33535
  • spyy55
    #8089
    Tud valaki olyan SP1 és SP2 telepítőt az FSX-hez, amihez nem kell kód + aktiválni?
    Mert én 2-t is találtam, de mindet aktiválni kéne és nincs hozzá kódom. Így viszont pár perc múlva kilép a szimulátor, mert nincs aktiválva az SP1/SP2! És más kiegészítőket sem tudok ezáltal telepíteni :(
    Plííííz HELP!!!! Köszi
  • pateszi
    #8088
    A Redbullos kieg a verseny alatti ideiglenes dolgokat (sátrak, korlátok, Toi-toi stb.) tartalmazza. Alapból azt hiszem, hogy a két scenery ütné egymást, vagy csak az egyik látszana. Bár nem emlékszem, hogy lett volna velük különösebb probléma.
  • asolyom
    #8087
    A Mega Airportnál Tökölt külön kell telepíteni, vagy automatikusan megy fel Feiheggyel együtt?
  • asolyom
    #8086
    Nekem a Mega Airport Budapestes Tököl scenery van meg, plusz Clidey és Papírzacsi Redbull Airrace-es Tököl kiegészítője. Nagyon jók.

    FSX-hez? Honnan lehet leszedni? A Mega Airport az tudom, hogy fizetős?
  • Hypo #8085
    "Clidey és Papírzacsi Redbull Airrace-es Tököl kiegészítője" miben kulonbozik a Mega Airport feletol? mindketto fent lehet vagy csak az egyik?
  • pateszi
    #8084
    Nem baj, ha nem látszik. Legegyszerűbb, ha az ADE megnyitása után csatlakoztatod az FSX-et és slew módban odaállsz a fához. Ekkor látod a gépet az ADE-ben, csak be kell rajzolni az exclude négyzetet és újrakompilálni a repteret. Ha nem tudsz csatlakozni az sem baj, felírod a koordinátákat és a többi uaz.

    Nekem a Mega Airport Budapestes Tököl scenery van meg, plusz Clidey és Papírzacsi Redbull Airrace-es Tököl kiegészítője. Nagyon jók.
  • Hypo #8083
    Hat hogy ne menj ra a palyara, elotte tessek megallni es ujra bejelentkezni. ha Line up akkor felmehetsz de meg nem szallhatsz fel
  • asolyom
    #8082
    FSX-hez csak egyet találtam, a Paul Strogen félét. Az érdekes az, hogy a ADE-ban nem látszik a fa, de mindegy, mert nem akarok vacakolni vele, áthelyeztem egy másik parkoló állásra gépemet.

    Más

    Mit jelent a a "taxi and HOLD SHORT OF runway 14"? Azt értem a 14-es pályára irányít, de mit takar a hold short of?
  • pateszi
    #8081
    Melyik Tököl sceneryt? Több is van ám.
    A fát egy exclude négyszög hozzáadásával lehet eltávolítani. Ehhez kell az FSX SDK-ban levő bgl compiler progi, vagy egyszerűbben az Airport Design Editor használatával tudod megoldani. Ha van kedved egy kis scenery barkácsoláshoz .
  • pateszi
    #8080
    Szia,

    Sajnos nem igazán van más trükkje, mint a megadott tűréseken belül kell maradni. A feladat leírásában megtalálod, hogy max. mennyivel térhet el a magasságod, a dőlésed, a sebességed, a haladási irányod, stb. Szóval, ha van türelmed és sokat gyakorolsz, talán előbb-utóbb sikerül. Arra rá kell érezni, hogy a meredek fordulónál mennyire kell a magassági kormányt elmozdítani, hogy ne süllyedj le túlzottan.
    Jó gyakorlást!
  • bbccc
    #8079
    Valaki már megcsinálta a Private Pilot 2. leckéjét? Pontosabban ezt: Lesson 2: Steep Turns Ez az éles fordulás vagy mi, de nem nagyon akar sikerülni :( Ha valakinek sikerült akkor beszámolna róla hogyan teljesítette? Előre is thnx!
  • asolyom
    #8078
    Hm...felraktam a Tököl scenery-t, de az egyik gurulóút kellős közepén egy bazi nagy fa áll. :-O Ez hogy lehet onnan kiirtani? :-)
  • Hypo #8077
    ezt nyalazd vegig jo lesz az majd meglatod.
  • berczy #8076
    Sziasztok!

    No, sikerült kipróbálni az új gépemmel az FSX-et. Mit mondjak, kicsit lefelé görbült a szám. Default scenery melett 10-15 FPS... :(:(:(
    Elsőre nem volt valami bíztató...
    Ultra High beállítás, de csak a kezdőképernyőn és így is ilyen lassú. Mit rontok el?
    A msik meg mintha a "nyolc" magból, csak egyet hajtana meg. Mit kellene tenni, hogy jó legyen a teljesítmény?
  • Hypo #8075
    UTX= Ultimate terrain X ha ez fent van akkor a rex fele road textura nem fog mukodni.
  • Hypo #8074
    Hat ez az errol beszeltunk nem is olyan regen szep screenshot gepek, de igazi RECYCLED:)

  • Papirzacsi
    #8072
    Egyébként, ha már Carenadoról beszélünk, ennél a gépnél is ugyan úgy kifordul a kormányrúd, mint az arrownál. Most ezek után mondja valaki, hogy nem ugyan azokat az elemeket használják fel egy egy gépük készítéséhez.
  • Papirzacsi
    #8071
    A NAV1 rádióval (amit te VOR1-nek nevezel) a HSI műszert hangolod, ami a műhorizont alatt van.
    A NAV2 rádióval, pedig a VOR indicatort (amit te OBSnek nevezel), ez van a műszerek közül az alsó sorban jobb odalt.
  • pateszi
    #8070
    Szia,
    Üdvözlet itt a fórumon.
    Nekem nincs meg a gép, de rápillantottam a Carenado oldalán látható screenshotra. Két VOR műszert és két NavCom rádiót látni.Gondolom, hogy a Nav1-ről megy az ILS-es műszer, a másik pedig a Nav2-ről.
  • spyy55
    #8069
    Szeretném telepíteni a REX pár kiegészítőjét. Találtam itt valamit: UTX! Ez mi?
  • asolyom
    #8068
    Hali!

    Ezen a fórumon még új vagyok, de az FSX-et is most tanulgatom. Nem tudom, hogy ismeri-e valaki a Carenado féle Piper Senecát. Ebben azt a furcsaságot találtam, hogy csak egy OBS van, de két VOR rádió. Arra eddig még nem sikerült rávennem az 1. VOR rádiót, hogy működtesse az OBS-t. Csak a 2. VOR rádióról működik. Van valami trükk? Mert gondolom, hogy az 1. VOR rádiónak is van valami funkciója.
  • Hypo #8067
  • Rubio #8066
    én az utóbbira voksolnék....

    (ha egyáltalán még voksolhatok)
  • Hypo #8065
    Gondolom a fizika, aerodinamika es hasonlokkal lehet kapcsolatban:))) forotor farokrotor emelo ero huzoero es a tobbi.

    vagy szar a joy:)
  • meki1
    #8064
    sziasztok! Egy kérdés! Miért van az, hogy egy helikopter,amivel repülni szeretnék az húz mindig balra!Mit lehet tenni?
  • L Viper #8063
    A REX-nek kicsit olyan plasztikvilág jellege van.
    Van egy jó kis progi: Water Configurator. Azt szeretem. Nagyon jó vizfelületeket lehet kreálni "csúszkák" húzgálásával és sok jó beépített vízséma is van benne. Szerintem REX szintű vizet is lehet csinálni, ha valaki arra vágyik.
    Felhőket amúgy is azt használom, amit Alert adott, azok a kisebb méretű "lebutítottak". Nekem tökéletes így is.
  • Hypo #8062
    en rexet nem fogom javasolni mert en nem szeretem:)))) de attol meg persze nyugodtan:)

    viszont ha mar rex akkor az oldalukon a free szekciobol javaslom a road texturakat letolteni es a grass 2-t. elobbi eleve megkoveteli hogy ne legyen fennt UTX.

  • pateszi
    #8061
    Alap FSX beállításokkal:

    Smoke System ((on/off)): I
  • Papirzacsi
    #8060
    Az "i" a füst már hosszú évek óta az fs sorozatban. Gyanítom a missionben is az.
  • Ombika
    #8059
    Akkor mar inkabb REX, nem?
  • spyy55
    #8058
    Tudja valaki, hogy FSX-ben a RedBull Air Racing-ben melyik gomb funkció van alapból beállítva a jelzőfüst be- illetve kikapcsolására, ha van ilyen? Én nem találtam... :( - (videokat láttam róla)
  • Hypo #8057
    Ground Enviroment X, Flight Enviroment X,

    UTX et azert nem javaslom mert
    1. a toltesi ido drasztikusan meg tud noni
    2. road traffic night lighting eszi a rendszert es valljuk be annyira nem nagy szam, en kulonben is a global dolgokat annyira nem csipem, GEX nem rosz es legalabb latvanyos javulast hoz UTX nel neha eszre se veszed.

    Hat akkor eloszor korlatozodjunk europara es magyarorszag kozvetlen szomszedsagara.
    Aerosoft Mega scenery-k a jelentosebb eu-s nagyreptereket tartalmazzak.

    Itt valogass

    Repcsikbol: Leveld767, PMDG md 11, 747, Cheyenne, Pilatus PC-12, real air scout-champion, es hat a amiket szeretsz.

    De ha javasolhatom ne pakold tele fsx et, erdemes kisebb teruleteket lefedni bejarni aztan amikor mar uncsi uninstall es johetnek az ujabb sceneryk.
    Mert egy ido utan nagyon tele tud lenni fsx es hipp hopp egyik pillanatrol a masikra belassul.
  • Ombika
    #8056
    Nem is tudom hogyan gondoltad,h mikor azt a zalman hutot megvetted majd tok jo lesz 1 masik platformra s1366-osra, bennem ez fel se merulne mondjuk!! En azt a gyari szar hutojet helyedben azonnal kukaznam meg , ha alapon is hasznalod! Nekem elegge erezheto volt kulonbseg 4ghz vs 2.66 ghz kozott!!
  • berczy #8055
    Jajj a francba, már összeraktam a masinát... Utálnám megint szétszedni. Kicsit azért morci vagyok, hogy a régebbi 15K-s Zalman hűtőt dobhatom ki, mert nem lehet ráapplikálni. Alapon meg se próbáljam az FSX-et? Csalódás lesz?
    Otthon meglesem , hogy D0-s e. Ezek után remélem. :)
  • Ombika
    #8054
    Ezt a procit gyari hutovel meg alapon is necces jaratni ugy melgeszik, plane ha nem D0-as!!
    A dobozon ez kell, hogy alljon SBLEJ, FPO szam meg 3-4ik 38 folott kell,h legyen!! En kapasbol 13k hutovel kezdtem ra es mondhatom meg D0-as is melegedett!!
  • berczy #8053
    Hát őszintén... IFR és VFR is... :) Ahogy eddig is... :)
    Szerintem ilyen PMDG volumenű nagygépek és Carenado féle kisgépek.
    VFR.-ezni úgy szoktam, hogy elrepülök itthonról az adott helyre egy nagyobb géppel és ott repkedek VFR-t, oda teszem fel a kiegeket. Én annyire nem tudnám specifikálni, hogy pontosan merre ahogy az Te tetted.
    UTX-el mi a baj? GEX, FEX? Ezek micsodák?

    Ombika: Azt honnan tudom meg, hogy D0-ás? Ha nem az akkor nem is lehet húzni?
    Mondjuk azért elhaltam, mert a régi fasza kis Zalman procihűtő nem ment rá az újra, mert persze a röhzítőlukak szélesebben... Fő a kompatibilitás... Úgyhogy most gyári hűtés van rajta, azzal is lehet próbálkozni a húzással?
  • Ombika
    #8052
    Remelem D0-as cpu-t vettel, aztan 4ghzig siman rantsd meg es ugy told!
  • Hypo #8051
    Na eloszor is gratula a gepedhez hasznald egeszseggel remelm sok oromed lesz benne.
    RAM ban igazam volt:)

    Hat ami a kerdesedet illeti: Mivel szeretnel repulni? Merre? IFR? VFR?

    Mert csak ugy nem kell telepakolni fsx et mindenfele addonal aztan a felet se hasznalod.
    En pl fsx el "csak" GA gepekkel repulok es csak alaska es british columbia es kornyekere koncentraltam az addonokal, illetve altalanos addon bol GEX,FEX. utx et kihagytam anyira nem eri meg.

    Szoval ha megvan mivel merre akarsz akkor lehet erdemben valaszolni a kerdesre, igy csak millio addont tudnek felsorolni.
  • Hypo #8050
    attol hogy a regie csak 100hz -s es nem csillivilli 200hz es a dvd mar nem jo mert blueray aztan blueray 2 es a tobbi 2 ev alatt 3 iphone...stb sorolhatnam:)
  • berczy #8049
    No, közben megfogalmazódott bennem egy kérdés, miszerint hogyan kezdjek neki az FSX-nek? Milyen kiegészítőket tegyek fel rá kezdetnek. Gondolok itt olyanokra, mint az FS2004-nél volt az FSglobal, UT, ActiveSky. Szóval ilyesmi, csak X alá. Ajánlanátok néhányat!?