33535
  • Hypo #8169
    Itt tessek elolvasni
  • spyy55
    #8168
    Egy érdekes probléma miatt kérném a segítségeteket:
    Feltelepítettem az FSX-et (már kb. 4-5x) és a hang állandóan rossz. Mindent hallok, amit normál esetben is kéne, viszont van egy nagyon idegesítő "hangvibráció", ami egyfolytában "zörög". Mintha a frekvenciák harcolnának egymással. Ha a hangkártyát újra telepítem és elindítom a játékot egy repülésnél jó, de ha választok egy másikat (és csak a játékot indítom újra, a gépet nem), akkor megint előjön. Viszont a többi hang tökéletes, gondolok itt a winamp-ra + videók, stb.
    Ugyanez a helyzet a MS Train Simulátornál is...
    Szerintetek mi lehet a gond? Teljesen tanácstalan vagyok és nem akarom óránként telepíteni a hangkártyát...
    Köszönöm!
  • semidim
    #8167
    Ha 3 DVD-ből állna, lehet, hogy én is gyanakodnék.......... :-)
  • asolyom
    #8166
    No, átolvasgatva a beállítási tippeket végül egészen jól sikerült beállítani az FSX-et. A játék beépített ani-aliasing opciója tényleg brutálisan lassít, viszont a videókártya állítgtásával egész jól sikerült az élsimítás. :-)

    A World of AI ingyenes progit próbálta valaki? Milyenek a tapasztalatok? Angol fórumokon azt írják, hogy messze ez a legbarátibb AI forgalom FPS ügyileg.
  • Krapo
    #8165
    Hello ! Lenne egy kérdésem ehez a topik hoz ! Lehet hogy én vagyok hülye vagy csak estevan de a "Flight Simulator X Acceleration Expansion Pack" az csak kiegészítő vagy tartalmazza az alapjátékot ?
  • bbccc
    #8164
    Sziasztok!

    Hát nagyon tanácstalan vagyok :( Egy hibába ütköztem , de szerintem ez másnál is fennáll. Miután oklevelet szerzek, az fsx felajánlja,hogy kinyomtassam. Igenám csak amikor kiválasztom a nyomtatót meg minden és rányomok hogy nyomtatás nem örténik semmi se :( Nemtudom, lehet hogy azért van ez mert Vista m van. Esetleg valaki valami ötlet?
  • Ordasbácsi
    #8163
    pich-pitch :)
  • Ordasbácsi
    #8162
    Csak az autopilot pich reference létezik?
  • Ordasbácsi
    #8161
    Tudja valaki, hogy a DC-9 repcsin hogyan kell a magasságot stabilizálni? (vmi autopilot-ra gondolok)
  • semidim
    #8160
    Tovább csökken tőle az FPS-ed, de gondolom van miből :-)
  • berczy #8159
    Na fasza, nem látok a szememtől... :) köszönöm! :)
  • asolyom
    #8158
    Azt szeretném kérdezni, hogy 1,86 GHz-es dual core procival 2 GB RAMmal, és Nvidia 8400-as 256MB-os kártyával érdemes-e próbálkozni a My Traffic X kiegészítővel?
  • Ordasbácsi
    #8157
    Nekem ezt akkor csinálja, mikor be van kapcsolva a directX 10....
  • AlbyCobra
    #8156
    Sziasztok!

    Megvettem a MyTraffic X-et és az lenne a kérdésem hogy amikor betölti 89-91% között a forgalmat az FSX egyszerűen kidob a játékból. Mi lehet ennek az oka?
  • Hypo #8155
    #8126
  • berczy #8154
    Szia!

    Azok a beállítások hun vannak? Alertét megtaláltam, de a tiedet még nem. plS!
  • L Viper #8153
    Kattogtam én már mindent, de semmi
  • L Viper #8152
    Nálam az Acceleration pack ha fent volt a töltési időt növelte meg valamivel. Ha sima SP2-ig patcheltem Acceleration nélkül, gyorsabban töltött.
  • alert
    #8151
    Benne vannak, az 1.4-es verzió tartalmazza őket. Sőt némelyik felújítva. Továbbá a városban is a nevezetességek újak.
  • alert
    #8150
    Külön opció nincs rá, de szerintem valami kikapcsolja a Settings menüben is. Talán a special effects? Ki kellene próbálni.
  • Hypo #8149
    Attol nalad nem kene rosszabbnak lennie. Amiket irtam beallitasok vegigmentel rajta?
  • berczy #8148
    No, kicsit visszaolvasgattam. Létezik, hogy nálam az Acceleration pack nyiffantja ki a teljesítményt?
    Nálküle még nem próbáltam, mert mindenki SP2-t írt és ebben találtam. Láttam Alert képeit Manhattan-el 50 FPSt-t produkál. Na ezt kell nekem is elérni, mert kb. olyan gépem van, sőt még jobb is. :) Most 10-12...
    bizakodó vagyok, előre az FPS.ekért... :)
  • Hypo #8147
    MEglesz:))
  • berczy #8146
    Alert! Köszönöm a választ, átnyálazom.
    Ellenben engedj meg egy kérdést. Ha mondjuk sikerül belőnöm jó az FSX-et akkor megvenném a BP sceneryt hozzá. Namost olvasgattam visszafelé, de számomra nem derült egyértelműen, hogy most akkor benne vannak-e a kisebb reptereki (Budaörs, Dunakeszi, stb.) Mint a Bp 2007-ben. Mintha az írtad volna, hoyg az 1.4-es patch felrakja őket, de az aerosoft oldalán csak FS2004 onlyra írja ezeket. Én nagyon szerettem Bp felett BVFR-ezni, most sem nélkülönzém, ha nem muszáj. Azért hozzád e kérdés, mert ha jól emlékszem volt némi közöd a készítéshez! :):)
  • L Viper #8145
    Még egy kérdésem is lenne Alert.
    Régebben már érdeklődtem, ha emlékszel, hogy az FSX.cfg-ben, vagy valahol máshol ki lehet-e kapcsolni esős időben a kifutó és gurulóutak, betonfelületek vízcsillogását?
    Az én konfigomon ilyenkor is esik az FPS.
  • alert
    #8144
    Ahogy a többiek is írták, többször is adtunk már tippeket. Volt olyan is, ahol minden képernyőt lefotóztam printscreen-el és belinkeltem. Megmondom őszintén én sem tudom a pontos linket, de itt van a fórumban, csak meg kell keresni :) Ahogy Ombika írja van egy általános leírásom a #6180-as hsz-ben, de vannak még mások is, csak ismételni tudom magam, képernyőfotókkal és egyéb tippekkel. Hypo is rengeteg hasznos ötletet írt a közelmúltban itt és az fs2004-es fórumon is, igaz ezek szét vannak szórva. Ő rengeteg mindent tud már a beállításokról. Szerintem zaklassuk, hogy szedje össze a tudását és készítsen egy leírást a FAQ-ba :-)
  • Ombika
    #8143
    Ajanlom figyelmedbe anno alert irt 1 nagyon franko leirast,h hogyan is kellene beloni gepet fsx ala!

    #6180. HSZ
  • L Viper #8142
    Az én 8600 GT-s kártyámon és 2,4-es procimmal szépen fut, a Te tanácsaidnak hála, illetve pár módosítás a gépemhez hangolva. ( Autogen és Scenery komplexitás max előtti beállításon. )
    A leredukált felhőkkel és autogen textúrákkal, amit adtál, meg mégjobb lett.
    Egy nagyon fontos dolog, minél kisebb felbontásban tolni !!! Bizony nekem 1024*768-b an van és nagyon sokat számít. Egy régi 17-es CRT monitorom van, annak elég is.
    A limiter progival meg tényleg sokkal simább lett.
    Sokszor csak hüledezek, hogy bika gépeken meg nem jó az FPS.
  • semidim
    #8141
    Engem viszony egyáltalán nem nyugtat meg, hogy egy ilyen processzorral, DDR3 ramokkal, elfogadható videokártyával is, csak kompromisszumok árán fut a program.
  • semidim
    #8140
    Milyen jó, hogy megmondtad, így nem kellett mégegyszer elindítani az FSX-et :-)
  • pateszi
    #8139
    Magától menti, mikor kilépsz a beállításokból és folytatod a játékot.
  • asolyom
    #8138
    No, szóval az egyedi beállításokat kell menteni, vagy magától menti a progi a fsx.cfg fájlba?
  • berczy #8137
    Ismét csak köszönöm a reakciókat!

    Hypo: Igen ezt a Limitert használom én is. Bár még nem teljesen értem, hogy milyen összefüggésben működik, de igyekszem. :)

    Alert: Köszi, tanulmányozni fogom, ha megtalálom..:) De rajta vagyok. :) Összetenném a két kezem, hogy Manhattan felett 25-30 FPS produkálna... :)

    Azért mindenesetre megnyugtattatok, hogy jó lesz ez a gép, csak állítgatni kell. :)
  • asolyom
    #8136
    A leírás már megvan. :-)
  • asolyom
    #8135
    Ja, és ha megcsináltam az egyedi beállításokat, akkor el kell meneteni az fsx.cfg fájlba?
  • asolyom
    #8134
    Oké, oké, de hol lehet elolvasni? Esetleg egy linket megköszönnék. :-)
  • Hypo #8133
    hat en is irtam egy kettot mar:)
  • asolyom
    #8132
    És hol találhatók ezek a beállítási tanácsok?
  • alert
    #8131
    Javaslom tanulmányozni az általam és mások által is százszor leírt, az FSX-ben a Settings menüben belőhető beállítási tanácsokat. Az ULTRA HIGH és előre definiált beállításokkal nem érdemes vesződni. Kézzel kell mindent finomra hangolni és meglesz az eredménye. Egy régi core2-es procival és 8800GT videókártyával nálad jobb FPS-t érek el és a grafika megjelenítése közel az, mintha mindent ultra high-ra tennél. A te konfigoddal az Aerosoft - ManhattanX-ben 25-30 FPS-nek kellene lennie, ha megnézel néhány tesztet. Persze csak úgy, hogy megfelelőek a beállítások...
  • Hypo #8130
    Allisd be amit irtam es utana meglatjuk a kovetkezo lepest, felejsd el hogy csak ugy ulta high ra allitod egyenkent kell beloni es MONDOM FPS LIMITERNEL AZ A LENYEG HOGY AZ AUTOGENNEL ALLITOD A DOLGOKAT.


    Alul eirod hogy 24 a maximum fps-hez