33535
  • Captain Fatboy
    #6768
    Sziasztok!!

    Tudna nekem valaki segiteni hogy hol tudnám beszerezni az FSX-et?

    havernál nyomultunk vele és naon bejön és h kb mi pénzbe kerül?

    jah meg tudtok róla h a ferihegyi szimulátort ki lehet próbálni?
  • V43 1105
    #6767
    Ennek örülök :)
  • [HUN]FaTaL
    #6766
    Mediumon menni fog. Procierő kell neki a vga nem számít túl sokat.
  • V43 1105
    #6765
    Nekem már úgyis jó ha valaki navigál , csak érted ne legyek egyedül neten:)) pláne ha magyar, huhu aranyélet lenne:))
  • Papirzacsi
    #6764
    FS2004-ben egyedül, illetve egy fizetős program segítségével többen is.
    FSX-ban lehet többen is, max számot nem tudok mondani, de emlékeim szerint 3 fővel próbáltuk, és ment. De lehet nem próbáltuk, csak 2-vel. :-D
    Nem, egyszerre csak egy ember vezetheti, de a gépen ülök közül egyvalakinek át lehet adni.:-)
  • V43 1105
    #6763
    Hasonló gépem van mint neked, annyi különbséggel egy nekem P45ös gigabyteom van illetve HD4870X2-m és Cruical ramjaim, szóval akkor mehet az FSX bátran :)
  • V43 1105
    #6762
    Öm, rosszul irtam a hármas kérdést .. Persze, a Single is érdekel de szivesen belekóstolnék a Multiba is:) valódi pilótákkal a levegőben csak érdekesebb, mint AI-kal repkedni :) Multiban egyébként, a repülőgépen hányan lehet tartózkodni? Tehát lehet-e olyat pl. hogy van egy Airbus A380 és 2-en vezetjük ? Vagy egy gépen egy ember ülhet? :)
  • [HUN]FaTaL
    #6761
    1. Gépfüggő, ha bírja a géped, akkor FSX.
    2. Szerintem az avsimen van.
    3. Nem tudom, sosem multiztam még a singlehez is béna vagyok :D
    4. Pénztárcafüggő.
  • Papirzacsi
    #6760
    1. Tökmindegy, ugyan olyan könny, vagy nehéz a kezdés mindkét pogrammal. Viszont az fs2004 jobban fut.
    2. Szerintem találsz. Hogy hol, arra ott a FAQ.
    3. Lehet. De kipróbáláshoz minek a multi?
    4. Amit a pénztárcád, és a lelkismereted elbír.
  • V43 1105
    #6759
    Sziasztok!

    Sokáig kerestem valami jó repülőgép szimulátort, amely polgári repüléssel foglalkozik, régebben vadászrepülőgépes játékokkal játszottam, de valahogy mindig is a több motoros gépek vonzottak, aztán rátaláltam az FSX-re, illetve láttam még FS2004-et is..

    Kérdéseim,

    1. FSX vagy FS2004 lenne inkább jó nekem kezdés képpen?
    2. Találok-e valamelyik verzióhoz letölthető ingyenes Airbus A380-at?
    3. Multizni csak eredetivel lehet vagy törttel is? Azért kérdezem mert mielőtt vásárolok csak kipróbálnám milyen ..
    4. Régi joystickom ezer éve meghalt (Még anno IL2 Sturmovikban mikor kitértem egy Mustang elől a BF109-el ) ezért azt is megkérdezném, hogy Ti mit ajánlotok?

    Köszönöm a válaszokat előre is =)

  • Hypo #6758
    :))) en mar az elejen nem ertettem azt hittem forum tevesztes:)
  • Papirzacsi
    #6757
    Nem is értem mit kell erőltetni a hamacsacsit, az fsx egész jól multizható ilyen csacsiságok nélkül is. Talán ki kéne próbálni, létezik élet az ilyen divatprogramokon túl is.
  • Clidey
    #6756
    Te biztos jó topikba írogatsz? Mielőtt megnyomkodod azt a sárga "Mehet" gombot, ellenőrizd már, jó?
  • Ombika
    #6755
    3adjara mar bannt is kapsz melle! :)
  • roland14
    #6754
    hali mindenkinek!
    Hogyan lehetne játszani hamachival a jatekban?
    mert nekem azt irta ki hogy "connection has been lost".Ha valaki tud segítsen pls!!!
    (Mégegyszer meg kérdem hátha valaki tud segíteni :D)
  • roland14
    #6753
    Nekem ment pl star craf-tal meg még pár gamel de codal speciel nem!(csvel nem gamelek:D)
    Hááát én valami olyat olvastam hogy a hálozatoknál kell valamit beálítani de nekem nem kellet ezeknél a játékoknál nekem működött!
  • adam944
    #6752
    Hát nekem eddig hamachival nem akart sikerülni semmilyen game: megvan a hálózatom, fel is tudnak rá az emberek csatlakozni, és látom a programban, hogy ott vannak a hálómon. De ha bármilyen játékot elindítok és LAN-t keresek (vagy csinálok és a másik keres),nem találja... FS-sel mondjuk még nem próbáltam, de nem hiszem, hogy menne, ha pl a CS és a COD sem látja... Erről tudsz valamit? Olvastam róla leírásokat is,de semmi...
  • Hypo #6751
    de vezetni jobb:)))
  • radiatorcso
    #6750
    http://www.youtube.com/watch?v=g5SAAmpUL78

    nem is rossz ez a virtuális utastér:)
  • roland14
    #6749
    hali mindenkinek!
    Hogyan lehetne játszani hamachival a jatekban?
    mert nekem azt irta ki hogy "connection has been lost".Ha valaki tud segítsen pls!!!
  • Hypo #6748
    fsx.cfg ben van visiblitiy allitasi lehetoseg valami ilyesmi ha jol emlekszem, MAX_UNLIMITED_VIS=44000

    aztan AF es mip map is szamit meg, illetve aitraffic nuku minden legyen nulla es ugy nezd meg
  • ekre
    #6747
    a gépben próbaképp volt egy gtx285, azzal sem volt jobb (sajnos).
    drivereket cseréltem, természetesen helyesen (értem ez alatt a driver tényleges lepucolását).
    mindenképp köszönöm az ötleteket, ne érts félre, nem az a lényege, hogy blurry akkor is van :) csak sajnos elég sokat szenvedtem már vele, de mind hiába (bár ilyenkor eszembe jut, hogy anno a c64 előtt ülve, fs2.0-t nyüstölve a seggem vertem volna a földhöz örömömben egy ilyen grafikát látván, telhetetlenek vagyunk :D).

    nhancer-el is próbáltam javítani a helyzetet, de nem jött össze (viszont van jól működő AA :))
    a beállításokat fejből nem tudom, de olyan mid-high-ra tenném. a visibility az 60nm (azt hiszem, hogy a valóságnak is ez felel meg).
    lassan hazamegyek végre, akkor majd igyekszem pontosítani (beállítások+fsx.cfg)

    ismételten köszönöm az eddigi válaszaidat!
  • Hypo #6746
    akkor ott mar a cga is lehet ludas 9600gt hmm hat a gyenge lancem, illetve adirver
  • ekre
    #6745
    :)
    ha csak annyi lenne, hogy tökölről nézve budaörs elmosott, a kutyát nem érdekelné :) sajnos már ami alattam van táj, az full elmosott. illetve ezen felül érdekesen mutat, hogy az egyik tile élesebb, a másik nem.
  • Hypo #6744
    Nem allitottam hogy tokeletes, sok cikk van a temarol. de nem UT miatt blur-os, vagy pl ott az ORBX FTX cucca azon nem nagyon talalkozol blur problemaval. Teny hogy a visibility nagyban befolyasolja es nem is realisztikus nagyon felvinni inkabb lejebb, de ha megnyugtat egy szep nyari meleg napon tokol felett budaors mar blur-os eloben is:)
  • ekre
    #6743
    sajnos hiába veszem akár teljesen minimumra a grafikát, a blurry mindig jelen van (no ez így nem igaz, alacsonyan repülve kis sebességű gépnél nem annyira vészes (de jelen van), viszont egy gyors gépnél nagyon rossz a helyzet (kb fs2002 szinten néz ki a táj).
  • Hypo #6742
    a blur nak sok befolyasolo tenyezoje van de a legnagyopbb hogy egyszeruen elfogy az eroforras.
  • ekre
    #6741
    üdv újra itt, egy jártas fsx.cfg buherátort keresnék.
    egy jó ideje áttértem az x-plane-re, azért, mert agyamra ment az fs szériában tapasztalható blurry effektus.
    ez ellen létezik már valami jó megoldás? annak idején az fsx.cfg-t állítva elég jó eredményeket értem el, de még mindig nagyon messze vagyok attól, hogy a blurry eltűnjön (teljes mértékben, engem ez rettenetesen zavar).
    tárolás tekintetében a gép direkt FS/X-Plane-hez lett kialakítva (gyors vinyók raid 0-ban), a fragmentációt igyekszem minimális szinten tartani, mind hiába.
    az alap fsx még nem is vészes, de rengeteg addon van telepítve, ami eléggé lerontja a helyzetet (sejtésem szerint leginkább az UT széria befolyásolhatja).
    szóval, ha van bármilyen tippetek, ötletetek, szívesen veszem (most nem otthonról írok, szívesen postolom az fsx.cfg-t a pontosság érdekében)

    a válaszokat előre is köszönöm!
  • ekre
    #6740
    a speedbrake-re gondolsz. legalábbis az az, ami a földet éréskor kinyílik (arm pozíció esetén).
    a flaps nem csak leszállás esetén fontos.
  • zstomi
    #6739
    http://www.youtube.com/watch?v=A3jpG3rv4zI

    :)
  • pateszi
    #6738
    Szia,

    Szerintem túl általános így a kérdésed, nehezen adható rá olyan válasz, ami tényleg hasznos lenne a számodra. Ha már gondolkodsz rajta, érdemes kipróbálni a programot. Van ingyenes demó változata is, az alapján el tudod dönteni, hogy akarsz-e komolyabban foglalkozni vele. Mivel ez egy szimulátor, sok esetben kb. annyira bonyolult vezetni a repülőket, mint az igaziakat.
  • Hypo #6737
    FAQ-hoz és segédletekhez KLIKK IDE!FAQ-hoz és segédletekhez KLIKK IDE!FAQ-hoz és segédletekhez KLIKK IDE!FAQ-hoz és segédletekhez KLIKK IDE!FAQ-hoz és segédletekhez KLIKK IDE!
  • Krapo
    #6736
    Hali ! Azt szeretném kérdezni hogy mennyire bonyolult vezetni a vasmadarakat ? szoval mennyire reális ? Mi mindent kell kapcsolni induláskor ? Válaszokat köszöntem.
  • pateszi
    #6735


    Sziasztok,

    Kipróbáltam a ManhattanX sceneryt,tettem is néhány képet a galériába.
    Szebb képeket is találhattok róla, pl. itt

    Összegezve annyit mondanék, hogy nagyon, nagyon jó.
    Egy nagy kiterjedésű, összetett, különleges területet dolgoz fel remek minőségben. Nem jártam még New Yorkban, ezért nem tudom megállapítani,hogy mindenben hűen modellezi-e a valós épületeket. Ez nem is lehetett volna reális célkitűzés. De abban biztos vagyok, hogy a táj hangulatát igazán jól visszaadja. Remek móka repkedni a felhőkarcolók között. A szerzők óriási mennyiségű egyedi épületet készítettek el, remekül modelezve, és kihasználva az FSX adta lehetőségeket. Az épület-csoportokon kívül nagyon jók a hidak, a műtárgyak és rengeteg apró, szépen elkészített részletet rejtettek el a készítők. Megy a ferry-boat, vannak vonatok és nyüzsögnek az utakon a járművek. A sceneryben nagyon szépek pl. az autók, vagy a nézelődő emberek is. Sokat dobnak a hangulaton a nagyváros hangjai, a kocsik és a dudák zaja.

    Mindez hogyan jelenik meg az fps-ekben? Egy mostani középkategóriás játékgépen, amivel próbáltam, a kézikönyvben ajánlott beállítások mellett 20 fps körül fut a játék. Ez 1152*864-es felbontásra és helikopteres, vagy motoros sárkány repülésre vonatkozik. (A javasolt beállítások közül a korlátlanra állított fps nem jött be nekem. Átlagban ugyan magasabb fps jött ki, de a megjelenített kép az ingadozások miatt olyan volt, mintha rángatták volna a repülőt, ezért rögzítettem az fps-t.)

    Érdemes olyan gépet választani, ami lassan repül, így jobban lehet nézelődni, mert sok a látnivaló. Kipróbáltam a sceneryt az alap gépeknél sokkal összetettebb virtual cockpittel rendelkező kiegészítő gépekkel is, ezeknél bizony 10-15 körülire visszaesett az fps. Ugyanezt tapasztaltam, ha pl. az Extra 300-assal 140-mph/h-val repkedtem a háztömbök között. Azért nem ez a jellemző felhasználás. Egyébként némi tuning után (CPU 4GHz) így is tökéletesen fut a sceneryvel az FSX.
    Mindehhez adnak még egy jó kis helikopteres mission-t is, amit szintén érdemes végigrepülni, mert Manhattan jellegzetes helyein vezet keresztül, némi idegenvezetéssel.

    Negatívumot nem tudnék felhozni, legfeljebb megjegyzem, hogy -amint a kézikönyv ajánlásában is szerepel -a talajra vetett árnyékokat mindenképpen ki kell kapcsolni, enélkül horror megjelenésre számíthattok. Az FS nyilván nincs felkészítve ilyen hatalmas mennyiségű épület árnyékainak számítására.
    (Nálam kék halállal szállt el a game, amit kb. a Win98-nál láttam utoljára.)

    Szóval, remek munkát végeztek a fejlesztők, köszönet érte.
  • Hypo #6734
    ok te tudod nem vitatkozom:)))

  • wolfaud
    #6733
    Mondjuk nem az fsx miatt vettem!!!!!
    Hanem 3dsmaxban rajzolgatok medencéket a web oldalamra és ahhoz kell, kb a rajz önmagában 6gb ramot zabál plusz a winfos
  • pateszi
    #6732
    Köszönöm a tippet, este kipróbálom más gépeknél is ezt a VC textúra alfa átfestést.
  • pateszi
    #6731
    Szia,
    A műszereknél a felirat kijelzésének a hibája elég sok gépnél jelentkezik FSX+SP2 alatt. Sokat keresgéltem a megoldás után, de nem sehol találtam az okot és a javítást. Annyit írnak, hogy ez WinXP alatt jön elő, a textúrák átlátszósága ill. valamilyen material-lal kapcsolatos beállítás okozza. Nem függ össze a műszerek kódjával. Nálam korábban FSX+SP1-nél csak ritkán fordult elő és ha újraindítottam a számítógépet megszűnt a jelenség, de FSX+SP2- alatt ez nem segít. Most, ha ilyet látok, egyszerűen kikapcsolom a tooltipet, elvégre a valós repülőkön sincs egérmutatóra előugró felirat...
    Egyszer majd próbálkozom egy max modellen a VC panelen különféle materialokkal, hogy mikor jön elő ez a felirat dolog, addig is, ha valaki rájött már, engem is érdekelne a megoldás...
  • Hypo #6730
    parasztvakitasnak meg jo is ugy is olcsok a ramok, aztan hogy mi hasznalja es mi lesz tole jobb az mar egy mas kerdes, szerintem inkabb csak gondot okoz
  • wolfaud
    #6729
    remélem lesz időm a hétvégén már felinstallálni az fsx-et és kipróbálni!