33535
  • Hypo #6928
    hat persze eloszor a sok szart kell elasdni, kb ugyan ez a 32bites windows semmi ertelme mar foleg hogy a ramok olcsok, de meg mindig 2 bitre optimalizalnak, szar az egesz industry sajnos
  • Ombika
    #6927
    Max 4 magot Modo, 3dMax ilyenek hasznaljak ki rendernel, epp msot van teszt prohardveren 4 magokrol, h szinte semmi javulas ,meg mindig csesznek ugy fejleszteni !!
  • Hypo #6926
    fsx a vgadbol boven eleg neki egy 8800gt is nem lattam dragabb ujabb kartyakkal annyi javulast ami megerte volna az arukat.2 mag 4 mag hat nem tudom en ugy altalanosagban a 4 maggal meg vagyok elegedve persze fsx en annyit nem hoz, de mashol es magaban a rendszerben a dolgok jobban mennek.
  • Ombika
    #6925
    EGyetertek, bar azert 1 GTX 280-as nem art !! En 2 magra tertem 4 GHZ-re, az tutibb FSX-nek szerintem!
  • Hypo #6924
    nem jon elo a raforditott osszeg, inkabb nyomom q6600 3.4 en es repulgetek orakat, minthogy tuningal es folytosnos ioptimizalasal toltsem az idot.
  • Ombika
    #6923
    En se koltenek csak emiatt ennyit PC-re, plane, hogy i920 es e965 (aszem ez a csucs) kozotti arkulonbseg 100 e Ft!!!
  • Hypo #6922
    hat nezve a youtubeon levo videokat 12 giga ram 4 giags proci vizhutes 750 es tap, nekem kicsit rohejesnek tunt inkabb, foleg hogy utana az fsx semmivel nem ment smooth-aban mint amit en lattam pl a sajat gepen szoval a france koltene ennyit. Egy jol optimalizalt gepen lehet elvezni ezek mar irrealisak foleg hogy ha megnezitek a videokat mindegyik tele microshutterel, na meg ugye fraps se az a teljesitmeny novelo:)

    A sok tuning kozott marad idejuk amugy repulni? vagy ok azok akik klaviaturaval nyomjak es csak 747 en repulnek de iskolakorhoz fingjuk sincs?
  • Ombika
    #6921
    Akkor 3.6ot viszi alapon igy mar jo?! :) Amugy kivancsi lennek,h mennyi a differencia 3.4 vs 3.8 Ghz I7 kozott, szerintem elenyeszo!
  • Clidey
    #6920
    Nah, remélem megelégszel Alert #6914 válaszával, ennél szájbarágósabban én sem tudnám elmagyarázni.
  • Rue East
    #6919
    már amelyik :)
  • Ombika
    #6918
    I920 is boven eleg, 3.7-4 GHZ-ig mennek! :)
  • perko
    #6917
    Intel Pentium Core i7-965 EE 3,20GHz 298.248 Ft
    HD4870X2 2GB PCIe 125.930 Ft



    És akkor még nem is 3.8 GHz
  • Ombika
    #6916
    KAr, h FPS erteket nem irat ki! :(
  • [HUN]FaTaL
    #6915
    Arról nem beszélve, hogy sztem ha képtelenek lennének az FMC-t megcsinálni, akkor, kiegészítőként is lehetetlen lenne betenni a játékba :)
  • alert
    #6914
    Nem ez nem ilyen egyszerű. FMC azért nem került a játékba, mert egy FMC az nem merül ki abban, hogy van egy számítógép ahol beviszel pár adatot. Az MS nem akart minden egyes gépet precízen kidolgozni hiszen alapvetően a cél egy bárki által könnyen használható repszim. Rengeteg embert rohadtul nem érdekel, hogyan kell kiszámolni a súlypontot, bevinni egy számítógépbe, Vspeed-eket számolni, vertical profile-t repülni, de az sem hogy mennyi üzemanyag szivattyú van egy gépen és hogyan kell azokat üzemeltetni. Így maradtak az egyszerűségnél, hiszen ha megfigyeled messze nem csak egy FMC hiányzik azokból a gépekből... de ha beleteszel egy FMC-t, akkor egy komplett modern robotpilótát kell hozzá programozni az összes rendszerével együtt, ami rohadt bonyolult és ez sem érdekel mindenkit, nem beszélve az igencsak részletes flight modellről, hogy az FMC valósághű is legyen. Persze minden a hozzájuk kapcsolódó bonyolult rendszerek nélkül megint nem ér semmit. Az FS egy hobbijátéknak szánt sim, de nem csak profiknak és ez a válasz a kérdésedre. Amúgy egy-egy repcsit, pl PMDG évekig készítenek! Hol van erre ideje az MS-nek mikor a komplett programot kell összehozni, aminek a forráskódja többszöröse a világklasszis játékokénak... szóval nem olyan egyszerű ez.
  • adam944
    #6913
    Rendben,tegyük fel, hogy így van. De akkor ez hol éri meg az Aces-nek? Mert az általad "kis cégeknek" említett fizetős addon gyártók közül tudtommal egyiknek sincs semmi köze az MS-hez vagy az Aces-hez.
    Mert ha az Aces tudott vona gyártani valami használható FMC-t,akkor azt az én logikám szerint bele is rakták volna, és eladják a programot drágábban, vagy megcsinálják saját addonként és meg lehet venni plusz pénzért. De ez nagyon nem éri meg nekik ha csak azért nem raktak bele FMC-t,hogy más rakhasson...
  • radiatorcso
    #6912
    http://www.youtube.com/watch?v=DkbPalZgKPs

    Nézzétek HD minőségben jobb gomb alul:)

    szép kis gép 12G ram 3.8mhz
  • gviski
    #6911
    Hát nem tudom, abba tudok seggiteni hogy nekem milyen van, és amin közepes-magas grafon elfutt (nem fullon)

    Core 2 Duo E6600
    GeForce 9800GT 1GB
    2GB DDR2 800MHz ram

    asszem más lényeges nincs ami fontos lenne
  • Hypo #6910
    q6600 proci most mar olcso a lap is hozza, 4 giga ram, win7 64 bites, 8800gt es valami 10000es vinyo
  • mcsaba
    #6909
    Üdv, szeretnék venni egy új számítógépet amin már az fsx is megy, de nem álok túl jól anyagilag, viszont úgy halottam hogy az fsx-hez erőmű kell, ezért mielőtt belevágnék szeretném megkérdezni milyen gépet lenne érdemes vegyek amin ha nem is max grafikán, de azért élvezhető beállításokkal elfut az FSX egy két kiegészitővel, pl. Ferihegy vagy PMDG gépek, de anyagilag is kifizethető. A másik amire kiáncsi lennék, valahol olvastam hogy a PMDG a 737 NG gépet FSX-hez is kiadja feljavítva, de a honlapjukon nem találtam semmi infót, erről hallottatok valamit? mikor fog megjelenni? miket javítani rajta ha eggyeltalán igaz a hír.
  • Papirzacsi
    #6908
    Külön be kell kapcsolni az active camera 2004 menüjében az internal pilot funkciót.(ha jól emlékszem), és csak utánna lehet mászkálni a numerikus billentyűkkel, emlékeim szerint bekapcsolt numlockkal. Ha így se megy, akkor passzolom a kérdést. Előfordult velem már párszor, hogy valami blokkolta az AC2004 működését. Ilyen pl az fs9-es ingyenes F86-os, aminél semmilyen AC funkció nem működik.:-(
  • wadamhun
    #6907
    sziasztok!

    ezt kérdeztem pont a másik fórumon pár hete, hogy AC2004-et feltettem fs9-hez, de nem tudok mászkálni a gépek belsejében és nem tudom mit csinálok rosszul.
    hozzátesztem fsx-ben sem sikerült mászkálnom...
  • Mocca08
    #6906
    Sziasztok! Velemenyetek szerint Saitek X52 vagy Saitek Pro Flight? Arban kb ugyanannyi a picit hasznalt es nekem meger ennyit h ne egerrel kelljen szorakozni. Melyiket ajanlanatok? A polgari repüles jobban erdekel, talan emiatt a szarvkormany jobb, de ha vkinek mas a velemenye örömmel varom :)
  • ekre
    #6905
    olyannyira igazad van, hogy speciel "handcam motions" az effekt neve :)
  • ekre
    #6904
    igen, igazad van. hogy őszinte legyek, egy ilyen intenzív fejmozgás nem is lenne vlmi egészséges :)
  • Clidey
    #6903
    Ez szerintem tökre nem fejmozgás imitálás, hanem inkább mintha valaki kamerázna. Abból is a bénábbik fajta amatőrfilmes. :) De a fícsör az nem rossz valóban.
  • ekre
    #6902
    videók készítéséhez ez über lesz: http://www.youtube.com/watch?v=OGtayz7cM9g
  • ekre
    #6901
    csak sajnos közel nem ilyen szinten :)
  • ekre
    #6900
    jogos a kérés, ha van lehetőség, akkor miért ne linkelném be :)

    ezdok camera pro
    érdemes a többi videót is megnézni, ahol más effektek kerülnek bemutatásra. a jelenleg aktuális (1.22) nem tartalmaz ilyen ínyencségeket, ellenben ha jól rémlik, akkor free (ez viszont már nem lesz az)
  • Clidey
    #6899
    Akkor nekem valami bennfentes FSX-em lehet mert nekem már benne van a pilot head moving effect... :)
  • Papirzacsi
    #6898
    Linkeskedj!!! Hagy csorgassuk a nyálunk.:-)
  • ekre
    #6897
    amit még érdemes lehet megnézni, az az EZdok Walk Camera. nyáron jön egy új változata, ami igen sok és valósághű effektet varázsol a játékba (mint pl a pilóta fejének mozgása, stb).
  • Clidey
    #6896
    Köszi! :)

    Egyenlőre még semmi biztosat nem tudok mondani semmiről. De ez biztos. :D
  • Papirzacsi
    #6895
    Tudtommal csak Walk and follow, mert active camera nem készült fsx-hez azzal az indokkal, hogy az FSX mindent tud amit az AC2004. Ami lásuk be nem teljesen igaz, sőt azok a funkciók amiket az fsx tud, azok használhatóságban messze elmaradnak az AC2004-től. :-(
  • Ati810
    #6894
    Köszönöm.
  • Hypo #6893
    Help, Faq, leiras, settings doors...stb:))) lusta:))

    Shit+E+1 vagy 2 vagy 3 as gomb

    Kiegeszito progival lehet pl DBS walk And Follow wagy Active Camera
  • Ati810
    #6892
    Hello.
    Lenne két kérdésem:
    Mijen billentyűkombinációkkal lehet ajtókat kinyitni ? Eddig sikerült a beszálló ajtót kinyitni, de biztos lehet mást is.
    Hogyna lehet mászkálni a gépen ? Mert láttam olyan videókat amin a gépen belül járkáltak.
  • pateszi
    #6891
    Szia,

    Arra céloztam, hogy a saját festéseket leginkább az FSX-ben lehet és érdemes megnézni és ellenőrizni. A textúrákat szinte bármilyen erre alkalmas képszerkesztő programmal elkészítheted. Szükség esetén elég sok géphez találhatsz paintkitet, vagy blanckitet a kiinduláshoz, de azok nélkül is lehet nagyon jó minőségű festéseket készíteni.
    Léteznek 3d-s megjelenítő programok (pl. ModelConverterX), amikkel meg lehet nézni az elkészült festést a gépen anélkül, hogy megnyitnád az FSX-et, de ezek renderelése meg sem közelíti a szimulátorban láthetó képet.
  • pateszi
    #6890
    Gratulálok, a képek alapján remek ez az FSX-es Zlin 142-es!

    Nagyon kíváncsian várom, mikor adjátok ki, hol fog megjelenni?

  • Willenbrock
    #6889
    Ez kicsit off,de ennek nincs topikja:Rowanos Mig Alleyt tettem fel a gépemre és menne is rendesen a progi de valamiért nem tudom irányítani joyjal a gépeket.Pedig a beállításoknál kiírja a bot nevét,enabled ki van pipálva,tengelyekhez hozzárendeltem a gázt,pedált stb-mégsem működik.Játkvezérlőkban elsődlegesnek választottam a botot,mi lehet hát a probléma?