33535
  • gviski
    #9660
    van 1-2 tippem, de ha PÜ-be megírod merre ügyeskedjek lehet hogy gyorsabban fog menni :D
  • MatWood
    #9659
    Nem free és nem is olcsó, de ha ügyes vagy ki tudod próbálni.
    Szerintem nem rossz.
  • gviski
    #9658
    jó láttom hogy ez nem Free Add-on?
  • MatWood
    #9657
    Igen, most olvastam én is, úgyhogy egyenlőre jegelem.
  • Nesu
    #9656
    GeForce 3D Vision

    Ha jól olvastam ez a cucc csak vista és attól fiatalabb OS -eken műkszik .
    Vagyis nem megy XP -n .
  • LeonSilver
    #9655
    Itt van ni.Nem sámedli egy kari volt. :D
  • LeonSilver
    #9654
    Annyira nem új fícsör ez.Már nem emlékszem milyen kártya volt ami biztos, hogy nVidia chipes, Asus és gyárilag adtak hozzá egy szemüveget de nem ilyen papír, piros / kék szűrőst hanem rendes üveg volt, bekellett dugni a kártyába ( 3.5 jackdugó volt a csatija ) és hol az egyik - hol a másik felével történt valami ( nem emlékszem már, hogy kicsit sötétedett vagy szinesedett ).Az volt vele csak a gáz, hogy akkor még lassúak voltak hozzá a kártyák.
    Ja.Akkor még az A-Z-ben dolgoztam, tehát ez olyan 2001-2002 magaságában volt.

    HA minden igaz akkor Asus 3800 DeLuxe volt a kártya.... TNT2 :D
  • MatWood
    #9653
    Hali!

    Nekem is 9800GT-m van, én tegnap frissítettem drivert, de nekem nincs semmilyen új ikon sehol, nvidia.com-ról töltötted le? Hmm, szívesen meglesném én is milyen, bár még nincs 3d szemcsim, de sok helyen már be lehet szerezni. Szóval melyik drivert szedted le? Nekem a 190.62 van az nvidia.com-ról.
  • Papirzacsi
    #9652
    Nem tudom ki hallott már róla és ki nem, de az Nvidia driverekkel és megfelelő típusú kártyákkal (nekem 9800GT) lehetséges a játékokat 3D-ben játszani. Több mód van rá, van amihez spéci szemüveg és monitor kell, de van olyan is, amihez egy egyszerű piros-kék szűrős 3D szemüveg.
    Minap frissítettem drivert és megjelent egy ikon a startmenüben, ami kiváncsivá tett. Hát kiderült, hogy azzal lehet bekapcsolni ezt a 3D funkciót. Kis kutatás után kiderült, hogy az FSX teljesen kompatibilis ezzel a dologgal (light bloomot leszámítva, azt ki kell kapcsolni). Elővettem a papír piros-kék szűrős szemcsimet és amit láttam, attól kis túlzással behugyoztam. :-D Ugyan a színek ilyenkor hamisak lesznek és a PAPI/VASI se működik, de a cockpit, felhők, táj látványa teljesen új dimenziót ad az fsezésnek. Aki teheti próbálja ki. Ugyan sztem senki se fog örökre ennél a dolognál letáborozni, de pár próbát megér.:-)
  • Dokitudor
    #9651
    Sziasztok.
    Többször olvastam, itt a fórumon, hogy mennyire fontos a defrag a gyengébb konfiguráció estén, és javasoltátok az O&O terméket. A hivatalos oldalukról regisztrálás után megkaptam a 30 napos próba verziót. Ennek legjobb használata miatt kérném a segítségeteket. A felsorolt 5 lehetőség közül melyiket érdemes használni. Jelenleg a név szerinti rendezést választottam de egy félnap után is 12% a kész. Ezért nem szeretnék kísérletezgetni, mert nem marad időm a repülésre. Ha fontos hogy melyik simet használom, akkor jelzem, hogy mindegyiket. FSX és FS2004 teljesen jogtiszta. A választ előre is köszi.
  • MatWood
    #9650
    Hi all!

    Nem tudom, hogy ismeritek-e de szerintem nagyon jó kis addon a Friendly Panles, ami a default Boeing és Bombardier gépekhez integrál egy FMC-t, tehát el lehet felejteni a GPS-t és helyette "valósabb" körülmények között lehet repülni. Szerintem nem annyira bonyolult mint a PMDG FMC-je. Én ezt használam, a default gépekhez és nekem bejött.

    Sajnos a gyártó oldala átalakítás miatt nem elérhető, de itt van 1-2 oldal ahol megtekinthető:

    Link1
    Link2
    Gyártó oldala

    A gyártó oldalán több infó van, érdemes többször vissza nézni, mert ott lehet igazán tájékozódni, remélem hamarosan elérhető lesz.

    FSX és FS2004-hez is van.

    Üdv.
  • Papirzacsi
    #9649
    Próbáld ki inkább az fs2004-et, csak 4 CD és nem 8 giga, a gépigénye se ekkora, megfelelő kiegekkel pedig tud úgy kinézni, mint az fsx. Néha jobban is.
    A konfigodat meg leírhatnád normálisan, mert pl 128-as vidkari nekem úgy igazából nem mond semmit, csak azt, hogy kicsit kevés a memória.
  • Yeltzin
    #9648
    a GPS-t megnézted?
  • Mocca08
    #9647
    nem tudja vki, a radar contact 4.3 az fsx-hez is jo vagy csak 2004hez?:) Mert bar ezt a tippet kaptam itt az fsx forumon, deneten csak 2004hez ajanljak annak. Ha nem akkor egyeb okos atc progi ötlet?
  • gviski
    #9646
    Igen de ezzel az a bajom, hogy nem tom, hogy melyik leszálló pályára fognak irányítani, jó persze lehet kérni hogy pl a 13R helyet én a 31R szeretnék leszállni... de valahogy jobban tetszik ha úgy csinálom ahogy utasítanak :-)

    Na mindegy megcsinálom ezt a LHBP-TPS-LHBP gyakorlást, és meglátjuk mi sül ki belőle :-)
  • adikakk
    #9645
    thx a segitseget
    a nasa gépe biztos elég lenne neki
  • g0a
    #9644
    9ghz? az hogy jott ki osszeadtad a magokat ? :)
    fsx nel a csillagos eg a hatar
    nalam 4850 q6600 4g ram gyors vinyok es fullon rex-szel szepen megy mindaddig amig nem kerul fel 1 addon gep es pl LHBP addon scenery es a jegyhegy csucsa ha pl ivaon akarok repulni.
    en ezert repulok fs9 alatt...
    par gep miatt van fent fsx: pl. alba, cub, bae, slider
    pl viszonyitas keppen direkt kiprobaltam hogy leveszek a grafikabol igy alap gepekkel 140 fps.
    felraktam pmdg uj madarjat es 22-24 fps VC ben :) ez azert faj.
    ez az optimalis config mar regota targyalt dolog itt a forumon is es szerintem mashol is egeszen az fsx megjelenese ota :)
  • adikakk
    #9643
    thx
    mien gépel lehet vele élvezetesen jácani
    9ghz 4gb ram meg 1gb os video kártya elég hogy élvezetesen lehesen jáccani?
  • m814
    #9642
    Szia!
    Az ajánlott optimális gépen sem fut valami jól az X, a minimumon pedig meg sem érdemes próbálni.
    Az általad vázolt konfigban a proci és a 128-as videokari a gyenge pont.
    Ezzel a géppel a reménytelen szenvedés helyett, az FS2004-et javasolnám neked.
  • Nesu
    #9641
    Hmm ?Nekem nincs ötletem .

  • adikakk
    #9640
    hy all
    bocsánat ha tegnap igénytelenül írtam de sokat dolgoztam.
    a kérdésem az lenne h letöltöttem a demót meg néztem a gépigényt is simán elég a gépem neki a gépigény szerint de amikor elindítom mind1 hogy minimumban v maximumban narancssárga az ég és olyan mit ha lefagyna a játékú
    valaki segítsen kérlek szépen titeket
  • Papirzacsi
    #9639
    Ha te is legalább annyira inteligens lennél, mint az átlagember (vagy inteligensebb) felérnéd agyilag, amit mondtunk. Ha van időd beröfögni ezt a pár tagolatlan és ezért értelmetlen mondatot, akkor volt időd azt igényesen összeszedetten megtenni. De így csak a pofád jár a nagy semmire, igénytelenséggel átitatva. Örültünk, hogy benéztél! Arra van a kijárat....
  • Yeltzin
    #9638
    Folytatván földkörüli utamat, Hanoi-Macau etap következett. Ezúttal a kis Boeing T-45C volt a madár, végig földközelben, kézi irányítással. Macau reptere megér egy látogatást, mesterséges szigetre kell leszállni, és két hídon lehet betaxizni a partra.










    Következő állomás Hong-Kong, lehet, hogy helikopterrel próbálom meg
  • [HUN]FaTaL
    #9637
    Értem köszönöm, majd tanulmányozom akkor ezeket is. :)

    Csak furcsa volt, mert LOWWon kívül repültem ESMS-re, EDDKra és EDDFre eddig és mindenhol vot a pálya tövében egy NDB adó, LHBP-n is van.
  • Yeltzin
    #9636
    a GPS képernyőn 10m nagyítás fölött nagy zöld nyilak jelzik a megfelelő berepülési szöget, én ezt szoktam használni

    azt is csinálhatod, hogy amikor megtervezed az útnovalat, előre kialakítod a leszállás előtti ívet, így a GPS-en végig tudod követni (737 autopilot módban is követi)
  • g0a
    #9635
    az NDB/VOR ok nem a palya tovebe vannak telepitve . megvan az eljaras hogy eppen hol kell lenned az adohoz kepest. erre vannak a chart ok.
  • [HUN]FaTaL
    #9634
    Egyelőre csak tiszta időben repkedek, nem tudtam, hogy a széliránytól függ. A pálya száma 34, nem 32, rosszul emlékeztem. :) Nem találtam NDB adót az FS9 térképén ezért kérdeztem. :)
  • adikakk
    #9633
    leszedtem a demot de minimalon is narancssarga az eg és nem látok semmit ez mért van???
  • exTrem
    #9632
    Persze, hogy segítettek :), ami kell egy kezdő emberkének, minden ott van a FAQ-ban. Aztán ha idővel eljut magasabb szintre akkor jönnek a manualok meg checklistek stb stb .. :)
  • g0a
    #9631
    LOWW chart

    eljarasokat kell repulni LOWW on van minden palya iranyra muszeres megkozelites.

    az "LHBP rol 32es kifutora vinne" reszt nem ertem igazan a leszalloiranyok nem a felszallo repterektol fuggnek hanem a szeliranytol. az mar mas kerdes hogy LOWW on nincs is 32 es palya.
  • [HUN]FaTaL
    #9630
    Én is kezdő vagyok teljesen, ne aggódj. :)

    A FAQban lévő navigációs leírást olvasd el, meg az ILS-t is. Nekem ezek segítettek. :)
  • gviski
    #9629
    Köszi az infot... még kezdő vagyok, de remélem majd bele jövök...

    Majd holnap megnézzük ezt a dolgot...
  • [HUN]FaTaL
    #9628
    Hehe én kézzel száltam le. :) Az ILS-t, a Courset és az ADF frekit állítsd be, onnantól már meg lehet találni a pályát, de még így is sok gyakorlás kellett nekem mire egyáltalán sikerült leszállni. A robot biztos levinne, de akkor semmi élvezet a játékban. :D

    Más: Elképzelhető, hogy LOWWnál nincs NDB adó csak az egyik kifutón? A 32es kifutó környékén nem találtam NDB-t, legalábbis FS9ben, FSXben még nem néztem.LHBPről a 32es kifutóra vinne, de NDB nélkül nehézkes a leszállás. :D
  • Clidey
    #9627
    OFF
    A helyesírás elsősorban a magaddal szembeni igényesség kérdése. Mások is tudnak rengeteget dolgozni nem csak te, mégis tudnak helyesen írni...
    ON
  • gviski
    #9626
    következő Prága-Budapest lesz :D
  • [HUN]FaTaL
    #9625
    Ezzel a géppel az alapjáték lowon TALÁN elfut. Maxon az isten gépe sem elég, ahogy komplexebb scenerykkel sem. Az én gépemen pl. az Aerosoft Heathrow még lowon is 10 fps-t produkált, ha az egész reptér a képen volt felszállás után, kívülről. Ajánlom inkább az FS9et. :)
  • [HUN]FaTaL
    #9624
    Hehe, én 2004ben ma a fordítottját. :) Életem első sikeres útja. :D
  • g0a
    #9623
    igen gyakorlatilag ennyi az egesz beallitod az ils frekit es nezed ahogy a "palcika" vandorol kozepre
    mindemellett nezed a glide slop ot is hogy a siklopalya is rendben legyen...
  • adikakk
    #9622
    haha ha te is anyit dolgoznál mint én lexarnád a helyesirást
    thx a linket kár h 8giga:S de lexedem majd#9620
  • gviski
    #9621
    lehet hogy ezt kéne átolvasnom :D...