33535
  • polluxware
    #9900
    egy tipp

    tegnap felraktam az albatroszhoz az 1.1es hotfix-et és hátsó üléshez tatozó kamera nézet sokkal lassabb lett mint volt az orig verzsönben

    aircraft.cfg-ben vannak definiálva ezek... ha ott megtalálod a difit, akkor elvileg megvan a válasz is
  • JackDow
    #9899
    Megnéztem , állítgattam oda -vissza a panrate, panacceleration time értékeket de az eredmény ugyanaz Virtual cockpitban még mindig gyors a körbetekintés.

    Más vki estleg?
  • polluxware
    #9898
    köszi maradok asszem az nvidia féle dds plugin mellett...

    piper cub-on akarok egy két dolgot módosítani:) DXT3 formátumban mentegettem eddig az tartalmaz alpha csatornát is. (vagy mit:)

    DXT5öt is képes az FSX kezelni?
  • pateszi
    #9897
    A végeredmény lehetőleg legyen olyan formátumban, mint a géphez tartozó többi livery textúráinak a formátuma.
    Ha van FSX SDK-d, az abban található imagetool programmal közvetlenül konvertálhatod a .psd-ből tetszés szerinti .dds-be. (Elkészíti a mipmapeket, ill. kezeli az alfa csatornákat is.)
  • polluxware
    #9896
    adott egy psd paintkit... valmint adott egy adobe pshop7

    a kérdés az lenne hogy miután megcsináltam a skint hogyan tovább

    ergó.: milyen formátumban mentsem (gondlom 32bit-es bmp), utána milyen progival vagy pluginnal készítsek ebből DDS-t (milyen dds-t dxt1 v3 vagy mifene)

    kábé ezek lennének a kérdések:)
  • JackDow
    #9895
    köszi

    összeszedem minden angol tudásomat és nekiállok
  • Hypo #9894
    talan erre
  • Hypo #9893
    sli egy fos de lelke rajta akinek erre van felesleges kidobni valo penze.....
  • JackDow
    #9892
    Sziasztok.

    Egyszer már feltettem a kérdést de nem igazán derült ki sok minden.

    szóval:

    Vannak olyan kameranézetek ahol körbeforgás nagyon hirtelen-gyorsan történik pl, virtual cockpit és vannak olyan nézetek ahol ugyanez lassú folyamatos mozgás. Valószínűleg ez vhogyan deffiniálva van egy file-ben. (pl cameraspeed: 1500) Sajnos én nem értek ehhez, de ha vki tudná, hogy hol van ez megadva és mit kell átírni megköszönném.

    Jackdow
  • polluxware
    #9891
    faqban az van írva hogy i7 meg 4kari quad sli-be és minden tökéj lesz:)
  • Hypo #9890
    miert vagy erre az sli dologra rakattanva??? ket vga-d van a gepben? mert ha nem akkor ne is folgalkozz vele felejsd el. Ha esetleg 2 vga-d van akkor meg az egyiket surgossen add el mert lof...t se szamit.
  • litlebubu
    #9889
    Még én sem láttam gyárit 3,5-ön menni. :-) Persze, hogy húzva van , viccelsz? Ment ez nekem 4Ghz-en is, de jobbnak láttam 3,5-ön 0-24be.
    http://www.keptarolo.com/show-image.php?id=b545e4cfb46d7e33b30bc86b16acc192
    http://www.keptarolo.com/show-image.php?id=07597bbf12c48db7d689b35623f95a0c
  • litlebubu
    #9888
    Én is erre gondolok, megnézem alapon is. Most felteszem az ARMA II.-t megnézem ott mi a helyzet. Szanaszét gyilkoltam a gépet mindenféle tesztekkel, hardwer nem lehet. 3DMARK lefutott 23000 pontot adott. Találtam az NVIDIA honlapján valami SLI update drivert is. Egyébként előző gépem 4Ghz-en ment Core 2 E6800 egy EN9800GX2-vel és semmi ilyesmi nem volt.
  • perko
    #9887
    3,5Ghz-en megy a Core i7 920-as procid.
    Én eddig csak 2,66 GHz-es 920-ast láttam.
    Húzva van vagy gyári. Mi volt az ára, ha szabad kérdeznem?
  • alert
    #9886
    Akkor szoktak ilyen fúrcsa dolgok történni, ha a proci vagy a videókari tuningolva van. Ha nem atomstabil az adott értékeken a hardver, akkor fúrcsa dolgokat produkál az FS. Nagyon érzékeny rá. Szóval ha esetleg húztál valamit, akkor próbálgasd alap beállításokkal mi történik. Ha úgy sem jó, akkor valószínűleg driver.
  • pateszi
    #9885
    Bocsánat, betűelírás történt.
    Helyesen:
    mavtrike.zip
  • pateszi
    #9884
    Szia,

    Ezt keresd: mavrtike.zip
    Avsimen már nincs meg, de máshol még megtalálhatod.
  • meki1
    #9883
    sziasztok! Tudna valaki nekem adni egy sárkányrepülöt? Mert az fs2004hez nem találok sehol! Köszönöm szépen! És mindenkinek további szép napot!
  • pateszi
    #9882
    Ha litlebubu pár képpel is be tudná mutatni, hogy mi a hibajelenség nála, egyszerűen utána járhatnánk.
    Páran megnézzük, hogy nálunk is megvan-e, ill. kinél, milyen konfigon, milyen grafikai beállításnál megy tökéletesen.
    A villódzás szerintem sem az engine hibája, inkább a felületesen tesztelt sceneryké. Az árnyékszámítás miatt pl. az SDK-ban külön felhívják a figyelmet, hogy akkor működik jól, ha az objektum geometriája zárt.
  • Hypo #9881
    Igen errol hallottam en is de nem feltetlenul az engine hibaja inkabb csak, a driver se az a perfect.
  • pateszi
    #9880
    Függőleges fekete csíkokat olyan sceneryken láttam, ahol az épületek vetett árnyékait nem tudta az FS korrektül kiszámítani. Nem ilyesmiről van szó? Az épületek oldalain villódzó, remegő háromszögek szerintem másoknál is megvannak, az alap sceneryknél is. Pl. Las Vegasban emlékszem hasonló jelenségre. Itt is készítői hibára gondolok, a diffúz és specular textúrák okozhatják. Vetnétek egy pillantást Las Vegas környékére, hogy mindenkinél vibrál-e? Érdekelne, hogy ATI kártyánál is látható-e ez a bug.
  • Hypo #9879
    hat ha nincs sli akkor nincs min elakadni tilsd le:))

  • litlebubu
    #9878
    VSYNC-et force-ra állítottam, a felbontás ok. Megpróbálok más játékot is feltenni, kiváncsi vagyok mi lesz. Az nHancer-t már próbálgattam csak elakadtam ott az SLI-s beállításokkal.
  • Hypo #9877
    force on force off helyett:)
  • litlebubu
    #9876
    Na ebből nem sok látszik. :-)
  • litlebubu
    #9875

  • Hypo #9874
    az driver lesz, gondolom mas gamenel nincs ez ( ha megis akkor valami hardware gond lesz)

    LCD moncsid van? jatek felbontasanak egyeznie kene a moncsi nativ felbontasaval, VSYNC et meg forceolni kell.

    Nhancer nevu progit kene esetleg kiprobalnod.
  • litlebubu
    #9873
    Pl. VSYNC-et akár kikapcsolom, vagy be, semmi. A konkrét problémka az ugrálás, + ha külső nézetben forgatom a kamerát, akkor néha függőleges fekete csíkok is beugranak, a kifutó betonján és egyes objekteken villodzó háromszögek remegnek.
  • Hypo #9872
    es mit allitgatsz? mi a konkret problema?
  • litlebubu
    #9871
    Az a gáz, hogy szerintem bármit állítgatok az NVIDIA control panel-ben a 3D beállításoknál, nem történik semmi.
  • litlebubu
    #9870
    Köszönöm, megpróbálom.
  • pateszi
    #9869
    Én is köszönöm az infót.
  • JackDow
    #9868
    Kösz pateszi,

    már közben fsdt fórumon is megjött a tuti info. Vmelyik kieg a dll.xml végére beszúrt egy " \ " karaktert. Ezt az installerek úgy értelmezik, hogy lezárva illetve írásvédett.

    Esetleg ez jó info másnak is ha ilyen probléma adódik.

    ödv: JackDow
  • pateszi
    #9867
    Hali,

    Feltételezem, hogy valamelyik előzőleg telepített kiegészítőd beleírt a dll.xml fájlodba és a Zürich demonak ez nem tetszik. Megoldás lehet, ha kicseréled a fájt az eredetire, de ekkor valamelyik kieged esetleg elszáll. A dll.xml-t megnézheted valamilyen free xml editor programmal, ami tartalmaz sor és oszlop számozást. Ha megvan a hibás karakter (error on line 40, position 20:), próbálkozhatsz a javításával. Szintaktikai hiba lehet, néhány progi elég háklis az xml kódok pontos szintaktikájára. Ügyelj a kódolásra, ne változtass az eredetin! (Olyasmire tippelek, hogy valahol , van ; helyett, vagy o a 0 helyett, ilyenekbe már belefutottam párszor.)

  • Hypo #9866
    hat ha FPS limitert hasznal akkor Bufferpools tok felesleges, a TBM meg 40-90 kozott max
  • pateszi
    #9865
    Valószínűleg az fsx.cfg módosítása szüntetheti meg az ugrálást.
    A #9595-ös hozzászólásban található link a segítségedre lehet.


    A TEXTURE_BANDWIDTH_MULT és Bufferpools: Poolsize bejegyzéseknél próbálkoznék.
  • [HUN]FaTaL
    #9864
    Ugrálást nekem az 1.0-s REX okozott, de csak víz felett, a 2.0-ban javították.
  • Hypo #9863
    Eloszor is a DX10 egy kaki, nem veletlenul preview all mellette, persze vna akinel megy de szerintem keruld el. DX 9 boven eleg.

    Az ugralas igy elmondas allapjan tobb dolog is lehet , VSYNC? Hatterben futnak dolgok? Mik az fsx beallitasaid? Nvidia Driver beallitas?
  • litlebubu
    #9862
    Értem, akkor az kilőve, de igazából ez az ugrálás idegesít. Egy raklap pénzbe került ez a konfig és így is szar? Ha tudtok rá valami okosságot, segítsetek! :-(
  • litlebubu
    #9861
    Ja, a legfrisebb NVIDIA driver van fent. Próbáltam levenni az fps-t 20,30,-ra , akkor is ugrál a kép, nem szaggat , hanem ugrik egyet. Most unlimited-re állítottam. Így is ugrál.