33535
  • saca79
    #30321
    Hont mindenképp jelzek!!!
    @petrol LHsimre talán ez lesz a megoldás amit hont írt talán Visual C++ hiba, ezt még megpróbálom. Végigpróbáltam DX10 et steamen mindenféle körülmények között, a probléma tényleg mindenhogy jelentkezik! Nem az Opus nem is az eső és nem az időjárás okozza!! Szóval én arra tippelek hogy a DX10 fixer nem működhet steammel rendesen ezért esik szét a textura DX10 alatt. ENB DX10 el felejtős! Nem működik vele. DX9+ENB vel viszont semmilyen gondom nincs, tökéletes! De még nézegetek olvasgatok más fórumokat is hátha találok valami konkrétabbat a DX10 fixerrel kapcsolatban azon kívül hogy a fejlesztő állítja hogy igen jó steammel. Igazából tapasztalatokra van szükségem! Hidd el nem a géppel van a baj, ennyi ember nem tévedhet !! Még egy kérdés nézd már meg DX10 fixered verzióját! Elvileg 2.7 lenne jó steamhez.
  • Hont
    #30320
    Igazán nincs mit...
    Azért jelezz vissza, hogy ha sikerül, hogy másnak is tudjuk ajánlani, mikor már kifogytak az ötletekből.
  • petrol
    #30319
    Saca79! Mi mi gépeink és a FSX-k rokon lelkek.... Ugyan azokkal a problémákkal kűzdök én is. Kezdődött az EZDOC-al, bár az neked megoldódott. Az LHBP-n nekem is fekete foltok vannak az épületek helyén. Én is írtam az LHSim fórumra de még nem jött válasz... A DX10 fixerel sem boldogulok, hasonló hibákat dob mint amit a #30272 hsz lévő képeden. Bár nekem bármilyen időjárásnál előjön rövid időn belül. Ezt az ENB-t még nem próbáltam, talán meg kéne néznem, de már kezdek én is besokallni...
  • Since
    #30318
    Köszönöm! Viszont lenne egy problémám ami nagyon idegesít, lehet hogy tudtok segíteni. A missziók alatt hallom a pilótát és elmagyarázza hogy mit kell csinálnom, viszont "free flight" módban nem ad tanácsokat. Olvastam külföldi fórumokon hogy a hang beállítást kell megnézni, viszont mindent leellenőriztem és nem működik... Flightplanner után indultam Free Flightba... Viszont ami érdekes, hogy van egy mission amit még nem csináltam meg, és ha kilépek a free flight módból, akkor kiírja hogy pending mission. Érdekes... Előre is köszönöm a válaszokat!
  • saca79
    #30317
    Ezt mindenképp ki fogom próbálni!!! Köszi. Mondjuk még egy ketelyem van! Attol h fekete foltok vannak még az addons menüben ott kellene lennie az lhsims nek! De nincs...
  • Hont
    #30316
    Azt ne kérdezd, mert nem vagyok programozó!
    Ez csak tapasztalat!
    Nekem hónapokig ment fekete pacákkal LHBP, pedig a honi repterem. Egyszerűen képtelenek voltunk megfejteni az okát!
    Aztán feltettel az iFLY737-t és előkerültek telepítés után az épületek...
    Azóta 3x raktam fel ezzel a "technikával"!
    Meg kb 4-5 srácnak segítettem ezzel a tippel!
    Egyébként C++ hibára tippelünk...
  • Clidey
    #30315
    Egy bitet sem láttam még belőle.
  • saca79
    #30314
    Jah hogy ez komi? Mi az összefüggés amúgy? Igazabol bizom benne hogy ha már egyszer megvettem valahogy megoldodik ez es tudom is hasznalni! De erdekel mi van az ifly al?
  • Hont
    #30313
    Nem viccből mondtam!
    Rakd fel!
    Aztán akár törölheted is!
    Vagy már nem akarsz épületeket LHBP-n?
  • saca79
    #30312
    Ezzel a komboval paks behorpad, diafilmet meg utoljara még gyerwkkoromban lattam ha jol emlékszem a "boribon a játékmacko-t" :-D (bar lehet fsx mint dia is erdekes) nincsenek ilyen nagy igenyeim csak kisgépek...
  • Hont
    #30311
    Akkor most én adok Neked egy tippet! ;)
    Rakd fel az iFLY737!
    Aztán nézd meg LHBP-T!
  • saca79
    #30310
    ...ennyit szívni egy pár kieggel pffff, ilyenkor mindig elmegy a kedvem jo időre az egésztől. Az LHSimes gondommal kapcsolatban is irtam már mindenhova de valasz se erkezett. Pedig ahhogy az LH sim fórumán olvastam nem egyedi a problémám hogy az uj steam telepítő nem működik es fekete foltok vannak az épületek helyein. Jo par embernek hasonló a gondja! Hiaba fut le a telepítő hiaba van minden a helyén, hiaba nincs semmilyen hibauzenet akkor sincs se ott az addons menüben es a fekete területek is maradnak.. :-/
  • berczy #30309
    Tényleg Maestro, hogy áll a Guru projekt, lesz belőle valami? :)
  • berczy #30308
    Már mindent végigpróbáltam, új driver, új cfg, semmi. De nem is baj, mert olyan cfg-t, ami nekem faszán megfelel, úgy sem találtam még. :)
  • Rodman6
    #30307
    Akkor lehet hogy olyan profilt használsz (enbseries.cfg) ami rosszul lett megcsinálva. Nálam simán visszalép a játékba alt+tab után is. Olyan előfordult hogy kétszer vagy háromszor kellett rá klikkelni de többségben simán átlép. Jó persze, ahány gép annyi féle, meg franc tudja ki miket telepített még rá fel, lehet hogy egykét modot nem szeret de nekem a Rex Essential, UTX, UT2, GEX, Ground services összetétel mellett sincs semmi baja. Akár driver is okozhatja.
    Utoljára szerkesztette: Rodman6, 2015.03.31. 16:59:46
  • berczy #30306
    Biztos, hogy az okozza, mert ha nincsen fent az ENB, akkor nincsen ilyen, ahogy felteszem, 5-6 a.lt+tab után tuti nem jön vissza.
    Bár tény, hogy nekem elég furcsa az FS tab váltó nemtudommilye, mert alapból is kétszer kell rányomni az ikonra, hogy visszajöjjön, de ENB nélkül mindig visszajön, ENB-el 10-ből egyszer tuti nem jön vissza asztalról.
  • Rodman6
    #30305
    Szerintem az a probléma nem az ENB-nek köszönhető, mert nekem is csinált olyat de akkor is amikor még ki sem próbáltam az ENB-t. Nekem valamelyik mod kavart be, hogy töltés közben jelezte hogy van hozzá frissítés, átváltott Internet Explorerbe és onnan már nem tudtam visszalépni, csak egy sötét képernyőbe. Miután frissítettem amiért sírt a szája, megszűnt a probléma.
  • Skinner_11
    #30304
    A fixer készítője nem ezt vallja...

    Lényeget kihámozva ha >csak< a sima vagy >csak< a steames van egyszerre feltéve probléma nélkül kell működnie a fixernek.

    Ugyanaz a két szim, attól még hogy újra végigfuttatták a kódot a compileren és másik SimConnectet használ...

    Ha dobozos+steam is fentvan azért nem működik egy csomó minden mert változnak az elérési útvonalak.

    Természetesen lehet, hogy nálad nem ez a gond, sajnos ahogy az FSX-et ismerjük millió 1 okozója lehet egy adott problémának
    Utoljára szerkesztette: Skinner_11, 2015.03.31. 16:31:02
  • Ombika
    #30303
    Ha vegre hazajutnek emberi idoben,akkor en is ezt a kombinaciot probalnam,es megirom,h nalam megy e...
  • saca79
    #30302
    Gyártó altal javasolt a 700w os táp az R9 290x hez. Azt tudom h nem kell annyi csak úgy mondtam..
    Szóval akkor leszogezhetjuk h senki nem hasznal steam+DX10 +DX10 fixer kombot? Nagy a gyanum h a fixer nem jo steam el, nelkule meg megfő a textura. De javitsatok ki ha tévedek.
  • Hont
    #30301
    Cáfolom a 700W táp kérdését...!
    Nekem egy 560Wattos táppal ment egy évig úgy, hogy minden maxra volt húzva és pluszba hajtott egy D5 szivattyút, meg vagy 8 ventit!
    A fogyasztás soha nem volt több 450Wattnál! (van fogyasztás mérő a tápon és sokszor figyeltem, hogy mi mennyit zabál)
  • berczy #30300
    Na hát ha gázos a Tu-154, akkor soha nem lesz Steam, mert kedvenc nagygépem. :(
  • saca79
    #30299
    Egyetértek! Első a professzor szerintem is!
  • szabeszka
    #30298
    csak azért kérdezem, mert borzasztó volt a kis-nagy képernyő váltáskor a fagyás, nem tudtam, hogy ez az ENB-től lehet, de nem hiányzik... már ezért megérte.... hogy mi lesz a TU 154-mel azt nem tudom, még nincsen steames fsuipc-om sem.... kissé para ez a váltás nekem is.
  • berczy #30297
    Jómagam tutter, hogy a procit maxolnám ki.
    Szoktam figyelni az én kártyámat, GTX760, és lötyög a procimhoz képest.
  • saca79
    #30296
    Hat jo ha nem az lett volna a kerdes h a lenti 2 kari kozul melyik akkor en meg R9 290 et mondtam volna ami szinten más kat es szerintem jelenleg 512bit miatt a legjobb kari most. (akármilyen nvidiaval felveszi a versenyt) Persze kell hozza egy min 700 w os táp es kalapaccsal át kell alakitani a házat mert akkora mint egy tégla :-D szoval lehet itt varialni penztarca kérdése
  • Ombika
    #30295
    Pedig 1-2 evre elegendo lenne!! ;)
  • LWhite
    #30294
    Az lenne jó, csak az meg már megint egy más árkategória. Sajnos!
  • Ombika
    #30293
    Gtx -re szavazok,de inkabb gtx 970 :-)
  • berczy #30292
    Én nem váltottam még Steam-re, mert nagyon faszányosan be van állítva a jelenlegi, millió kieggel, fagyás nélkül, egyelőre nincsen kedvem újrapakolni az egészet, mert két nap. :) Majd egyszer, ha jóárasítva lesz megint a Steam Edition egy gépújrahúzással egybekötöm. Bár a 9-nél is mindig ezt terveztem, oszt' 10 év alatt egyszer sem raktam újra, max az oprendszer, az FS9 végig ugyan az volt. :)))
  • LWhite
    #30291
    Hm! Na ezért vagyok én is dilemmában, itt sem 100%-os az egyetértés! :)
    280x sem rossz, bár annak a fogyasztása még több, nem tudom, hogy a teljesítménye jobb-e?
  • saca79
    #30290
    Valaki erositsen mar meg h steam DX10 +DX10 fixer kombo nála működik e? Nekem textura problemaim vannak es arra gyanakszom h a fixer lehet a ludas
  • szabeszka
    #30289
    ja ez nálam is volt, de a Steam -nél eltűnt. Nálad?
  • saca79
    #30288
    Illetve azért irtam az R9 280x kartyat mert hasonlo arban de modernebb ujabb konstrukció. Nvidia es e között kb 2 fps kulonbseged lesz.. De ez sincs kőbe viszontlátásra vésve...
  • Mozes
    #30287
    Hasonló kategóriás Nvidia kártyán érezhetően jobban fut az FSX mint AMD kártyán.....ettől függetlenül nekem AMD kártyám van, mert nem csak FSX-et játszom...
  • saca79
    #30286
    Utobbira szavazok a 384 bit miatt, vagy esetleg 7970 helyett R9 280 x es kártyát. Nvidia fanok most mwgkoveznek :-D
  • LWhite
    #30285
    Sziasztok!
    Korábban már kértem itt véleményt, de most vált aktuálissá a dolog (és azóta hátha sok minden történt :) ), úgyhogy újra tanácsot kérek.
    Melyik VGA lenne inkább ajánlott Inteles gépbe? Az FSX egy monitoron fut (jelenleg).
    - NVidia GTX 770, 2GB vram, 256 bit
    - Radeon 7970, 3GB vram, 384 bit

    Köszönöm ha válaszoltok!
    Utoljára szerkesztette: LWhite, 2015.03.31. 10:01:32
  • berczy #30284
    Nagyon köszönöm! :)
  • berczy #30283
    Köszönöm, úgy legye! Bár ha jobban belegondondolok, ha több felszállásom van, mint leszállásom, akkor valamit nagyon jól fogok csinálni hogy fentmaradhatok az égben. ;)
  • berczy #30282
    Ha már amúgy ENB. Én sokat próbálkoztam, de van egy két olyan dolog, ami miatt mindig leszedem.
    Van, hogy alt+tab-al kilépek asztalra, majd nem jön vissza a sim, fekete képernyő bármit csinálok. ENB nélkül ilyen nincsen. Ill. amikor az FS kommunikál velem valamit, fent a zöld csíkban, mondjuk kabin nyitás, akkor villan egyet az ENB, és még van néhány hasonló, amikor villog, ez sem az igazi.
    Valamint ami nem tetszit, hogy eddig nem találkoztam olyan ENB-el, ami a fehéret nem vakítja teljesen ki úgy, hogy nem is látszanak a részletek, ill. ugyan ez a feketénél, hogy a pilcsifülkénél ha kint jó, bent full sötét, ha bent jó, akkor kívülről kiég a szemem. Agyébként persze nagyon szép, meg baromi látványos, de ezen apró hibák miatt eléggé frusztráló használni. :(