33535
  • berczy #30726
    :D
  • Clidey
    #30724
    A sztenderd proszídzsörön ugye végigmentél?
    - bgl-ek a helyükön
    - repcsik a jó mappában
    - forgalom csúszkája felhúzva...
    :)
  • Nyiri
    #30723
    Megint nem raktad fel csak haluztad :D
  • berczy #30722
    Srácok, valamit nagyon benéztem. Mondtam, hogy jó az a SKY AI, meg minden, de rágyüttem, hogy fent sem volt még akkor. :))) Most ne kérdezzétek, hogy ezt hogy néztem be, nem ez a lényeg. :DDD
    A lényeg, hogy most má' tényleg feltettem, plusz az SP1-et is, de nem látszanak a gépek egyáltalán. Árnyék off, de semmi. Mi a tosz lehet?
  • berczy #30721
    Borzasztó... :(
  • ToMy_
    #30719
    Baleset. :(
  • Skinner_11
    #30718
    Próbáld visszaállítani alapra a default flight-ot, ahogy avsimen olvasom az sokaknak segített.
  • asolyom
    #30717
    Na ez remek! A következő dologba futottam bele. Egyetlen egy scenery-t nem tudok betölteni. Elmegy a csík kb. 70%-ig és írja, hogy "loading auto generated scenery" de itt megáll, és 15-20 perc alatt sem megy tovább, vagy max. 1-2%-ot. Ilyenkor mi van? Reinstall?
    Utoljára szerkesztette: asolyom, 2015.06.06. 18:04:06
  • petrol
    #30715
    Nem is arra gondoltam, hogy hülyeséget mond. Minden tiszteletem a kapitány úré, több könyve is itt sorakozik a polcon. Hanem inkább hogy megéri-e az árát, mert nem olcsó és lehet hogy a többségük olyan egyszer nézős. (Na jó az FMC programozás az nem... ) Legszívesebben csak kölcsön kérném, vagy kivenném egy tékából :-)
    Meg aztán annak idején megvettem az FS oktató sorozatot is, és az katasztrofális minőség, főleg mai monitorokon. Vagy olyan kicsi a kép hogy nem lehet látni semmit belőle vagy ha felnagyítom, szétesik a kép. Mondjuk az igazsághoz hozzá tartozik hogy nem mai készítésű anyagok és ettől függetlenül sokat tanultam Ruczi mester ezen munkáiból
  • Framsen
    #30714
    Nyilván sok más úton módon is meg lehet tanulni azokat a dolgokat, amik azokban a videókban vannak, viszont ha pl. FMC -t szeretnéd megismerni és FS ben használni, akkor ő legalább magyarul, részletesen, átfogóan mondja el. Persze egy angol youtube tutorial is megteszi, de akkor csak használni fogod tudni és a mögöttes tartalmakat nem feltétlenül érted meg.
    Attól, hogy nem meggyőző attól még nem mond hülyeséget.
  • petrol
    #30713
    Véleményekre lennék kíváncsi, Háy György videókkal kapcsolatban, A repülés fortélyai, FMC Programozás érdekelne. Érdemes megvenni? A megnézhető részletek nem túl meggyőzőek számomra...
  • Hypo #30712
    ebben sok erdekes dolog mellett erre is kitérnek

    De mindig az adott tipus manualja es procedures alapjan kell eljarni, nem véletlenul vannak. Kérdés a szimhez keszitett cucc mennyire tukrozi a valodit
  • Skinner_11
    #30711
    Ha jól tudom azért kapcsolják fel fel és leszállásnál, hogy ne legyen baj ha esetleg a főszivattyú meghibásodik.

    Szóval szerintem ártani nem árt ha a Duke-on is megy olyankor, de majd a szakértők kijavítanak ha tévedek
  • asolyom
    #30710
    Hali!

    Dugattyús motoros gépeknél a checklist általában írja, hogy az elektromos üzemanyag szivattyút felszálláshoz, és leszálláshoz be kell kapcsolni. Emelkedés, meg cirkálás közben ki lehet kapcsolni.

    De hogy van ez a turboprop gépeknél?A RealAir Turbine Duke listája csak azt írja, hogy motor indításhoz be kell kapcsolni. Sejtésem szerint ha a motor beindult, akkor a motor által hajtott szivattyúk elég üzemanyag nyomást biztosítanak, és nem kell a plusz szivattyú. Mellesleg iszonyú hangos és idegesítő hangja van. :-)

    A turbojet gépeknél meg többnyire folyamatosan mennek a "segéd" szivattyúk, csak akkor kell kikapcsolni, ha a tartály kiürül.
  • berczy #30709
    Hohó!!!



    Twin Astir
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.06.03. 14:47:19
  • saca79
    #30708
    "És a világ újra megmenekült hála....
    Steam visszafizeti az elégedetlen vásárlók pénzét
    Utoljára szerkesztette: saca79, 2015.06.03. 12:03:54
  • [HUN]FaTaL
    #30707
    WOAI-ban van. Legalábbis régen volt GA pack hozzá.
  • Skinner_11
    #30706
    Igen, az ilyen ingyenes csomagokra gondoltam. De ha jól tudom a fizetősök közül is csak UT2-ben van ahogy írtad.
  • berczy #30705
    Zsír. Reméltem, bár megmondom őszintén régebben is eszembe jutott már, de gondoltam ilyenből nem lehet problem. :)
    Igen, az a Nimbus elég kellemes darab. :) Egyszer, soha nekem is lesz egy ilyen. :)

    Amúgy tegnap már rá is pillantottam a SkyAi-ra, nem rossz, nem rossz, bár sok változást nem tapasztalok az ICE-hoz képest, de olyan, mintha menne a skálázás, a forgalomsűrűség. Asszem marad. A 6-ost még melegében leszedtem, mert annyira trágya volt, hogy ment vissza az ötös, de ez jónak tűnik.

  • asolyom
    #30704
    Már az ilyen alatt mit értesz? Ingyenes? Mert pl. a UT2-ben van GA forgalom.
  • Skinner_11
    #30703
    Egyik ilyen packban sincs, max 1-2 business jet
  • asolyom
    #30702
    No, akkor ezt a Sky AI-t megkuksizom. Remélem, hogy GA traffic is van benne....
  • Clidey
    #30701
    Affenét, csak viccóltam! :D
    Jaja vanneki Nimbus hogy a bőr hűljön a nyakára, én is most tudtam meg! :D


    Hja, cak úgy szólok mindenkinek, hogy nagy suttyimban az ICE AI Trafik átalakult Sky AI Trafikké, és kiadták az első verziós csomagjukat...
  • berczy #30700
    Hehe... :)
    NEm tudom, nem kérdeztem. Ilyenkor amúgy illik? :) Ugyi nem? :) Bár szombatig azt hittem klubgép, de nem, Sala csak engedi használni. :) Ha má' van egy penge Nimbusa... :))) Fákk!
    Amúgy marhára bejön ez a gép, van X-hez, mondom akkor már legyen magyar festés is hozzá, s ha már, akkor ismerős. :)

    off: Amúgy nem maga volt véletlenül szombat estefelé reptetni egy lila Su-26 féle RC gépet közel a Malév hangárhoz? Netalán fekete felsőben? :)
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.06.01. 20:21:45
  • Clidey
    #30699
    És a kisSala mit szólt hozzá hogy elkommunizáltad a gépét virtuálisan? :D
  • berczy #30698
    :)

  • m814
    #30697
    Szerintem nincs neki olyan.... talán az "állapot szabályozó" ami közelíti a valós funkcióját.
  • asolyom
    #30696
    A condition levernek mi a magyar neve?
  • GPx8
    #30695
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Sziasztok!
    Eladó a G940-es cuccom, ha valakit érdekel: Link
  • koj
    #30694
    már megoldódott
  • koj
    #30693
    Sziasztok! Telepíteni akartam az Orbx Global modot, de a telepítéskor ezt a hibát írja ki:
    Radio buttons 01 > On next, line 10: ..... error.
  • berczy #30692
    Tegnap este végre sikerült megcsinálni a nemrégiben megrepült magyar rekord távját.

    LHBC - Pásztó - Mátészalka - LHBC
    Harmadszorra sikerült is, mert elsőre a Márta után sikerült terepezni, másodikra még a Mátrát sem sikerült elérni, Szolnok mellett már el is fogyott az emelés. :) Szinte semmi termik nem volt.
    De most... :) LHBC fölött már sikerült is jó termikkel "eltekerni" () és olyan termikes idő volt, hogy szinte keresni sem kellett, haladhattam egyenesen, alig kellett tekeregni, emelt folyamatosan. Csak a szél volt elég erős, folyamatosan korrigálni kellett az irányt. 4000 méterig volt erős emelésem, onnan feljebb már nemigen tudtam menni, de ezt szinte végig tudtam tartani +/-500 méteres változásokkal. Jó kis túra volt, laza négy és fél óra alatt sikerült abszolválni. :) Kellemesen fárasztó volt, mert nem úgy ment ám az a 4,5 óra, hogy rányomtam a robotot, oszt tette a dolgát, hanem folyamatosan "dolgozni" kellett, mert mint fentebb írtam 20+-os szél volt, elég hamar el tudott fújni az iránytól. :)

    Köszönöm CptSAB mesternek az LHBC sceneryt! :)
    Alább a képek a túráról.






    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.05.21. 10:55:33
  • CptSAB
    #30691
    Nincs regisztráció az oldalra, pusztán információ megosztásra használom. Ez a jövőben is így marad, az átalakítás után is. Itt SG fórumon bárki küldhet privit, illetve írhat a fórumra véleményt. Volt egy direkt az oldalhoz létrehozott e-mail cím, de a fennállás alatt talán 2-3 e-mail jött, azok is külföldről, így hagytam kivonódni a forgalomból. Elég ez így, személyre szabott kéréseket nem tudok teljesíteni, sok esetben szakmai más esetben pedig időhiány okán. Csak buzdítani tudok mindenkit viszont, hogy aki kijár repülőterekre, az fotózzon ott sokat, az épületeket, az elrendezést, mert soha sem lehet tudni, a jövő mit hoz. Egyszer talán eljutunk oda mi is, mint a németek, csehek, szlovákok, dánok, finnek, svédek stb.. hogy létrejön egy olyan team, amely a hazai kis repülőtereket is élettel tölti meg.
  • Nesuten
    #30690
    Na megtaláltam a FSX fotóalapok letöltése oldalon
    Köszönöm a megosztást
  • Dokitudor
    #30689
    #30684#
    Szia
    Az oldaladon hol lehet regisztrálni, mert csak a bejelentkezést találtam meg. Köszönöm.
  • Clidey
    #30688
  • szabeszka
    #30687
    Ocsóért nem tudtok rudder-t? Én barkácsoltam egyet, de nem túl stbil, szóval vennék....
    Utoljára szerkesztette: szabeszka, 2015.05.21. 08:31:17
  • szabeszka
    #30686
    Hurrá!
  • JoopZzz
    #30685
    Gratulálok mindenkinek mindenhez,valami nagyon szuper jó!Huuuu..de kiverem a ré.át
  • CptSAB
    #30684
    Ez nem megy FSX-el..