33535
  • bélanéni #8289
    Teljesen képbe vagyok, hogy ez nem a klasszikus értlemben vett játék, ha az érdekelne, akkor inkább a HAWK fórumban kérdezgetnék. Engem konkrétan ez a video csigázott fel: http://tv.pcworld.hu/video/igy-kell-repulni-boeing-737-essel
    Tisztában vagyok vele, hogy itt sokat dob az élményen a majdnem valós pilótafülke, de azért monitoron sem lehet annyira gyenge a megvalósítás.

    Mostanában (talán az életkorom miatt) inkább a valósághoz közelítő, nem annyira pörgős dolgok érdekelnek, tehát nem a Crysis típusú játékok. Pl. ami utoljára megfogott az a The Hunter, egész más típusú, de valósághű program.

    Ki fogom próbálni az FSX-et, aztán meglátjuk mennyire komplex.
  • pateszi
    #8288
    Szia,
    Írhatnád, hogy melyik egymotoros gépekről van szó, így csak általános választ kaphatsz a kérdésedre.
    A gép paneljához tartozó műszereknek vagy a gép mappájában található Panel mappában, vagy az FSX Gauges mappájában kell lenniük. Azt, hogy melyik műszerek tartoznak a géphez, a panel.cfg fájlban találod meg. (Ez egy szöveges fájl notepad, stb. szerkesztőkkel meg lehet nyitni.)
  • Hypo #8287
    Alap geprol van szo? tehat ami bent van fsx ben vagy kiegeszito ?
  • Hypo #8286
    "Vagy betesz a gépbe, ad küldetést aztán sok szerencsét a túléléshez. Azért most ez már annyira csaknem égbekiáltó bűn ilyet kérdezni és válaszolni rá!?" Semmi se bun!!!!!!!!!!!

    Azt kell megertened hogy igaz hogy van a gameben tutorial, missionok, de itt nincs story, a missionok is csak inkabb kedvcsinalok, itt nincs mit megnyerni, nincs pontozas, itt maga a repules a jatek, ami nem jatek:)

    Van aki csak ugy repked, van aki virtualis legitarsasagok pilotajakent napi szinten repul utvonalakat, utasokkal, van aki szallit..stb a jateok ugy kepzeld el mint egy alapot, es rad van bizva teged mi az ami erdekel a legjobban belole.



    Video kedvcsinalo FSX ben levo egyik Missionrol - igy el tudod kepzelni milyen is egy mission.
  • bélanéni #8285
    Kimerítő válasz volt, köszi!
  • Hypo #8284
    Hat szerintem TE toltal felre ertettel!!!!!!!!!!!!!!

    1. senki sincs ellened
    2. ha napi 4 ugyan ilyen kerdest kapsz, amikor ott a FAQ akkor azert neha elpattan a hur
    3. Irod hogy " Ennek elsősorban nem a "repüléssel" kapcsolatos okai lehetnek, hanem pl. grafika, átlag 10fps, marha nehéz irányítás stb - A grafika persze fontos de mivel ez egy szimulacio nem feltetlenul a grafika visz mindent, fontos de nem az a legfontosabb. az atlag 10 fps megoldhato ha van megfelelo geped es a beallitasokat ugy allitod be ahogy itt mar en is es masok is jo parszor leirtak.
    4. a 10 fps re is irtam hogy lehet fs2004 el kene kezdened mert ott a hardwared boven eleg, van fps, ha felraksz par kiegeszitot akkor a latvany is eleg szep.

    5. Nehezkes iranyitas? nem nehezkes, csak max uj szamodra.
    6. Ezt irod: "de nem mindegy, hogy 20-30 órányi gyakorlás és tanulás után már egész jól megyek A pontból B pontba, vagy éppen hogy kapisgálom a repülő beindítását." - Elobb mar irtam hogy nem a legbonyolutabb geppel kell kezdeni hanem a legegyszerubbel, es 20 30 ora utan siman elmesz a bol b be.
    7. A jatekban sok ismeretanyag van es tutorial amik segitenek elsajatitani az iranyitast a repulest, a navigalast.

    8. ezt irod"
    Szerintem azt ne boncolgassuk, hogy "szerinted bill-el lehet igazi repülőt vezetni?", mert a 8.000 ft-os botkormány is mérföldekre van az igazi repülő vezetésétől. Én arra voltam kíváncsi, hogy egyáltalán érdemes-e kipróbálnom." - Nem latom azt a merfoldet, raz igazi repuloben huzom a kart felfele megyek nyomom a kart lefele ..stb a metodika UGYAN AZ, ellenben a billentyunel haaat igencsak elveheti a kedved a jatektol mert sokkal nehezebb mint az eletben es mint egy joy al. ezert irtam hogy ne bill el probald mert lehet ezert nem lesz hozza kedved.

    Kell joy kolcson hogy kiprobald? megoldhato az is, en azert irtam hogy mindenkepp joy al probald mert akkor mar lesz egy kis realis ralatasod mi mennyire nehez, bill-el teljesen mas.

    VEGEZETUL meg ezt irod: "Engem elsősorban a területek felfedezése, a repülés feelingjéből némi ízelítő érdeklne. Legszívesebben odaülnék valaki mellé, aki elmagyarázná hogy mit merre, de nincs ilyen ismerősöm." - a repules feelingjebol izelito az kb a realitas, a borbol a kostolo is az egesz borbol egy keveset ad de semmivel se kevesebb mint a bor csak mennyisegre, ergo a repulesbol az izelito is ha igazan akarod erezni akkor legalabb is a valosaghoz kell ragaszkodni.

    JA ES MEG EGY
    "Van-e a játékban tutorial mód, olyasmi, ami végigvezet a műszerfalon, elmeséli mit merre, esetleg olyan játékrész, ahol mondja a "faszi" mit csináljak, mit nyomjak meg stb... Vagy betesz a gépbe, ad küldetést aztán sok szerencsét a túléléshez. Azért most ez már annyira csaknem égbekiáltó bűn ilyet kérdezni és válaszolni rá!?"

    A kerdeseidre mind mind ott a valasz a faq ban, de van tutorial es minden foldi jo. A kuldetesek FSX ben nem rosszak es segithetnek a tanulasban de bizonyos tudast azok is megkovetelnek, de van nehezsegi szint bennuk, kezd az elejen ahogy mar leirtam es haladj felfele.

    A jatek annyira eletszeru amennyire a jatekos akarja, ha akarod repkedhetsz ossze vissza senki nem fog bunteto pontot adni erte. De repulehtsz minden szabalyt betartva csak ugy mint a valosagban. Ez mind a jatekostol fugg.

    A jatek fizikaja?? nehez kerdes egy teny a repulogepek rendszerei teljesitmenyuk hasonlit az eredetihez ( gepe valogatja) de egy igazi cessnaba ha beulsz akkor rajossz mennyire messze is van ma a technika attol hogy visszaadja a repulest. NEM VELETLEN hogy ezek a gamek foleg a rendszerek es az eljarasok es a repterek valsoagos megjeleneseben jarnak az elen nem pedig a repuls fizikajaban.
  • coolcar
    #8283
    Sziasztok!
    Nekem lenne egy kérdésem: MI az oka annak hogy az egymotoros gépeknek hiányoznak a műszerei? a helyükön vagy átlátok vagy csak egy fekete folt van helyette.
  • bélanéni #8282
    Továbbá az a kérdésem, hogy kb. milyen jellegű küldetések vannak, és van "free flying" is?
    Mennyire életszerű a játék, fizika, grafika,...?
  • bélanéni #8281
    Most konkrétan leírom, mire gondolok, mire vonatkozott volna a kérdésem.

    Van-e a játékban tutorial mód, olyasmi, ami végigvezet a műszerfalon, elmeséli mit merre, esetleg olyan játékrész, ahol mondja a "faszi" mit csináljak, mit nyomjak meg stb... Vagy betesz a gépbe, ad küldetést aztán sok szerencsét a túléléshez. Azért most ez már annyira csaknem égbekiáltó bűn ilyet kérdezni és válaszolni rá!?
  • bélanéni #8280
    semidim, még jó, hogy feloldottad a feszült hangulatot ezzel a baráti viccel
    Már azt hittem mindenki ellenem van.

    Hypo: szerintem amiket leírsz, nagyjából rendben vannak, de van amivel nem értek egyet. A repülés az oké, hogy egy életforma stb... , de attól még nem biztos, hogy konkrétan ez a játék tetszene. Ennek elsősorban nem a "repüléssel" kapcsolatos okai lehetnek, hanem pl. grafika, átlag 10fps, marha nehéz irányítás stb... Tudom, hogy az irányításba bele kell tanulni, meg úgy ahogy van, az egészbe, de nem mindegy, hogy 20-30 órányi gyakorlás és tanulás után már egész jól megyek A pontból B pontba, vagy éppen hogy kapisgálom a repülő beindítását.

    Soha nem játszottam igazán komoly szimulátorral, és egyáltalán repülős játékkal is elég régen.

    Szerintem azt ne boncolgassuk, hogy "szerinted bill-el lehet igazi repülőt vezetni?", mert a 8.000 ft-os botkormány is mérföldekre van az igazi repülő vezetésétől. Én arra voltam kíváncsi, hogy egyáltalán érdemes-e kipróbálnom.

    Engem elsősorban a területek felfedezése, a repülés feelingjéből némi ízelítő érdeklne. Legszívesebben odaülnék valaki mellé, aki elmagyarázná hogy mit merre, de nincs ilyen ismerősöm.
  • semidim
    #8279
    Különben nekem is volt két gyermekem, de a repülés mellett döntöttem :-)

    (Na ez csak vicc volt, szerencsére ők is megvannak.)
  • Falconer
    #8278
    Pontosan, ezt még én is hozzá akartam tenni, csak nem volt türelmem leirni :)
  • semidim
    #8277
    Igen Hypo, a számból vetted ki a szót :-)
  • semidim
    #8276
    El kell szomorítsalak, a billenytűzet is kell még hozzá. Éppen ez a szép a repülésben, hogy ennyire bonyolult. Keményebb fejűekenek ott vannak pl. az autós szimulációk. :-)
  • Hypo #8275
    szerinted bill el lehet repulot vezetni de most komolyan??????? Eleve ront az osszhatason. Tudom nem akarsz befektetni elore, bar nem tudom, akit erdekel a repules meg fs ben nem csalodott.

    Ez nem 22 es csapdaja, hanem MIT VARSZ EGY JATEKTOL foleg egy Flight Simtol!!!
    Nehez?? Persze semmi se konnyu de epp ez benne a szep, persze a sikerelmeny fontos de nem is ertem akkor hogy kepzeled el, bilrol felszalsz es repkedsz, ohh de jo es akkor beruhazol?

    Ha a repules erdekel es tetszik akkor kesz, nincs mit gondolkodni mert a jatek ilyen teren sok oromet szerezhet.
    De mivel a neve is szimulacio ez azt jelenti hogy tobbe kevesbe a valosag alapjan probaltak megvalositani, ha a valosag nem erdekel inkabb az arcade leulok van egy fel oram repkdedek dolog ( AMIVEL SEMMI BAJ NINCS FELRE NE ERTS) akkor ez nem biztos hog neked valo.

    HA a repules a navigacio erdekel, es bele szeretned elni magad egy pilota, esetleg nagygepes pilota hetkoznapjaiba, megismerni mas orszagokat, reptereket, akkor sok sok tanulassal rengeteg oromet fog szerezni.

    Ez nem egy sima game, ez egy eletforma is, forumok, baratok kozosseg, fejlodes, tanulas, es repules.

    Ha ezek erdekelnek akkor hajra minden segitseget meg fosz kapni, de nem konnyu ut, senki se kezdte ugy hogy mindent tudott.

    En mar eleg regen nyomom, es a vege az lett hogy mara mar igazi repulot is vezetek, pedig az elejen hidd el kutya nehez volt, raadasul akkor meg a neten se volt ennyi oldal segitseg.

    Szoval ha raszanod magad, akkor sok idot, tanulast igenyel de ahogy egyre jobban elmelyulsz benne ugy varazsol el. a lenyeg a lepcsozetes fejlodes. Kezd egy kis cessnaval, ismerd meg a muszereket, ismerkedj az iskola korrel, alap navigacio VFR repules, aztan lepj mas tipusra aztan johet az IFR es igy tovabb.

    Mint minden szim ez se ad elvezetet feltetlenul az elso percben, de ha van benned eleg elszantsag hidd el a vegen majd megmosolygod hogy ennyire pesszimista voltal az elejen.

    Sok sikert es sok jo leszallast!!!
  • Falconer
    #8274
    Olyan nincs, hogy a játék nehézsége :) Ha játéknak fogod fel, akkor eljátszhatsz vele egy óvodás szintjén is. Kiválasztasz egy repteret, eleve oda rakja a gépet, nyomsz neki egy gázkart, felszállsz, aztán körözgetsz, leszállsz, mürepülsz, stb. Gyakorlatilag a joystickon kivül ilyenkor nem is kell nyulni semmihez. Lehet csak simán GPS alapján ide oda elrepülni halál lazán...

    A nehézség meg attól függ, hogy mennyire akarsz úgy repülni mint a valóságban, és milyen géppel. Ha műszeresen valós térképek és eljárások szerint, akkor valóban nehéz, és sokat kell olvasni, de nem egyből ezzel kell kezdeni. Flight training van FS2004ben és FSXben is, ahol az alapoktól kezdi.
  • bélanéni #8273
    Egyébként hogy kell elképzelni az irányítást? Ha pl. van egy joystick, akkor is kell használni a billentyűzetet vagy akkor csak az egér kell mellé? Felszállás egér + irányítás joy?
  • bélanéni #8272
    Máris elment a kedvem az egésztől
    Annyira cefet nehéznek tűnik a FAQ alapján, ráadásul JOY nélkül nem ajánlja egyáltalán. Félek, hogy ha bill-el kipróbálom, annyira nehéz és gyatra lesz az élmény, hogy JOY-ra már be sem ruházok utána. Viszont Joy-t nem akarok venni mielőtt kipróbálnám, mivel lehet hogy nem is fog tetszeni a játék pl. a nehézsége miatt. 22-es csapdája vazze...

    Mit ajánlotok? Nincs valami "arcade" vagy tutorial mód a játékban, csak a kezdeti nehézségek elkerülése végett, hogy szép lassan átszokjak a szimulációra? Meg 2 gyermekes apaként, dolgozó emberként arra is alig van időm hogy leüljek a gép elé, hát még ennyit tanulni
  • bélanéni #8271
    Azt gondoltam, hogy nem egyszerű. A FAQ-ban elmerülök nemsokára.
    A Limitert megkeresem. Mindent köszi!
  • semidim
    #8270
    Tekintettel arra, hogy a Win7 még C állapotban van, csakis az FSX SP2. Ezt az Acelerator kiegészítő is tartalmazza. Tehát vagy, vagy. A FS Limiter külön program, linket is találsz hozzá ha valamennyit visszaovasol. Az FSX sok tanulást és utánaolvasást igényel, ezt nem tudod elkerülni. Itt van pl. a FAQ a Boeing kép alatt, pont azért , hogy tájékozódni tudj a legalapvetőbb kérdésekben.
  • bélanéni #8269
    "Win7 64 bit, Accelerator, vagy SP2, FS LImiter program használata" : ez nem teljesen világos, kifejtenéd kicsit bővebben. Nem kell hosszú leírás, csak pár szó róla. Elsősorban az Accelerator és FS Limiter nem világos, továbbá az SP2 mire vonatkozik? (FSX SP2??)
  • semidim
    #8268
    Hogy ne kelljen visszaovasnod 1-2 oldalt se és, hogy a FAQ-t se kelljen átnézned: (:-(()

    Külön wincseszter amin csak a jól beállított oprendszer és az FSX van és nincs telezsúfolva defrag állapotban. Win7 64 bit, Accelerator, vagy SP2, FS LImiter program használata. A te konfigod nagyon jó ehhez.
  • Hypo #8267
    DX10 egy kalap sz... es preview szoval meg MS se merte ugy bevallalni.

    Szerintem ha erdekel a repules es a ralisztikus eljarasok elsajatitasa, navigacio...stb akkor fs2004 nem kell tokolni a beallitasokkal annyit szepen fut millio kiegeszito van hozza es amig azzal nyomod szepen beletanulsz mindenbe, es addigra lehet mar a hardware fejlodik annyit hogy atterhetsz fsx re. FSX latvanyban nyuthat max tobbet, ha sikerul annyra belonod, viszont fs2004 el nincs jelenleg annyi gond ugy hogy szerintem azzal kezd.
  • bélanéni #8266
    Bocs, még valami, most fogok telepíteni XP-t és Win7-et, melyik alatt érdemes "nyomni"?
  • bélanéni #8265
    Köszi a válaszokat, majd próbálgatom!
  • Papirzacsi
    #8264
    Nincs tapasztalatom a logitech dolgokkal, de a leírása alapján megfelelő lehet. A lényeg, hogy legalább 4 tengelyes joy legyen, tehát a botkormány mellett legyen oldalkormány (ami legtöbbször csavarható botot jelent), és gázkar. Ami ezt tudja, az olyan 7-8e körül van. Ennél feljebb már nem is biztos hogy érdemes menni. Mindig ajánlják az X52-t, de én pl. régi szimulátorosként se érzem, hogy meg kéne vennem.:-)

    A dx9-et javaslom, mert az kevésbé bugos. De majd talán más is elmondja a véleményét. Nekem a Dx10 nem hozott akkor látványbeli javulást az fsxben mint számítottam. Sőt, a bugok miatt romlott is.:-)
    HA szarul fut az fsx,akkor ajánlanám az fs2004-et. Régebbi, de kiegészítőkkel van ilyen szép, és sokkal jobban fut.
  • bélanéni #8263
    Nyilván, ha "nagyon kezdő vagyok" és még az sem biztos, hogy tetszeni fog a játék (még meg sincs), akkor nem a félmillióhoz közelivel szeretnék kísérletezni. Köszi a válaszokat, majd mérlegelek. Szeretném kipróbálni bill-el, aztán meglátjuk. Amúgy ezt néztem ki, ez is jó lehet?
    http://ipon.hu/webshop/product/logitech_wingman_extreme_3d_pro/14146

    Egy utolsó kérdés, kicsit visszaolvastam, és látom a jó gépem ellenére nem biztos hogy túl jó FPS-ekre számíthatok. Mely hozzászólást vegyem figyelembe a graf. beállításoknál? Továbbá DX9 vagy DX10?
  • Papirzacsi
    #8262
    mondjuk ez vagy ez megfelelő lehet.
  • Hypo #8261
    Mindenkepp joyt kellene beszerezned mert bill-rol jatszani egyenlo a kakival.

    5000ft-tol az 500 ezer ft ig eleg szeles a skala, ugy hogy ird meg mennyit szansz ra es ugy mar lehet otletelni, tudod az AUTOT SZERETNEK VENNI MILYET IS? tipus kerdesekkel eleg nehez mit kezdeni, meg ha a legjobb szandek is vezerel.

    Itt van par:
    logitech WingMan Extreme

    logitech WingMan Attack

    Saitek Cyborg Evo

    Saitek Fligth Sim Aviator

    Saitek X52 - egyik legjobb valasztas

    Saitek FlightSim Pro System- A masik legjobb valasztas
  • bélanéni #8260
    Oké és mit javasoltok/javasolsz hozzá konkrétan, ami már bevált? Sajna nagyon kezdő vagyok...
  • Papirzacsi
    #8259
    irányítani lehet bill.-ről, de nehéz, és nem adja vissza azta feelinget, mint mondjuk egy joystick.
    Szóval érdemes egy 8e forint körüli áron kapható joystickot beszerezni, ha komolyabban érdekel a program.
  • bélanéni #8258
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy milyen játékvezérlőt érdemes használni ehhez a játékoz? Megfelelő a bill+egér páros is? Előre is köszi!
  • Hypo #8257
    szep is lenne ha mukodne:)))))
  • grimm13
    #8256
    Ezt a fékezős módszert én is próbáltam de sajna a nagy gépeknél nem vált be ...
  • polluxware
    #8255
    piper shájent példul úgy hogy miközben megy hátrafelé a F11, F12-vel (diferential brake) tökéletesen lehet kormányozni...

    ugyan ott a masina saját erejéből gurul (props at BETA range)

    egy prószát megér
  • eagle116
    #8254
    Ismétlés:

    Sziasztok!

    REX-vel az alábbi a problémám. Telepítés simán lemegy, beálítások, stb. lefut, használatra kész.
    Beírom a flight plane adatokat, utánna töltené az metear adatokat a ruote-hoz. Ekkor jön az üzi, hogy a progi leálll. Ahányszor csak ezt csínálom, mindig le áll. Elősször azt hittem, ez a VISTA miatt van, de ez megy W7 alatt is és XP alatt is.
    Valaki tapasztalt ilyet? -
    Előre is köszi.

    eagle
  • grimm13
    #8253
    Thx
  • Hypo #8252
    Hat hat tudod orral merre akarsz allni akkor shift+p es utana vagy 1 vagy 2 es kb 30 meter mulva elkezd forditani.

    DE, erdemes letolteni ezt itt: Ground Handling Gauge
    ( FSX Gauges: Pushback, Taxispeed control, etc. This archive contains version 5.0 of my "groundhandling" gauges, like automated pushback with conversation sounds, a Taxispeed controller using throttle AND brake settings, and more;)


    Ez jobban kezre all majd.
  • grimm13
    #8251
    Ja és még azt szeretném tudni hogy a Boeing 747-200-nél az autópilótánál hol lehet állítani a "bank" értékét ?
  • grimm13
    #8250
    Hello mindenki az lenne a kérdésem hogy a hátrafelé tolató gépet hogy lehet kormányozni ahogy olvastam shift+p -vel tolat és utána az "1"-est és a "2"-est kell használni hogy a gép elforduljon de nálam meg se mozdul csak megy hátra ..... Van megoldás M