33535
  • Rubio #7488
    Van valakinek tudomása arról, hogy az FS9 alá készített scenery kiegészítő működik-e FS10 alatt? Azaz fel lehet telepíteni FS10 alá?
  • Ordasbácsi
    #7487
    Köszi a további infókat most fogom kipróbálni...
  • Eagle116HUN
    #7486
    Itt valahol meg találod:

    http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=fsx+baggage
  • Eagle116HUN
    #7485
    Szia!

    Éppen tegnap Youtube-on láttam valami videot ép a pogyászkocsik mozgatásáról és üzemanyag töltő használatáról. Ott a setting részben be kellet állítani valamit, hogy az animált működést lássad.
    Nem emlékszem honnan vettem alinket, ha megtalálom ide fel lövöm.


    eagle
  • Ordasbácsi
    #7484

    A joy érdekel,ha még nem adtad el,elsősorban az ára :)
  • Ordasbácsi
    #7483
    Köszi a segítséget,-bár a b.Person int. reptér (YYZ) torontóban,sem akart megtankolni ,hiába álltam a tankolóhóz.Persze hogy követtem az ATC-t.
    Pedig YYZ az egyik legnagyobb reptér kanadában.(már jártam ott).
    Nálam a realizmus a maxon van,csak úgy élethű és élvezetes.


    A joy érdekel,ha még nem adtad el,elsősorban az ára :)
  • pateszi
    #7482
    Szia,
    Üzemanyagot bármikor utánatölthetsz menet közben is, ha jól emlékszem a Ctrl+X billentyűkkel.
    Ha fogytán a nafta, az FSX fel fogja ajánlani az utántöltést. Azért szerintem valóságosabb a játék, ha néha leszállsz legalább tankolni. A fuel truck akkor működik, ha szabályosan parkolóhelyen állsz a reptéren, és ahhoz a parkolóhelyhez tartozik ilyen kiszolgálás. Az ATC menüből kiválasztod a tankolás menüpontot és a megfelelő helyre fog navigálni.
  • Hypo #7481
    van egy x52 esem olcson:)
  • Ombika
    #7480
    udv. Real Environment X-el megvan vkinek? Mikor keri,h backupolja le a regi beallitast, meddig szokott neki tartani?
  • Ordasbácsi
    #7479
    Még annyit, hogy ez a joystick ügy engem is érdekelne,de persze 35-40ezret nagyon kevés ember tud kiadni érte.
    Max 10-15 de már az is húzós.
    Ohh, persze vannak ám használtak is a neten de hát agyonnyúzott kiélhett joyok kinek kellenek?:)
    Annyi pro-kontrát olvasok a joyokról típustól, márkáktól függetlenül, hogy az ember már tényleg inkább nem is vesz :D
    Pedig kell, mert az én kis Genius-om már nem nagyon fogad szót a kalibrálásnak.
  • Ordasbácsi
    #7478
    Üdv mindenkinek!
    Tudja valaki, hogyan lehet feltölteni üzemanyaggal a gépet ha egy 15,000km-es távot akarok repülni?
    Bombardier-rel repülnék (free flight-ba)tehát egyszerre max.4000km-t tehetek meg vele.
    A (shift+F)request fuel track-ot hiába hívom, még a nagy repülőtereken sem érhető el.
    Hiába tartok be minden repülési szabályt IFR-en,nem akar tankolni a rohadék :)
    Előre is köszi!
  • Shortstop
    #7477
    valamelyik kocka havertól kölcsön kell kunyerálni a joyt, aztán ha bejön a dolog akkor szívesen áldozol majd rá...
  • Mocca08
    #7476
    en a Saitek Pro Flight Yoke-t ot ajanlom az tizenezer :) viszont negyven.
  • surgeon
    #7475
    Megcsináltam, semmi nem változott. Úgyhogy uninstall, install. Most az Area.116-t hiányolja, de OK után fut szépen a progi. Legyen vele boldog!
  • Hypo #7474
    Igen ez az utolso.
    Milyen joyt ?? 10 alatt amilyet talalsz mindegy
  • hedonist
    #7473
    Helló, azt szeretném kérdezni,h ez a legújabb verziója a MFS-nek?
    És még annyi,h milyen joystick-et ajánlotok, ami nem tizenezer forint? Köszi
  • ast00
    #7472
    köszi
  • Hypo #7471
    elofordul, ezert utana erdemes belemenni a settings scenery reszbe es megnezni hogy lathato e a listaban ha nem akkor add area gomb es kivalasztod az fs9 konyvtarbol a scenery folderet belelepsz es ok ennyi
  • ast00
    #7470
    installos verzióm van, de nem csinálta meg
  • Papirzacsi
    #7469
    Vagy a FAQ-t. :-)))
  • Hypo #7468
    huha el kene olvasnod legalabb a program leirasat es akkor megtalalnad.
  • Papirzacsi
    #7467
    Scenery library/add area. De az installer magától megcsinálja ezt, ha pedig nem installos verziód van...

    Amúgy van a küldés időpontja mellett egy "válasz erre" gomb, erősen ajánlott a használata.
  • ast00
    #7466
    Ebből nem sokat értek
  • Hypo #7465
    sceneries/ add area
  • Clidey
    #7464
    Tán hozzá kéne adni a scenery.cfg-hez...
  • ast00
    #7463
    megvan, csak nem látja a játék
  • Hypo #7462
    most megvan a budapest kieg vagy nincs? nem ertem.
  • ast00
    #7461
    Nekem 1 csomó kiegészítő megvan többekközött a budapesti mega airport, de nem találom Budapestet, csak azt, ami alapból benne van, de annak a részletessége pocsék. Valaki tudna segíteni?
  • Hypo #7460
    Aerosoft.com shop
  • malévmibence
    #7459
    Valaki tud olyan oldalt ahol le lehet tölteni mega airportokat????????
  • eyecandy
    #7458
    Sziaszok! Nagyon ügyesen felülírtam a scenery.cfg-met. Csinál esetleg valami baxkupot az fsx, mint pl az fs2004- ben az OldScenery? Nem találtam :(
  • Solt
    #7457
    Leesett... :)
  • alert
    #7456
    Passz, de egy próbát megér. Szerintem ugyanazok a bejegyzések, mint 2004-ben.
  • surgeon
    #7455
    Köszönöm. Letöltöttem, de fog működni FSX-el is? Mert a REM sorok szerint FS2004-re van kihegyezve.
  • alert
    #7454
    Könnyebb, mint gondolnád. Először letöltöd és feltelepíted a BBC Basic-et, majd letöltöd a Scenery Renumberert, ami csak egy fájl. A Basic feltelepítése után a BBC kiterjesztésű fájlok automatikusan hozzárendelődnek a Basic-hez, tehát elég erre a másodikként letöltött fájlra kétszer kattintatni és el fog undulni. Egy forráskódot látsz. A feladat annyi, hogy a forráskódnak nagyjából az elején látsz 4db elérési útvonalat lilával kiemelve. Ezeket át kell írni a TE scenery.cfg-d elérési útvonalára. Ha ez kész, akkor F9 és lefut. Egy listát fogsz látni, amit bezárhatsz, ha lefutott. Ennyi az egész. Utána ellenőrizd a scenery.cfg-t kézzel, hogy biztosan nincs-e benne olyan, ami nem létező könyvtárra mutat. Amúgy készítsz biztonsági másolatot a scenery.cfg-ről mielőtt ráengedett ezt a "script"-et, mert ki tudja...
  • surgeon
    #7453
    Köszönöm a gyors tanácsokat. Papirzacsi: az a bibi, hogy nincs Area.120 bejegyzés az egész gépen /nem csak a scenery.cfg-ben/. Clidey: Cé 1 hónapos, semmi kavar nem volt, eddig ment, sok más is van rajta, húzós lenne egy format... Alert:Egyelőre ez nekem bonyolult. Ha mégis nekiveselkedem, boztos lesz még kérdésem. Köszi mindenkinek
  • alert
    #7452
    Néha megőrül, nekem is volt már ilyen, de nekem attól, hogy már nagyon össze-vissza voltak a bejegyzések a scenery.CFG-ben és megkavarodott a layer számok miatt. Először manuálisan ki kell szedni minden bejegyzést, ami tényleg nincs, majd van egy ingyenes scenery.cfg renumberer progi, ami bbc basic-el futtatható (van trial változata) és szépen rendbeteszi a bejegyzéseket 1 másodperc alatt. Utána nem volt probléma. Amúgy szintén ez okozott nekem olyan hibákat, hogy memory leak error-al elszállt az FS vagy repülés közben olyan hibaüzik jöttek be egymás után, hogy nem tudja betölteni a textúrákat és mindenféle hülye elérési útvonalakat írt ki, amik nem is léteztek. Nagyon sok fagyásnak és scenery hibáknak a scenery.cfg az oka. Nem feltétlen jó ez a külön bejegyzés szám és külön layer szám, amit az FS művel főleg akkor, ha az FS-ből a Scenery Library-ban adsz hozzá bejegyzéseket vagy más programok belepiszkálnak. Akkor tutira működik minden, ha sorrendben követik egymást a bejegyzés és layer számok is.
  • Clidey
    #7451
    Nálam is pont ilyen probléma volt nemrégiben. Csak annyi különbséggel, hogy a scenery ott volt a helyén, a cfg-ben is stimmelt rá a hivatkozás, mégis minden indításkor dobálta a hibaüziket...véletlen egybeesés: nálam is a 120 nem tetszett neki. :)
    Aztán egy format cé megoldotta. :)))))
  • Papirzacsi
    #7450
    Pont ez a baja, hogy már nincs. Keresd meg a scenery.cfg-t a gépeden és manuálisan töröld ki belőle az Area.120-as bejegyzést.
  • surgeon
    #7449
    Help, please! FSX minden előzetes bejelentés nélkül, (semmi nem történt a legutóbbi normási használat óta) a következőt műveli: Játékindítás, bejelentkező képernyő, kis darálás, majd a megjelenik a "SCENERY.CFG file error. Local scenery directory ( C:\fsgx\oce\SCENERY) in scenery Area.120 not found. Click OK to continue." üzenet. Click OK után kis darálás, majd szépen kilép a progiból. Utána minden más program normálisan fut. "oce" mappa és "Area.120" string nincs a gépen. Előre is köszi a segítséget.