33535
  • Rubio #8649
    Ilyen lett a felségjelzés a gépen a csere után, de nekem van egy olyan érzésem, hogy egy picit nagyobb, mint kellene:




    Vagy csak én látom így?
  • grimm13
    #8648
    Lenne egy kérdésem az fsx-ben van RAT(Ram Air Turbine) ?Mondjuk az Albatroson van de a nagy gépeken én nem láttam ....
  • pateszi
    #8647
    Szia,

    Szép lett a festés. Ez az utolsó változat már szépen közelíti a fényképeken látható állapotot. A *_Spec.dds képek specular map textúrák. Azt szabályozzák, hogy az FS-ben milyen fényvisszaverődések látszódnak a felületen. Az FSX SDK-ban (ha telepítetted) a teáskannás bemutató szemlélteti ezt részletesen. A spec map színe adja meg a visszaverődés színét, az alfa csatornája az intenzitását.
    Vagyis, ha a -spec mapek nincsenek a diffúz textúrákkal összhangban, nem a festésnek megfelelően látszanak majd a tükröződések a gép felületén.
  • Rubio #8646
    Köszi, ezt még rápakolom oszt már ennyi!

    A *_spec textúrák elkészítését? Mire gondolsz? Esetleg arra, ami a mappában mellette van? Ha igen, akkor nem értem, mert nekem az azonos nevű fájlok mellett a spec fájlokban egy szlovák festés van és nem is értettem, hogy mire jó, de még most sem igazán értem!
  • Clidey
    #8645
    Na, már most sokkal jobb, ugye te is látod a különbséget? :)
    Ha a p-f-z ék felségjeled külön layer-en van, javaslom töröld. Tettem fel neked ide egy szép nagyot, ezt kedvedre átméretezheted: piros-fehér-zöld felségjel
    A te képeiden kicsit befelé állnak ezek az "ékek" szerintem a valóságban párhuzamosak. Úgyhogy ha van még időd és energiád, szerintem cseréld ki!

    Problémád többi részében sajnos nem tudok segíteni, de talán majd valaki más...

    Ja, mégvalami: a *_spec textúrákat is érdemes elkészíteni, ellenkező esetben látszani fog az előző gép ide vonatkozó díszitése, mármint annak függvényében fog csillogni nem csillogni a te textúrád is. Lásd #8631 legutolsó képén az orr-részten a cseh logót!
  • Rubio #8644
    Javítottam pár dolgot (le sem írom, hogy mit, mert úgy is látjátok):





    Ugyanakkor törzs alján még nem találtam meg a textúrában, hogy mit kellene átfestenem, hogy folytatni tudjam a sárga csíkozást a megfelelő helyig.

    Másik gondom, hogy a szárny alján lévő felségjelzést nem tudom a megfelelő helyére tenni, mert látszik a helye, ahol eredetileg volt, mert sajna elrontottam a zümi szárnyát az alján, mert a szárny tetejéről varázspálcával másoltam és nem gondoltam még akkor erre a problémára, így a zümi szárnyának másolásakor kihagytam a lajstrom jelet és ennek a vonala látszik, ha odébb teszem azt!

    Íme:



    Szóval ez viszont engem jobban zavar, mint az, hogy nincsenek a felségjelek a megfelelő pozícióban és nincs kedvem az egészet elölről kezdeni, úgy hogy ezek sajna maradnak eme rossz helyen, ahol most is vannak...

    Hát egyenlőre ennyi! Lehet finnyázni!
  • Papirzacsi
    #8643
    Igen, ha jól emlékszem arra, amit mondtak annó, akkor sok festésvariáció közül választották ez. Most vagy még ennél is rondább volt a többi, vagy valakinek nagyon nem volt izlése a döntéshozók közül.:-)
    A festegetőknek hajrá, a kritika nem egyenlő a fikázással, csak van amit a készítője sem vesz észre (tudom, hogy felemelő valamit csinálni és befejezni, ez meg is "részegíti" az embert, és pont emiatt nem lát meg olyan hibákat, amit mások igen, ha nem ez van, akkor pusztán igénytelenségről lehet még szó)
    (((((((Nem tudom zsoltfiremannak feltánt e, hogy a többi festésén a csűrőnél mindig van valami bibi. )))))))
  • polluxware
    #8642
    izléstelen?

    sztem játékosan tündibündi... nem egy hűde vágány... elmegy sztem

    habár ezzel az erővel csinálhattak volna egy sirály festést is, mint ami a mi-24es hind-en van (sasos)
  • L Viper #8641
    Az a dongós festés szerintem nagyon sok embernek nem tetszik. Anno mikor megláttam nagyon ízléstelennek hatott nekem.
    Elnézést, ha valakinek tetszik, de szerintem egyenesen ronda.

    Persze a skinezők előtt emelem kalapom, tisztelem a befektetett munkát.
  • Papirzacsi
    #8640
    És még így se került felfedésre minden hiba, mert a képek taulsága szerint a fekete-sárga csíkozás a törzsön körbefut, valamint csíkok a törzs tetején hátrafelé ívelnek. Az első kettő mindenképpen.

    A te HunAF albád, meg túl rikító zöld, szarcsi foscsi, csináld újra!
  • Clidey
    #8639
    Ja és igen. Nekem jól megy!
  • Clidey
    #8638
  • Clidey
    #8637
    Már megint mi rosszat mondtam?
    Vagy az a baj hogy tanácsot adtam, urambocsá' építő jellegű javaslataim leírtam?
    Bocs többé nemteszek ilyet igérem!!!!!! Szenvedj a repaintoddal ahogy tudsz!

    Ha meg nem tetszik hogy megkritizáljuk a munkádat ne rakj fel képet róla. Ennyi.

    Ui.: Egyébiránt meg azért nem készítem el ezt a Zümis festést mert kurvára nem tetszik. Elégedett vagy a válaszommal?
  • LegendTommy
    #8636
    lol
  • zsoltfireman
    #8635

    Urak,ha ez ilyen jól megy miért nem készítitek el a "Zümit" mérethelyesen?
  • Clidey
    #8634
    d:\Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\Lotus L-39\texture.hun125\

  • Papirzacsi
    #8633
    Kezdetnek megteszi ez is, míg nem jönnek jobbat. Toljál valami linket! :-D
  • Papirzacsi
    #8632
    Cidey-t anyival kiegészítve, hogy talán egyértelműbb legyen. A száj felsőszeglete, ahol a ránc van, az van leghátrébb. tehát a száj vége nem előre, hanem hátrafelé dől a valóságban. A ráncnak a függőleges része a rövidebb.
    A farokrészen a csíkozás túl hátul van, már a hajtómű beömlőnél a sárga rész is túl vastag, és valszeg a többi se stimmel, mert az egész nagyon eltolódott hátra. A viszveznél kezdődik a fekete rész, amit rögtön egy piros követ, nincs már közte sárga. Szóval leginkább úgy néz ki, mintha hátra lenne csúszva a csíkozás, vagy csak túlságosan fellenne nagyítva, így túllóg a gépen.
    Azért írom ezt le így, mert bár tele van a net ennek a gépnek a képeivel, de ezt a részt eddig mindenki elrontotta, aki ezt a gépet festi.
  • Clidey
    #8631
    Találtam egy ilyet:









  • Clidey
    #8630
    A hátsó piros rész az oldalszám és a felségjel még mindíg túl kicsi szerintem. Az orra az már majdnem jó, néhány apróbb formai eltérést leszámítva (például a száj szegletében az a kis "ránc").

    Én ezeket úgy szoktam csinálni, hogy keresek a neten egy jó oldalnézeti fotót (pont a Zümiről is van egy nagyon jól használható az érlájnerszen) és azt átrajzolván vektorgrafikára Corelben készítem el a festést. Akkor tuti formahelyes lesz. Majd a kész cuccot elexportálom bmp-be, majd Photoshop-ban berakom a repaint kit megfelelő léjerére.

    Aztán van egy másik megoldás is: ha olyannyira jóminőségű képet találunk az eredetiről (értsd: felbontás, fényviszonyok, fotózási szög, minden tökéletes) akkor nem is kell szenvedni a vektorossá átrajzolással, lehet egyből az eredetit berakni a paint kit-be. Esetleg az apróbb zajokat, becsillanásokat méretbeli minimális igazgatásokat korrigáljuk Photoshopban. De sajnos elég ritka az, amikor ennyire a "kezünk alá dolgoznak" a fotósok... :)
  • zsoltfireman
    #8629
    Nem semmi!
  • kokos
    #8628
    Sziasztok!Érdeklődök az iránt ,hogy a felhőknek lehet valahogy árnyékot adni a földön?
  • zsoltfireman
    #8627
  • Clidey
    #8626
    Elismerem, néha kissé nyersen fogalmazok, de mindíg próbálok nem sértő és diplomatikus lenni - egy bizonyos határig persze, amíg a delikvens ki nem hoz a béketűrésemből.
    Az ominózus #8619-ben sem volt szerintem semmi bántó, még egy smiley-t is kitettem nyomatékosítván építő jellegű szándékom.
    De ha gondolod, ezután minden neked címzett hozzászólásom úgy fogom befejezni hogy "tökjó, csakígytovább". :)))) <-- itt is egy smiley, látod? :)))) <-- meg itt is :)))) <-- és itt is

    Ui.: Talán neked se kellene ennyire érzékenynek lenned, minden szarságon besértődni..............................................................................
  • Rubio #8625
    Ha a kritika építő jellegű, akkor azt szívesen veszem, mert abból lehet tanulni, de nem mindegy a tálalás, mert ha egyből földbe döngölik az embert, akkor el megy a kedve az egésztől, viszont ha van mellette egy kis biztatás (lsd. Papírzacsi), akkor már abba a kategóriába kerül a kritika, amit szívesen vesz az ember és próbál rajta javítani...

    Tényleg nem akartam már rajta dolgozni, de cptSAB szavai megváltoztatta döntésemet és ezt pateszi szavai csak erősítette bennem. Teszem ezt annak ellenére, hogy egy másik közösségi oldalon zsoltfireman deklarálta, hogy elkészíti a pontos skint és közzé is teszi. Kényelmesebb lenne azt megvárni, de azt mégsem én csináltam, szóval most már én is befejezem (ha már egyszer belekezdtem), vagy legalább is igyekszem arra törekedni, hogy jobb legyen, mint amilyen most. A NET-en rákerestem a gépre és most már pontosan látom, hogy a gép alja teljesen más mint a jelenlegi, úgy hogy ez is arra ösztökél, hogy mégiscsak javítsak a skinen, ami sajna azzal fog járni, hogy megint megszegem ígéretem és ismét csak közzé fogom tenni...

    És végezetül: észrevételeid hasznosak, csak pedagógiai érzéked az - már megbocsáss - hagy kívánni valót maga után, szóval ha a tálaláson tudsz változtatni, akkor nyugodtan kritizáld munkámat, de tartsd szem előtt, hogy kell hozzá egy kis biztatás is! Amihez pont azért van rá szükségem, hogy az őrjítő pepecs munka ha el is veszi a folytatástól az ember kedvét, a biztató szavak ezt feledtetve átsegítenek rajta...

    Egyébként pedig köszönöm a fentebb említettek biztató szavait!
  • Clidey
    #8624
    Bocs.
    Én csak a magaddal- és munkáddal szembeni igényességre próbáltalak ösztökélni. Hogy ha kiadsz egy munkát a kezedből, akkor büszkén mondhasd hogy "Igeeeen, eeeeez én csináltam!", és nem motoszkál a fejedben semmi olyan hogy "Ejjj, ez-és-ez itt-és-itt lehetett volna sokkal jobb is, sőt, kis idő ráfordítással meg is tudtam volna csinálni..."
    Na ennyi. Ígérem többé nem szólok semmiért, csak pingálgass kedvedre.
  • pateszi
    #8623
    Szia,

    cptSAB remekül leírta, ami az üzeneteitek és a képek alapján bennem is megfogalmazódott.
    Ha rászántad magad, és az idődből erre áldozol, (főleg ha közzé is akarod tenni a munkáidat) az elsősorban elismerést és bátorítást érdemel, akkor is, ha -mint szinte mindenen- ezeken a festéseken is lehetne még tökéletesíteni. Várnám a további magyar vonatkozású, igényes textúrákat.
  • CptSAB
    #8622
    No para Rubio! 1904-es oldalsorszámú Cápeti jó példa.. fizetős gép festése hulladék. Ingyenes freeware gép festése pontatlan, szintén van mit rajta javítani.. De ahogy írtad, VAN. Pontatlanság híján is ráismerünk, megdobogtatja szívünket. :D Clidey és Zacsi már felsőbb dimenzióban aprítja a lét a lavorba, így nekik szemet szúr az, amit mi nagy örömünkben esetleg elfelejtünk, nem figyelünk. Nem hinném, sőt biztosra veszem, hogy a céljuk nem az, hogy eltántorítsanak. Ellenkezőleg, inspiráció. Csak egy fórum a maga személytelen, emoticonos formájában sem tudja áthozni azt ami a célja egy egy mondanivalónak. Albához további jó festegetéseket! Majd ha egyszer lesz FSX-em, meg LS Albám, majd megnézem őket élőben, addig is legyetek ügyesek és kreatívak!
  • Rubio #8621
    Sőt még van más eltérés is, amin már nem változtatok és az általatok jelzett dolgok is úgy maradnak, tehát nem lesz több kép erről a festésről! Én így is elégedett vagyok vele!

    Egyébként pont az általad felsorolt pontatlanságok az alap textúrán is így néznek ki, én ezen már nem változtatok (nagy valószínűséggel az orrészen nem is tudnék), de az oldalszám, valamint a felségjel pozíció- és méretbeli eltérésein igen, de ha nincs mellette az eredeti, akkor azért nem ennyire szembetűnő az eltérés!

    Nekem ez az első próbálkozásom és ez sem nulláról, mert az nem menne. "Öröm" volt neked megmutatni, hogy hogy sikerült a javítás, mert abszolúte arra ösztönzöd az embert, hogy még véletlenül se kezdjen másik munkába. Papírzacsi legalább a hsz-e végére odabiggyesztett egy kis biztatást, amihez csak annyit tudnék hozzátenni, hogy KÖSZI! Nekem is jobban tetszik a Cápeti II, de azt sem vagyok képes nulláról elkészíteni, ezért addig amíg az nem kerül közkézre, addig ez marad, mivel számomra is kell valami, ami magyar.
  • Papirzacsi
    #8620
    Emellett a farokrész piros része se se stimmel, illetve ha jól látom a fényképen, akkor a színezés felfut a viszvez-törzs átmenetre is, emiatt nem egyenesek a "gyűrűk".

    De hajrá hajrá! Bár nekem ennek a gépnek a festése sose tetszett, de kell valami magyar már végre.:-)
  • Clidey
    #8619
    Vegyük észre a függvezen az oldalszám valamint a felségjel pozíció- és méretbeli eltéréseit, ugyan ez igaz az orr-rész mintájára is...
  • Clidey
    #8618
    Akkor olvasd el mégegyszer, én ugyan nem csináltam Cápalis repaintot! :)
  • Rubio #8617
    Tudom azt ígértem, hogy nem teszek erről az Albáról több képet, de az az igazság, hogy nem hagyott nyugodni a további különbözőség, amit Papírzacsi képe mutatott meg:




    És hát muszáj voltam tovább szöszölni vele, s most ilyen lett:





    (És mivel most már tetszik is, ezért ígérem ezután már tényleg nem teszek róla több képet!)
  • CptSAB
    #8616
    Megnéztem az ORBX oldalán ezt a kis videót. Mit mondjak.. FSX default eléggé el van verve..
  • CptSAB
    #8615
    Sim Outhouse fórumon a Cápalit.. a Zlin fedőnevű LHDK székhelyü palinál láttam.. Osz't hittem Te voltál! Elnézegetem ezeket a képeket, de a DBD L-39-re várok én csak.. Ingyenes, lesz VC, igaz hogy messze nagy látványbeli különbség lesz a LotusSim verzsöntől, de hát ez van.
  • Dokitudor
    #8614
    Sziasztok.
    A következő hiba miatt kérem a segítségeteket. Nem szeretnék újra telepíteni. A fórumot és a FAQ-t elolvastam a kezdetétől, de ilyen problémát és reá megoldást nem találtam. Az FSX vásárolt. Ritkábban játszom vele a gépem teljesítménye miatt, inkább a szintén jogtiszta FS2004 el birkózom többet. Pár napja FSX-ben egy Budapest-Rómát szerettem volna repülni és azt vettem észre, hogy a repterek területéről eltünt a füves,földes terület. Maga a kifutópálya és a gépek, valamint a tereptárgyak tökéletesen látszanak. Helyette csak fekete terület van. F12-öt nyomva kristálytiszta szerkesztett reptér egy nagy fekete folt közepén. gondoltam semmibaj felszállás után elhagyom ezt a területet és majd repkedek máshol. Na itt jött a másik meglepetés, mert alattam csak a fák láthatók egy fekete területen és a baj az, hogy amint haladok ugyan úgy növekszik a feketeség, tehát nem tudok túl jutni rajta. Természetesen távolabb látszik az eddig jól működő scenery. Nem emlékszem, hogy töröltem vagy telepítettem mostanában. Ezért nem értem, hogy indulásnál miért jelzi a következőt, Scenery.cfg file eror. Invalid Remote Scenery patch in Scenery area.001 Ha tudtok segíteni előre is köszönöm.
  • MatWood
    #8613
    Nem igazán értem, most már működik az oldal. A www.fullterrain.com és az orbxsystems.com is.
  • eagle116
    #8612
    Nekem korábbi verzió, mindig kilépett, de a 2.0 futt gond nélkül.
  • zsoltfireman
    #8611
    Én csak jót tudok mondani a REX2-ről!
    100-szor komolyabb mint az elődje!
  • Nightgarden
    #8610
    Egérel szeretném.