33535
  • polluxware
    #8689
  • Clidey
    #8688
    Ja és a futószárak világoskékek mint a többi "hagyományos" Albának... :)
  • Clidey
    #8687
    Én az enyimet már releaséltam, kiváncsi vagyok mikor jelenik meg a SOH-on... :)
    Remélem csinálsz neki foszöld kabinbelsőt is...! Vagy adjak hozzá? :)
  • polluxware
    #8686
    nekem speciell nagyon tetszik
  • Rubio #8685
    Lassan, nagyon lassan, iszonyat lassan halad ennek a gépnek a festése és még nincs kész, de azért egy kis ízelítő a jelenlegi állásról:










    (A spec fájlokat majd akkor készítem el, ha egyszer a végére érek a festésnek.)

    (Bocs a sok képért!)
  • polluxware
    #8684
    Egy kérdés

    erről a szuper kinézetű kis Mádzsár Zlin-ről lehet valamit tudni? láttam nagyon szép screen-ket róla amin úgy tünt eléggé finishben van a dolog.

    valaki tudna erről mondani vmit?
  • polluxware
    #8683
    Egy észrevétel (valójában kettő)

    Az álbátrosz rákényszerített az FSX-re, és hát biza 1-2 nap azzal telt hogy hogyan is állítsam be a gépnek megfelelően.

    1. FPS_limiter progi -> 30fps, nem 20, meg nem is 25 mégha unlimiteden hagyva még 20 alá is leesik néha.

    2. utorrent kliens, vagy bármilyen hasonló dolog ami a vinyót igénybe veszi de minimálisan (20kb fel/le)
    tudom hihetetlenül hangzik de ez lock on alatt is tökéletesen bevált dolog nálam


  • alert
    #8682
    Tetszik :-)))
  • pointer4
    #8681
    alert:

    Flight&motion


  • polluxware
    #8680
    hupsz

    látom beraktad a supportba
  • L Viper #8679
    Már csak azért is, mert jó lenne reppeni vele nekünk is :-)
  • Rubio #8678
    Köszi, de mi vagyok én kanyaró!


    De azt enyém még nincs kész, mert felülnézetben a piros festése nem az igazi, szóval az még hátra van!
  • polluxware
    #8677
    ezt nyugodtan feltehetnéd a lotus support/repaint részlegbe.... te is Rubeola

    szépek nagyon

    másrészről a screenkép alapján csak nagyjából lehet hibákat találni, ahhoz látni kéne saját gépen minden poziban forgatva.
  • polluxware
    #8676
    hát ez kész van... :) (Trombitája is van)

  • Clidey
    #8675
    Attól tartok olyat nem fogsz találni... :(
    Köszi a képeket!!
  • Rubio #8674
    Köszi a tippet, majd rálesek, de nekem elsősorban olyan kellene, amelynek a szárnyai alatt 2-2 pilon van, de eddig olyat még nem találtam!
  • Rubio #8673
    Én ezeket ajánlanám a pozícionáláshoz:


  • Clidey
    #8672
    Jóvan vazeg javítom! :) De csak azért mert közben rájöttem hogy a kis fehér feliratok léjere is lemaradt valahol a kanyarban konvizás közben... :))))
  • Papirzacsi
    #8671
    Ami azt illeti, a függvezen tényleg nincs a helyén, de nem sokat kell hátrébb tolni.
    Itt van pár kép albákról.
    meg itt
  • Clidey
    #8670
    Szerintem olyan modellt válassz amelyen nincs gépágyúkonténer. Az orosz változatot tudom ajánlani. :)
  • Clidey
    #8669
    Sejtem mire gondolsz, én ez a kép alapján pozicionáltam, úgyhogy a kilépő fele szerintem jó, hosszára lehet egy árnyalatnyival lejjebb veszem...egy próbát megér. :)

    Ha te nem erre gondoltál, elő a te verzióddal izibe! :)
  • Rubio #8668
    Pontosítok:

    A szárny alján és a svancon nincs a helyén, a szárny tetején lehet, hogy jó!
  • Rubio #8667
    Tudom, hogy az én gépemen sincs a helyén, de a tied annyira szép, hogy megérné a felségjelzéseket a helyére tenni, mert szerintem jelen pillanatban egyik sincs a helyén, bár igaz, hogy nem látszik tökéletesen!

    Ha felkeltettem érdeklődésed, csak akkor írom le, hogy mire gondolok (képekkel illusztrálva, hogy lásd a különbséget)!
  • Rubio #8666

    Most már én sem tudom, hogy megér-e ennek a gépnek a festése annyit, mint amennyit szenvedek vele:
    (Ráadásul tudom, hogy nem lesz tökéletes, csak jobban fog hasonlítani az eredetire, mint eddig.)

  • Clidey
    #8665




    Úgy döntöttem nem szarozok többet vele, jó lesz ez így. :)
    A feltöltéssel várok még kicsit, hátha találtok még rajta kifogásolnivalót... :)))
  • L Viper #8664
    Ha csak a gépet nézem meg nem mondanám, hogy nem fénykép.
    Gratula!
  • polluxware
    #8663
    pofás nagyon
  • Clidey
    #8662
    Igen, azt láttam hogy oda vannak írva a festékszínek, csak gondoltam akkor már a képen is hasonló színárnyalatot alkalmaznak... na mindegy, mostmár úgyis alakitottam rajta csomót.
    Itt vannak az új képek:









    Van még rajta pár hiba, legfőképp a színfakulást kell összehoznom a törzs-függvez átmenetnél, és a póttankoknál, na meg a csűrő alsó részén a kizöldelést pótolni.
    Ha láttok még rajta egyebet, szóljatok!
  • Clidey
    #8661
  • Papirzacsi
    #8660
    És akkor persze pár videó, meg pár képecske tőlem a tegnapi multiból. Ha érdekel egyáltalán valakit.:-)
  • polluxware
    #8659
    de ezek csak sémaszínek, nem valósak... általában ha meg is adnak szín kódot az nem pc-s rgb profil hanem Humbrol, Revell, vagy akármilyen festék kódok:)
  • Rubio #8658
    Köszi! (Mindkettőt.)
  • Clidey
    #8657
    Igen tudom hogy a színek még nagyon szarok. Habár egy makettes oldalról vettem le...lám-lám, már a makettesekben se lehet bízni! :))))
    Tulképp csak a foltok pozicionálása volt eddig a fő cél, a színeket módosítani két kattintás lesz csak mert külön-külön léjeren vannak. A másik nagy falat még a feliratok elhelyezése...
    Ezt a hunaviás linket meg naon köszi, ez alapján talán sikerül eltalálnom a megfelelő színeket! ;)
  • Clidey
    #8656
    A repaint-kitben találsz specular textúra pds-t is. Húzd rá az eredeti textúra-fájlodból a festést, effektnek válaszd az "átfedést", és kész. Ügyelj a megfelelő rétegsorrendre. Konvertálása ugyanazon paraméterekkel, mint a normál textúra esetén.

    Én legalábbis így szoktam. :)

    A Breitling festés ingyenesen letölthető a készítő honlapjáról.
  • CptSAB
    #8655
    Túl mélyek a színek.. :D A hagyományos barna-zöld festések kopottabbak, fakóbbak. Ennél a madárnál hiába a napfény, a csillogás, ugyanaz a sötét mély árnyalat. Nekem legalábbis úgy fest. Milyen dolog kéremszépen a cseh oroszlán ott a gép orrán?! Beárullak Pinkó bácsinál, oszt dörzsiszivaccsal sikálgathatod míg szép zöld nem lesz. Bibibíííííí... Mi NDK-s gépeket kaptunk és nem cseheket. Na..
    Felségjelek mindig párhuzamosak és előre néznek a gép hossztengely irányával párhuzamosan. Méretezéshez ajánlom a http://hunavia.freeweb.hu/ oldalt, esetleg segíthet. Ez már úgy mindenkinek.
  • Rubio #8654
    Hát ez nagyszerű! És azt hogy kell elkészíteni? Elölről kell az egészet kezdeni, vagy van valamilyen technika ami segít a már meglévőt átalakítani? Ha nincs ilyen, akkor nagy valószínűséggel így marad....

    Viszont had kérdezzem még meg azt is, hogy a breitling festés az tölthető valahonnan? Mert azon kívül, hogy jól néz ki, nagy segítségemre lenne a gép aljának festésében is...
  • Clidey
    #8653
    Ma esti képadag :)


    Köszönjük a résztvevőknek! :)






  • Clidey
    #8652
    Igen azokra a fájlokra gondolok. Ha nem az adott festéshez tartozó "specular" fájlok vannak ott, akkor keletkezik az a hiba, amire a #8645-ben hivatkoztam. Jol megfigyelhető, hogy a gép orrán matt felületű cseh oroszlán logó látható, mert akkor még nem voltak készen a magyar festés specular textúrái amikor azt a képet készítettem (mondjuk most sincs még készen az összes... :D)
    A specular textúra felelős ugyanis azért, hogy hol, és milyen mértékben csillogjon a "fényezés". Bővebben az FSX SDK-jában olvashatsz róla, ott részletekbe menően tárgyalják.
  • Clidey
    #8651
    Igen, talán egy gondolatnyit valóban lehetne kisebb...báááár...elég bizonytalan vagyok a kérdésben... :)
  • Rubio #8650
    Köszi a felvilágosítást, de ezt hol találom meg, ill. hol tudom ezt ellenőrizni, hogy most milyen?