33535
  • polluxware
    #30241
    Orbx South Alaska-t ptóbáltam eddig... ami gond volt az az ,hogy az árnyék külső nézetben alapon recés.. HD-vel jó csak az meg megzabálja a gépet.
  • saca79
    #30240
    Köszi az infot..
  • Skinner_11
    #30239
    Én sosem használtam, de avsimen asszem olvastam, hogy másoknak megoldotta. +Egy csomó videót látni ahol DX10 mellett a fixerrel gond nélkül mennek az ORBX cuccok.
  • saca79
    #30238
    Ok köszi !! csak olvastam régebben hogy ORBX ennek a problémának elvileg az okozója ez a DX10 fixer megoldja ezt??
  • Skinner_11
    #30237
    Steve's DX10 Fixer
  • saca79
    #30236
    DX10 melett használsz valamilyen shade vagy bármilyen modot? Azt tudom h ENB bem működik vele, Illetve nekem ha be van kapcsolva a DX10 akkor ilyen fekete foltok vannak a sceneryn :/

  • Skinner_11
    #30235
    Virtavia/Alphasimen kívül másikat nem tudok, sajnos asszem nincs hozzá HUAF festés de a paintkit adott
  • Borisz80
    #30234
    Jak-52-est tud valaki ajánlani? Esetleg ha van hozzá magyar légierős skin is...
    THX
  • polluxware
    #30233
    Köbö egy hete hajtom már ezt a Steve féle Dx10 fixert, és eddig nem ütköztem semmi radikális "show stopper" dologba...

    az egyetlen 'igazán' kiemelkedő fícsör talán a víz valamint a látóhatár és horizont szmúútosabb "ködbe tünőődése"

    A terhelést illetően azt mondanám, hogy kiegyenlítődik az ahogy mindent a GPU-hoz vág, és amennyivel több szusszanásnyi időt kap a CPU...

    4x antialiasing-el + 4x sparse grid multi samplinggel használom (4x sparse grid a dúrva shürü felhőzetnél keményen be tud harapni azért)

    Számomra amiért továbbra maradok ennél a modnál, hogy ablakban futtatva ezen beállítással nagyon szép az élsimítás... olyan mintha az ember egy youtube videót nézne egy kisebb natív felbontású moncsin, és mégse homályos.. főleg a Gauk miatt fontos

  • polluxware
    #30232
  • polluxware
    #30231
  • polluxware
    #30230
  • saca79
    #30229
    .. na és persze időjarasnak valami jo live weather app mondjuk Opus FSI vagy ActiveSky Next, ha birja a géped.
  • berczy #30228
    Én még mondanám a Sibwings - An-2-t, és az OctopusG - Wilga-t.
  • saca79
    #30227
    Ugyanezeket mondanám esetleg még Alabeo piper es cessna kisgepeit..

    @Skinner igen fura.. A simconect-ek is fent vannak úgyhogy most meg vagyok lőve, ötletem sincs :-/
  • polluxware
    #30226
    Orbx PNW+repterek, Orbx SA, flight1 Tongass X
    A2A gépek (cherokee vagy c172, C182)

    +freeware gép-> PWDT Zlin-142
  • Since
    #30225
    Sziasztok,

    A hétvégi Steam leárazáson megvettem a steam edition-t és gondolokozok mod-ok megvételén, és ebben szeretném kérni a segítségeteket.

    2-3 modot néztem ki, elég sokat olvastam utána, és szerintem ezek a "legjobbak". Elsőkörben főként a környezetet szeretném felfrissíteni...

    Tehát az ORBX FTX Globalt illetve a Global Vectort szemeltem ki. Nem tudom hogy ezek az addon-ok megérik e az árát, esetleg valaki írhatna véleményt ha megvan az illetőnek. Még néztem valami europe FTX addon-t bár ez nem tudom hogy pontosan mit takar.

    Még repülőgépeken is gondolkozom, de ezen a téren annyi lehetőség van hogy egyszerűen elvagyok veszve... Ebben a témában is szívesen vennék tanácsokat...

    Köszönöm válaszotokat!
  • Skinner_11
    #30224
    Hm, ez érdekes.

    Igen erre a Simconnectre
  • berczy #30223
  • saca79
    #30222
    A dll elvileg jó :

    </Launch.Addon>
    <Launch.Addon>
    <Name>LHBP_objectPlacer.dll</Name>
    <Disabled>False</Disabled>
    <Path>Modules\LHBP_objectPlacer.dll</Path>
    <Commandline></Commandline>
    </Launch.Addon>

    benne van

    Melyik simconnect-re gondolsz pontosan? Ami C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\FSX\SDK\Core Utilities Kit\SimConnect SDK\LegacyInterfaces mappában van RTM, SP1 és Xpack ?
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.03.28. 20:38:36
  • Skinner_11
    #30221
    Nem tölti be az LHBPobjectplacer.dll-t.

    Csekkold le a DLL.XML fájlt, ott van ahol az FSX.cfg abban kell lennie egy bejegyzésnek ami behívja.

    B. variáció hogy nem telepítetted az updatelt SimConnectet
  • saca79
    #30220
    és már meg is gyűlt vele a bajom letöröltem a régit felraktam az újat és egyetlen épület sincs a Liszt Ferencen ..

    Ilyen fekete foltok vannak csak az épületek helyén, se fények se papi se semmi csak a futópálya és a groundmarks.


    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.03.28. 18:58:53
  • Clidey
    #30219
    Jól. De csak a telepítő változott a Steam miatt.
  • saca79
    #30218
    Jól értesültem hogy LHsim LHBP hez jött ki frissítés?? ...Build8.exe
  • Nyiri
    #30217
    Azért az FSX bekaphatja performance terén minden téren. Elképesztő, komolyan mondom. Sokszor ezért nincs kedvem egyáltalán játszani vele.
  • szabeszka
    #30216
    Bocs, ez az oldal most nem él? Hogyan tudnék letölteni innen ismét dolgokat, nem találom a regisztrációs részt sem...
    http://fsstdesign.vfrplanner.net
  • Feketegyöngy747
    #30215
    A szárnyvég kiképzése alapján, nekem Neo-nak tűnt.
    Most néztem utána, és igazad lehet .
    Ez csak az újabb építésű Airbus a Sharklet szárnyvég kiképzéssel a 4%-os üzem anyag megtakarítás végett, választotta akkor a wizz air ezt a kieg. opciót az újonnan vásárolt gépeikhez.
    Azt viszont én nem tudtam, csak 2015 második felétől jön a Neo, mert ott valóbban még a hajtóművek is teljesen újak és más a formájuk is.
  • saca79
    #30214
    Komolyan mondom elegem van a magyar sajtóból... Hogy lehet ország világ előtt ekkora baromságokat osszehordani ráadásul "szakértőkkel"...." germanwings tragédiája egyedi eset" csak egy picit kéne utanaolvasni hány hasonló volt az elmúlt években.LAM Flight 470 ami szinte hajszalra ugyanez a "forgatóköny" alig 2 éve, Egypt Air F 990, vagy a Silk Air 185 jarata, de azthiszem az usaban is volt több ehhez hasonló pl mikor a masodpilota gyakorlarilag fejszével szigonypuskaval szállt fel a gépre és megprobalta lemeszarolni a szemelyzetet csak szerencsére nem sikerült! A dolgok nem maguktól vagy véletlenül történnek csak picit ki kellene nyitni már a világ szemét... Azt meg végképp nem tudom elhinni h a mostani esetben nem "látszott" semmi a co pilotán semmi nem utalt rá h pszichológiai problémai vannak
  • Framsen
    #30213
    A320 Neo csak 2015 második félévétől lesz
  • exTrem
    #30212
    Ne aggódj, nem lesz semmi gond. Ha mázlid van akkor Pítör lesz az FO
  • Feketegyöngy747
    #30211
    De azért 4 nap múlva én is ismét a felhők felett leszek.
    Egy gyönyörű, (ha minden igaz) airbus Neo A320-al. (wizz air)
    szóval megint repülhetek egy picit.
    Pont a kedd napon! akkor lesz 1 hete, mikor lezuhant most szerencsétlenül járt germanwings repülő.
    Ez a sajnálatos tragédia árnyékolja be sajnos egy kicsit ezt a remeknek ígérkező repülő utat.
  • gfarkas
    #30210
    A nyugdíjasok meg a pápaiak könnyen vannak :-), tegnap is úgy kezdődött, hogy lementem kocsit porszívózni. Mivel északi szél fújt egyszer csak repülőhangot hallottam, elnéztem ÉK felé és megláttam a lila-fehér masinát emelkedőben. A pápai beton déli végétől 3.34 km-re lakom légvonalban. Kocsiba ülni és kimenni a vaszari országútra az észak-közeli irányadóhoz csak percek kérdése. Mivel több évtizedet töltöttem a reptéren ismerem a "külső körletet" is, így a vasúton átsétálva a beton végétől úgy kb. 100 m-re a fénytechnika és persze az új kerítés mellett állhat az ember. Még az égett keró illatát is érezni. Persze velem sem minden nap esik meg a dolog, bár hál' Istennek elég jó forgalom van időnként (futár és egyéb kisebb-nagyobb szállító gépek - keleti-nyugati egyaránt, Grippenek, a kutató-mentő minyó, sőt AWACS-et is láttam már és persze a C-17-esek is jönnek-mennek, + kiképzésit is repülnek.)
  • Feketegyöngy747
    #30209
    Hát valahogy számítottam arra, hogy nagy csoda nem lesz.
    De azt reméltem, hogy ezt az állandó cfg, dll, stb. buhera dolgokat valamilyen mértékben el lehet kerülni. A p3d topikban is mindent elolvastam az első bejegyzésektől az utolsóig, sajnálattal olvastam ezzel kapcsolatban is a rengeteg problémát. Szóval itt is kell bűvészkedni ahhoz, hogy jól működjön a dolog.
    Na ugye a másik meg talán nem is mindegyik kieg. mi nekem már meg van kompatibilis lesz rajta, szóval nem tudom. Lehet inkább maradok az olcsóbb megoldásnál. Hát ha majd az talán akkor kicsit segít a dolgon.
    Az-az igazság kurvára nincs kedvem programozót játszani, mert csak elvesz abból az értékes időből, amit a repüléssel tölthetnék.
    Na meg mert sokszor van, hogy azt sem tudom mi a faszt kellene beállítanom ahhoz, hogy ne csesszem szét az FSX-t úgy, hogy az a következő indításnál el se induljon!.
    Irigylem is, a más szimulátorokkal játszókat. Ők csap behuppannak a kis gépük elé meg nyomják a power gombot majd elindítják az alkalmazást és játszanak.
    Én meg majd hogy nem minden indítás előtt majd el nem mormolok magamban egy sor (mi atyánkat) ne hogy valami hibára kilépje játékból, főleg ne egy 4 órás repülő út után pont a leszállás előtt.
    Na mert akkor kavarognak ám bennem szép dolgok.
  • Ombika
    #30208
    Lehet , hogy 10 eves,de legalabb probalnak optimalizalni es fejleszteni vmit rajta, ez is vmi ennyi ido utan! ;)
  • Feketegyöngy747
    #30207
    Egy kicsit irigyelek, hogy ilyen dolgokban gyönyörködhetsz. Én csak akkor látok landológépeket, mikor a reptéren és már túl minden ellenkörző ponton teljesen a reptér belsejében vagyok vagy éppen csak repülőtéren.
  • saca79
    #30206
    Mivel a játék futtatasahoz elengedhetetlen a steam kliens es a steam fiók ezért igen a hivatalos közösségen keresztül tudod a forumokat olvasgatni, minden FSX el kapcsolatos témara, kérdésre megtalalod a választ!
    @Feketegyöngy se P3D se FSX:SE nem fog "látványos minőségi javulast hozni" vannak benne ujitasok talan Steam picit stabilabb nincs appcrash de ugyanaz a 10 eves sim!
    Illetve valaki kérdezte : a steam edition csak kliensen keresztül steam fiokkal telepíthető es játszható es egyenlőre csak online módban, de van már folyamatban beta teszt es elvileg lessz offline lehetőség is.
  • Ombika
    #30205
    A hivatalos steam oldal kozossegre gondolsz ? Szuz gepre telepitenem...
  • saca79
    #30204
    Ha "szűz gépre" telepited tehat korabban nem volt FSX rajta akkor nagy valószínűséggel nem lesz gondod sem az ORBX sem más addon telepitesevel.Ha korábban már volt fent FSX akkor problémás mert a registry bejegyzések es az appdata fajlok megmaradhatnak es kiegészítők telepítésénél elofordul hogy az installer nem talalja a telepites helyét. Mindenre van megoldás. Registry Repair Tool - al ez orvosolható. De már szinte az összes addon hoz van Steam hez frissített telepítő! Steameseknek ajanlom a steam közösséget, gyakorlatilag minden kérdésedre megtalalod a választ, mint arra is h melyik addon működik vele es melyik nem. (nagyrésze igen)
  • metaxx
    #30203
    Szia, tessék ez a TM bot teljesen megfelel a célnak!
  • oneal1
    #30202
    steam-en beszereztem a progit, már csak egy joy kéne :)

    kezdőknek mit ajánltotok?
    használtat néznék olyan 6-10e ft közt