33535
  • Rodman6
    #30281


    Egyetértek, DX9 és ENB-vel sokkal hihetőbb az égbolt, tényleg szembe süt a nap, nem olyan sötétkék minden mintha már a világűr határán lennél. Ajánlom a Youtuben FSXninja csatornáját, elég jó ENB profilt lehet tőle leszedni.
    Utoljára szerkesztette: Rodman6, 2015.03.31. 00:12:36
  • Rodman6
    #30280
    Nálam is előjött egy grafikai gebasz, mégpedig az hogy látom a napot a pilótafülkéből. Ez eddig nem baj, csak az a baj hogy nem az ablakon át, hanem a fémrészeken keresztül is. Naplemente után pedig a föld alól :D Nekem a REX féle időjárás jött be, az első olyan valós idejű időjárás számomra ami még hihetően is néz ki. A többi nem tetszett. A hagyományos beépített real weather pedig szerintem már nem is működik.
    Utoljára szerkesztette: Rodman6, 2015.03.31. 00:06:10
  • polluxware
    #30279
    OpisFSI 4.47.3-al használom.. dúrva felhőzetben esőben ugyan beszaggat, ha felhő közepébe nézek, de nem csinál ilyen kép összetöréseket...

    élsimítás miatt használom én is...
  • saca79
    #30278
    háááttt nagyon gondolkodom hogy hanyagolom a dx10 et, egyenlőre csak a gondom van vele és annyival azért nem jobb. főleg az nem tetszik benne h ugye eddig ENB-t használtam és a talaj vagy az égbolt is sokkal kontrasztosabb volt. DX 10 alatt ugye ENB nem fut ez a shader meg szerintem egy kalap sz@r igazából semmit nem csinál mint a nappali fényt festi meg olyanra amit kiválasztasz, (igazából azt is csak cockpiten belül lehet észrevenni kipróbáltam egy tucat presetet szinte mind ugyanolyan-rózsaszíntől a sárgáig, egy értelmes nincs benne) én nem tudom miért istenítik annyira. Egyetlen dolog van ami iszonyat tetszik a DX10 ben az az elsimítás, iszonyat nagy a különbség.. és nem rombolja szét a játékélményt.
  • Hont
    #30277
    Én is szeretnék gratulálni!!!!
  • Clidey
    #30276
    Gratula! Kívánok ugyanannyi leszállást mint ahány felszállást! :D :D :D
  • szabeszka
    #30275
    Sztem a DX10 nem is ér ennyit, egy jó ENB és kész. ..
  • saca79
    #30274
    ..azért gyanakodtam arra mert amikor rányomtam rep közben a weather updatere akkor kezdődtek a gondok. de most végig néztem nekem valamiért most sehogy nem jó megpróbálom újratelepíteni a dx10fixert szerintem azzal lesz a gond ,vagy valamit nagyon eltekertem benne :D vagy lehet hogy steam-el nem is jó ki tudja..
    valljuk be ez nem az én hetem ami az fsx et illeti
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.03.30. 18:51:00
  • szabeszka
    #30273
    Az Opus fejlesztőt most megkérdeztem, azt mondta nincs gon az együttes használattal....
  • saca79
    #30272
    most nézem h nem feltétlenül az opus miatt lehet, de még nem biztos. kikapcsolva de erősen felhős esős időben is ugyanaz az eredmény dx10 alatt széthullik az egész.normál időjárási viszonyok nincs gond .


    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.03.30. 18:09:17
  • saca79
    #30271
    Lehet h csak... De ha bekapcsolom szetthullik az egesz textura dx 10 alatt.. Avsim forumon is irjak
  • Skinner_11
    #30270
    Miért ne lenne kompatibilis? Az OPUS csak weather engine, semmi köze a DX9/10 textúrákhoz/modellekhez.

    @berczy: Nekem "csak" 224 bgl-em van, de már minden végigmentem ezzel a módszerrel. Minden nap megcsinálsz 10-et és pont kész leszel mire kiadják a következő ICE AI-t
  • berczy #30269
    Hát akkor egykutya... Hogy a francba nem tudtak implementálni az EzDok-ba is egy ilyen kultúrált, egyszerű, kézenfekvő funkciót? Visszafelé fejlődünk, vagy hülye-e vagyok? A rohadt...
  • saca79
    #30268
    .. na és végre rájöttem hogy "hálisten" az OPUS sem dx10 kompatibilis
  • saca79
    #30267
    erre nekem elég "idióta módszerem van :D odagurulok a futópálya végéhez vagy ahova akarok kamerát( vagy legalábbis a közelébe) majd az ezdok studioban a worldcam sávban hozzáadom gyors gomb ...stb és elvileg minden egyes repülőnél meg fog jelenni! Azért így mert ha távolról kell odamanőverezni a kamerát az szinte emberfeletti, így meg legalább nem sokat kell mozgatni rajta ! :D

    de ha sima FSX ed van akkor az FS recorderben egyszerűbb és jobb is mint az ezdokban, bár ott is hasonlóan oldottam meg anno mert ott meg koordinátákat kelett megadni a kamerának ....
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.03.30. 16:57:23
  • berczy #30266
    Lenne egy kérdésem, EzDok kamera:
    Hogy tudnám megcsinálni azt a könnyűséget, mint amit anno az Active Camera adott, mégpedig, hogy ctrl+jobb egérgombbal tetszőlegesen tudtam megadni instant kamerát a földön? EzDokban elég nyűgös procedúra földi kamerát hozzáadni és az AC-ban ez igen csak kényelmes funkció volt. EzDok-ban annyira idétlenül van meggyártva, hogy elkezdeni sincsen kedvem földi kamerát hozzáadni...
  • berczy #30265
    köszönöm! :) Vitorla lesz, mert anyagi kereteim épp hogy azt lehetővé teszik, de muszáj volt, 10+ éve szőttem ebbéli álmaimat, oszt amikor láttam, hogy még két hely van a tanfolyásra, nem mérlegeltem, lesz ami lesz alapon. Most itt tartom, a többit meglátom. :)

    Egyenként? Te jó ég, 800+ flight plan van ebben a nyomi ICE AI-ban, asszem ebbe most nem fogok energiát feccölni, mert kissé vad lenne. :)
  • Since
    #30264
    Valaki letudná írni részletesen hogyan működik az autópilóta? Nagyon nem látom át... Illetve keresnék letölthető reptereket amik kompatibilisek a Steam Edition-nel, ha valaki használ ilyet elküldhetné a nevét... Köszönöm!
  • Skinner_11
    #30263
    Gratula a vizsgához!

    Movit, vitorlázó, ne adjisten rendes motoros gép?

    A traffic-kal kapcoslatban:

    AI Flight Plannert megnyitod, ott be tudod (sajnos csak egyenként) hívni a traffic bgl-eket és utána

    Flight Plans>Adjust Activity levels, baloldalra 1 et jobbra 100 at írsz

    Bejelölöd hogy "Maximize distribution across airports" és klikk Adjust.

    Utána Compile vissza és ezt végigismétled az összessel (nem egy öt perces meló...) akkor annyi AI lesz amennyire a csúszkát állítod.

    Remélem segít
  • berczy #30262
    Köszönöm! Remélem én is, bár játék közben sem szokik annyira, bár tény, nem reppenek Frankfurtba PMDG-vel 100% AI mellett. :)
    Rájöttem amúgy egy fasza trükkre. Ha nagy géppel repülök, a pályára felgurulás előtt lenullázom az AI-t, reppenek, majd leszállás után legurulva a pályáról ismét felkapcsolom. Így minimális a kihalt reptér érzése és nem is nyírja ki az AI a VAS-at, meg a procit azzal, hogy egy nagy reptéren mozgatnia kell az AI gépeket, mert az az idő, amíg kapura gurulok még pont kevés általában, hogy nagyon felpörögjön az AI mozgás. Bár EDDF-en azért így is be tud esni 20 FPS alá a 100% AI.

    Mert ugye kijött ez a jó 6.0 ICE AI cuccos, ahun is ígérték nagyon-nagyon, hogy a csúszkával százalékosan állítható lesz a forgalom sűrűsége, de nem sikerült megoldani, mert vagy 100%, vagy semmi. Hát FÁKING, pedig mennyire vártam. :(
  • saca79
    #30261
    Gratulálok! Remélem repülés közben nem esik le az fps ed.. :-D
  • szabeszka
    #30260
    Szuper, gratulálok! Én meg a fotelban...!
  • berczy #30259
    Kedves fórumlakók! :)
    Hétvégén meg lett a repüléselméleti vizsga, úgyhogy ha az idő is úgy akarja, szombaton már repülni is fogok LHDK-n. :DDD
  • szabeszka
    #30258
    Gondlom az LHSimulations oldalán vagy inkább a Facebookon,, utóbbit ajánlom, válaszolni fognak rendületlenül. Bár biztos ezeket a sorokat is olvassák...
  • saca79
    #30257
    Nekem nagyon stabil.. Még eddig(faasztal kopp kopp) egyszer sem volt appcrash pedig nyuztam rendesen... 6-7 oras reppeneseim is voltak vele. Inkabb a kiegészítőkkel gyűlt meg a bajom van egy par kompatibilitási gond nemelyikkel, de steam forumokon utannaolvasva megoldodott többé kevésbé. Nem ilyen problema dejelenleg az lh simes telwpitessel szivok. Apropo hol tudom velük felvenni a kapcsolatot?
  • szabeszka
    #30256
    Oksa. És milyen tapasztalataid vannak a Steamen?
  • saca79
    #30255
    ENB nem fut DX10 alatt ott van hwlyette a shade for fsx..
  • szabeszka
    #30254
    Amikor rányomtad az ENB-t ki kellett kapcsolnom a DX10-et... vagy ez vagy az...
  • saca79
    #30253
    Igen működik!
  • szabeszka
    #30252
    Környezet: Orbx Global + Vector + OpenLC
    Időjárás: Rex Essential+Overdrive vagy OPus FSX vagy Active Sky Next
    Egyéb: Rex Texture Direct + Rex Soft Clouds
    Repgépek: PMDG 737 NGX + 747 + Project Tu 154 + A2A 172

    Ezekkel érdemes lesz.
  • szabeszka
    #30251
    a SteveFX Steam-en működik?
  • szabeszka
    #30250
    Valaki leírná jó és rossz tapasztalatait a Steammel kapcsolatban? Most telepítettem és gyorsnak, stabilnak látszik elsőre... Összeomlások várhatóak,ahogy az FSX-nél "megszoktuk"?
  • szabeszka
    #30249
    Írj az LHSimes fiúknak!
  • saca79
    #30248
    ..van modules mappa is és ott van a dll..így sem jó
  • saca79
    #30247
    Igen steam. És az uj installert használom, modules mappát még nem néztem de mindj megnézem! Azért se értem mert kb egy hete töröltem le es előtte nem volt ilyen gondom vele, 2napja megprobaltam visszarakni az uj installerrel es azota szivok vele. Ami még feltunt hogy uj sceneryk telepitese utan első inditasnal a jobb also sarokban mindig engedélyt kér a sim a különböző dll futtatasara. Na most valamiert fel sem ugrik a kis ablak.
  • ToMy_
    #30246
    Az FSX Steam verzió? Ha igen, akkor a Modules könyvtárat kézzel kell létrehoznod az FSX főkönyvtárában, és az LHBP_objectPlacer.dll-t bele kell másolni.
    Vagy az LHSimulations oldaláról az új installert kell letöltened. Mostanában került fel az új verzió, ami már fel van készítve az összes FSX, illetve P3D változatra.
    Utoljára szerkesztette: ToMy_, 2015.03.30. 08:40:05
  • saca79
    #30245
    LHsim LHBP-t továbbra sem tudom feltelepíteni ! Az épületek helyén fekete foltok vannak, és a fények sem jelennek meg . A simconnect-ek telepítve vannak és a dll fájlban is benne van a szükséges bejegyzés :
    <Launch.Addon>
    <Name>LHBP_objectPlacer.dll</Name>
    <Disabled>False</Disabled>
    <Path>Modules\LHBP_objectPlacer.dll</Path>
    <Commandline></Commandline>
    </Launch.Addon>
    Az egészet nem értem mert régebben semmi gond nem volt vele .....letöröltem és azóta próbálom visszarakni :/
  • polluxware
    #30244
  • saca79
    #30243
    Most próbáltam ki éppen a fixert brutál jó! ahhogy mondtad nem zabálja a gépet , eltűntek az ORBX fekete foltjai a sceneryből , és az eddigiekhez képest sokkal jobb az elsimítás is !! Még kipróbálom hozzá a Shadert mert nekem nappal picit túl világosnak tűnik ENB nélkül. (annyi nem világos hogy a fixert mindíg futtatni kell e fsx közben? )


    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.03.29. 21:47:11
  • sputnik75
    #30242
    Sziasztok!

    Régen játszottam az fsx-el. Azóta új gépem lett.
    Megpróbáltam feltelepíteni, de sajnos ezt írja ki:
    The MSXML4 SP2 component is not installed. Please reinstall Fighth Simulator to restore or repair this missing component.

    Most mit kell ilyenkor tennem?

    Segítséget előre is köszönöm.