ha egy kő-ről beszélünk de nem egy ilyen gépnél... Szoval a sajtőt meg a tàjekoztatast inkabb hagyjuk..