33535
  • polluxware
    #9460
    Cub is övélobol
  • JackDow
    #9459
    Ok, majd este nyomok párat swiss pro felett rex-el, bár itt nem a gép látványa, ami szórakoztat hanem a dinamikája sztem.
  • Hypo #9458
    mar mar azt hittem uldozesi maniam van de akkor latom te is latod hogy halal nem a temahoz ir csak a szavak egyeznek.......

    ahhhh....
  • Clidey
    #9457
    "TG pilóta sokkal jobban fel van készítve az ilyen vészhelyzetekre mint egy civil pilóta"

    Szemel láthatóan lövésed sincs az egészről. Maradj inkább csendben!
  • Hypo #9456
    Koszi az infot lejebb mar belinkeltem, de legalabb most valaki tobb infot is ad rola, esetleg par kepet is feldobhatnal
  • JackDow
    #9455
    Szasztok!

    Tegnap kipróbáltam az új AS Discus Glider X -et. Tyűűű!!! Nagyon tetszett. Én anno vitorlázó-repültem és már régóta kerestem ezt a feelinget FSX-ben. Az alapgépek nem igazán élethűen szimulálják a dolgokat, de ez az új korrekt. Egyenlőre még a segédmotor nélküli változatot próbáltam. Ma jön az amiben segédmotor is van. Nem csörlőztem hanem egy cessna-val húzattam fel magam kb. 1500 lábig. Ha nem követed a gépet rendesen akkor lelazul a kötél, újra ránt, szóval elég életszerű. Innen viszonylag gyorsan fel tudtam tekerni 6000 fölé. Féklapok is iszonyat élethűen le vannak szimulálva, a termikek kicsit hamiskásak de tűrhetőek. Egyszóval élvezhető, csak ajánlani tudom.

    Üdv:

    JAckDow
  • Hypo #9454
    milyen veszhelyzetekre?? mirol beszelsz? te olvasod amiket mas ir vagy csak nyomod ami epp az eszedbe jut??? na mindegy most mar nagyon unlak, jobb f...bal f... mindketto fel all de te meg hozza is szolsz.

  • Nesu
    #9453
    Végül is a lényeg csak annyi ,hogy egy TG pilóta sokkal jobban fel van készítve az ilyen vészhelyzetekre mint egy civil pilóta .Az önképzést (túlbuzgókat) pedig mindenhol szinte üldözik .
    Nem kell senkit minősíteni szerintem mindenki képes önmagát .
    Van mindenkinek hibája .Sajnos sokkal többen tévednek mint hibáznak .
  • Hypo #9452
    nem erről volt szó, de mindegy nem ragozom tovább.
  • L Viper #9451
    Elég sokrétű a repülés. Valaki a hadi madarak rajongója, valaki meg a tundrakeréké :-) Utóbbi sem kis kihívás.
  • Hypo #9450
    Itt nem erről van szó. Csak kb azt akarod oösszehasonlitani hogy mi kell ahhoz hogy kiszámolj egy cég éves nettó nyereségét, illetve kiszámold egy anyag szakitó szilárdságát...mind kettő számolás csak hát kérem kicsit más mégis csak.
  • Nesu
    #9449
    Hát igen sokkal könnyebb gyalogolni mint talicskázni egy pallón .
    It is FreeWare n this
  • Nesu
    #9448
    Na sikerült rá pattintani .
  • Hypo #9447
    Már meg ne haragudj de amiket irtal egy hulyeség. Egy top gun pilota mas helyzetben más paraméterekel más géppel repül mint egy hagyományos pilota, sőt egy vadászpilóta inkább már operátor mert a gépben annyi a computer vezérelt dolog. a STOL le fel szallas is egy dolog ami gyakorlatot türelmet és megfelelő gépet igényel. Alaska vadvilága felett repkedni vizmosásoknál leszállni, nem összehasonlitható egy vadászpilóta mindennapi rutinjával.
  • Hypo #9446
    kint a vadonba te vagy az operator, es egy bush pilot arrol hires hogy ilyen helyeken szall le, nem ell top gun csili vili gep hozza.
  • Rubio #9445
    #9441; #9444:

    Köszi, mindkettőtöknek, de nem teljesen én vagyok a fakezű, mert nekem az az ablak nem ugrik fel, csak a GPS és a Rádió ablaka, pedig ott a pipa a megfelelő helyen: (szóval nálam valami keresztbe tesz, úgy hogy a csörlőzés törölve)

  • Yeltzin
    #9444
    nyomsz egy LAUNCH gombot (ahogy már alább írták) és repülsz

    vontatásnál elindul abba az irányba, amelyik szárny leér, de mivel könnyű cucc lehet, elég hamar felemelkedik, és bőven van időd iránybaállni, mire a vontató is felszáll

    utána meg csak ügyeskedsz
  • Nesu
    #9443
    Igen nekem is van TopGun VHS -em iratok és egyébb .
    'Anno Vietnám Legyőzhetettlen Mig15 az Amikat zaklatta ,majd lakókocsi és a Mig 15 holttere stb. DogFight school ami kinőtte magát .Igen telik múlik az idő és a TG már nem csak alap ,hanem sőt kifejezetten a legjobbaknak van .
    Anyahajó (Carrier) és csak is az oda képzett Pilótákat képzik .
    Sokkal nagyobb magasabb szinten mint egy civil pilótát .A TG lényege már nem csak dogfight hanem az alaptól az alapig .Ami egy TG pilótának kellhet és itt a Felszállás és Leszállás a fő attrakció .
    Gondolom te sem töltöttél kevesebb időt a vadászrepülés boncolgatásával és a TG -vel.
    Civil pilóta még mindig rutintalanabb mint a TG pilóta .
  • Clidey
    #9442
    Igen én. Eléggé szedett-vedett lévén kábé 5 perc alatt dobtam össze...de mégse lengyel legalább. :)
  • Clidey
    #9441
    Az első képem a csörlőzéses felszállást próbálja megmutatni. Shift+1-el előhívod ezt az ablakot, beállitod a neked tetsző értékeket és nyomsz egy 'Launch!'-t, és már megy is. Én általában csak a pálya hosszát szoktam állítgatni.

    A második-harmadik képen meg a vontatás látszódik. Hogy mi történt a két kép között? Nyomtam egy 'S'-t a nézet váltásához! :)
    Az hogy a szárnyvég vízszintes-e avagya le van billenve az indifferens a vontatás szempontjából, legfeljebb ellene kell csűrni induláskor ha lenn van valamelyik irányban. Nyomtam egy 'Ctrl+Shift+Y'-t, jött a Móli, kinyomta a nagyfékszárnyat (ami kicsit LOL) és rászúrta a gázt.
  • Rubio #9440
    Bocs, rosszul írtam: az 1. és a 2. kép között mi történik! (Ez nem az én napom!)

    (A magyar textúrát azt Te csináltad?)
  • Rubio #9439
    Nekem ugyanazok a beállítások vannak, mint az Albánál, nem változtattam rajta semmit...
  • Rubio #9438
    Én sem tudom!

    Engem az érdekelne, hogy a 2. és a 3. kép között mi történt! Azaz a startoláskor a szárnyvég lent van-e a földön, vagy vízszintesből indul a felszállás?

    Nálam az 1. képen látható helyzet csak egy ideig marad meg, s aztán valamelyik irányba eldől...

    Viszont és ilyen SZD-30-as ablakot még nem láttam...
  • polluxware
    #9437
    mekkora a gépigénye az albához képest?
  • Clidey
    #9436
    Hát nem tudom te hogy csinálod...nálam műxik simán...





  • Rubio #9435
    Bocsi ez kimaradt: Köszi az infót!
  • Rubio #9434
    A magyar scennery packhoz tudsz egy linket?
  • Rubio #9433
    Mire gondolsz? Mert nem egészen értem, hogy mit is kérdezel... (Bocsi)
  • CptSAB
    #9432
    Lesd meg a Condort.. ha tényleg egy szinvonalas vitorlázórepülő szimulátor kell! Tibiék összehoztak hozzá egy jó kis Magyar Scenery Packot is (Ingyenes letölthető). Igaz, elég borsós ára van a kicsikének, mármint az alap programnak.
  • polluxware
    #9431
    addig.... flight replicas J-3
  • polluxware
    #9430
    mennyire eszi meg a gépet? albához képest
  • Rubio #9429
    Köszi majd tanulmányozom!

    A vitorlázórepülés csak akkor érdekel, ha az élethű és lehet a géppel termikelni, igazából azt a gépet keresem amivel élmény repülni (eddig a DG-808 a nyerő, mivel azzal megy a pirat-tal meg nem)
  • Rubio #9428
    Köszi! Akkor mégis csak ez van meg nekem is...

    Bár megtaláltam a "winch manager"-t (igaz az "Instrument Panel"-menűpont alatt), de nekem nem történik semmi, azaz nem tudtam a csörlőt működésre bírni. Azért köszi!



    Mivel továbbra sem ment a vontatógépes felszállás, ezért sorba küldtem el őket, hogy repüljenek szólóban egyet (az üzemanyagot úgy is én fizetem )...

  • polluxware
    #9427
    asszem most először látok ilyet

    nem semmi kis cucc ez
  • CptSAB
    #9426
    " Vagyis ritka az az eset amikor valaki tudatosan cselekszik jót ,a helyzetnek megfelelően "

    Az ne menjen el pilótának, de még segédmotorkerékpárhoz sem kaphasson jogsit. A TG iskola lényegének köze sincs ahhoz, hogy valaki érzi-e a feneke alatt a gépet, avagy sem. A TG alapvető lényege az új légiharcászati eljárások képzése, ismertetése volt az oda akreditált válogatott pilóták számára. Ezzel újjat nem mondtam. Ügyeskezű pilóták mindig voltak, vannak és lesznek.. és addig jó amíg ezt hivatásból nyújtják.
  • polluxware
    #9425
  • Nesu
    #9424
    Nem mondom elég rövid .
    Na ,de ha nem gyakorlod és nincs operátor aki figyelje a leszállást akkor nem megy TopGun suli nélkül .Vagyis ritka az az eset amikor valaki tudatosan cselekszik jót ,a helyzetnek megfelelően .
  • L Viper #9423
    De komoly.
  • Hypo #9422
    Nem sokára jön ez is, remélem hamar mert már nagyon várom.
    CUB
  • Hypo #9421
    Aerosoftnak jott ki most a Glider addonja erdemes rakukkantani ha erdekel a vitorlazo repules