33535
  • Clidey
    #6888
    Ne kelljen már megmagyaráznom...

    Gondolod, hogy ott az Aces Studios-nál, ahol az utolsó bitig ismerik a programot képtelenek FMC-t írni a saját programjukhoz, miközben "kis" cégeg röhögve megírják a fizetős stuffjaikhoz?! Na ne röhögtess már!

    Megmondjam a választ? Azért nem tettek bele FMC-t (se) hogy a csomó fizetős addon-cucc gyártónak legyen mit dolgoznia! Nem tűnt még fel hogy a default gépek paneljein a műszerek döntő többsége nem működik? Gondolj bele, talán nem véletlenül...
  • i robot
    #6887
    Sziasztok!
    A Captain Sim gépek jók? C-130 és 727 érdekelne, és itt jónak tűnnek.
  • adam944
    #6886
    Hát én csak erre tudok gondolni... Ha tudtak volna csinálni vmi használhatót, akkor miért nem csináltak? Helyette a GPS-be be tudod írni (már ha felismeri,mivel az AIRAC-ja kb. 2006-os) az intersection-öket és nézheted ahogy leköveti.
    Miért,szerinted miért nincs FMC a gépekben?
  • gviski
    #6885
    ezt láttam minap nagyon jó :-)
  • Clidey
    #6884
    "...A MS valószínűleg azért tette bele,mivel nem voltak képesek használható FMC-t gyártani..."

    Ezt ugye te se gondolod komolyan...?!
  • ekre
    #6883
    most néztem, hogy ez egy hivatalos fsx reklám, nem mintha számítana :)
  • exTrem
    #6882
    Szerintem senki sem látta még ......
  • ekre
    #6881
    nagyon jó kis videó, egy régi Vatsim promó (így gondolom páran már láttátok :))
  • Hypo #6880
    "...A valóságban a kisebb, főleg VFR célra tervezett gépekben van GPS..." Ezzel igy azert vitatkoznék:) De lehet csak fogalmi zavarom van.
  • adam944
    #6879
    Szerintem (de ez csak a személyes és tapasztalatokon alapuló véleményem) a GPS az IFR repüléshez felesleges. A valóságban a legtöbb nagyobb gépben egyáltalán nincs is. A MS valószínűleg azért tette bele,mivel nem voltak képesek használható FMC-t gyártani, így nem lett volna mivel lekövetni az útvonalat. Ha komolyan érdekel a dolog,akkor nézz utána a fizetős kiegeknek (PMDG-nek például kiváló és frissíthető az FMC-je),és azzal be tudod gyakorolni a valós repülést.
    A valóságban a kisebb, főleg VFR célra tervezett gépekben van GPS, hogy tudd, hogy hol vagy, ha vizuálisan mondjuk nem tudsz tájékozódni. Amúgy meg FS-ben a GPS-szel nem is tudsz "normális", intersection-okon alapuló útvonalat lekövetni...

    Üdv, Ádám
  • Jenc
    #6878
    Szia!

    Jómagam is polgári helikopter pilótának készülök így tudok neked segíteni! Mire is gondoltál a reporvosi vizsgálatról érdekelne valami leírás vagy valami ilyen?
    Ha gondolod vegyél fel msn-re: [email protected]
  • zstomi
    #6877
    Innen sokmindent megtudhatsz:
    http://fs2004faq.uw.hu/

    A GPS működéséről én nem találtam magyar leírást, azt az FS Learning Center-éből tudod elsajátítani. (persze ehhez kell az angol)

    Ha kiegészítő vásárlásán gondolkodsz, a REX-et tudom ajánlani. Nekem nagyon élethűvé varázsolta a környezetet.
  • gviski
    #6876
    olyan kiegészítőre gondoltam amit a MS adott ki. Szóval ha a gold meg van akkor nem kell más, ide most nem értem az Add-on reptereket (Mega Airport Budapes, vagy velence, stb), meg az Add-on gépek.

    Rádiózás: egy ilyen angol-magyar szótárra gondoltam, mert még az angol tudásom hagy kivánni valót maga után, mert németett tanultam annó, de most elkezdtem az angollal foglalkozni, mert azzal többre lehet menni.

    Na várom hogy vége legyen a munkának (este 8 :S) és újra nekilendüljek egy LHBP-LIPZ járatnka:-)
  • Papirzacsi
    #6875
    1. Nem tudok magyarnyelvű GPS leírásról. Talán valaki más tud, én is kíváncsi lennék rá.
    2. FSX saját rádiózásáról se tudom, hogy lenne leírás, de nem egy nagyon bonyolult dolog, kevés lehetőséggel, így pár próbálkozás után magad is kiismered, és gyakorlatilag nem lehet eltévedni benne, mert mindig csak azt engedi amit lehet.:-) Remélem érthető.
    3. Van benne AI forgalom, az optionsben tudod feltolni a csúszkáit. Légi, földi, vizi. Csak gépigényes.
    4. Lehet online játszani.
    5. De kell. A kiegészítőknek semmi köze az MS-hez. A gold tudtommal csak annyi, hogy tartalmazza az FSX Deluxe verziót és az Accelaration Packot. Minden mást vagy így vagy úgy, de külön kell megvenni.
  • gviski
    #6874
    Köszi szépen, este amint otthon leszek ismét gyakorlom.

    GPS-ről van valami leírás (magyar)? hogy a FSX-be hogy kell használni, hogy működik.

    Mivel ez Simulator gondoltam is hogy csak úgy nem fog menni benne semmi, de nagyon érdekel a dolog, és szívesen utána olvasok.

    A FSX rádiózásáról lehet valahol utána olvasni?

    Még olyan kérdésem is lenne, hogy a FSX-be lehet valahogy egy kis életett vinni? mert kicsit illuzió romboló. hogy egyedül az én Boeing-em van a reptérem, és semmi más Gép nincs....

    Na még két kérdés:
    1. "világboltos" verzióval is lehet online játszani (SP2-es verzió)
    2. általába amilyek játék tetszik (viláboltos verzióban), az megvesszem, és ez így lesz a FSX-xel is. A kérdésem az lenne hogy a Microsoft Flight Simulator X Gold most a legaktuálisabb, szóval ha azt megvesszem, nem kell mellé kiegészítőket vennem?
  • zstomi
    #6873
    Szia! A lényeg az ILS leszállásnál, hogy kb. 2500-3000FT magasságból (persze + a pálya alapmagassága), pályairánytól max +,-30 fok eltéréssel, alulról "kapod" el a jeladót, ekkor aktiválod az APP-t.
    Ha nagy magasságból kezdem a megközelítést, akkor Kb 100 mérföldről kezdem a fokozatos magasság és sebesség csökkentést, majd a repülőtér belépőpontjánál (GPS szerint) kb.4-7000 Ft magasságban pályairányra fordulok.
    Egyébként a GPS szinte minden reptérhez különböző megközelítési eljárásokat kínál, amit a PROC gombbal jeleníthetsz meg. (Természetesen itt sem árt a GPS ismerete, mert "csak úgy" nem fog megjeleníteni semmit).
  • gviski
    #6872
    Na már sikerült leszálnom elég normálisan a 737-800-assommal :D igaz kb 5 leszállásból kettő sikerül, jól 3 meg ugy ahogy.
    De köszönöm a segítséget

    Egy repülőteret kb milyen magasságba illik megközelíteni? vagy erről is van valami kis olvasmányok.

    MÁS!
    Eljátszottam a gondolattal hogy mi is lenne ha valóba is megprobálnám ezt a polgári repülést, 1-2 helyen már olvasgattam róla, valaki nem tudja milyen feltételeknek kell eleget tenni?
    Azt hallotam hogy vagy 185 vagy 190-nél magassabb nem lehet az aki pilótának akar menni? Azt tudom hogy vadászpilóta max 185-t lehet, de a polgári repülősőknek is van ilyen kritérium?
  • gviski
    #6871
    Tudtam hogy a szememet szúrja ki és nem fogom megtalálni :D

    Köszi szépen!

    u.i: Megnéztem a FAQ-t csak olyan beteg vagyok hogy nem látok ki a fejemből...
  • adam944
    #6870
    Hülye kérdés helyett FAQ. Itt segédletem, majd ILS-Műszeres Leszállító Rendszer. De itt a link is...
  • gviski
    #6869
    Sziasztok!

    Kb egy év után ismét elővettem a FSX-et, és hát sokat felejtettem, igaz anno egy éve is csak 2-3hétre merültem bele.

    Na szóval keresek valamit de egyenlőre nem találom

    Még mindig a leszállással vannak gondjaim, és régebben találtam egy leírást ami a műszeres leszállásról (remélem most nem mondtam butaságot) szól.

    Szóval tudd valaki egy magyar nyelvű leírást, hogy kéne leszállni egy boeing 737-800-asssal?

    Ma is repültem egy kicsit, meg még fogok is :-), de a legutóbbi repülésemről itt van 1-2 kép:





  • zsoli03
    #6868
    helló! telepítve van az fsx, de sem az sp1-et sem az accelerationt nem tudom rátelepíteni, mert nincs aktiválva... esetlep tud valaki valami megoldást erre /azon kívül hogy sok pénzt rááldozzak/ köszönöm
  • Ati810
    #6867
    Köszönöm.
  • Jenc
    #6866
    ingyenes és legális is :
    www.avsim.com (ide csak be kell regisztrálni és úgy tudsz letölteni)
    www.fsdownload.com
    www.simviation.com
    www.hovercontrol.com
  • sindelnet
    #6865
    Itt:http://simuladoresgame.blogspot.com/2008_10_01_archive.html
    ingyenes,de nem legális...
    Érted ugye...
  • Ati810
    #6864
    Hello.
    Tudna valaki modani egy oldalt ahonnan ingyenesen letölthetek addons-t ?
    Előreis kössz.
  • litlebubu
    #6863
  • Jenc
    #6862
    Letudnád írni inkább a nevét vagy az exe fájlnak már a webcímét? mert nem rak sehova ha rákattintok! Köszi!
  • Ati810
    #6861
    Köszönöm a segítséget.
  • [HUN]FaTaL
    #6860
  • Solt
    #6859
  • Hypo #6858
  • Clidey
    #6857
    First official preview pictures!
  • Jenc
    #6856
    Hello!
    A helikoptereket (Windows Xp alatt) az x\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Rotorcraft mappába kell másolni!
    Ha van hozzá Gauges vagy Effects akkor azt ide kell másolni:
    Gauges: x\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\Gauges
    Effects: x\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\Effects
    A repülőgépeket pedig:
    x\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes (v. aircraft) mappába kell másolni!

    Remélem tudtam segíteni!
  • Hypo #6855
    Hogyan Installaljunk repcsit FSX BE!!!
  • Ati810
    #6854
    Hello.
    Tudna valaki segíteni abban, hogy az FSX-hez letöltött add-ons-t (pl: repülök, helikopterek) hogy lehet beletenni a játékba ?
    Elöreis kössz.
  • pateszi
    #6853
    Esetleg ezmegfelel?
  • Jenc
    #6852
    Köszi! De olyan progi nincs amivel 3D-be látom a gépet?
  • radiatorcso
    #6851
    Hali



    Lenne egy nagyon idegesítő problémám.

    LHBP-re érkezve mindíg az 52 est kapom gate-re. Namost ott egy 737 se fér el, plusz baromira unalmas mindig ugyanaz.



    Van erre megoldás? Budapest 2007 Scenery
  • Clidey
    #6850
    imagetool.exe + Photoshop vagy Paintshop
  • Jenc
    #6849
    Sziasztok!

    Milyen programmal tudok a egy géphez átfestést csinálni?

    Köszi!