33535
  • Papirzacsi
    #30851
    Állításoddal nehéz vitatkozni, mert bizonyos értelemben a condornak nincs grafikája. :D
    De egy puhatestű szimulátor?...
  • Clidey
    #30850


    Erről hallottatok már? Elég kezdetleges még, de a feature listája meglehetősen ígéretes, grafikailag pedig meg merném kockáztatni hogy már most szebb mint pl. a Condor.

    Reméljük a legjobbakat... :)
  • crodgok3
    #30849
    Szerintem a plan-G erre a célra megfelel.
  • Skinner_11
    #30848
    Hát ez valami olyasmi. Random dobálja a megadott hatótávon belül a desztinációkat, de többet is felkínál, szóval szerintem meg lehet vele oldani azt amit tervezel :)
  • berczy #30847
    Kedves Embörek! :)

    Köllene nekem egy terv. Mégpedig repülési. A helyzet az, hogy beléje zúgtam a Aerosoft - Antarctica kiegjébe, meg amúgy is kedvelem a hideg, zord helyeket, így most az a missön, hogy elreppenek oda itthonról és eltöltök egy kis időt e zord, ámde szépséges kontinensen, bebarandolva a kieg lehetőségeit, helyszínen használva sok-sok kedvenc repülőm sítalpas változatát, mint An-2, Wilga, Cub, Twin Otter, Storch, etc... A terv az lenne, hogy Bp-ről indulok és az új kedvencemmel, a Comance-vel repülnék a kontinensig, azt még pontosan nem tudom melyik leszállóhelyig, de ez egyelőre nem is fontos.
    A lényeg az lenne, hogy van-e olyan tervező-szerűség, amivel reptértől-reptérig tudnék tervezni, figyelembe véve a Comanche hatótávját is, pontosabban tudnék leg-hosszokat beállítani rajta.
    Hehe, egyszerű, mi? :DDD
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.07.02. 17:51:25
  • litlebubu
    #30846
    :-) NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM! :-) Meglepő a hasonlóság a sárkányszerkezetet illetően.
  • i robot
    #30845
    http://www.surfacezero.com/g503/showphoto.php?photo=21623&title=socata-rallye-zs-jse-rand-airport-fagm&cat=576
  • litlebubu
    #30844
    Lenne egy kérdésem. Az milyen típusú repülőgép, ami nagyon hasonlít a Z-142 re, pl. a Piedone Afrikában című filmben ilyennel repül "Kiru"! :-)
  • bankii
    #30843
    NAGYON KÖSZÖNÖM! Meggyógyította. :-)
  • polluxware
    #30842
    elmondhatom
  • polluxware
    #30841
    ez tényleg szíp;)

    asszem ennyi idő után elmondtam ,hogy Piper low-wing párti vagyok... szebbek, praktikusabbak (cherokee, comanche)
  • berczy #30840
    Ajánlom ezzel a festéssel, szerintem gyönyörű: :)




    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.06.29. 23:45:32
  • berczy #30838
    Nem tudom, hirtelen el is bizonytalanítottál, de asszem azért van, mert addig nem emelik a szárnyat, amíg nincsen kötél akasztva, ezért nem tudod a csűrőt kitéríteni teljesen, mert belever e földbe. De mindjárt előkeresem a tananyagot. :)
  • Papirzacsi
    #30837
    Lehet csak kukacoskodás, meg régen volt és új szelek fújnak, de réges rég egy messzi messzi galaxisban előbb ellenőriztük a kormányokat és utána akasztottuk a kötelet.
    Utoljára szerkesztette: Papirzacsi, 2015.06.29. 22:49:31
  • berczy #30836
    Hát na... : Kabintető zárva, féklap zárva, biztosítva, trimm középállásban (Ehh, itten van a tudás? :D), műszerek alaphelyzetben, kötél beakasztva, kormányok értelemszerűen, akadálymentesen kitérnek, előttem a felszállómező és a légtér szabad, kötélszakadásra felkészültem, kérek engedélyt... :P

    Na, köszi szépen a diagnózist. :) De mér nem jelenik meg a nagyfelbontás? Amúgy szerintem is metálszerű hatást akart neki az ember.
    Különben is, reppenj vele pár kört, pont így álltam hozzá én is, oszt beleszerettem. :)
  • Clidey
    #30834
    Na erről beszélek. Milyen szemcsés hányadék már? Vagy arra gondoltam még hogy vajon így akart valamiféle nagyszemcsés metál fényezést imitálni...?

  • Clidey
    #30833
    Ez totál logikátlan. Egy repaintnak nem pont az volna az értelme hogy használja aki akarja? Minek titkosítani? :D
    De amúgy mint alább kiderült, nem ez történt - nálam simán nyílik az a fos repaint. Bár lehet tényleg jobban jártam volna ha letitkosítja! :D
  • Clidey
    #30832
    Na most jól kibaxtatok velem ezzel a komanccsal...! :D
    A kedvetekért letöltöttem és felraktam - habár a legcsekélyebb szándékomban sem volt amúgy kipróbálni ezt a cuccot mert tökre nem érdekel. Erre mit látok? Semmit. Sehol G-ARYV festés sehol 89MB-os dds. Nosza, letöltöttem a ofisül repaint kitet is, azt is simán nyitja a fotosop (mondjuk épp ezért nem is értem mit erőlködtök mindenféle dds-ek megnyitogatásán...) de abba se volt G-ARYV. Nosza gugli elő, rögtön meg is lett az avsimen. Letöltöttem. Na abba már tényleg van 89 megás dds, de nem tudom mivel állították elő de hogy kurvára elbaszta aki csinálta az tuti! Ha normálisan konvertálta volna 16 megásnak kellene lennie úgy mint a többi textúrának. A festés is tök szemcsés - hányadék az egész; mintha a rendes alap textúrára egy 8bites festést tett volna rá, emiatt ronda mint a bűn. Szóval egy idióta volt aki csinálta.
    De a lényeg: ettől függetlenül simán nyitja a Xnview meg a DXTbmp is. Fotosoppal nem próbáltam mert egyrészt nem használom dds konvizásra ezért a plugin sincs alatta másrészt ez a plugin eléggé régi nem is frissítik ergo néha előfordul hogy bizonyos dds-eket nem tud megnyitni, vagy hibásan nyit meg, vagy épp psd-t nem konviz rendesen dds-é. Szóval én hanyagolom a használatát. Én a originál psd fájlt konvizom dos parancssorból imagetool-lal dds-é. Az a tuti.

    Ui: gondolkozzatok mivel engeszteltek ki!!!!! :P :D
  • Clidey
    #30831
    Na hadd halljuk csak azt a kabinjelentést! Mit is mondasz abban? Egyből rájössz hogy normális-e avagy a sem hogy orra kell trimmelni a röpcsit! :)
  • Skinner_11
    #30830
    Valószínűleg valami DXTmittoménmilyen .DDS-ről van szó amit valahogy titkosított a repainter.

    Magyar színekben nincs PA24, ezért kezdtem én is az OE-KLM-et festeni
  • berczy #30829
    Igen, én is úgy tudtam régen, de úgy tűnik, valahogy mégsem. A G-ARYV festés ilyen.
    Próbáld ki! Annak 89MB a dds-e, de PS nem nyitja meg. Természetesen fent van a dds plugin, hisz repaint-ekhez elengedhetetlen, de ezt a dds-t disk error-al nem nyitja meg.
    Ez az a festés, hogy ha állítgatom a max_load-ot, akkor lesz szebb. 1024-ben tök fos, életlenek a kontúrok, néztem is, hogy mi a fax... 2048-ban már egész jó, mivel úgy is ebben játszom, de 4096-ban lesz a legszebb. Viszont én 2048-ben is a saját gépen szeretnék HD text-et, ha már van. Hogyan tudnám ezt abszolválni? :)

    Egyébként magyar színekben repül ilyen Comanche?
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.06.29. 12:02:52
  • berczy #30828
    Reppentem a napokban egy kört az A2A C172-vel, frissítés után. Meglepődve tapasztaltam, hogy full orra kell trimmelni a gépet, csak úgy lehet normálisan felszállni, meg repülni. Ez normális? Nem így emlékszem rá. Az okés, hogy kicsit égre tör, de régen nem volt ennyire szar a helyzet vele, hogy fullba orra kell trimmelni...
  • saca79
    #30827
    Srácok valakinek van valami ötlete hogyan tudom elérni hogy az AI Traffic ne csak közelről látsszon?? Konkrétan a közelben lévő gépeknél csak az Aircraft Labels jelenik meg aztán ahogy közelebb kerül a fények..majd csak már mikor kb 100 m re van akkor bukkan fel a gép maga :/ Próbáltam a csúszkákat a beállításokban de nincs változás. Gondolom valamit az FSX cfg ben kell átírni..
  • Clidey
    #30826
    Nekem is úgy rémlik ahogyan Pollux is írta. A textúrafelbontás állítgatása csak a sceneryre érvényes.
    Milyen dds-t akarsz te nyitogatni ami 90 mega??
    Ha a PS alatt nincs fent a dds plugin akkor nem is fogja megnyitni mert a PS alapból nem tudja a dds-t olvasni. Én amúgy úgy szoktam hogy DXTbmp-vel átrakom a dds-t 32bit bmp-re és azt etetem meg a PS-el; akkor megmarad az alfa csatorna is.
  • Szabi #30825
  • berczy #30824
  • berczy #30822
    Hát az is lehet, hogy az lesz a baj. Bár több oldalon írták, hogy az oke, hogy most már kompatibilis, de az az 1.9-es, a virágbolti meg 1.8-as, ami meg még nem kompatibilis az új trainerrel. Na de a többit mar ne itt!
  • polluxware
    #30821
    jaaa, az úgy más:) cumulusx-et 1x raktam fel, aztán töröltem is röviddel utána
  • polluxware
    #30820
    ha arra a virágboltira gondolsz az nem azért nem megy... rossz a lic file hozzá

    másrészről a flight1 honlapjáról a 5001-es verzsönt rakja fel alapból, pedig van már 5013as is a garmin honlapján (lite trainer)

    vagy ha tudol valamit amit én nem..;)

  • berczy #30819
    Ja, az árnyék nem kellene Sehol, csak saját gép alatt. Nem is a felhőaenyekokkal van gond, mert az ügye nincs, de a CumulusX felhőit úgy veszi az FS, hogy objektum és ad neki borzasztó árnyékot, ha be van kapcsolva az aircraft árnyék. Mas árnyék nem kell.
  • berczy #30818
    Hát érdekes. Majd ugy is olvassa Maestro. :) Amugy magát a dds-t sem tudom a maga 90 megájával kinyitni, disk errort ír a PS.

    Más: Nagyon keresem ezt: Garmin GTNPCTrainer_2003.exe. Sajnos az újak nem kompatibilisek a Flight1 GTN 750-el. :(
  • polluxware
    #30817
    valami rémlik ,hogy 4096-osnál nem mind1 ,hogy natív bmp vagy dds és ezért rakja be illetve nem (ha tex limit van beállítva)
  • polluxware
    #30816
    4096os táblák

    érdekes ez texture max load, mert a gép külső texei általában 4096x dds-ek (dxt5 cirka ~16mega), és azokat beteszi így is úgy is (még ha 1024re van állítva akkor is, vagy csak úgy tűnik;).... Clidey-t zargatnám eme kérdésekkel:)

    III. Prepar3D 2.x vannak felhő árnyékok ha jól tudom... árnyékot ki tudsz kapcsolni a scenery-nél, de az csak ground objektekre vonatkozik.. fsx-ben nincs olyan mint mondjuk a DCS world -ben ,hogy "all planar vs player"

    exakt hangereje van mindennek tudtommal... max vedd lejjebb csak a rádió forgalmazást (sztem itt neked valmi más audió szűrő is közbejátszhat)
  • berczy #30815
    Az mi t jelent, hogy 4K festések?
    Hogy lehetne rávenni, hogy 2048 texture_max_load mellett betöltse a 4096-os texturákat? Mármint a gépre.

    Ill. lenne még két kérdésem:
    Hogy lehetne elérni azt, hogy a sim-ban csak a saját gépemnek legyen árnyéka, semmi másnak ne? Csak mert ugye sok AI nem jelenik meg, ha be van kapcsolva, ill. a CumulusX felhői is vetnek átnyékot és képzelhetitek mennyire buta árnyékot... :)

    Másik: meg lehetne oldani, hogy ha az ATC-ben beszélnek, akkor ne halkítson le minden mást?
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2015.06.26. 10:53:15
  • berczy #30814
    Ezt tessen feltenni:
    Gauige recovery

    Itt válaszd, hogy hogy rakja helyre az effect könyvtárat és jó lesz. A Sky AI cseszi nekem el, ha újrarakom.
  • bankii
    #30813
    Szép napot minden kollégának!
    A 28928 HSZ-ban almostatys írta, hogy fekete a kondenzcsík, majd eggyel utána, hogy meg van az oka egy fájlt kitörölt.
    Most én vagyok ebben a helyzetben, de azt nem írta meg, hogy hol, és melyik fájlt.

    Tudtok segíteni?
    Nagyon megköszönöm!
  • polluxware
    #30812
    tépelődök is, hogy a c182t minek maradjon fent... minden téren jobb nála

    model, fps, kabin, repmodell, alapvető használat

    cherokee+comanche
  • polluxware
    #30811
    elég régóta készít kimondottan 4K repainteket.. én elvagyok a default-al is;)
  • berczy #30810
    Iszonyat fasza kis masina, azért mondtam, hogy vess rá egy vékony pillantást!
    Én rögtön első nap megvettem, azóta ki sem szálltam belőle, beletettem mar 19 órát, most, hogy otthon vagyok betegbe. :)
    Eddigi legjobb gép. Festesek meg csorognak szepen. Bár eddig az origi zöld a kedvenc. Csinalt valami Ron egy szépet, zöld arany orral, csak fura. 89mb a dds, de hd-ban csak akkor jeleníti meg, ha 4096-ra rakom a texture_max_load-ot, különben fos pl. 1024-ben. Ezt nem értem.
  • polluxware
    #30809