33535
  • berczy #8048
    Sziasztok!

    Először is köszönöm mindenkinek aki tanáccsal látott el az új gépem megvásárlásában, mind itt, mind az FS2004-es topicban.
    VÉgül is akövetkező lett: Intel Core i7 2.66 GHz, Gigabyte EX58-UD3R, OCZ 3x2 GB platinum.
    Igazatok volt, kellett sajnos memória is, a DDR2-es nem volt jó... :) Tényleg nem kell valakinek egy 2x2GB Geil Black Dragon? :) Nagyon jó... :)
    A gondom az volt még, hogy a Vista nem igazán tűrte jól a hardvercseráét, ezért összeborult, és persze ilyenkor van kölcsönadva a telepítő, ezért ki sem tudtam próbálni. Majd ma... :)


    Aláírásban az új config, remélem ezzel már faszán élvezhető lesz az FSX... :)
  • Papirzacsi
    #8047
    Az optionsben az időjárás beállításainál van egy olyan csúszka, hogy "Rate at which weather changes over time:" Ezt állítsd None-ra. Feltehetően ez okozza az eső elállását, mert ha ez nem None-ra van állítva, akkor az fs saját maga változtatja az időjárást. Eléggé értelmetlen funkció, amikor általában valós időjárást használunk, csak az időjárás témáknál van valamicske értelme talán.
  • spyy55
    #8046
    Hát igen.... ez lenne minden vágyam az összes reptéren :) Szerintem gyönyörű!
    http://www.youtube.com/watch?v=qbQpJB7vj38
  • spyy55
    #8045
    Vagyis: egy 'X' GATE-nél kezdem a szimulátort. Beállítom, hogy esős idő legyen az adott repteren, ahol épp állok és mire beindítok egy PMDG 747-400-as gépet teljesen áramtalanított állapotból, eltelik 20-30 perc (ellenőrzésekkel együtt) és kb. 4-5 perc elteltével, mikor belépek a szimulátorba, az eső eláll, de a felhők maradnak. Tehát nincs belső nézetben az üvegen eső szimulálva a szélvédőn és külső nézetben sincs! Magától elkussol... WHY??? Ez a FS2004-ben így van, remélem az FSX-ben nem így lesz.
    Vagy beállítás probléma lehet? Pedig minden max.on van...
  • pointer4
    #8044
    Ezér olyan nehéz az én munkám, há tévét mér vegyen, mitől fél ? :D
  • Hypo #8043
    muszaj hogy felelembe eljenek a fogyasztok mert akkor fogyasztanak, felsz a virusoktol , felsz a spamektol, felsz az elhizastol, felsz a raktol, felsz mert a mosopor nem viszi ki a zsir foltot, vasarolsz vasarolsz vasarolsz.....

  • Papirzacsi
    #8042
    Már megoldódott. Nem tudom mi okozta a hibát, a program files (x64) mappa, hogy nem volt bepipálva a dxt5, vagy a fene tudja, de most egy reinstall után megy. Az FSX.cfg-ért ugyan úgy problémázott mint korábban. Fene se érti.

    Mindenesetre LOL, hogy uninstallálni nem engedte a startmenüből, mert szerinte nem vagyok rendszergazda a saját gépemen... A programok eltávolításából meg szó nélkül végrehajtotta. Elmehetnek a csába ezzel a ránkeröltetett, jujj nem vagy biztonságban maszlaggal. Hülye amcsiknak lehet ez bejön, de nekem ne akarják már beadni.
  • pateszi
    #8041
    Szia,

    Nálam is előfordult ez, újból végig kell csinálni az egész feladatot, pontosan a megadott tűréseken belül maradva. Ha valamit nem jól csinálsz, egy párszor rád szól, utána vége az órának, repülhetsz tovább egyedül. Nem tudom, hogy ez hibának tekinthető-e, mindenesetre így látták jónak a fejlesztők.

    Szerintem a pilótavizsgák megszerzése nehezebb feladat, mint a küldetések teljesítése.
    Kérdésem mindenkihez:
    Melyik vizsgákat tudtátok (PPL, CPL, stb.) már az FS-ben megszerezni? Van már valaki, aki az összeset begyűjtötte?
  • Hypo #8040
    Talan
  • Papirzacsi
    #8039
    BEállítottam én is az XP kompatibilitást, meg rendszergizdaként futtattam.
    Amúgy ez a hibüzi:


    az errorlog.txt-ben pedig ez a hiba van hozzá:
    ERROR TRAPING FOR REAL ENVIRONMENT XTREME

    Class Location: frmREXConvert.runProcess
    Error: Nem megfelelő a bemeneti karakterlánc formátuma.

    elindul a témák telepítése, megjelenik az óra mellett a texture conversion tool ikonja is, darál a vinyó szépen, majd megjelenik a hibaüzi, oszt onnantól nem darál a vinyó, de a program továbbra is olyan mintha futna. Fél ór után is van pofája azt írni, hogy kb. 6 perc.
  • Hypo #8038
    Mission compass mit m utat felul bal sarokban? lehet hogy nyomsz egy esc es mar vege is a kuldinek.
  • Hypo #8037
    Persze minden szubjektiv, ha neked tetszik az a lenyeg mas nem szamit. DE ha objektivan allunk hozza akkor azt mindenkepp meg kell jegyezni hogy a nagyon elesse tett a szelein a tulzott bevillanas messze nem valosaghu, vagyis az csak epp fenykepeken egy bizonyos szogbol bizonyos fenyviszonyoknal lathadod igy de az egy 2ds kep nem pedig a terben. Mindegy nem vitat akarok en orulok ha mindkettot hasznaljak edes mindegy, csak mondom REX nekem mar mar plasztik nem tudom megfogalmazni:))
    Visoznt az UI nagyon szep letisztult, a WASYS is jol nez ki a flight plannerol nem tudok nyilatkozni, jon nemsokara a 2.0 as verzio is szoval Tim-ek nyomjak a fejlesztest. Amugy csak egy erdekesseg a srac aki elkezdte magyar szarmazasu:) kicsi a vilag:)
  • bbccc
    #8036
    Hy all!

    Lenne egy kérdésem. Most csinálgatom FSX ben a Lesson öket és most elakadtam. Pontosan most ennél tartok: Lesson 3: Climbs and Descents. Na az lenne a problémám, hogy jónéhány dolgot megcsinálok meg minden amit az oktató mond. De eljön egy olyan manőver ami után kiírja hogy Well done! You did well! És ezután nem történik semmi. De ha az adott sebességröl lecsúszok, vagy emelkedek akkor az oktató egyből rámszól. De ha ugyanugy repülök tovább is nem történik semmi. Most ilyenkor ez azt jelenti hogy vége az órának? Vagy ez egy játékhiba? Mert utána még repültem ugy vagy fél órát és továbbra sem történt semmi. Plss help :(
  • szcsongor
    #8035
    Sziasztok!
    Lehet h már volt, de az érdekelne, hogy szerintetek melyik jobb, egy gyorsabb kétmagos (2,4-2,6 GHz) vagy egy lassabb (2,0 GHz) négymagos proci FSXhez? Kezel a progi egyáltalán kettőnél több magot?
  • MatWood
    #8034
    Ez lehetséges?
    FSX - PMDG 737
    Igaz a VC-ben olyan kicsit mint a régi 737-es, de akkor is jó lenne. :)
  • MatWood
    #8033
    Nekem XP-m van. Nincs valami hibaüzenet? Mert akkor lehet ez:
    REX crash
    vagy ez
    Theme crash
    De ha nem akkor itt tuti megleled a hibát:
    REX Win 7

    Velem olyan volt,, hogy feltelepítettem és amikor a második lépésben biztonsági másolatot akart csinálni, akkor állandóan visszadobott és nem engedett tovább. Uninstall majd mindenhonnan töröltem a maradványokat utána újra install és jó lett. Ha nem megy Alert megoldása akkor próbáld ezt.

    Amúgy szerintem a REX felhői sokkal szebbek a FEX felhőinél, vagyis nekem jobban tetszik. :)
  • alert
    #8032
    Nekem ment. Arra emlékszem, hogy abszolút WinXP SP2 kompatiblitás módot adtam neki és bejelöltem ott egy csomó opciót, hogy tiltsa a vizuális témákat, stb. És jobb gombbal indítottam a parancsikonról (run as administrator).
  • polluxware
    #8031
    azért:)
  • Papirzacsi
    #8030
    Telepítette már valaki a REX-et WIN7 alatt? Korábban XP-n próbáltam, és minden faszán ment, de már WIN7-et használok. Minap feltettem, de mikor installálná a témát az FSX-be, akkor a konvertáló progi elszáll a csába, és nem teszi be a textúrákat az fsxbe.:-( Valakinek valami, ötlet, tapasztalat, vélemény?
  • Hypo #8029
    FEX se rosz mar ami a felhoket illeti:)
  • [HUN]FaTaL
    #8028
    Pedig gyönyörű.
  • polluxware
    #8027
    hát ezt nem bírom nézni se...
  • MatWood
    #8026
    Szerintem a REX alap:

  • eagle116
    #8025
    Mit érdemes telepíteni kiegnek FSX alá?

    REX v. HiFi X Graphics + FSX-Active sky v. Ultimate Weather FX - Zinertek

  • Hypo #8024
    Ezt majd kicsit bovebben "Viszont: az időjárásban ismét elcseszték azt, hogy ha esőre állítom be az időjárást, akkor pár perc múlva eláll?"

  • spyy55
    #8023
    VÉGRE!!!!
    Megvan az új gépem, ami 4x okosabb az előzőnél = azaz jöhet az FSX teszt!!!!
    Viszont: az időjárásban ismét elcseszték azt, hogy ha esőre állítom be az időjárást, akkor pár perc múlva eláll? és még sorolhatnám.... (lehet tele leszek kérdésekkel, de ez egy ilyen oldal, ugyebár)
  • Hypo #8022
    ezert ajanlottam:)
  • Ombika
    #8021
    Eleve bukta az otlet, DDR3 minden core i7-es, szal ezt is cserelned kell es illik 2x3 gb tri kitre!
  • polluxware
    #8020
    főleg ha húzni akarja akkor nem érdemes "túra csigát próbálgatni egy könig-re" :)
  • Hypo #8019
    :))))
  • pateszi
    #8018
    Hali,

    Kis ösztönzés a nagy Magyarországos festéshez: Festés vetélkedő
    Esetleg egy újabb Justice for Hungary?
  • Hypo #8017
    Nalunk a VA-ban a heten lesz megint multiplayer race flight, max 4000feet cesna 172, mindenki ugyan arrol a repterol kezd. egy idoben, aytan minden ay utvonalban levo repteren le kell szallni lelassitani aztan a server adja a OK-t es az ujabb repter celt es ez igy megy amig veget nem er a race kb 8-10 leszallas.
    itt egy reszlet a szabalyzatbol:
    Players are automatically disqualified if they do any of the following during the race:

    * Slew
    * Pause (including changing scenery or date/time)
    * Use a simulation rate other than the normal 1X
    * Change planes
    * Crash

    * Fly higher than the maximum altitude for the race (if a maximum is specified)
    * Skip a hop (or take off from an airport before waiting for FSHost to give them the next hop instructions)

    Jo kis moka
  • Falconer
    #8016
    Van olyan i7 lap, ami csak DDR2, valami Asrock féle megoldásról tudok X38 chipsettel, de az eléggé kerülendő dolog szvsz.
  • alert
    #8015
    Ha fel tudod tuningolni majd az i7-et mert egy jó sorozatszámú akad a kezedbe és egy jó alaplap is, akkor igen, bőven érezhető lesz a javulás a megfelelő beállításokkal. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy az új LGA1366-os foglalatú alaplapokba, amik ugye a Core i7-hez vannak, működnek a DDR2-es ramok. Szerintem az már csak DDR3-at visz, de ebben nem vagyok biztos.
  • Papirzacsi
    #8014
    Azt a föstésedet nem is tudod használni ebben a missönben. :-)))
    Gondoltam rá, hogy multiplayeresbe kéne megcsinálni a missint, de nem tudom hogy kéne úgy megcsinálni (lehet, hogy alapból tudja ezt?), de úgy sajna egymást másolnák a pléjerek, és így valószínűleg nem születnének gyökeresen más taktikák. Bár lehet úgy is kialakulhatna valami komoly verseny.:-)
  • berczy #8013
    No, elolvastam a bejegyzést. Hát sajna nincsen mindere pénzem. Jelenleg szinte tuti, hogy a proci a szűk keresztmetszet, mert ez még "csak" Dual Core-os, még csak nem is Core2Duo. Igen lassú. :)
    Sajnos pillanatnyilag nicnsen másra pénzem csak eme két dologra. Mint mondottam a többi maradna amit látható az alábbi konfigban.
    Véleményetek szerint ezzel - mármint az új Proci/alaplap+régi cuccok - lehet kezdeni valamit? Élvezhető lesz részletesebb scenerynél is?
  • semidim
    #8012
    #7779 nagyjából, ami rád vonatkozik.
    A jelenlegi alaplapod, processzorod lecserélése helyett sokkal ésszerűbbnek tűnik az az optimalizálás, amiről éppen az előbb írtam. Annélkül a csere sem hozna igazán jó eredményt, úgyhogy ezzel kezdd, azután lehet, hogy meggondolod magad.



  • berczy #8011
    Hát RAM-ot annyira nem terveznék, mert 4GB Geil Black Dragon ketyeg, azért bízom benne, hogy ez még elég lesz... :) Erre a GigaByte-ra rálesek. :) Köszi!
  • Hypo #8010
    Nem baj az ha fel tudod huzni akkor nem baj hogy a legkisebb.
    alaplapban eleg szeles a valasztek szoval az nem olyan konnyu:
    GigaByte GA-EX58-UD3R
    es ha esetleg ramot is vasarolsz: OCZ 3 x 2048MB 1600MHz GOLD XTC Kit
  • berczy #8009
    Sziasztok!

    Itt is feltenném a kérdést amit az FS9-es topicban feltettem, bár ahogy látom a "lakók" között találok már ismerős neveket... :)
    Szóval most tervezek fejleszteni gépet, mégpedig azzal a nem titkolt szándékkal, hogy rendesen tudjam futtatni az FSX-et. :)
    Kérdésem az lenne, hogy milyet érdemes venni? Másik topicban rögtön i7-et javasoltak, nem is zárkózom el előle. 2.66 GHz az már oké lenne? Ugyanis ez a leggyengébb, de egyben ugye a legolcsóbb is. :)
    Másik pedig, hogy milyen alaplapot vegyek? Számít ez? Konkrét javaslatokat is szívesen fogadok. :)
    A konfig többi része maradna a jelenlegi, alább látható.
    Szerintetek?