33535
  • asolyom
    #8129
    Ha már itt tartunk, akkor az FSX alapból kezeli rendesen a dual-core procikat, vagy babrálni kell a job schedulerrel?
  • berczy #8128
    Kezdem azt érezni, hoyg nem egy és ugyan azon FPSLimiterről beszélünk. Nekem oylan verzió van amiben betallózom az exe-t és generál egy bat file, azzal indítom. Ennyi. Két opció van, D3D8, D3D9.

    Hypo, köszönöm a beállításokat, otthon kipróbálom. Legujabb nVidia driver van fent. Próbálkoztam régebbivel is, semmi különbséget nem láttam. Driverbeállítások default-on vannak. A régebbivel + nhancer próbáltam az élsimítást kicsikarni, de nem igazán jött össze. Viszont azt sikerült tapasztalni, hogy az FSX FPSlimitere valami förtelem. :)

    Ha az affinitást kiszedem, akkor drasztikusan romlik a teljesítmény, egy mag pörög százon oszt annyi, többi piheg... Akkor azért nem megy az FPSlimiter, mert az Affinitás benne van a cfg-ben?

    Egyébként ezzel a konfiggal elérhető jobb teljesítmény is, vagy ne nagyon legyenek illúzióim?

    Mégegy adalék: Aerosoft Tahiti + Carenado Cessna 152 + Ulrta High = 11-12 FPS. Kicsit néztem... nagygéppel, mondom még ki sem mertem próbálni, nem akartam sírni.

    Viszont FS2004-et is megnéztem, no az megtáltosodott.... :):):) Eddig Budapest2007 Kb. 15-16 FPS állandó, most meg... : 55-60, állandó. Azért ez nem semmi... Kár, hogy ez is csak egy prcit hajt alapból, mi lenne ha mindel dolgozna... :)
  • berczy #8127
    Akkor gyorsan összefoglalnám: Igen, sima ULTRA HIGH, csúszkák nem piszkálva. 3.33GHz-n megy most a proci. Itt stabil, de jobb hűtő nélkül még nem akarom jobban húzni. Vista X64, frissen telepített. FSX egy külön vinyón, egy partíció. Nem RAPTOR. Van a vinyón más is, de csak letöltött cuccok, mondhatni offline cuccok. Defrag volt.
    Hogy a limiter miért nem megy, jó kérdés, bár nálam csak két módozat van. Ebből melyik a jó verzió? Azt már meg sem említem, hogy az élsimítás sem megy az nHancerrel, pedig végigcsináltam a leírt lépéseket.

    HIrtelen ennyi, ha van még kérdés mondom. :) Igyekszem minél kevesebbet kérdezni, magam rájönni a dolgokra, de kicsit szomorú vagyok, jobb eredményt vártam. Bele sem merek gondolni, hogy egy PMDG 747-el egy részletes reptéren mmilyen lehet...
  • Hypo #8126
    fsx et dx9 ben hasznald dx10 egy kalap nyal.
    FPS_Limiterben allits eloszor 24 et viszont ha megy akkor az affinityt ki kell szedni az fsx.cfg bol ergo vagy az egyik vagy a masik.
    FSX ben allisd az fsp-t unlimitedre.

    Aztan:
    Display Settings/ Customize
    GRAPHICS TAB:

    Filtering Trilinear
    Global texture MAX
    lensflare nem kell semmi ertelme, bloom detto,
    Advanced anim legyen bepipalva

    Aircraft TAB:
    Aircratf shadow on the ground es a landing light legyen bepipalva

    SCENERY TAB:
    Radius: LArge
    Mesh: 100
    mesh res 5m
    TExture res 7cm
    water eff Low 2.x
    Land detail legyen bepipalva

    Scenery complex: extremely
    autogen: DEnse

    Special eff: high

    WEATHER TAB:
    Cloud draw: 60
    Cloud detail: detailed
    coverage: Low

    TRAFFIC TAB:

    15%

    15%

    LOW

    road 5% ships 5% boats 10%


    Ez megvan lepj ki. Csinalj egy alapos defragot. Aztan indisd el es default repter default gep szalj fel es csinalj par kort ne az fpst nezd, hanem hogy milyennek erzed simabb fordulok akadnak e. Aztan a kovetkezo hogy fps limiterben 27 re allitod ellenorzod 24 es 30 kozott lesz az igazi. Fps Limiternel nem az fps el kell jatszani HANEM AZ AUTOGEN BEALLITASSAL, eloszor dense es ha pl 29 fps nel neked konstans erzed meg van ott ero akkor autogent eggyel feljebb veszed es tesztelsz.

    Elore mondom olyan beallitas ami mindenutt jo ritkan van. ezert lehet elmenteni pl vfr re es nagy magassagu repulesre kulon kulon beallitast,


    Driver melyik a vga hoz? a villano texturak miatt illetve mik a beallitasaid a vga-n?
  • semidim
    #8125
    Olyan tanácsokat kaptál, még a vásárlás előtt, hogy már jóval előbbre is tarhatnál, ha azokat mind megfogadod. Ha jól értelmezem ultra high beállításokban kapod ezeket az eredményeket? Én minden scenrey -re mash-re vonatkozó csúszkát a maximumra húztam és még így is megkapom ezeket az fps-eket az én konfigommal.
    Az FPS limiter nem tudom miért nem működik nálad jól, nem volt még ilyen processzorom, de az aligha számít, hogy direct X 10 vagy 9, mivel nálam mind a három beállításban működött kis eltéréssel, végigpróbáltam mindegyiket és azután a legelsőnél maradtam.

    Kérdések: Milyen sebességen működik a processzor? A 2.66 az nagyon kevés lenne.
    Mi van azon a wincseszteren amire az FSX-et telepítetted, egy partícióból áll-e és van-e más rajta, mint az oprendszer és az FSX? A Win7-et használod-e?
  • berczy #8124
    Sziasztok!

    nos, nagyon köszönöm az eddigi segítségeket. A következő az eredmény. (sajnos még mindig nem túl bíztató. A jobschedulerrel sikerült elérni, hogy mind a nyolc magot hajtsa az FS, meg is lett az eredménye. Default, nem túl zsúfolt tájon van 50-60 FPS. Node egy kicsit sűrűbbnél ismét nem az igazi. Pl. default Manhattan mág csak 16-17, Aerosoft ManhattanX-el pedig 11-12 egy sima, default GA géppel.
    Fura, hogy az FPS limiter marhára nem limitál... :) MOndjuk gyanús, hogy csak D3D9-et lehet kiválasztani, ha jól sejtem ez diretctx 9-esre van az X meg már ugye 10-es.
    Ezek vannak fent egyelőre: FSX + Accleration (SP1,SP2)

    Budapest valamiért katasztrófa, bár olvastam visszább, hogy SP2-vel igencsak nem működik jól. Erre van már megoldás.

    Mégegy problem: Villognak a default texturák is, valamint BP-nél és ManhattanX-nél szét is esnek, ilyenkor az FPS 1-2-re esik és teljesen szétesik a kép. Ez mitől lehet?
  • Hypo #8123
    Na mindjart neki esem ennek a lesson-nek, mert most mar erdekel, bar fs9 nel se voltak mindig jok ezek, es itt meg szerintem ugyan azok vannak nem nagyon irtak ujra.
  • asolyom
    #8122
    Aha...akkor ez végülis egy upgradelt VOR indikátor. :-)
  • Papirzacsi
    #8121
    Ugyan arra való, mint a VOR indicatoron az OBS tekerő.:-) A kurzust kell rajta beállítani, hogy ez a pálya iránya, vagy éppen egy VOR radiálja, az mindegy. A középső vonal a localizerhez (iránysáv?) képesti eltérést mutatja, a siklópályát egy oldalt megjelenő háromszög, vagy gyémánt alakzat mutatja.

    Ha kicsit megy az angol, akkor erősen ajánlott ezzel elszórakozni picit. Ennél jobb eszközt szerintem keresve se lehet találni.
  • pateszi
    #8120
    Nézz körül a "új FAQ"-ban, a segédletek közt találsz navigációs tutorialt is. Mire végicsinálod a képek alapján a leírtakat, tudni fogod a kérdéseidre a válaszokat.
  • pateszi
    #8119
    Szia,
    Ez tényleg elég bosszantó, de szerintem nem sok embernek sikerültek eddig ezek a feladatok.
    Pedig úgy tudom, hogy a valódi vizsgákon is hasonló feltételeknek kell megfelelni.
    Esetleg érdemes a repülésed adatait visszanézni, abban talán megtalálod, hogy miben hibáztál.
  • asolyom
    #8118
    A korábban említett HSI műszeren ugye két hangoló gomb van, az egyikkel a heading-et álltom, a másik meg a course gomb. Ez utóbbi pontosan mire való? Ezzel kell beállítani a leszállópálya irányszögét? Azt tudom hogy a középső vonal mutatja, hogy a siklópályához képest milyen helyzetben vagyok.
  • bbccc
    #8117
    Sziasztok!

    Hát mostmár feladom ezt a Lesson3: Steep Turn-t :S :( Elegem van. Egy ideig irkálta hogy nem elég jó a bedőlés meg a magasság mega sebesség, de egy kis gyakorlással elértem hogy minden tök jó volt, és eccercsak nem irt semmi hibát. Na mondom ezaz! Aztán meg hirtelen elkezdi mondani hogy nem volt rossz de tudod te ezt jobban is azt ujraindítja az oktatást:S:S Hát mondom nemigaz. Ha meg nem ezt mondja akkor meg azt hogy nagyon rossz volt. :( Pedig a megadott feltételek között vagyok minden téren :( Nem értem mi lehet a baj.
  • Ombika
    #8116
    Nos zet ird be :

    [JOBSCHEDULER]
    AffinityMask=n

    n= 255 ig szam es nezegesd a proci terheleset! Tedd 254-re , majd probald ki 15-el is!!

  • pateszi
    #8115
    Thanks. :)
  • asolyom
    #8114
    General Aviation = Általános Légiforgalom, vagy magyarul mondjuk kisgépes repülés talán. Nem katonai, és nem közforgalmi. :-)
  • Hypo #8113
    General Aviation
  • pateszi
    #8112
    Mit jelent a GA?
  • Hypo #8111
    nincs! mondjuk en nem nagyon repkedek fsx el nayreptereken nagygepekkel, szoval annyira nincs ertelme, mg hat minel nagyobb a traffic annal lassabb az fsx.

    Alaskaban erdo felett meg nincs akkora forgalom:)
  • asolyom
    #8110
    Egyébként ez a Paul Strogen féle Tököl scenery is jópofa. Helyre van állítva a katonai reptér, némi GA-val megspékelve. :-) Lénygesen jobb, mint a "default" repülőtér.
  • szcsongor
    #8109
    Koszi, ezek lesznek. Ha mar itt tartunk, neked van fent valami forgalom generalo kieg? A MyTrafficra vagy Ultimate Trafficra gondolok. Regebben FS9 ala magam barkacsoltam valos menetrendekkel, festesekkel legitarsasagokat, marmint az altaluk generalt forgalmat, de asszem egyszerubb kesz csomagot felrakni ehhez. Az elobb emlitettek kozul melyik a jobb?
  • Hypo #8108
    nem fogsz csalodni, en nekem ezek mindig fent vannak.

    Mas:

    Volt szo lejebb I7rol, remelem sikerul majd belonod ne add fel ne csuggedj, itt egy kis kedvcsinalo
    Video
  • szcsongor
    #8107
    hat ez az, inkabb az AS-nel maradnek, plusz akkor a FEX es a GEX
  • Hypo #8106
    ha megveszed a rexet akkor en nem vennem meg az activeskyt, bar nem tudom mennyire jo a weather resze REX nek
  • Hypo #8105
    ok koszi az infot meg nem probaltam, de az afcad mindenkepp erdekes, megiscsak a home repterem tokol ott repultem eloszor :)
  • Hypo #8104
    neha melozni is muszaj:)))))) es most sok van :)
  • pateszi
    #8103
    Igaz. Ha megvan a korábbi dobozos változat, a CD kóddal lehet az Aerosofttól letölteni a legfrissebb kiadást, díjmentesen.
  • szcsongor
    #8102
    Es ez a REX hasznalhato egyutt az ActiveSkyjal vagy utik egymast? Ahogy neztem a REX honlapjat, ez is kezeli az idojarast pl., csak azert kerdezem.
  • pateszi
    #8101
  • asolyom
    #8100
    "Igen, fizetős. FSX-hez az 1.4 az utolsó változat. Ez Ferihegyen kívül tartalmazza Dunakeszi, Budaörs, Farkashegy, Hármashatárhegy, Tököl, Gödöllő és Gyúró reptereket is. Ezek miatt is érdemes szerintem beruházni rá. A telepítő alapból mindent felrak."

    Én azt hiszem egy barátomnál láttam az 1.2-es verziót, de abban szerintem még nem volt benne Tököl, illetve megmaradt olyannak, mint ami az eredeti játékban volt.
  • Papirzacsi
    #8099
    Mindekettő fent lehet. Csak a Red Bullos legyen felül.:-) Igazából a mi verziónk, csak a Red Bullos sátor hangárokat, és környezetét, meg egy tök új és pontosabb AFCADet tartalmaz, több állóhellyel.
  • spyy55
    #8098
    sorry... de (egyenlőre) nem :( Nincs semmilyen lehetőség?
  • Ombika
    #8097
    fsx.cfg ben kell allitani 254-re az erteket, ahol cpu kihasznaltsagot lehet allitani, mar pontosan nemtudom a nevet, de Hypo linkjenel kerestem anno en is!
  • pateszi
    #8096
    Végre!!! Csaknem mindig Te vagy a gyorsabb...
    Mindegy, ez itt úgysem verseny.
  • Hypo #8095
    beeloztel:))) tenyleg lesz 1.5 belole?
  • pateszi
    #8094
    Eredeti az FSX-ed?
    Ha igen, akkor tudunk.
  • Hypo #8093
    Activesky szerintem fsx ala is hozza azt mint fs9 alatt. X graphicsot en elfelejtenem FEX szebb, meg REX is.

  • pateszi
    #8092
    Igen, fizetős. FSX-hez az 1.4 az utolsó változat. Ez Ferihegyen kívül tartalmazza Dunakeszi, Budaörs, Farkashegy, Hármashatárhegy, Tököl, Gödöllő és Gyúró reptereket is. Ezek miatt is érdemes szerintem beruházni rá. A telepítő alapból mindent felrak.
  • szcsongor
    #8091
    Active Skyrol meg a hozza kapcsolodo (szinten Hifi Sim. fejlesztesu) X Graphicsrol mi a velemeny? Regebben az FS2004hez hasznaltam, ott nagyon bevalt, itt FSX-szel azonban nem tudom milyen, errol az XG-rol meg nem tudok semmit. Gondolom az X Graphics meg a FEX, GEX elegge uti egymast, mivelhogy kb ugyanazokat a dolgokat javitja fel, uj texturak, egyebek...
  • Hypo #8090
    aha ok koszi,