33535
  • berczy #8209
    Sziasztok!

    No, szeretném megosztani a tapasztalataimat i7-es vs. FSX... :)
    Elöljáróban annyi, hogy millió köszönent Alert-nek és Hypo-nak a rengeteg jó tanácsért és leírásért és mindenkinek aki segített. KOnfig alul látható.
    Eredmények: Bp. Mega Airport + Wilco 737 = 20 FPS stabilan!!!... :):):)
    Beállítások amit Hypo és Alert javallott, csúszkák úgy vannak csak az autogen van Very Dense-en és a Water fullon. Limiterrel 20 FPS. Belső AA, mert még az nHancerest nem sikerült belőni...
    Aerosoft Tahiti X = 30 FPS stabilan.
    Manhattan X = 20 stabilan.

    Szóval nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek aki segített, így már kifejezetten élvezetes repokedni.
    Egy időjárásgenerátortól félek kicsit, hogy lehúzza, de még meglássuk.
  • Hypo #8208
    Huha , na akkor kicsit hatrabbrol kene kezdeni. SZOVAL, az eletben sincs minden repteren Iranyitas.
    Es ahol van ott is tobb fajtajat kulonboztetjuk meg. Altalaban a kisreptereken ha van ott info mukodik, aktualis palya, szel, es esetleges forgalom. Ez az amit tesz pl Tokolon. Ami ferihegyen van az egy teljesen mas dolog. A nagyon kicsi reptereken meg meg ennyi se mukodik, ha ilyen helyre mesz akkor erdemes elrepulni a repter felett megbizonyosodni a szeliranyrol ( keresd a zsakot) es megnezni tiszta e a leszallo hely, illetve van e meg valaki a kornyeken. Ez a valosag, ami a jatekot illeti ott is a repter bersorolasa adja meg hogy van e iranyitas vagy nincs. Elvileg van ra lehetoseg hogy egy adott repter e tulajdonsagat megvaltoztasd en meg nem probaltam mert nem lattam ertelmet.

    Itt tobbet is megtudsz ajanlom elolvasni
  • asolyom
    #8207
    Érdekes, hogy pl. a tököli reptéren a torony beszél, de pl. Sármelléken csak közölni tudom, hogy márpedig én most felszállok. Meg lehet azt valahogy oldani, hogy minden reptéren beszéljen a torony? Amúgy a 2004-hez készült repterek mennyire kompatibilisek az X-szel? Vagy próba szerencse?
  • semidim
    #8206
    Igen, lehetséges. A beépített Flight Planner segítségével is. Nagyon egyszerű a használata. Megtalálod az ALT legördülő menükben, vagy a bejelentkező lépernyő Free Flight oldalon is. Feltétlen tanulmányozd a FAQ-t ahol nagyon sokmindenre választ találsz és nagyon jó oktató segédletek vannak magyarul. Itt az oldal tetején a Boeing-es kép alján találod.
  • Krapo
    #8205
    Sziasztok ! Ma elkezdtem játszani eme igen csak érdekes vasmadarakkal játszandó játékkal :D!
    Kérdés : Saját utat tudok csinálni vagy csak a missionsban lévőket tudom repülni ?
    Mert megtaláltam a free flight gombot de ott nincs semmmi mission csak felszálok azt annyi :S legalábbis én erre jutottam ! Elmagyarázná nekem valaki hogy hogy lehet saját utat csinálni ?(persze ha lehet)
    Bocsi ha nagy baromságot írtam de lehet hogy csak én vagyok vak :D!
  • Ombika
    #8204
    Keress ra az ajanlott tipusra, igaz kurva dragak, de hat vmit vmiert! :) EGyenlore en lepihentettem gepet es gyorsba eladtam i7-et amig tudtam, erdemes varni oktoberig, bar ezek a D0-as i7-ek mar nem lesznek es talal kitudja mikor jon ki i5-bol ilyen franko szeria! talan hasznaltan kell keresni akkor! :)
  • polluxware
    #8203
    most fogjatok padlót:) én egy samsung SATA 2,5 80-assal nyomom az FS9-et...

    utálom ha hangos a gép.. ezért ez is csak egy szivacs párnán tronol és ha nem próbálok 2 dolgot egyszerre másolgatni akkor gond nélkül műkszik.

    FSX-ben sokszor nem tetszik hogy olyan realisztikus a repmodell.. piper cheyenne is totál másként viselkedik fsx alatt.

    minél realisztikusabb egy játék annál jobban igényli a drága hardveres kiegészítőket amiktől az egész már olyan hárdkór, és drága lesz a hobby.

    példa: DCS Black Shark-ot példul sztem nem is érdemes komplett HOTAS meg pedálok nélkül érdemben futtatni
  • [HUN]FaTaL
    #8202
    Nem használom mert drága.
  • Hypo #8201
    Ha már SSD téma akkor:Itt érdemes körülnézni, csak az árakat ne
  • Hypo #8200
    Mike Ray fele 747-400 Simulator Checkride akit erdekel esetleg, nem warez mivel elerhetove tettek egy par honapja, de azert nem akartam ide publik ki tudja..szoval akit erdekel majd dobjon egy privit 45 mega a konyv
  • Hypo #8199
    Jo jo meg se szolalok hasznald egeszseggel:))). nalam volt egy par es jelenlegi allapotaban nem kene, ennyiert meg plane.

    Termeszetessen a jovo valoszinu ez lesz, es van mar egy ket tipus ami igencsak jol muzsikal, bar azoknak az ara meg igencsak borsos. Illetve a kapacitas, fsx egy rakat addonal siman megtolt egy 150 gigast:))

    Remeljuk az aruk lejebb megy bar ez erdekes eszrevetel vele kapcsolatban:

    "If this is not the new Intel SSD, its not worth it

    and, you can only have 1 SSD drive on the entire 3GB/s motherboard plug system

    you -can- have a PCIe SATAII controller card run more than 1 SSD drive but you can not have a SSD and another HDD on the 3GB/s SATAII controller or they both suffer which means you lose speed on both drives

    If you only have a SATAI plug on the motherboard, forget SSD as it would be a complete waste of money


    A single SSD drive saturates the 3GB/s bandwidth and they are upgrading the standard to SATAIII soon for 6Gb/s for SSD

    The cost per gig is rediculous for SSD

    FSX with addons.. and if you installl mesh, airports, texture upgrades scenery like UTX.. aircraft you can easily go 150GB over time


    So until SSD comes down to a reasonable price per gig, the motherboards have 6Gb/s controllers on them I suggest you put 300 bucks into a VelociRaptor for FSX...

    best money you can spend

    If you are going to buy SSD.. wait till the new Intel drives are released and on the market. They resolve several issues the platform suffers from
  • [HUN]FaTaL
    #8198
    Attól függ mit nevezel gyengusnak. Még mindig 2x gyorsabban ír egy jó ssd mint a legjobb vinyó. :) Vagy melyik vinyód ír 170-200M/seccel?:D
  • Hypo #8197
    Nem errol beszeltem hanem ha megnezed egy ssd dirve iras olvasas seek idejet akkor irasban hogy ugy mondjam gyengus. Egyenlore.persze jonnek ki az ujabb cuccok ugy hogy nem allitottam hogy eleve halott otlet de egyenlore en ha mar valtanek egy normal vinyorol akkor inkabb egy Velociraptorba fektetnek.

  • Ombika
    #8196
    Ebben nincs teljesen igazad ugyanis nem mind1 milyet veszel, sok belassul 1 ido utan!!
    Lasd SLC tipusu ami jo!
  • L Viper #8195
    Na ezzel egyetértek. Az én masinám nem egy erőmű, sok zsúfolt helyen bedöccen az optimalizált beállításaimmal is. Azokon a helyeken nem repkedek és kész.
    Millió szebbnél szebb térség van ahol kiválóan fut. Pl: Trópusi területek, Rio, Alpok, hadd ne soroljam.
    Egyszerűen még azokon a helyeken sincs időm kijátszani.
    Bevallom az FS9-et tolom inkább, mert az fut igazán szépen. Annyira széppé tehető.
    Volt nekem is egy idióta gyűjtős, minden kellene bekapzsulós időszakom, de rájöttem, hogy nem marad időm játszani :-)
  • Hypo #8194
    Mivel I7 eleg draga, es nemsokara jon az uj tokozas INTELnel szoval nyar vegere karacsony elott varhatunk ujabb cpu kat amik esetleg arban si jobban fekszenek.

    Csak I7 nem segit, de nem egy emberkenel az I7 es rendszer eleg frankon muzsikal. Ebben nem tudok erdemben nyilatkozni mivel nekem quadom van. Nekem eleg:)
  • semidim
    #8193
    Egyébként én is élvezem az FSX-et, a kettő nem függ össze. Arra utaltam, hogy hiába az erős hardver, ha szoftversen nincs optimalizálva minden. Éppen nem kis részben a te másrészt Alert tanácsaidnak köszönhetően értem el ezzel a jó közepes hardverrrel olyan eredményt, amit úgy látom lényegesen jobb illetve drágább összeállításokkal sem érnek el sokan. Mások hozzászólásaiból úgy tűnik nekem, hogy FSX szempontjából nem érdemes I7-es rendszert építeni, egy jó duál rendszerhez képest alig nyújt többet, ami viszont lényegesen olcsóbb. Tehát optimalizálni, érdemes!
    A XI-et természetesen átvitt értelemben használtam, én is úgy tudtam, hogy valószínüleg nem lesz :-)

  • Hypo #8192
    Hat akkor mit is kene csinalni??? mast se hallok folyton, ez nem jo az nem jo, inkabb repuljetek. Ne screenshotokat probaljatok odakepzelni, altalanosagban beszelek mielott meg valaki megsertodne, de ha lassu tessek vissza venni es repulni, mert annyira vicces hogy a szeliranyrol fogalma sincs valakinek de 60 fpst akar, mert latot harom csilivili screenshotot,

    Ismerek jo par emberket akinek megy siman fsx sokat repulnek vele napi szinten es szarnak a tweak re meg a tobbire. Anno fs9 et en majdnem minimum beallitason jatszottam de igy is annyi roomet okozott, aztan szep lassan egyre szebb lett game. Most meg barmivel repulve barmilyen addonal is gyonyioruen muzsikal. FSX kijott mindenki szivrohamot kapott. Lassu nem ment, kifagyott stb, mara meg mar eleg sokaknak sikerult hozzafejlodni ennyi.

    FSXI et meg szerintem nem kell varni, ha lesz uj szim talan aerosoft jovoltabol az meg mar teljesen mas lesz, inkabb mint egy oprendszer ami alapbol eleg ures es majd lesz hozza addon hegyek.

    De akarki akarmit is mondjon ha szereted a repulest akkor fs9 es fsx is ki tud szolgalni. Eyecatchingre meg ott vannak a screenshotok.

    Egy aprosag, van egy 65 eves pilota baratom amerikaban, mar nem repul hivatas szeruen de sokat repulget azert GA gepekkel, nagyon nagy tapasztalat, van egy regi p4 ese fs9 et hasznal, a screenek alapjan ronda mint az anyosom ( ha lenne) de minden percet elvezi, es amikor megosztja velunk az fs9 ben az utazasait mindig csodajara jarunk. Sose hallottam meg optimalizaciorol beszelni, csak REPUL REPUL REPUL.
  • spyy55
    #8191
    Még folyamatban van. Rengeteg apróságot ki kell próbálnom, mert alig pár napja tesztelgetem a gépen.
  • semidim
    #8190
    Csak közben megjelent a X. Ha meg már egyszer lesz olyan hardver, amin ez jól fut, akkor meg lehet (remélem) lesz XI. Tehát a türelem nem megoldás :-(

    Spyy55, neked viszont jobb lett volna 1 Gigas kártyát venni hozzá. A procrsszor névleges mellé mindenkinek oda illene írni a ténylegest is, hogy tudjuk miről van szó. Mit tettél az optimalizáció érdekében?
  • Hypo #8189
    ez volt fs9 nel is most meg azert fullon siman megy kis turelem meg:))) en is a csodara varok. es egy nagyobb penzhalomra:))
  • Hypo #8188
    felejsd el az ssd-t egyenlore. olvasas,iras, seek, nem olyan jo am meg bennuk, nem veletlenul foleg notebookokba nyomjak mert ott annyit nem irnak a rendszerre. En nagy gepbe probaltam melobol kifolyolag es hat semmivel nem volt jobb mint egy sima vinyo sooot. Persze ami kesik nem mulik.
  • spyy55
    #8187

    Csalódás, csalódás, csalódás.....
    - ASUS Radeon EAH4770/HTDI/512MD5 512MB DDR5 PCIExpress
    - ASRock P43DE alaplap
    - 4GB 1066MHz DDR2 RAM OCZ Platinum kit (OCZ2P10664GK) ( 2x2GB)
    - Intel Core2 Quad 2.3GHz 4MB dobozos Socket 775 Q8200

    Egy ilyen gépnél is beakad az FSX, ha "szép" beállítást szeretnék.
    Ehhez tényleg olyan gép kell, ami még "nincs is"... [
    Azért beállítom a megfelelő és "élvezhető" játékélményhez... bár akkor is idegesítő...
  • semidim
    #8186
    MIkor tudsz beszámolni az eredményről?
  • litlebubu
    #8185
    Bocsi, hogy csak most válaszolok, de közben nyaraltam kicsit, sajnos vége! Ami gyorsabb a raptornál az az SSD.
  • m814
    #8184
    Képzelem a nagyfater arcát.
    Hazaér, pianínó meg sehol....
  • LegendTommy
    #8183
    azért kipróbálnám
  • Clidey
    #8182
  • Hypo #8181
    Szauna Szimulator
  • Hypo #8180
    MIÉRT HIHETETLEN?? szoktam én hülye ötleteket adni?? mondjuk néha igen:)))
  • Clidey
    #8179
    Továbbra is fenntartom a véleményem hogy a Win7-ed a ludas, te meg béna vagy de dulván! :P
  • Papirzacsi
    #8178
    you know... kabin!!!

    amúgy a közvetlen scenery.cfg szerkesztés se jár eredménnyel. Igaz csak egy scenery.cfg-t találtam, nem úgy mint az fs9ben amihez kettő van.. (LÓL). De a lényeg, hogy átszerkesztettem manuálisan, de cseszk rá a genyó. Tehát még csak nem is írásvédett a cfg.
  • Ombika
    #8177
  • Clidey
    #8176
    Én már találkoztam. De nem mondom meg mi a megoldása pedig tök eccerű. :P
    Olvassá FAQ-t, használd a keresőt, gugli a te jóbarátod, egyébként is uninstalld a stuffot mer nem értesz hozzá! :P
  • spyy55
    #8175
    HYPO!!!!!!
    NEM HISZEM EL!!!!
    Sikerült, hála Neked....
    Millió köszönet....
  • Papirzacsi
    #8174
    Találkozott már valaki olyan problémával az FSXben, hogy a scenery libraryban az Add aera gomb megnyomására megjelenő ablakban nem tudja elfogadtatni az fsx-szel a scenery-t? Mert nekem kitalálta, hogy semmilyen sceneryt nem fogad el, legyen az a sajátja, vagy bármilyen külső scenery.:-O
  • Clidey
    #8173
    Ez gusztustalan. Mint valami léghajó.
  • Papirzacsi
    #8172
    Ilyen "kabinba" inkább valami hajó, vagy vonatszimulátort tudnék elképzelni, nem egy repülőt. :-D
  • spyy55
    #8171
    ATTTTYAAAA ÉÉGGGGG :D :D :D!!! Ez kééééész!!!!!! :)
  • pointer4
    #8170
    Szépnek szép munka, le a kalappal, de használható is?