33535
  • Since
    #30361
    Az az igazság hogy én az éppen aktuális időjárással szoktam repülgetni, és az essentials-al azt hiszem azt nem tudod megoldani, vagy igen?
  • Ombika
    #30360
    Leirnad,h miket hasznalsz kiegeszito teren es milyen beallitasokal please?! Thx
  • szabeszka
    #30359
    Gyonyoru
  • szabeszka
    #30358
    Az essentials időjaras szimulator textúrakkal, a rex 4 pedig csak textúrazò szoftver
  • Ombika
    #30357
    Ez DX10-es?
  • Since
    #30356
    Azt én is megköszönném, ugyanis valami nem stimmel a játékkal :) Pl. megvan a REX Essential illetve a Texture Direct is, de szerintem a Texture Directbe benne van minden ami az Essentialban is megtalálható. Ha hülyeséget írtam javítsatok ki.

    Ezek lennének fennt alapból :
    - ORBX FTX Global
    - ORBX FTX Global Vector
    - ORBX OpenLC Europe
    - REX Texture Direct
  • saca79
    #30355
    Ezért szeretem az alabeo kisgépeit. Igényes munka nagyon.
    @petrol ENB egyszerű mint a facsipesz. Letoltesz egy enb packot bemasolod a fájlokat az FSX gyökerebe es atekban shift+F12 vel tudod ki be kapcsolni. Nehéz jót találni. Nem vagyok gépközelben de majd felrakom amit en használok nekem ez vált be..
  • petrol
    #30354
    Srácok! Írnátok nekem pár sort az ENB-ről? Honnan lehet letölteni hogyan kell használni. Rákerestem (igaz nem sokat) de nem találtam érdemi infót enb-fsx kapcsolatban. Ha meg evidens a dolog akkor előre is elnézést a kérdésért...
    Az LHBP épület gond nálam is megoldódott az új dll-el.
  • exTrem
    #30353
    Az üveg karc effektek is nagyon komolyak! :)
  • Rodman6
    #30352
    Igaz, mindenkinek más jön be. Én például ENB nélkül nem tudnám elképzelni az FSX-et, mert hiányozna a napfény érzet. Nagyon sok eredeti légi felvételt megnéztem, és ennek alapján választottam szín és fényhatást hogy minél realisztikusabb legyen persze amit a képernyők korlátai elő tudnak hozni. Nekem az nem elég hogy kék az ég aztán van valahol egy nap és cső. Szeretem ha menet közben is változnak a fényhatások, például a felhő eltakarja a napot, majd ismét előjön.
  • saca79
    #30351
    Igen olvastam. nekem már délután megoldódott más megoldással! leírtam a fórumon hogy hogyan. Köszönjük a gyors reagálást egyébként remélem másnak is használ vagy ez vagy az !
  • Hont
    #30350
    NA! FSX-SE használók!
    Itt a megoldás az épület hiányotokra!!
    LHSim
  • saca79
    #30349
    kösz kösz!! Végre találtam egy értelmes ENB-t azt tesztelgettem délután egész bejött az eddigiekhez képest..
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.04.01. 20:37:07
  • Clidey
    #30348
    Gyönyörű képek!!
  • Hont
    #30347
  • saca79
    #30346
    Vihar utáni Tokaj Túra :







  • Skinner_11
    #30345
    EZDOK kamera szoftver
  • saca79
    #30344
    EZdok camera , alapból ilyen sincs az FSX ben, ez egy addon..
  • Since
    #30343
    Megint kérdezek egy nagy hülyeséget... Virtual cockpit nézetben szeretnék váltogatni a műszerek között. Arra már rájöttem hogy az "A" billentyűvel tudok váltogatni a műszerek között, de van olyan lehetőség is hogy nem egyből mutatja a műszert hanem a pilóta fülkéből "simul" rá a műszerre... Elég hülyén írtam le, nem biztos hogy értitek ezért linkelek egy videót : https://www.youtube.com/watch?v=Xj5oQWRGQ3M. 1:30 és 33 között van...
  • saca79
    #30342
    mijazamájnkraft ?? személyes kedvencem eddig az volt steam fórumon " szar az egész játék mert hiába szállok fel F16 al, semmit nem tudok széttlőni ennél még a battlefield is ezerszer jobb" !!
  • Hont
    #30341
    Nekem még az tetszik, amikor telepítik az FS-t és telepítés után jön a kérdés!
    -azzal a nagy pupos négyhajtóműves repülővel nem bírok felszállni a földről valamiért és a robotpilóta sem kapcsol be. Mit rontok el?
    Itt szoktuk azt megjegyezni, hogy a telepítést! Fel se kellett volna raknod!
    Ott a Minecraft "játssz" azzal...
  • saca79
    #30340
    A PMDG-hez jött ki új steames telepítő! És igen kompatibilis én is használom. van benne co pilot ..
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.04.01. 14:02:43
  • saca79
    #30339
    soha nem használom én se .VOR to VOR híve vagyok frekit állítgatom mindig.. és lesem az irányt. ITT MEG ZENG VILLÁMLIK ÉS SZAKAD A HÓ
  • Since
    #30338
    Azt akartam még kérdezni, hogy a PMDG kompatibilis az SE verzióval? Felmenten a vendornak a honlapjára és ott azt írja hogy alapkövetelmény az SP2, nem tudom hogy ezt tartalmazza-e a steam-es verzió... Illetve ebben vannak alapból személyzeti hangok?
  • Hont
    #30337
    Egyébként ezért nem értem azokat, akik minden áron GPS-l akarnak repülni...
    Én akár egy 6-8 órás utat is megszoktam úgy tervezni, hogy ne legyen unalmas.
    Meg soha nem egyforma az ég! Minden felhőt megnézegetek, meg aztán hol kávét, hol kaját hoz az a kis kerek seggű csöcsös sztyui!
    Csak már kimenni nem merek a fülkéből, mert félek, hogy kizárnak. :(
  • saca79
    #30336
    steam? elvileg ha esc-et nyomsz akkor kis ablaknak kell felugrani három kérdéssel .
    Endflight
    Continue Flying
    View Flight analysis
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.04.01. 13:49:16
  • Hont
    #30335
    Amíg a Malév repült, nekem is az volt a kedvenc hátér "zajom"!
  • Since
    #30334
    Freeflight módban repülök, viszont valami miatt ha ESC-et nyomok a mission adatait dobja fel amit nem igazán értek, ennyi a lényeg :)
  • saca79
    #30333
    szerintem sincs FSX ben semmilyen másodpilóta! Ha nagy a csend a liveatc-t kell hallgatni :D
  • Hont
    #30332
    Lehet hogy én értek félre valamit..
    Most FreeFlight akarsz repülni, vagy missionns-t?
    Mer hát vagy az egyik, vagy a másik...
    A másodpilóta többnyire gép függő! Tehát megveszed pl a PMDG 737-t és ahhoz meg tudod venni a hozzá tartozó személyzeti kiegészítőt!
    Az alap FSX tudtommal nem tartalmaz semmi hasonlót!
  • saca79
    #30331
    nem igazán értem a 4 lépés után! Milyen nav ballon?? Free flightban ha flynow ra kattintasz betölti a repteret és kész indulhatsz! Nincs se mission se nav ballon se semmi! Ha FSX alap repcsit használsz nem valami komolyabb A2A vagy Alabeo stb gépeket akkor nyomsz egy shift+3 at megjelenik a gps és ott van az útvonal amit elmentettél ( Soha nem használtam még a beépített flightplannert se a gpst, csak a kedvedért néztem meg) innentől kezdve a gép műszereit kell nézned esetleg a térképen megnézni VOR vagy NDB jeladókat beállítani a frekit és lesni a műszereken az irányt! Vagy gps-el lehet repülni (egyáltalán nem valósághű) Szóval a mission az mission a freeflight meg freeflight !
  • Since
    #30330
    Bocsánatot kérek mindenkitől, kicsit "nagyok" lettek a képek, próbáltam volna korrigálni de időtúllépés miatt nem sikerült!
  • Since
    #30329
    Egyszerűen nem értem ezt a dolgot, próbálom egy pár screenshottal elmagyarázni hogy pontosan mire is gondolok :

    1. lépés --> kiválasztom a Flight Plant :


    2. lépés --> elmenti az útvonalat illetve beállít mindent


    3. lépés --> "visszadob" a főmenűbe ahol kitudom választani az időjárást illetve a gépet


    4. lépés --> a "Fly Now" gombra rákattintva betölti a repteret illetve a repülőt, és most jön a poén...


    A "Navballon" jobb oldalt a sarokban elvileg kijelzi az úticélt, viszont ebben az esetben valami miatt a Rotterdami repülőteret adja :

    Ami még érdekes, ha nyomok egy ESC-et akkor a következő ablak ugrik fel :


    Amit nem értek hogy ezt a Missiont már vagy 3x megcsináltam, a Mission-ök alatt zöld pipa jelzi hogy sikeresen vettem az akadályt :


    Nagyon zavaró hogy egxy Free Flight-nál felugrik a Rotterdami WP ami tulajdonképpen már nem is releváns mivel megcsináltam...

    Ami még érdekelne, hogy a FP-n keresztül lehet Waypointokat kijelölni, azt el lehet érni valahogyan hogy a jobb felső sarokban mutassa a megfelelő irányt, vagy van rá külön trükk amit én nemtudok? :)

    Illetve jó lenne ha nem "egyedül" utaznék, ugyanis nem beszél a segédpilóta, viszont ami van Addon erre a célra az még nem Steam kompatibilis, esetleg van valami másik addon ami pótolja ezt a hiányérzetet?

    Köszönöm előre is!


    Utoljára szerkesztette: Since, 2015.04.01. 13:07:25
  • saca79
    #30328
    Próbáld meg DX10 preview nélkül!
  • oneal1
    #30327
    végigolvastam a faq-ot,
    kérdés amire nem találtam választ az a grafiaki hiba. ráadásul turorial utáni első küldetésnél: Beechcraft King Air 350 -nek a műszerfala totál szürke, nem látni semmit :S

    nem tettem fel semmi kiegészítőt
  • saca79
    #30326
    tudom nálam sem! igazából nem is értem az összefüggést, de mindegy ... nagy a gyanúm hogy ez az LHBP besült :D LHsimes fiúk se írnak semmit ezzel kapcsolatban vissza.
    Na 2.7 el sem jó neked ? mert bevallom én egy régebbi verzsönnel próbálkoztam először de akkor le se töltöm az újat, felesleges. Hiába az állítás én arra gyanakszom hogy steammel nem működik ez a fixer, és sehol nem találok egyetlen olyan embert aki steammel használná vagy esetleg próbálta volna, egyetlen hsz nincs róla sehol, vagy vak vagyok..
    Szerintem hanyagolom a DX10 et egyenlőre LHBP-t meg nem tudom régebben nagyon bejött jó lenne újra, de nagyon sok időt pazaroltam már rá mostanában és előrébb nem jutottam ! Akkor lehet hogy azt is el kell felejtenem. Egyvalamit megtanultam : FSX ben elég nagy kompromisszumot kell kötni addonok terén
  • oneal1
    #30325
    köszönöm! :)
  • Hont
    #30324
    Csendben jegyzem meg, hogy én P3D-t használok!
    Ott ez megoldotta .
    Itt van rá egy példa is, hogy nem csak nálam működött...
    LHSim forum

    #30323
    A beíró ablak felett a FAQ-ban minden fontos infót megtalálsz!
    Kérlek nézd át és amennyiben célirányos kérdésed van akkor itt azonnal kapsz rá választ!
    Egyébként Üdv a Csapatban!
    Utoljára szerkesztette: Hont, 2015.03.31. 21:35:53
  • oneal1
    #30323
    ismerkedem a játékkal, csináltam sorban a missziókat, tanulgatom a dolgokat :)

    kérdés, hogy milyen kiegészítőket érdemes feltenni hozzá? először csak az ingyenesek érdekelnének.

    Illetve, volna egy problémám, elég gyakran előjönnek grafikai bugok a játékban. dx10 prew beállításon próbálkozom

    köszi!
  • petrol
    #30322
    Nem akarlak elkeseríteni, de most raktam fel a iFLY737-t és semmi... Ugyan úgy hiányoznak az épületek
    2.7 DX fixert tettem fel