33535
  • Clidey
    #9700
    Ez a múvi nagyonjó csak kár hogy ez a Cub egy rakat szar. :(
  • g0a
    #9699
    ez nagyon ottvan :))
  • polluxware
    #9698
    cub
  • Hypo #9697
    :))) detto en is pont erre hasznalom. nagy gep komplex addon IFR fs2004, vfr fsx
  • polluxware
    #9696
    ha komoly nagy addon repterek között akar valki repkedni.. -> Fs2004

    tájban gyönyörködni, felhőkben, dimbek dombok között, naplementében víz felett.. -> FSX

    sztem...

    nekem ezzel a logikával, szép vegetációval a Piper cub, Alba, P-47, (twin otter) gyönyörűen fut low scenery-vel a Tongass környékén egy 2,4es Corával

    FPS limiter rengeteget dob az FSX-en, amíg nem használtam a mostani beállítások mellett egy natúr carenado gép sem bírt szaggatás nélkül menni.

    ja és minimum 30fps legyen beállítva! hiába mondanak itt 20-25öt
  • Yeltzin
    #9695
    mondom, ott nekem is szar, egyszer szálltam le a Heathrown, max 5-6 fps volt

    30-40 az átlag nálam repülés közben, ha nincs a közelben nagy reptér
  • Hypo #9694
    Hali, hat en inkabb a 920 mellett tennem le a voksomat, foleg ha kicsit huzni is akarod plane, ramra figyelj nagyon oda, azon aztan nem jo sporolni. ddr3 1600mhz.

    Ami fsx configot illeti ahany ember annyi gep, annyi fele megoldas, nincsenek altalanos nagy szabalyok, mert van akinel ez mukodik van akinel meg mas. Szerintem a lenyeg hogy neked jo legyen minden mas nem erdekes.

    Ja es ne screenshootokbol indulj ki meg videokbol, mert a fele nem igaz :)))
  • [HUN]FaTaL
    #9693
    920
  • [HUN]FaTaL
    #9692
    Küld már át a config fájlod plz mert nekem 30fps még LOWon sem volt meg a nagyobb reptereknél (PCDG, Heathrow stb.). Priviben dobd már át az fsx.cfg-t, megnézném a tieddel milyen. :)
  • Yeltzin
    #9691
    ok :)

    én X2 4800+/2GB ram/HD4670 1GB konfigon nyomom, és eddig csak a Heathrow nyírta ki a frame rate-et, amúgy 30-40 fps megvan

    szerencsére szanaszét lehet konfigolni, így azért könnyebb javítani a teljesítményen

    a nagy reptereket meg el kell kerülni :D
  • JackDow
    #9690
    Sztem nem, ha FSX et akarok rajta használni és lehet hogy vannak tapasztalatok. Nyílván ezért ment ide a kérdés, bár igazad van ezt elfelejtettem írni. Egyébként minden más e világon lévő legdurvább felhasználószintű progi elfutna a mostani config-on is. De hát tudjuk, hogy fsx nem ezek közé tartozik.

  • Falconer
    #9689
    Lehet, hogy becuppantják érdekesség képpen, de a nagyobb gépek soha nem GPS alapján navigálnak, hanem az FMCt használják.
  • Yeltzin
    #9688
    már bocs, de nem durva OFF ez egy kicsit? tutira van hatszáz hardveres topik....
  • JackDow
    #9687
    Hello All!

    Lehetőségem van gépújításra. Core I7 860 vagy Core I7 920

    adatlap

    egy kis összehasonlítás annak, aki ért hozzá mert én nem nagyon. Ghz és ár hasonló. 860-hoz fele annyi az alaplap, viszont 920 Bus speed -je majdnem duplája a 860 -ének.

    Ha vki profi ebben kérem , hogy szóljon hozzá!

    Kösz:

    Jackdow
  • Yeltzin
    #9686
    "el lehet felejteni a GPS-t és helyette "valósabb" körülmények között lehet repülni"

    Lehet, hogy rosszul tudom, de ma már minden gépen ott vannak a játékban szereplő (vagy hasonló) GPS berendezések, legalábbis ahova be tudtam kukkantani, ott láttam ilyet. Persze van ahol beépített, de sok helyen ugyanúgy az ablakra cuppantják mint egy autóban. Ebből kiindulva azt hiszem, eléggé valós ez is, ráadásul első blikkre sokkal egyértelműbb és praktikusabb.
  • perko
    #9685
    Itt is van néhány dolog.
    Nem teljes a kínálat de azért sok minden van HUF-ért.

    WingBest
  • alert
    #9684
    Elég keveset lehet boltban megvenni, néha kicsit drágábbak is mint neten keresztül, de: saturn, media markt vagy magyar webshop: portal.virtualtransport.eu
  • Benya90
    #9683
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem,Magyarországon( de inkább Budapesten) hol van olyan bolt ahol lehet venni az FSX-hez repülőgépeket VC-vel,mert láttam az Aerosoft honlapja tele van de nem szeretnék külföldről rendelni.
    Köszönöm előre is a segítséget!
    Benya90
  • LeonSilver
    #9682
    Ott a gép oldalán, hogy hol volt...
  • adikakk
    #9681
    hol voltál gviski??HAWAII
  • alert
    #9680
    Ez tényleg beszarás. Vista vagy Win7 kell neki és 8800GT vagy annál újabb kártya. Ja meg Core2 duo proci, legalábbis a normál szemüveges változathoz. Mert lehet kapni hozzá 3D Vision Kit néven komplett szettet, amiben van szemüveg is, az sokkal jobban kihozza a térhatást, mint a piros-kék szemüveg és nem torzítja a színeket, csak egy kicsit drága: 47k az iponnál. Hogy olyan elven működik-e mint az eddig is ismert edimensional szemüvegek azt nem tudom, de az jónéhány embernél fejfájást okozott egy idő után. Árban mindenesetre drágább, de hogy jobb-e azt nem tudom.
  • adikakk
    #9679
    1 kép mentem egyet a kis madáral

  • Hypo #9678
    szép képek, épp nem rég néztem meg a just planes wideojat a maldiv air taxirol, pont ezek a gépek, nemrég ott állt sajnos fejre egy ugyan ilyen gépecske.
  • gviski
    #9677
    jaja :-)
  • Nesu
    #9676
    Jó az élsimítás !! :D
  • [HUN]FaTaL
    #9675
    Nem lehet egyszerű az biztos. :) Hát ezekszerint én kivétel lehetek. Se alapismeretem, se semmim nincs csak az érdeklődés. Én is csak repkedek, rengeteg fogalmat nem értek, de ez is csak egy játék. Csak repkedek egyik repülőtérről a másikra (már amennyiben sikerül leszállni :D).
  • [HUN]FaTaL
    #9674
    Jahát FSX játszhatatlan nekem az Aerosoft Heathrow közelében még full low grafon is, alap géppel. FS9ben meg fullon van UT-vel, Aerosoft Frankfurttal, Trafficcel, alap géppel 25-30FPS. :)
  • gviski
    #9673
    egy kis valós élet! 2004-ben volt szerencsém repülni egy De Havilland DHC-6-ossal...
    egy élmény volt, és a pilóták nagyon lazák voltak, napszemüveg, rövidnadrág, laza ing és mezítláb tolták neki... szinten a világ minden tájáról voltak ott pilóták...

    na mind1 itt van 1-2 kép a gépről :-)













  • perko
    #9672
    Ebben 100%-ig igazad van. Nem is a foniat, meg a szakmai elnevezéseket kellene lefordítani.

    Amiről én tudok, az fs az angolon kívül elérhető francia, német, spanyol, olasz, japán nyelveken is.

    Egyszerűen arról van szó, hogy gazdaságilag nem éri meg magyarra fordítani a programot (vagy pld. magyarországi sceneryket csinálni) mert olyan szűk a vásárlói érdeklődés iránta. Általában az kezdi el a virtuális repülést akinek van alapismerete, vagy fanatikus és nem sajnálja rá az időt, hogy megtanulja.
    Sokan vannak akik kipróbálják, de a tizedét sem értik a fogalmaknak, meg hát ugye nincsenek benne akciók meg lövöldözés, ezért egyből dobják a francba.
    Véleményem szerint, ha lenne magyar fordítása kicsit többen ismerkednének meg vele.
    Valakik hozzákezdtek lefordítani, de úgy nézem két éve 11%-on áll. Úgy látszik kicsit kemény falat.

  • LeonSilver
    #9671
    Ez igaz.VAlóban lassú volt anno a hw hozzá.Viszont meglehett csinálni vele azt, hogy ( volt rajta videó bemenet, video magnó volt a tuner ) a TV-t is ilyen 3d izében nézte az ember.Én focimeccset próbáltam vele, állat volt!
  • MatWood
    #9670
    OK, köszi, amint beszerzek egy ilyen szemcsit és felteszem a Win 7-et akkor ki fogom próbálni. Köszi.
  • Papirzacsi
    #9669
    Igen, igazad van, de nekem 20-30 fps volt XP-n, PMDG MD11+Aerosoft sceneryk+Ac Sky+stb, míg az FSX magában képes csak ennyire. Egy Budapest sceneryvel jelenlegi konfigomon diavetítés szagú default dolgokkal.
  • Papirzacsi
    #9668
    Rosszul nézed. Tényleg kellenek ilyen dolgok, de azok a 3D Visionhöz. Amiről én beszélek az a 3D Vison Discover amihez csak megfelelő kártya kell, piros-kék szemüveg, illetve Vista vagy Win7.
    Előbb elkúrta a kijelölést+törlést ez a szar, ezért szar lett a link, szóval újra:
    3D Vision Discover
  • [HUN]FaTaL
    #9667
    A repülés nyelve az angol.
  • gviski
    #9666
    magyarosítás nincs, mivel a való életben is egy úgynevezett fónia-nyelvet használnak ami egy leegyszerűsített angol, de erről valami okosabb biztos többet tudd írni neked... meg kell tanulni ezt az alap angolt, tényleg egyszerű kifejezések vannak...

    itt van a Malév (asszem ezt használom) de amúgy a Googlea barátod
  • MatWood
    #9665
    Ahogy nézem, szükség lenne egy 120Hz-es TFT-re, vagy 100Hz-es CRT-re. Neked ilyened van? Vagy sima 60Hz-es? Egyre kíváncsibb vagyok, hogy milyen lehet. :)
  • [HUN]FaTaL
    #9664
    Azért az FS9 is zabálja a gépet piszkosul. :) Nekem 30fps-em van EDDFen (Mega airport Frankfurt), maxon. Igaz AES-sel meg Ultimate Trafic-kel. Kár, hogy az FS9 nem használja a többmagos procikat.
  • Nesu
    #9663
    YAK-52

    Malév itt ,itt keresgess és ez festések
  • Papirzacsi
    #9662
    Annyira új, hogy most került vissza a figyelembe a ficsör. Tudom ,hogy volt régen is, de most újra előkerült, mert már van hozzá megfelelő hardware.

    Amúgy nálam az Nvidia Control Panelen jelent meg egy sterescopic 3D menüpont ,ahol be lehet kapcsolni, illetve bekonfigolni a dolgokat. Ezután, ahogy nézem minden 3D-s játékban (amit használok) faszán működik.
    URL=http://www.nvidia.com/object/3D_Vision_Discover_requirements.html]Itt van szó bővebben a 3D Vision Discoverről.[/URL]

    Előbb kötelékeztem a Rise of Flightban ezzel a ficsörrel és kvajól érezni a két gép távolságát.

    Sajna ahogy nézem FRAPS nem megy vele, illetve megy, de a képek és videók amiket csinál mind a "normális" (hgyományos) 2D képet adják vissza. Pedig akartam egy kis ízelítőt csinálni.:-(
  • adikakk
    #9661
    vki nem tud magayarositást mert nem tom beállitani az irányitást ja meg gviski te honnan szedted el a malév gépet???linket pls