33535
  • Clidey
    #8569
    Nem, az egy másik csóka egy másik fórumban :)

    A Cápetis festést ugyan az csinálta mint aki a Z-50-hez azt a nagyrakat fotoreált.
  • Hypo #8568
    o csinalta a magyar skint is? szerintem nem
  • Papirzacsi
    #8567
    De volt felségjelzés. Ha esetleg valaki járatok a lotussim forumban, akkor megemlíthetné a csókának ezeket a felségjel beli hibákat, valamint a gép farkán lévő piros rész hibáját is.:-)
  • Rubio #8566
    Épp ezt furcsálltam és a hsz-ben! Most viszont megadtad az ott feltett kérdésre a választ!

    Ami viszont a képeken nem látszik, hogy itt a szárnyak alján sincs felségjelzés és én ebben is kételkedem! Valóban nincs az eredetin sem?
  • Rubio #8565
  • Papirzacsi
    #8564
    viszont egyben hibás is a festés.:-(
    bal oldal
    jobb oldal
  • Hypo #8563
    igen, ez elerheto:)))
  • Rubio #8562
    Ebben egyetértünk, de ennek hatalmas előnye van cápákkal szemben!
  • Hypo #8561
    szep, de azert a capak kellenek:)
  • Rubio #8560
    Igen ez az!
  • Papirzacsi
    #8559
    Feltöltöttem rapidra.:-)))
  • Rubio #8558
    Nagyon szépen köszönöm!

    Közben megmutatom, hogy én mire leltem! Úgy látszik a gugli is jó valamire! (Bár én nem értem, hogy a két oldal miért különbözik! Az eredeti is így néz ki?)







    Ha esetleg van valaki, akinek az érdeklődését így is felkeltettem, az......
  • Hypo #8557
    Lotus PaintKit
  • Rubio #8556
    Köszönöm az infót, ill. a magyarázatot és csatlakoznék Hypo kéréséhez, felvetéséhez (#8553)!

    Pateszi utalt egy korábbi hozzászólásodra (#8495) és abban azt írod, hogy "a honlapján ingyenesen elérhető egy laza 200 megás repaint kit"..., de akár mennyire is guvasztottam a szemem és néztem át az előző hsz-eket, de nem tudtam rájönni, hogy melyik ez a honlap! Elárulnád, hogy ezt hol kellene keresnem? Köszi!


    Pateszi:

    Köszi neked is az infót (#8551), de mint fentebb olvashattad egyenlőre nem jutottam vele 5-ről 6-ra, ami természetesen az én hibám. Szóval egyenlőre még nem tudom, hogy erre gondoltam-e, de lehet...
  • Hypo #8555
    Annyira nem ossze vissza bar igy 14 ev photoshop utan is ertem:))))
  • Clidey
    #8554
    Hát így visszaolvasva elég összevissza írtam le de azért remélem érthető. Az a baj hogy ez a téma annyira összetett és egymástól függő, hogy elég nehéz magyarázgatni... :)
    FAQ? Na jahh... :DDD
  • Hypo #8553
    koszonjuk az atfogo magyarazatot hasznos. Lehet kene csinalndo de csak a zlin utan egy kisebb repiant tutorialt kepekkel es fel a faq ba bar azt alig olvassak:)))
  • Clidey
    #8552
    Húúúú, hát erről oldal-ezreket lehetne írni...

    A repaint kit-nek az adott repülő textúráinak layer-es (PhotoShop, stb. formátum) textúra fájljait hívjuk. És itt a hangsúly a layer-eken (rétegeken) van.

    Ilyen kit-eket leggyakrabban a nevesebb/minőségibb cuccok mellé adnak, azért hogy megkönnyítsék az adott felhasználó dolgát ha egyedi festést akar létrehozni. Nameg hogy egy minimális grafikai színvonalat azért tartani tudjanak (értsd: ne kelljen a felhasználónak mindent újra rajzolnia, kérdőjelessé téve ezzel a végeredmény minőségét az eredetihez képest)

    Amit még nem mondtam - pedig az egyik leglényegesebb dolog -, hogy ezek a bizonyos léjerek mit tartalmaznak. Nos, ezeken (jó esetben :) ) jól elkülönülve találhatjuk a szegecseket, lemezillesztéseket, koszokat, jelzéseket, feliratokat, mintákat, melyek közé szúrhatjuk be a miáltalunk megkomponált festésvariációt, majd a végén ezeket összeolvasztva, átkonvertálva kapjuk meg a végleges formát.

    Hogy hogyan fog illeszkedni? Sok-sok próbálgatással!
    A legtöbb manapság használt repülőnél több textúrafájl van egy adott alkatrészhez (pl. törzs, szárny, stb.) Erre - mint mondottam - azért van szükség, hogy a kornak megfelelő minőségűnek nézzen ki a repülőnk. Régen ugye ez elég tré volt, FS98-ban pl. 128x128 vagy 256x256 pixel maximum ami ugye mai szemmel nézve kritikán aluli okádék, manapság viszont már a 2048x2048 sőt ennél nagyobb felbontás is előfordul, amik viszont már meglehetősen jól néznek ki.
    Ebből a "több fájl egy adott alkatrészre" dologból kifolyólag viszont illeszteni kell a mintákat egymáshoz, amit csak úgy lehet elérni, hogy rendszeresen ellenőrizzük FS-ben, vagy ha az ember saját maga készíti az egész repülőt, akkor Gmaxban, 3DS Maxban.

    Na, ennyi dióhéjban egyelőre.
  • pateszi
    #8551
    Clidey #8495:
    "A honlapján ingyenesen elérhető egy laza 200 megás repaint kit, ráadásul a jobbik fajtából (értsd: normálisan léjerezve minden, szóval hipiszupi), úgyhogy asszem minden feltétel adott egy Cápeti II. és/vagy egy Cápali megpingálásához! Már csak azért is, mert magyar vonatkozású festés nincs az alap packban sajnos. :( "

    Erre gondoltál?
  • Clidey
    #8550
    CS L-39-hez repaint kit? Én még nem hallottam róla... :(
  • Clidey
    #8549
  • Rubio #8548
    És mivel hozod létre ezt a repaint kit-et?

    Rákerestem a guglin, de ezen a néven csak textúrákkal találkoztam (különböző gépekhez), Te viszont úgy beszélsz róla, mint aki ezzel készíti el a textúrákat. Ha így van, akkor mi ennek a pontos neve?

    Számomra - a jelenlegi Tudásommal (na ez nem sok) - az okozza a problémát (többek közt), hogy a két félrész mintázata, hogy fog illeszkedni? Jelenleg ez sziszi-fuszi melónak tűnik!
  • CptSAB
    #8547
    Nincs mit. A HAD minták mellé egy jó fotó mindenképpen elkél a pozicionáláshoz, de magyar harcigépek esetén egyenlőre szinte majdnem az egyetlen grafikai archívum.
    Papp Levente oldalát is csekkold ott meg 4-5 hagyományos terepfestés van fennt. Picit off itt, de ha valakinek van CaptainSim L-39 paintkitje, az dobjon egy linket légyszi!
  • Ombika
    #8546
    Kegyetlen jo a ROF, embertelen szep grafika es hang is utanozhatatlan. Tetszett mikor beirta repules kozbe,h barkaz hang! :)
  • Clidey
    #8545
    Most ahogy nézem, kissé pontatlanok, de azért alapnak kiváló.
  • Clidey
    #8544
    Thx, tettem is befele az archívumomba egyből!!! ;)
  • Clidey
    #8543
    Ezek a textúrák csak a dds-é konvertáláskor/az miatt lettek ilyenek. Amikor készited a repaintot, akkor hagyományosan olvashatók a feliratok. :)
    Persze ez géptipusonként/szerzőként változik, mert van aki (legfőképp lustaságból de ebbe most ne menjünk bele) direkt tükrözi az egyik oldal textúráit alapból.

    Az viszont való igaz hogy a törzs több darabra van szedve, és több darab textúra-fájlon helyezkedik el, de ez csak elsősorban a megfelelő minőségű felbontás és egyéb más okok miatt van.
    Maga a repaint kit egyébként az egyik legjobb amivel ezideáig találkoztam, szinte gyerekjáték vele elkészíteni egy újabb festést. Ennél jobbak már csak azok a kitek amiket én csinálok... :D
  • Rubio #8542
    Ja, erre meg elfelejtettem reagálni:

    Tévedni emberi dolog! Szólt a sündisznó és leszállt a sikálókeféről!
  • Rubio #8541
    Köszi a mintákat! Bár miután megnéztem a game-ben a textúrát egy kicsit felakadt a szemem! A készítő a gépet keresztben kettévágta, feje tetejére állította és hogy teljes legyen az összkép, a feliratokat még ráadásul tükrözte is rajtuk! Szóval ez az én tudásomat meghaladja. Jó darabig elszöszmötölnék rajta és még akkor sem lenne jó!

    Azért még egyszer köszi, remélem más nem adja fel ilyen könnyen!

    (Egyébként nekem a kettő közül a Cápeti II jön be.)
  • CptSAB
    #8540
    Cápali

    Cápeti II
  • CptSAB
    #8539
    Papp Levente oldalán www.plasticwings.hu az eredeti terepmintás gépek festése fennt van.
  • Hypo #8538
    no problemo tevedni emberi dolog még az állatoknál is:))))
  • CptSAB
    #8537
    Makettinfón kell körülnézni. Nekem valahol mintha meglenne a festésminta a Cápaboyokhoz... ha esetleg elő tudom halászni a hétvégén, akkor szívesen felajánlom.
  • Clidey
    #8536
    Már bocs, de te szerintem kevered egy kicsit. Ez ugyanis két különböző masina: az egyik a Cápeti II. a másik pedig a Cápali! :) Szal Rubió jót linkelt, egy olyat is kéne csinálni! Egy kicsit várok, hátha az a SimOuthouse-s kölök megcsinálja ezt is, ha nem, akkor megcsinálom én.
  • Hypo #8535
    Mar lett linkelve:
    http://img.photobucket.com/albums/v601/yago9/Roaf18.jpg
  • Rubio #8534
    Ehhez egy festésminta?

  • Clidey
    #8533
  • LegendTommy
    #8532
    vazze ez az albatros tényleg istenkirály, Zacsi videnyóin lepetéztem
  • CptSAB
    #8531
    Meseszép ez az Alba. Ma éppen kinnt álltam Dombóváron a melóhelyen a raktárunk mellett, amikor halottam az Alba jellegzetes hangját. Van egy rakás festésminta a neten az L-39-hez. Sajnos az év végén kivonják a forgalomból öket, így ez a géptípus is bekerül a hazai repülésmúzeum kertjébe. Azért is szomorú, mert véglegesen leáldozik a hazai airshow. Sárkánytojásos kölkök nem honosak felénk.
  • perko
    #8530
    Szerintem is szép.
    Amit a #8526-ba linkeltem az commercial picture. Annak illik olyannak lenni, hogy harapjanak rá.