33535
  • litlebubu
    #8249
    Persze, nem is azért kérdeztem, csak kíváncsi voltam.
  • litlebubu
    #8248
    Szerintem vidd el futóműveshez. :-)
  • eagle116
    #8247
    Sziasztok!

    REX-vel az alábbi a problémám. Telepítés simán lemegy, beálítások, stb. lefut, használatra kész.
    Beírom a flight plane adatokat, utánna töltené az metear adatokat a ruote-hoz. Ekkor jön az üzi, hogy a progi leálll. Ahányszor csak ezt csínálom, mindig le áll. Elősször azt hittem, ez a VISTA miatt van, de ez megy W7 alatt is és XP alatt is.
    Valaki tapasztalt ilyet?
    Előre is köszi.

    eagle
  • meki1
    #8246
    sziasztok! Lenne egy kérdésem! van egy mi-24p helikopterem,és annyi gondom lenne,hogy húz balra!De csak ennél az egy tipusnál! Mit lehetne tenni?Gondolgodtam az aircraft cfg-n nem-e ott kell átirni valamit.Valaki segitsen aki ért ezekhez! Köszike
  • semidim
    #8245
    5.9-re. Bár nem hiszem, hogy ez az igazi mérce.
  • litlebubu
    #8244
    Nekem is Win7 64bit van, ezt az új drivert rádobom én is. A te konfigodat hány pontra értékeli a Win7?
  • semidim
    #8243
    FIGYELEM!
    30-40% FPS növekedést értem el a 20 alatti kritikus tartományban. Nem akartam hinni a szememnek, de több teszt után meggyőződtem róla, hogy valóban igaz.
    Feltettem a legújabb Beta Nvidia drivert a Win7 64bithez. (190.38)
    Vista 64 biten már nem tudom mit hozna, de azt már semmiképpen sem tenném vissza,
  • semidim
    #8242
    Úgy általában, vagy csak egy egy példány esetében?
    Az jó ha nincsenek illúzióid, eddig még senkitől sem látok meggyőző eredményt.
  • litlebubu
    #8241
    Remélem hétvégén! Sajnos egész héten 01:00-ig dolgozom. A gép kész, rendszer fent, szombaton felrakom az FSX-et és meglátjuk. De van egy olyan érzésem, hogy mindenképpen optimalizálgatni kell majd a tűrhető futás érdekében. :-( Nincsenek illúzióim az I7-el kapcsolatban, bár 920-ast tovább lehet húzni, mint a 965-öst. Ez azért érdekes, kipróbáltuk!
  • Krapo
    #8240
    Jut eszembe nem tudom hogy megköszöntem -e ezért most köszönet aki segített a kamera állás ban :). Most így sokkal élvezetesebb a játék ! És amit jónak tartok rájöttem a robot pilóta beállítására :D.
  • Krapo
    #8239
    Köszönöm a válaszod ! Majd megpróbálkozok vele most épp elsajátítom a rádiók babonázását meg a navigációt . Most repültem egy rövidebb távot :) St. Marteen szigetről St. Thomas -ra 13 percet írt kb annyi is volt tetszettt a dolog hogy végre utvonallal mindennel simán bírtam repülni :D . Most Boeing 737-800 al repültem bejött ez a gép találtam rá egy skint hogy jobban tetszen ( Lufthansa ). Szépen lassan megértem itt mi hogy megy :O .
  • Clidey
    #8238
    De, van grafikus felülete :) Csak épp semmire se jó :D
  • alert
    #8237
    Az FSX SDK-hoz mellékelt ImageTools kell neked (www.fsinsider.com). Ez csak a konvertálásra kell, csinál a DDS-ből BMP-t (talán PSD-t is?). Lényeg, hogy neked PSD-t kell készítened photoshoppal és azt közvetlenül tudja konvertálni az ImageTool DDS-re. Az alpha channel-eket is kezeli. A proginak egyébként nincs grafikus felülete, paraméterezni kell. Specular Map textúrát szintén photoshoppal tudsz készíteni, de olvasd el hozzá az SDK-t, hogy pontosan mit és hogyan kell, különben nem fog működni. Bumpmap-et szintébn PS-ban tudsz, de kell hozzá az nvidia normal map filter és a tudás is az SDK-ból.
  • Krapo
    #8236
    Értem . Ha a dxtbmp-vel való problémák még mindíg megoldásra várnak kérdezz mert eléggé ismerem azt a progit .
  • Clidey
    #8235
    A DXTBmp-t én az FS2004-nél használom. Bár tud dds-t is kezelni, de tapasztalatom szerint az FSX-hez mellékelt textúra konvertáló progi jobban működik együtt - értelem szerűen - az FSX-el. A DXTBmp-vel voltak problémáim.
  • Krapo
    #8234
    Köszi a választ azért :) ! Csak azérdekelne főképp hogy mivel milyen programmal birom megnyitni vagy valami ilyesmi , Mert például az euro truck simulator-ban a "DXTbmp" nevezetű programmal lehetett meg nyitni a textúrákat. De majd este utána olvasok mert most még dolgozgatok .
  • MatWood
    #8233
    Szerintem alapvetően egy jó angol tudás kell hozzá. Ha ez megvan, akkor irány a google, mert rengeteg jó leírás van, hogy hogyan lehet jobbnál-jobb festéseket csinálni, még youtube videók is, szerintem jobban jársz ha ezt az utat választod, mint hogy megkérsz valakit, hogy magyarázza el. Félre ne érts, nem lekoptatni akarlak, ez csak egy jó tanács.
  • Krapo
    #8232
    El tudod mondani hogy mi kell hozzá ? mert türelem és tudás az megvan más játékokban is foglalkoztam ezzel . Kell hozzá valami program vagy hogy kell ennél a játéknál?
  • Clidey
    #8231
    Igen, de az elfogadható minőséghez kell némi tudás, és türelem.
  • Krapo
    #8230
    Köszi ! igen az "ó" betűt meg találtam de a másikat nem :) . És még egy kérdés alap gépet át tudom színezni? textúrákba belenyúlni? előreis köszi.
  • MatWood
    #8229
    Madeira csak úgy, mert csütörtök van. :)

  • MatWood
    #8228
    Valamint, ha magyar billentyűzeted van akkor, előre zoomolni az "ó" betűvel tudsz, vissza zoomolni, hogy az egész cocpitet lásd, a "-" jelel tudsz. (nem a num padon a mínusz gomb).
  • Hypo #8227
    illetve spacebar nyomva tart es eger gorgoje z zxoom
  • Krapo
    #8226
    Kipróbálom amit haza érek :) . Köszönöm!!
  • Papirzacsi
    #8225
    shift+enter/backspae
    conrtol+enter/backspace
    control+shift+enter/backspace
    illetve a zoomot lehet még váltzotatni, ami selection increase/decrease néven fut.
  • Krapo
    #8224
    Hát az lenne a pontos kérdés hogy valahogy hátra tudom e a nézetet vinni a "virtual cockpit "ban mert idegesít hogy a szélvédőre van búja való életben azért a pilóta nem az ablakba áll és néz kifele meg mert igy nem látom a műszereket és nem reális a nézet, egyszóval hátrébb vinni hogy valódi szemszögből lássam a pilótafülkémet . Olvastam hogy ez nem minden esetben oldható meg de elakadtam ha segítenél azt meg köszönném !
  • Hypo #8223
    Mi is a pontos kerdes kamera nezet ugyben??
  • Ombika
    #8222
    Vissza kellene olvasnod es akkor rajonnel,h igen! :(
  • Hypo #8221
    Igen, bar ez az eletre nem jelllemzo.:)) Attol is fugg mi a repulesi terved. IFR vagy VFR. Mondjuk tokololrol nem repultem ifrt de sok vfr-t (mar eletben) es Tokol info ilyeneket ritkan mond:)
  • asolyom
    #8220
    Lenne megint egy kérdésem. :-)

    Tökölön mindig úgy indítanak útnak, hogy "fly runway heading, climb 8000 feet" stb. Ez azt akarná jelenteni, hogy indulás után a pálya irányában repülök, és emelkedem, amíg át nem adnak Budapestnek, és onnan nem kapok irányváltási utasítást?
  • Krapo
    #8219
    Ennyire szar lenne a videokártyám az fsx -hez vagy csak nem lessz élvezhető ?
    A kamera nézeteset elmagyarázná valaki ?
  • Papirzacsi
    #8218
    NA tessék, ilyen ismeret birtokában vagy, és két napba tellik, mire kiderül?:-) Most hogy mondod, valami rémlik ezzel kapcsolatban, de annyira nem használtam az fsxet, hogy emlékezzek is rá. :-)
  • pateszi
    #8217
    A Hypo által leírt módszert használom én is, ez az egyszerűbb, nem kell a scenery.cfg-t szerkeszteni.


  • Hypo #8216
    Mondjuk az is egy megoldas hogy nem a default helyre telepited ay fsx et hanem mondjuk C:\FSX es ennek adsz egy full access-t.

    Illetve van egy progi is ez a neve: Addit Pro az elvileg orvosolja ezt. vagy amit egyik haver javasolt
    1. open FSX
    2. open Settings
    3. click Scenery Library...
    4. click Add Area
    5. mark scenery you want to add and
    6. click OK ( it will open selected Addon scenery so you can now see it's subfolders, scenery & texture)
    7. now RIGHT CLICK anywhere on the white area in that open folder
    8. Dialog will now close and selected scenery will be added in the list
    9. click OK in the lower right and FSX will build new scenery database with your scenery added to it
  • Papirzacsi
    #8215
    Korrekt megoldást nem találtam rá. Annyi megoldás van, hogy a sceneryt kijelölve, az ablakban az elérési utat átszerkesztve (elég bármilyen billenty lenyomás is), már elfogadja a dolgot, és bekerül a scenery libraryba, de cím nélkül, üres sorokat jelenít meg. (Clidey tippe)
    Ezután a scenery.cfg-t átszerkesztve(title=akármit beírva) már lesz címe is.

    A másik problémám a scenery.cfg volt. Nos mint kiderült megőrizték az fs2004 "jó" szokását, hogy két scenery.cfg van a gépen, az egyiket nem használja az fs, ez van az fs gyökerében, a másik pedig a c meghajtón van, de a korábbi fs9es szokásoktól eltérően nem az fsx.cfg mellett, hanem egy teljesen másik mappában. Win7 esetén ez a mappa a c:\program data\microsoft\fsx mappában talaláható. Ezt szerkesztve már minden oké.

    Komolyabban nem néztem utánn a poblémának, így lehet van rá értelmes magyarázat és megoldás, nem pedig ez a fapados.
  • pateszi
    #8214
    Sziasztok,
    Nyaralás miatt lemaradtam az elmúlt napokban a témákról. Papírzacsi, megvan már Win7 alatt a scenery-k regisztrálására a megoldás? Anno a francia FS fórumon láttam, hogy kitárgyalták és ki is próbáltam, tényleg egy egyszerű hülyeség, ami szivatja a népet rendesen.
  • Ombika
    #8213
    Helyedben amig vga-t is nem cserelsz nem probalkoznek! 8800 gt vagy gts mar olcson kaphato!
  • Krapo
    #8212
    Hello én most próbálgatom be állítani a dolgokat , lenne ötletetek hogy mit hogyan ?
    konfigurációm:
    CPU : 3.06 ghz
    VGA : Ati radeon x1300t 512mb
    2gb ram

    egyenlőre ez a gépem de most lessz egy új proci benne de még nem tudom mire lessz pénzem :S .
    Meg ha elmagyarázná nekem a kamera nézetes mókát mert elolvastam a faq-t de a programot meg már a többit nem értettem . Meg kompatibilisek az fs2004 es repülők az fsx -el ?
    Köszönöm előre is a válaszokat!
  • Hypo #8211
    Bar lenne egy I7-em:))) de hat kibicnek semmi se draga:)
  • Hypo #8210
    Na vegre, orulok!!!!!

    Egy dolog meg ami eszembe jutott bar lehet mondtak mar masok.

    [TERRAIN]
    TERRAIN_MAX_AUTOGEN_TREES_PER_CELL=2000
    TERRAIN_MAX_AUTOGEN_BUILDINGS_PER_CELL=1700

    ezt a ket szamot valtoztatod es fsx settingsben autogen dense vagy very dense

    es erdemes egy probat adni a bufferpoolsnak, bar a kartyad 8800gtx annal nem biztos hogy javit lehet hogy epp ront szoval csak ovatosan:)


    [BUFFERPOOLS]
    PoolSize=300000000 - erdemes probalni annyit meger.bar lehet mivel a kartyad 768MB igy lehet 200 mega eleg a bufferpoolsnak.

    [JOBSCHEDULER]
    AffinityMask=15

    Erdemes veginyalazni egy probat meger.