33535
  • Clidey
    #9740
    No, Hypo bácsi jól kivesézte amit tulajdonképpen én is akartam mondani. És a legmesszebbmenőkig osztom véleményét a #9728-ban. :)

    Annyival egészíteném még csak ki, hogy én már találkoztam olyan FD-vel az FS-ben ami felszálláskor már egész jó volt, nem az a Hypo által említett elrugaszkodás, hanem már-már tényleg megvolt az elszívódás érzése, mint a valóságban. Meg ne kérdezzétek melyik gép volt az, mert ezer éve volt és gőzöm sincs. De valami Bójing volt az biztos, és nem a PMDG de nem is vilkó. Kisgépek között viszont még én sem találkoztam nem elugróssal. :)

    Összegezve: annak aki el tud siklani az alább említett hiányosságok felett, annak valóban kellemes kikapcsolódást nyújt a cájg, nekem viszont aki pár dologra erőteljesen rigolyás vagyok, az ilyesmi megengedhetetlen. :) És tulképp azért vagyok dühös az A2A-ra, mert amit kívánok az nem lehetetlen, hisz a gépek többsége nem rendelkezik ezzel az idegesítő "A2A Cub-csűrő-és-satöbbi-tulajdonsággal" szóval csak a lustaságukat tudom okolni mindezért. :)
  • Benya90
    #9739
    Köszönöm a segítséget!
  • Papirzacsi
    #9738
    A 30 fok az nem kicsi sőt, nagy. Géptípustól függőek a kormánykitérés maximális értékei, de általában 23-26 fok. Persze ettől lehet nagyobb eltérés is, de a 30 fok az már lassan inkább féklapként, mint kormánylapként üzemel.:-)

    A Cubnak ránézésre is nagy kormányfelületei vannak (kell is a kis seb miatt), a kitérést nem tudom mekkora, de számomra is túl lomhának tűnik a gép.
    Ami engem nagyon idegesít, az a dugóhúzó. Szépen beesik meg bent marad, de miután kiveszem és függőlegesen gyorsul lefelé, akkor is forog lassan, még kopp ellencsűréssel is. Erre pl. nem találom a magyarázatot. Nem tűnik zuhanóspirálnak, a gép pedig már nincs átesésben. Összességében engem sem fogott meg a gép, pedig kedvenceim közé tartoznak az ilyen alulműszerezett kávédarálók.
  • g0a
    #9737
    lehet hogy bunronda az arcat meg nemlattuk :D
  • polluxware
    #9736
  • polluxware
    #9735
    mi a bajod Heidi-vel???
  • polluxware
    #9734
    autoruddert kapcsold be:) az elnyeli
  • Hypo #9733
    Ja amúgy szerintem aki szereti ezt a fajta repülést az bátran megveheti az A2A cub ot mert fasza kis gép az, fs gépek és más addonok közt megállja a helyét. (= szerintem a csaj szarcsi foscsi:))))
  • Hypo #9732
    ja nem akarok xplane vs fs vitát, nekem általában (csak)az a bajom velük hogy az irányitás ahol nem fly by wire ott dinamikusan kéne változni az értékeknek. Valamiféle forcefeedback, de mivel mi fs ben minden gépet tulajdonképpen fly by wire rendszerben vezetünk igy aztán ez nem gond, max annyira hogy a gépek melyek nem fly by wire rednszeruek eleggé érdekesen viselkednek.

    pl a felszállás egy cessnaval meg se közelíti az eredetit, defaultal mintha raketaval mennél, carenado mar jobb egy fokkal ott csak lassu raketa de ott is a rudder hihetetlenül túlérzékeny. de mondjuk jobb sokkal mint a default.
  • polluxware
    #9731
    youtube-n van egy vidijó amin körbejárja a fazon a gépet és külön kitér arra hogy relatíve nagy kormányfelületek vannak, de azok csak kis mértékben téríthetőek ki (asszem max +-30fok)

    mind1.. amit hypo írt az relatíve fedi a kérdést sztem, fórumon is pedzegették amit írtál

    de az hogy szarcsi,foscsi sztem.... túl erős

    valójában azért tartom károsnak az ilyen jellegű megítéléseket mert aki megprószál felnőni hozzád, valmint ehhez a miljőőőhöz az lehet hogy a te sugallatodra fog kihagyni egy relatíve rettentően jó addon-t.

    sez csak totálisan egy vélemény, remélem nem érzed veszekedésnek
  • g0a
    #9730
    ugylatom hypo 1re gondoltunk :D
  • g0a
    #9729
    kiveve ha az a golyo normalisan mozog :)) 2 hete csinaltunk gobeval 22 csorlest es ebben a gobeban akkor vagy vizszintbe ha a golyo kicsit balra van :) de ezt gep valogatja cessnaval mar nem volt ilyen jelenseg ...
    teny es valo fs sose lesz olyan mint IRL ez szamomra nemis kerdes.
    amit erdemes osszehasonlitani FS vs. IRL az az elmelet repter megkozelitesek, eljarasok stb.
    roviden az elmeleti resz tokre rendbe van a gyakorlat meg ami maga a repules azmeg olyan amilyen.. :)
    allitolag xplane mozgasban jobb de ez mar offtopic.
  • Hypo #9728
    hu akkor megnyugodtam:)) egyébként ruddert azért irtam mert nálam az a leggyengebb láncszem az egész fs-ben.

    Szerintem FS képes visszaadni a műszeres repülést, nagyon jó arra, ad egy izelítőt a nagygépes repülés világából, sok mindenbe bele tudod magad élni általa. Elmehetsz más tájakra. De magát a repülést meg se közelíti, de ez nem a program hibája. Nem is erre van, viszont szórakoztat, kikapcsol, örömet okoz.

    Visszatérve az irányitásra, mivel nem repültem sok gépet élőben, igy csak a cessnakra tudok igazán mondani, és az meg se közelíti az eredetit, nekem mindig is mesterkélt volt rudder, annyira valotlan, és sajnos rossz beidegződést is ad, mert aztán az igaziban jön rá az ember hogy messze nem igy működik.

    Én azt tudnam mondani hogy az fs ben a levegoben a rudder olyan mintha fel lenne turbozva, cub-al rudderel meg is forogsz egyhelyben:)) szerintem minden gépen nagyon tulmodellezett.

    Elevator hát nekem minden felszállás inkább elugrásnak tünik fs ben sem mint felszállásnak sokkal de sokkal finoimabb mozgasok aztan meg sokkal erolteljesebbek kellenenek de ehhez dinamikusan kene a joyban allitani az érzékenységet, mivel a repülőre is változó erők hatnak. VISZONT itt a másik gond, a fly by wire rendszerek mert ott viszon a szimulátor visszaadhatja a kello mozgást hiszen ott a computer az irányítást mindíg állandó értéken tartja.

    Hosszú téma ez:)
  • Clidey
    #9727
    Természetesen az FS vs IGAZI-ra volnék kiváncsi. :)
  • Clidey
    #9726
    Köszi az infót, de reptechnikailag képben vagyok. :) Bár szerintem szebben néz ki a forduló ha egyszerre csűrő-oldal, vagy a csűrő megy előbb, aztán a lépés.

    Mindez amit írtál egyébként csak IRL igaz. Próbáld csak ki ugyan ezt FS-ben, és rájössz. Én még nem találkoztam olyan repmodellel amivel egy hagyományos fordulót ugyanúgy lehetett volna végrehajtani, mint IRL. Egy darabig műxik az FS-ben is, aztán szép lassan elfogy a láb és már nem tudsz annyit lépni hogy a golyó a helyén maradjon.
  • Hypo #9725
    :) Hát azért nehéz mert sok tényezőtől függ a kérdés is.
    A2A CUB rudder VS Igazi
    A2A CUB rudder VS Más FS repcsi
    IGAZi VS FS

    Aztán kinek milyen pedálja van otthon, hogy van beállítva fsx sensitivy.
    Szóval mit mondjak?:))
  • Nesu
    #9724
    Igen igazad van .Akkor a megoldás már a kezedben van .Tehát a CUB egy olyan gép amit úgy repülünk ,hogy ....


    Én előbb lépek és harmonikusan csűrök hozzá az irányra úgy ,hogy az a golyón maradjon .
  • Clidey
    #9723
    Akkor ezek szerint te nem tanultál, mert nem előtte, hanem egyszerre, harmonikus mozdulatokkal kell a kormányokat megfelelő irányban kitéríteni. De ez amúgy a motorosra is igaz. :)
  • L Viper #9722
  • Nesu
    #9721
    Aki tanult vitorlázni az tudja ,hogy amikor egy irányba akarunk Fordulni (csűrni) előtte el kell lépni a gépet ugyan ebbe az irányba .Motorosnál viszont a (torziós pörgettyű hatást) figyelembe véve ,ha golyóra repülsz annak megfelelően kell lépni irányra .A légcsavar forgás miatt attól függ merre forog emeli vagy süllyeszti az orrát a gép .Ezt pedig golyóra kell lépni .
  • Clidey
    #9720
    Naná! Marketing ez semmi más.
    Ha majd egyszer kész leszünk a Zlinkével, én is oda fogom írni simán hogy "tested by real Zlin pilots!"...
  • Clidey
    #9719
    Engem pedig érdekelne a véleményed, de télleg!
  • Hypo #9718
    en meg se szolalok:)))
  • L Viper #9717
    "Az meg hogy Cub pilóták tesztelték...hát...no comment..."

    Jófajta marketing fogás.
    Aztán más pilóták is tesztelték, azok szerint meg meg sem üti a valóságot, bár ezt az IL-2-röl mondták anno az igazi Messer pilóták :-)

    Mindenkinek igaza van kicsit, a gyártót viszont csak az eladások érdeklik és népes rajongótábort szerezni.
  • Clidey
    #9716
    Öööö...lehet rosszul fogalmaztam az imént...szóval egyetlen egy repülőeszközt sem koppig kitérített csűrővel tartunk benn a fordulóban.
  • Clidey
    #9715
    Nem, természetesen nem repültem még soha életemben Cub-bal, ellenben pár tucat más típussal igen (mármint IRL). És egyiket sem kellett koppig becsűrve tartani egy 15-20 fokos sztenderd bedöntésű fordulóban. :) Márpedig ezt ott kell tartani....!

    A manualját nem olvastam mert hamarabb lett a cucc az enyészeté, de nem is érdekel mit írnak erről, mert tuti hogy csak mellébeszélés. Szögezzük le: ez így szarcsi foscsi.

    Az meg hogy Cub pilóták tesztelték...hát...no comment...
  • g0a
    #9714
    sztem is teljesen rendbe van nekem jol fordul... minden oke vele
  • polluxware
    #9713
    Cub pilóták tesztelték... te repültél a típussal?

    de mind1..... nem vonom kétségbe a tapasztalataid, de azért se húznám le ennyire:)

    másrsézről a végigolvasod a kézikönyvet ott külön kitérnek ezekre amiket írtál...


  • Clidey
    #9712
    "...a repmodell meg olyan hogy nem tudok hirtelen hasonlót mondani..."

    Hááát...én se...
  • Clidey
    #9711
    Nos, nekem elsősorban a csűrőjével vannak gondjaim, méghozzá nem is kicsi. Egyszerűen az idegbaj kerülget, amikor koppig kitérített csűrővel lehet csak egybizonyos bedöntést tartani, s abban a pillanatban amikor elengedem a botot, magától kiveszi fordulóból s repül tovább egyenesen. Ráadásul a csűrőhatás is kb. egy B747-esével vetekszik, márpedig én szinte biztosra veszem, hogy egy ilyen "speckó" tundrakütyünél ahol ugye gyakori az oldalszeles és/vagy turbulens leszállás/repülés ennyire lusta volna. A motor bólintónyomatékát is kissé eltúlzottnak találom, olyan érzésem volt, mintha legalábbis egy 250LE-s moci lenne benne, ám ez abban a pillanatban redukálódik, mihelyst elkezdenék vele emelkedni - akkor már nagyjából realisztikus a teljesítménye.

    Egyszóval kívülről tényleg csilivili a cucc, meg a sok eyecandy fícsör is frankó, de - számomra legalábbis - a fenti idegesítő dolgok teljesen tönkrebaszták a repélményt.
  • polluxware
    #9710
    a reakció
  • Hypo #9709
  • polluxware
    #9708
    kb. 30 órát repkedtem eddig az A2A cub-al.. bugot nem nagyon vettem észre

    gyönyerűű a modelje, részletes, accusim kiegészítővel do-27 feelingje van

    a repmodell meg olyan hogy nem tudok hirtelen hasonlót mondani... tundra verzsönnel egy-két rázós leszállás után érthetővé válik mire gondlok

    pfff
  • polluxware
    #9707
    ezt el sem olvastam...
  • JackDow
    #9706
    kösz Hypo
  • JackDow
    #9705
    kösz fatal
  • Hypo #9704
    Ezdok walk camera
    DBS Walk and Follow
  • litlebubu
    #9703
    A videón látható kameranézetekhez létezik valami progi?
  • perko
    #9702
    Mi a baj vele?
    Én ugyan nem tudtam kipróbálni mert FS2004-et használok, de a látott képek és videók szerint jónak tűnik.
  • Hypo #9701
    majdnem szet karistolta a bmw-t:))