33535
  • Clidey
    #8409
    Csak egy apró (szőrszálhasogató :D) megjegyzés: az oldalkormányon a nemzetiszín fehérjébe belelóg a kék... :)
  • Clidey
    #8408
    Ebből meg fog gazdagodni a srác az tuti! De hogy rohadtul megérdemli az is biztos!!!
  • L Viper #8407
    A lentebb linkelt képed kevert meg. Mindenesetre várom a munkádat.
  • L Viper #8406
    Igen, leesett közben nekem is. :-)
  • pateszi
    #8405
    Így már értem. Pogánnyal kevered. A képek Alert Pécs-Pogány sceneryjét ábrázolják.
    Őcsény sceneryt nem ismerek, persze lehet, hogy készült. Fényképeztem már ott párszor és szép reptér, megérdemelne az is egy külön sceneryt.
  • L Viper #8404
    nfo:

    "Pécs-Pogány (LHPP), Hungary

    ============================
    new version (20. December 2006)


    Created by Peter Orosz


    Based on Tamás Várhegyi's scenery."
  • L Viper #8403
    FS 2004-hez van szép Őcsény:





    Bocs, hogy FSX totyik :-)
  • L Viper #8402
    B*sszameg ez kétszer is végig kellet néznem. Tényleg nagyon jó.
  • pateszi
    #8401
    Szia,

    Nem egészen értem, hogyan kerül ide az őcsényi reptér. Arra is készült már scenery? Lemaradtam valamiről?
    Épületesdi egyelőre nálam csak tervben létezik, de előbb-utóbb a megvalósításra is sor kerül.
    Városi épületek esetén azt hiszem, hogy viszonylag egyszerű FSX és FS2004-ez is compilálni a modelleket, ha csak FS9 texturákat ill. materialokat tartalmaznak. Az FS visszafelé eléggé kompatibilis, vagyis az FS2004-es sceneryk 90%-ban szépen használhatóak FSX alatt. A domborzat miatti eltérések (FSX-ben a föld már gömbölyű) jelentenek csaknem egyedül gondot, de az is viszonylag egyszerűen megoldható.
  • L Viper #8400
    Biztos nagyon finom volt, ha arra emlékszel

    Én a hegyeket ismerem elég közelről. Kiizzadtam arrafelé jópár liter verejtéket országúti kerón :-)
    Szeretett Hunyadi utca, fel a toronyig, közben recsegett-ropogott a koskormány.

    Nagyon szép környék: Abaliget, Orfű, Magyarhertelend stb. Gyönyörű ez az ország
  • Hypo #8399
    Fincsi
  • Hypo #8398
    Öcsény...hmmm jo kis hely 1x voltam elso egyedul repulesen hmmm nyamii milyen jo kv-t ittam ott:)
  • L Viper #8397
    Az nagyot dobna a dolgon, mármint a fontosabb épületek.
    Nagyon hangulatos repér az őcsényi, az már csak hab a tortán, ha Pécs is fel lesz kicsit dobva.
    FS2004-hez is lesz ilyen épületesdi, vagy kizárólag FS "tíz" csak?
  • pateszi
    #8396
    Köszönöm az érdeklődést, küldök majd képeket. 30-40%-os készültségnél tartok, sok mindent kellene még modellezni, hogy sceneryként közzétehető legyen. Mivel én is Pécsen élek, tervben van, hogy néhány jellegzetes épületet is elkészítek a városhoz.
  • MatWood
    #8395
    Helló,

    fel tudnál tenni valahova még képeket LHPP-ről? Szívesen megnézném a munkád. :) Nagyon jól néz ki.

    Üdv.
  • pateszi
    #8394
    Fel kellene kapcsolni a lámpát?
    Milyen gépről van szó? Alap FSX gép, vagy kiegészítő? Magad telepítetted? H anem látszanak a kijelzők, az amiatt lehet, hogy nincsenek meg, vagy nem jó helyen vannak a panel.cfg-ben megadott műszerek.
  • pateszi
    #8393
    Szia,

    A helikopter a Németh testvérek EC-135-öse. Nem éppen AI gépnek készült, de ez most a legszebb EC 135-ös. A csomagban van magyar mentőszolgálatos változat, csak a lajstromjelet kell átfesteni rajta.
    A képeimen látható félkész LHPP scenery nagyobb részét magam készítettem, nem azonos a linkedben szereplő sceneryvel.
  • coolcar
    #8392
    Sziasztok!

    Miért van az hogy a kijelzők helyett csak fekete valami van?
  • MatWood
    #8391
    Remélem ez átkerül FSX-be is! Csodaszép LHPP!

    http://hu.forum.ivao.aero/index.php/topic,88883.105.html
  • MatWood
    #8390
    Helló pateszi!

    Hogy lehet hozzájutni ehhez a helihez és az LHPP-hez?? :)
    Nagyon jól néz ki.
    Előre is kösz!

    Mat
  • pateszi
    #8389
    Sziasztok,

    Nemrég rábukkantam egy programra, amivel egész jól lehet az FS-hez AI helikopter forgalmat generálni.
    Talán ismeritek már néhányan, de itt ezen a fórumon még nem volt róla szó.
    A Flight One Software Heli Traffic 2009 programjával bármelyik helikoptert be lehet AI gépnek állítani, tetszőleges helyekre lehet le- és felszállóhelyeket és waypointokat létrehozni. Az AI repülési modell egész jól közelíti a valós látványt. (Helikoptereken kívül a programmal lehet bármilyen AI forgalmat is szerkeszteni.


    (Galériában van még kép)
  • Rubio #8388
    Érdekes, épp e gondolat (3. mondat, 2. fele) merült fel bennem is és késztette arra, hogy betegyem ide a linket. Örülök, hogy nem lett belőle gond...
  • pateszi
    #8387
    Szia,
    Megnéztem én is a scenerydet, nagyon tetszett, szép munka, köszönet érte.
  • Leo747
    #8386
    Köszönöm szépen a dicséretet. Nem gond, hogy feltetted a linket. Remélem másoknak is örömet okoz majd a munkám, mert nem vagyunk elkényeztetve magyar vonatkozású scerenykkel az FSX-ben.
  • kokos
    #8385
    Ok!Kösz!
  • Rubio #8384

    LHSS Szolnok-Szandaszollos Airport, Hungary and Szolnok City Scenery

    Kíváncsivá tettél, ezért megkerestem e fenti scenery-t. Szép munka! Gratula!

    (Bocs, hogy betettem a linket ide, de hátha mást is érdekel!)
  • Leo747
    #8383
    A dx 10-el kapcsolatban nekem sincs ötletem, viszont én is mondok egy letöltő oldalt. www.simviation.com. Itt is találsz rengeteg repülőt, én mindig innen töltöttem le a gépeket. Az összes általam készített átfestést is ide raktam fel. (na meg az egyetlen LHSS-Szolnok scenerymet is)
  • Falconer
    #8382
    Én amit eddig hallottam FSX DX10 ügyben mindenki csak szivott, ugyhogy jobb ha nem cicozol vele.
  • JohnnyNapalm
    #8381
    dx10-zel kapcsolatba nem tudok nyilatkozni, de én az fsplanet.com-ot használom
  • kokos
    #8380
    Hali!Érdeklődök ,hogy hol lehet letölteni az fsx-hez repülőket de olyat ha bepipálom a dx 10-et akkor működjön is!Előre is kösz!
  • grimm13
    #8379
    Ez a hozzászólás szerintem segíthet : #6180
  • bélanéni #8378
    Az lenne a kérdésem, lehet egy kis "belepiszkálással" tuningolni a sebességen?
    Olyanra gondolok, mint a FS2004-es FAQ leírásánál. (konfig fájlban textúrákhoz igényelt memória növelése, stb...)
  • bélanéni #8377
    Csak hogy ne kelljen 2000 hsz-t visszaolvasni, nagyjából leírnátok, miről van szó?
    Pontosabban be lehet hangolni a grafikát, még részletesebbre lehet állítani, mint amit a menü kínál?
    Bocs a nagyon béna kérdésekért!
  • Clidey
    #8376
    Igen, erre próbáltam utalni... :))))
  • Rubio #8375
    Ez biza sajna így van, legutóbb épp én estem bele ebbe a tévedésbe!

    (De ettől még nekem is megfelel az elsőnek emlegetett "Minden maxon van"-nal.)
  • bélanéni #8374
    Értem.
  • Clidey
    #8373
    Már többször kitárgyaltuk itt, hogy a "Minden maxon van" nem egyenlő a "Minden maxon van"-nal......
  • bélanéni #8372
    Egyébként nekem ez a játék hihetetlen jónak tűnik, igaz még csak ismerkedem vele és egyáltalán a repüléssel is. A grafikánál mindent maxra húztam, AA is bekapcsolva, amit el lehet képzelni, és nálam igen folyamatosan megy. Ebben sokkal rosszabbra számítottam. Gyönyörű a grafika, és az egész egy kerek egésszé áll össze, az igényes menüvel együtt. Még sokat kell tanulnom, de szerintem menni fog. Ma érkezik a joystick-om, mostantól talán már irányítani is fogom tudni
  • bélanéni #8371
    (A TUTORIAL-t én készítettem másol/beilleszt módszerrel magából a játékból.)
  • bélanéni #8370
    Akit esetleg érdekel PDF fájlban a játékban található tutorial (lessons), az dodjon egy mailt és elküldöm neki. Én most kezdem tanulmányozni, és igen jónak tűnik. Egyelőre a kezdő ismeretek vannak meg, de az is 65 oldalas.