33535
  • [HUN]FaTaL
    #9860
    DX10 alatt nincs AA elég sok játékban (pl. UT3). Sok kieg nem is kompatibilis vele, úgyhogy egyébként sem javaslom.
  • litlebubu
    #9859
    Feltettem egy friss WIN7-et, utánna az FSX-et SP1,SP2-t. Viszont, ha kipipálom a "Preview DX10" ablakot, akkor megszűnik az élsimítás. Ez vajon mitől van? És külső nézetben ugrál a kép, az fps ugrál hatalmas külömbségekkel. 60-70 és hirtelen 8-9 aztán megint 70-75. Fullon van minden, kivéve a felhők. Az medium.
  • polluxware
    #9858
    hittérítő lelkész sorozatgyilkos:)
  • Hypo #9857
    Nyugi szerintem max szerencsetlen megfogalmazas volt, nincs itt harag, eloforul en is annyi dogot benezek neha ez van . SZOVAL BEKE GYEREKEK legalabb egymast ne utaljuk ha mar en mindenkit utalok:))))))))))))))))))))
  • Clidey
    #9856
    Nem értem mi bajod a hangnememmel. Szerintem semmi bántót nem írtam. Bár ha a "szerintem fejezd be az okoskodást" te annak veszed...háááát...no komment!

    Mindazonáltal utalnék a #9847-ben foglaltakra úgy látszik elkerülte a figyelmedet: ne légy lusta olvass utána, és csak azután állíts dolgokat. Ha nem így teszel, akkor pedig ne csodálkozz rajta ha a hozzáértők ""kiröhögnek"", tessék emelt fővel viselni ne pedig durcás hozzászólásokat gyártani. Attól még nem leszel magasabb rendű semmilyen tekintetben, max nagyobb outsidernek érezheted magad, ha ettől szebb a napod.
  • Yeltzin
    #9855
    ne haragudj, ki vagy te, hogy úgy érzed, megengedhetsz magadnak ilyen hangnemet számodra ismeretlen emberekkel szemben?

    csak hogy örülj, kipróbáltam, és neked van igazad, a felhők rontanak a frame rate-en, elismerem, rosszul gondoltam

    de ettől még semmivel sem lettél magasabb rendű, sem emberként, sem fórum userként, max nagyobb kockának érezheted magad, ha ettől szebb a napod
  • Clidey
    #9854
    Igen, azért is tettem a szót idézőjelek közé! :)

    Bár még mindíg nem tudtuk meg, szerinted miből is állnak a felhők, de eme okfejtésed olvasva szerintem inkább fejezd be az okoskodást... :D
  • Yeltzin
    #9853
    nem értem, mit vettetek ezen beszólásnak, nem annak szántam, és a hangnem sem olyan volt

    csak szerintem sokkal több poligont jelenít meg az engine tiszta időben egy részletes környezet fölött, mint amikor felhők takarják el a nagy részét
  • Hypo #9852
    Animalt gif bazzz ne kötözködjetek vazze:))))))))))
  • Hypo #9851
    :))))) hát kérem olvasni kéne és nem lenne fullon:) nem egyszeru madarka de nagyon eltalaltak.
  • Papirzacsi
    #9850
    De azért érdekelne engem is, hogy szerinted miből állhat, ha nem poligonokból. Nem kötekedésből, csak pusztán kíváncsiságból kérdem, mert kíváncsi vagyok, hogy az fsx felhőit látva mit gondol egy olyan valaki az fsx felhőiről, aki gyakorlatilag egy milliméternyit se mélyedt még el az fs működésében.
  • Papirzacsi
    #9849
    Te voltál, aki még másodjára is erősködött, hogy az nem úgy van. Teszteld nyugodtan, megtehetted volna előre is.
  • Clidey
    #9848
    Nem kell ide teszt. Elég ha nekünk hiszel! :P
  • Clidey
    #9847
    Ha elfogadsz egy jótanácsot:
    Olvass utána a benned felvetődő kérdésekre, s csak miután biztos vagy a dolgodban, tuti információkkal a hátad mögött gyere ide "beszólogatni" :) Az itteni topiklakók nagytöbbsége nem most kezdett FS-ezni, így képben vannak a dolgokkal... ;)

    Szerinted mégis miből kellene állnia egy felhőnek az FS-ben ha nem poligonokból? Sprite-okból mint anno szépemlékű C64-en?? :D
  • Yeltzin
    #9846
    semmi gond, csinálok pár tesztet, és kiderül

    tévedhetek is, nem kell rögtön ilyen "szimpatikus" módon okoskodni...
  • Papirzacsi
    #9845
    Láttad már az fs-t egyáltalán?:-o Kezdheted a meglepődést!
    Amúgy az engine nem számol azzal ,hogy a felhők kitakarnak dolgokat, szóval értékeld át a mondandódat.
    Tapasztalat alapján a legterhelőbb időjárási jelenség az FS-ben amúgy egy többrétegű OVC felhőzet, végtelen látással (persze a felhő beállítások maximumon).
  • Yeltzin
    #9844
    hát eléggé meglepne, ha egy felhő poligonokból állna, ellentétben a földön álló épületekkel
  • JackDow
    #9843
    FSDreamTeam Zürich demo-ját akartam feltenni és install után a következő hibaüzenetet kaptam:

    C:\\\\ .........\dll.xml error on line 40, position 20:

    A dokumentum legfelső szintjén érvénytelen.

    Your C:\\........\dll.xml file has not been modified by this installer.

    Na erre kellene megoldás! Előző rendszeremre simán felment.

    Jelenlegi is MS Vista 64bit , FSX SP1 SP2.

    Előre is kösz:

    Jackdow
  • JackDow
    #9842
    kösz
    megvan de vmiért a gáz mindig fullon megy és ezért leszedtem

    igen vc-beni értékek, 2d 50 fps és outside 70 fps körül is van.
  • LegendTommy
    #9841
    grat, nagyon jónak hangzik, ezek vc-s értékek?
    van pmdg bae megvan? kiváncsi lennék vc-ben mit dob.
    milyen oprendszeren futtatod?
  • JackDow
    #9840
    Switzerland professional + rex + wilco e-jet (macphat festés) fix 35-40 fps.

    hardver még mindig alapon

    Jackdow
  • LegendTommy
    #9839
    ty
  • JackDow
    #9838
    csak a 920-as de fórumok , youtube videók, eddigi tapasztalatok alapján sztem elég lesz. Főleg ha még meg lesz kicsit pörgetve.
  • LegendTommy
    #9837
    bocs, nem jackdow-nak szántam
  • Ordasbácsi
    #9836
    i7? Nekem?
  • LegendTommy
    #9835
    grat a gépedhez, melyik i7-ed van?
  • Ordasbácsi
    #9834
    Igen, most már működik! :)
    Az a kis intermezzo hiányzott közvetlenül a felszállás előtt.
    Mégegyszer köszi!
  • Papirzacsi
    #9833
    Igen, amikor kiakad a katapultból, akkor a kirugózással egyidőben fel is húzza azt.
  • coolcar
    #9832
    Sziasztok!

    ISmertek egy olyan oldalt ahonnan az FSX-hez lehet activityt letölteni?
  • Ordasbácsi
    #9831
    Oh, nagyon köszönöm! Igen, valami aszisztáció szükséges hozzá azt sejtettem csak nem éreztem azt a plusz erőt ami még szükséges az elemelkedéshez.
    Hm..akkor még lenne egy egy kérdésem,-a kar ami beakad az elején az felszállás után behúzza magát vagy nekem kell?
  • Papirzacsi
    #9830
    Shift+U (kar leenged)
    Shift+i (beakaszt)
    Shift+space (indítás)
  • Ordasbácsi
    #9829
    Sziasztok! MAC-en fut az fsx?
    A SHIFT+U bill.kombináción kívűl mit kell még ahhoz tennem, hogy egy sikeres take off-ot hajtsak végre?(f-18 géppel,anyahajóról)
    A landing ok,SHIFT+Q ,az stimm,- de a take off-nál valamiért nem húz ki a kábel,csak sima full throthle és vagy sikerül emelkednem,vagy nem.
    Tud vki segíteni? Előre is köszi!
  • JackDow
    #9828
    Köszönöm Papírzacsi a választ, nem véletlenül állítottam be ilyet. Igen, a felhők részletessége fullon van (rex HD).
  • Papirzacsi
    #9827
    Nyilván el vagy picit tévedve.:-) A köd ami növelhezi az FPS-t. A felhők plusz poligonokat jelentenek az égen, méghozzá nem is keveset. OVC körülmények között midig is kevesebb volt az FPS az fsben mint CLR időben. Főleg, ha a felhők részletessége maximálisra van állítva.
  • Yeltzin
    #9826
    felhős időben nyilván jobban megy, hiszen kevesebbet kell megjelenítenie

    szvsz tiszta időben próbáld alacsonyan repülve, sok AI géppel körülvéve (úgy vettem észre, az lassítja leginkább)
  • JackDow
    #9825
    Processzor, ramok, vga gyári beállításokkal , húzás nélkül !!!

    LHBP + REX (esős, teljesen felhős, ködös) + Wilco Airbus =

    ground: 20 - 25 fps
    alacsonyan felhőzet alatt: 28 - 40 fps
    felhőkben (HD): 25 - 35 fps
    magasan felhőzet felett: 45 - 70 fps

    Virtual cockpit alacsonyan terminal felett: 18 - 27 fps / ezért még kell küzdenem /

    Ma újabb kihívások lesznek ( pl. switzerland pro, mac phat festés wilco e-jet, fsdreamteam Zürich, stb.)

    Infok jönnek majd arról is. (esetleg shot-ok, video-k)

    JackDow
  • [HUN]FaTaL
    #9824
    LHBP helyett inkább Mega Airport Heathrow :D Az jobban eszi a gépet sztem. A REX nekem semmit nem csökkentett az FPSben.
  • JackDow
    #9823
    Irigységed nem sért
  • Hypo #9822
    egy LHBP plusz rex vagy fex es valami jo kis heavy addon pmdg747 nagy felhok sok ai, es meglassuk mit tud a kicsike:)
  • Yeltzin
    #9821