33535
  • zsoli03
    #6848
    talán az hogy a telepítés végén újraindult a gép,így nem vot ideje letörlődni..
  • Papirzacsi
    #6847
    És megtudhatjuk, hogy mi oldotta a meg a problémát? Hátha másnak is lesz ilyen baja egyszer.
  • pateszi
    #6846
    Jó repülést!
  • zsoli03
    #6845
    Sikerült végűl, és megy az fsx! :-)
  • zsoli03
    #6844
    Szia! De szó szerint azt írja ki amit 7 üzenettel visszább írtam. én csak azért másoltam oda az msxml 4-et hogy biztos ami biztos, de fel is telepítettem. majd azért készítek egy screent is, hátha jobb. köszönöm
  • Papirzacsi
    #6843
    A gúgli elég sok találatot kideob erre az Error:1722 és FSX vonatkozásban, pl. ilyet is: http://support.microsoft.com/kb/928080/en-us.
  • alert
    #6842
    Nem értem pontosan mit futtattál és mit másoltál a system32-be? Ez egy windows-os telepítőfájl, amit ha elindítasz feltelepít és beregisztrál egy csomó fájlt magának, tehát azzal ha ezt önmagában bemásolod a system32-be nem sokat érsz. Szerintem valami mást tölthettél le. Esetleg csinálj egy screenshotot a pontos hibáról, hátha valami hibaszám is van, vagy nem pontosan azt írja, amit mondasz. A lényeg mindig a részletekben van :)
  • zsoli03
    #6841
    Szia! Én így kaptam a gépet, 1 xp sp3 ,és másik partíción meg xp gamer van. a játékot a d-re akarom telepíteni, de mikor a windows meghajtóra telepítem, akkor se jó. nem értem. a játék feltelepül,majd rögtön kiírja a hibát, és rögtön el is kezdi leszedni. remélem tudtok segíteni
    még ezt is kiírja: "Error:-fatal error during installation."
  • pateszi
    #6840
    Szia,

    Nemrég telepítettem az FSX-et XP+SP3-ra, semmi gondom nem volt vele.
    Az SP3-at előre a windows telepítő lemezbe integráltam, egyben ment fel a rendszer. Ezután mentek fel a driverek, a directX, majd az FSX SP1 és SP2.
  • zsoli03
    #6839
    Szia! Köszi a segítséget, de sajnos még mindig ezeket írja ki, pedig letöltöttem azt az msxml 4-et, és futtattam is, meg be is másoltam a windows system 32 mappájába, de így se sikerül. tudnál részletesebb instrukciót adni? Megköszönném. nem lehet hogy az xp sp3-ommal van a baj?
  • alert
    #6838
    Keress rá a google-ben arra, hogy "msxml" és töltsd le a microsoft oldaláról. Utána mennie kell.
  • zsoli03
    #6837
    Üdv! valaki remélem tud segíteni. Új gépem van, és telepíteném fel az fsx-et, de mikor a végére ér ilyet ír ki: "Error 1722. There is a problem with this windows package. A program run as port at the setup did not finish as expected. Contact your vendor. próbálom elindítani, akkor meg ezt :"This MSXML4 sp2 component is not installed. Please reinstal Flight simulator to restore ar repair this missing component."

    Szó szerint ezeket írja ki, aztán letörlődik a játék. Kérem segítsen valaki. egyébként xp sp3-am van, + xp gamer is
    a segítséget előre is köszönöm.
  • Dokitudor
    #6836
    Szerintem jó ötlet csak persze idő és gondolom szerver kérdés. Ha lenne egy ilyen táblázat ki lehetne egészíteni egy érdekességekkel is kordinátákkal. Pl. Ha jól emlékezem a szingapuri vfr repülésnél 10-15-ik alkalommal fedeztem fel, hogy az eggyik emeletes ház falán mozgókép volt. Egy másik alkalommal, sajnos nem emlékezem hol győnyőrű működő szökőkutak voltak.
  • Ombika
    #6835
    Mondjuk lehetne kesziteni 1 excel tablat es mindig beleirni az ujakat, aki talal , majd FAQ-ba kirakni!
  • Dokitudor
    #6834
    Sziasztok köszi a segítséget a "vizes" reptérrel kapcsolatban. Azt hiszem rászánok egy teljes napot és végig nézem.
  • Hypo #6833
    Illetve ha addon scenery akkor a manulaba benne van a pontos icao pl tongass fjords, misty fjords, glacier bay
  • m814
    #6832
    Én nem tudok olyan egyszerű módszerről, amivel a "vizes reptereket" be lehetne azonosítani pl.ICAO vagy IATA alapján . Ami nem is meglepő mivel gyakoriak a folyékony és szilárd burkolattal egyaránt rendelkező repterek is. Az egyetlen ami erre utal, a pályairány után szereplő "W", a térképeken.Azért nincs minden elveszve, itttalálsz egy kis segítséget ezek megkeresésére.Bár a használata elég nehézkes.
  • alert
    #6831
    FSUIPC? Fizetős, de az kimondottan ilyenekhez van. És FS-hez.
  • Medwyn
    #6830
    ...bocsánat, hogy kötöm az ebet a karóhoz, de nem sikerül megoldani a joystick érzékenységi problémát. Azon is gondolkodtam már, van-e bármilyen külső segédprogram, amivel felül lehet kalibrálni a windows alapbeállításait.
    Hallottatok már ilyenről esetleg?
  • ekre
    #6829
    valahogy sejtettem, hogy ez egy téves megfigyelés :)
    köszönöm, legalább én is tudom, hogy ez egy téves észrevételezés volt :)
  • Hypo #6828
    hat olyan helyen repul az ember amit ismer ergo elotte gondolom csak kivalasztod honnan hova akarsz repulni, ICAO kod aztan kesz
  • Papirzacsi
    #6827
    Attól tartok, hogy tényleg az.:-) A 27W kódjelű repülőtér füves pályás, és Washington államban található. Bár a neve megtévesztő, mert Lake Wenatchee.:-)

    Ámbátor én nem emlékszem, hogy lenne szűrési lehetőség a pályatípusra, ami szerintem egy eléggé nagy problémája az fseknek. Ha már adatbázis, ráadásul ekkora, akkor lehessen már ez alapján is keresni.:-)
  • ekre
    #6826
    hát, gyanítom, hogy egy jártasabb kolléga tud rá konkrét választ.
    én azt figyeltem meg (alaska területén, máshol nem!), hogy ezeknek az ICAO kódja 3 karakter és számmal kezdődik, pl 6KA.
    no most ez lehet, hogy egy hatalmas nagy blődség, ezt csak az alaskai repkedések észrevételeként írom :)
  • ekre
    #6825
    -kellene+lehetne :)
  • ekre
    #6824
    vista esetén pedig itt (csak azért, hogy ha FAQ téma, akkor ezt is be kellene tenni :)):
    C:\Users\%USER%\AppData\Roaming\Microsoft\FSX\
  • Dokitudor
    #6823
    Sziasztok. Tudna valaki abban segíteni, hogy ha hidroplánnal szeretnék repülni, akkor a több tízezres reptérálományból hogy tudnám kiválasztani a felszálási lehetőséget az egyenkénti átnézés helyett?
    Eddig a szabad repülésnél a reptereknél mindig külön meg kelett nézni, hogy van e 'víz' lehetőség. Ez borzasztó sok idő, még akkor is ha a köztudott szárazföldi reptereket kihagyom. Előre is köszi
  • Medwyn
    #6822
    Akkor egy kis elmélkedés (remélem, van ebben valakinek gyakorlata)

    Ezt a részt vélem idevalónak (mármint a controller érzékenységét célozva):

    [CONTROLS]
    Controls_Default=Standard
    Controls_Current=Standard
    KBDAIL=0
    KBDELEV=0
    KBDRUD=0
    force_master_gain=10000
    force_stick_force_enabled=1
    force_stick_shaker_enabled=1
    force_gear_bump_enabled=1
    force_crash_enabled=1
    force_ground_bumps_enabled=1
    [TextInfo.1]

    Ebből ez tűnik első látásra skálázhatónak:

    KBDAIL=0
    KBDELEV=0
    KBDRUD=0

    Csakhogy ezek más játékok esetén minimum 1 értékűek, vagyis tudok rajta finomítani a 0.x-es tartományban. Itt viszont baj van - 0 alá nem hinném, hogy menne értelmesen, és hiába tükrözi a játékban beállított értéket...

    Jó nyomon járok?
    Volt már valakinek hasonló problémája?

    Med
  • Medwyn
    #6821
    Igen, ezt pont akkor találtam meg, amikor írtad :)
    Köszönöm!
    ma is fejlődtem keresőoptimalizálásból...
  • Papirzacsi
    #6820
    Ha minden igaz ,akkor itt: C:\Documents and Settings\Application Data\(Your Windows User Name)\Microsoft\FSX

    Szolgálati közlemény:
    Ezt is be lehetne tenni az FSX faq-ba, mert ha jól látom nincs benne, és elég sok helyen láttam már ezt a kérdést felmerülni.
  • Medwyn
    #6819
    Köszönöm, Hypo :)
    Már csak két kérdésem van: Hol találom az fsx.cfg file-t (mert még a kereső sem találja egyik drive-on sem)? És pontosan mi az a program, amit említettél?

    Barátsággal: Medwyn
  • Hypo #6818
    az igaz de a notebook architektura meg lassu szoval ott annyira nem vettem eszre:)
  • Ombika
    #6817
    Sajnos kozel sem lett olyan gyors, mint igertek, de vinyonal azert obb! :)
  • Hypo #6816
    :)

    Ssd vinyot probaltam mar igaz notebookba, nem rossz bar....
  • ekre
    #6815
    első körben köszönöm Hypo válaszait, a blurry jelenséget nagyjából sikerült orvosolnom (számomra az bőven elegendő, hogy a közelemben és az alattam lévő táj tű éles :))

    tapasztalataim szerint az fsx külön vinyót érdemel, swap nélkül. személy szerint még raid-be is kötöttem. no nem az fps miatt, hanem a gyors textúra töltés miatt.
    amin még érdemes lehet (maaajd) gondolkozni, az egy ssd vinyó. iszonyat gyorsak, viszont rohadt drágák.

    egy trükk:
    aki nem ismerné a contig-ot, annak ajánlom figyelmébe! ez egy, az ms oldaláról letölthető kis program, ami a kapcsolók során megadott könyvtárakat, fájlokat rázza gatyába (mondhatni egy adott könyvtáron végez fragmentáció javítást).

    használata:
    google->contig->megfelelő ms oldalról letölteni. contig.exe bedob az fsx könyvtárába, majd parancsikonban vagy egy bat fájlban megadni neki a paramétereket.

    ms ehhez kapcsolódó oldala

    használat: contig.exe -s *.*
  • Hypo #6814
    fsx.cfg sensitivy de igazi segitseg az FSCUIP program fizetos valtozata de megeri az arat
  • Medwyn
    #6813
    Sziasztok!
    Egy technikai jellegű kérdésem lenne - kaptam egy új controllert (SpeedLink Black Widow), amivel igen elégedett vagyok. Egy gondom van vele: nagyon érzékeny, így igen apró mozdulatra is túl hevesen reagál. Az FSX controller beállításaiban a sensitivity-t levettem a legminimálisabbra, de akkor is eszeveszett érzékeny. A deadzone-t is feljebb húztam, így valamelyest jobb, de ezzel is csak kijjebb toltam a mozdulatot, nem oldottam meg.

    A legtöbb játékban van szerkeszthető config file, amiben a control paraméterei is állíthatók. Ezt viszont nem találom sehol (Sp2-vel, de Acceleration nélkül)

    Tudna valaki segíteni, hogy lehet az FSX szoftverén belül, nem a felhasználói felületen lejjebb venni a controller érzékenységet?

    Köszönettel: Medwyn
  • Mocca08
    #6812
    kösz sikerült, pateszi az masik igen, ez intermediate, es tenyleg felreertettem, mostanra sikerült, thx.
  • pateszi
    #6811
    Igaz, bocsánat a tévesztésért.

    A másikra:
    Tényleg unalmas volt (még gyorsított idővel is) vagy fél órán át követni azt a gépet. De a barlangi bázis, meg a rejtett leszállópálya miatt megérte.
  • Papirzacsi
    #6810
    Ritka uncsi egy küldetés volt. Az volt talán az egyetlen izgi benne, mikor felsejlett a sziget a párában, és leszálláshoz készülődve nem lehetett tudni, hova kell leszállni.:-) Kicsit talán olyan régi James Bond feelingje van.:-)
  • Papirzacsi
    #6809
    Amivel éppen gondja van, az a Corkscrew címre hallgat. Amit ide bemásoltál, az egy másik küldetés, bár lehet azzal is problémák vannak.