33535
  • Papirzacsi
    #10020
    Akkor olvasd el megint az egészet a legelejéről...oszt ha nem megy akkor sem, majd segítek.

    ááá... ..szom, segítek! Nem az ACC. pack kompatibilitárásról van szó, hanem az FSX/FSX delux valamint az "előző változatokhoz készült addonokról". Akkor hol volt szó SP2-ről, meg ACC. packról?
  • polluxware
    #10019
    nos ez így nem teljesen igaz...

    az acceleration packban vannak bizonyos plussz dolgok amikre bizonyos addon gépek külön hivatkoznak, mivel ezek önmagában az SP2 javcsomagban nincsenek benne.

    példul: A2A féle P-47, B377 ben tyurbó van amit csak az ACCEL pack tud "teljesen" tökéletesen kezelni (honlapjukon van sima SP2verzsönhöz peccs)

    vagy példul az IRIS F-16D aminek a HUD-ja csak elvileg Accel pack jelenlétében műkszik...

    szóval vannak kisebb dolgok amiben igen is különbözik, eltekintve a plussz göbziktől snereyktől


  • L Viper #10018
    Az frankó lesz.
  • LeonSilver
    #10017
    Kössz!Közben ráleltem erre a Gold cuccra.Akkor ezt rendelem meg, egyben van minden és nem kell vele szüttyögni ;)
  • Papirzacsi
    #10016
    Hülyeséget írnak, illetve félre érted. Az előző változatot itt szerintem az FS2004 és korábbi verziók jelentik.
    Az ACC. pack az fsx/fsx delux kiegje, már miért ne lenne kompatibilis vele? A sima FSX és az FSX delux között nincs kompatibilitási probléma (nem is más verziók, még megjelenni is egyszerre jelentek meg), csak a delux ahogy a neve is mutatja több annál. A lemezen van SDK csomag, több repülőgép, kidolgozott scenery és misszió van.

    Amúgy létezik egy GOLD vagy milyen csomag is, amiben együtt van benne az FSX deluxe és az ACC. pack.
  • LeonSilver
    #10015
    Srácok.Van ez a verziója az FSX-nek. Azt írják, hogy :

    - Az előző változathoz készült kiegészítőkkel nem kompatibilis!

    Ez azt jelenti vajon, hogy sem az Acceleration Expansion sem pedig más keg nemjó ehhez a verzióhoz?
    Mert akkor inkább a "sima" FSX-et és az Accpakkot veszem meg a galaxisban.
  • Rue East
    #10014
    azért tökéletesnek ne nevezzük már :D
    nem lesz semmi baja, nem fog kifolyni a szeme, sőt érdekelni se fogja, főleg ha még nem látott nem TN panelest
    én csak merészeltem nem ajánlani ilyen nagy (>=24) kategóriába
  • [HUN]FaTaL
    #10013
    Pedig játékra, irodába és filmnézéshez tökéletes a TN+F, profi munkára kell jobb.
  • LeonSilver
    #10012
    A TN paneles monitorok játékra és / vagy irodai munkára tökéletesen megfelelnek.
    Profi munkára a gyenge betekintési szögek, közepes színhelyesség és egyebek miatt nem.
    szvsz
  • Rue East
    #10011
    én nem ajánlom a TN paneleseket, ha normális nagy monitort akarsz akkor bizony az fájni fog
    nekem samsung 245t van
  • [HUN]FaTaL
    #10010
    Simán lehet húzni, még 4ghz-t is viszi a legtöbb bár ahhoz asszem már komolyabb hűtés kell.
  • frecc
    #10009
    Sziasztok!

    Jackdow, köszi a teszt videót, én is hasonlóakról álmodozom :))))), annyi kérdésem van, hogy az i7 920 2.66Ghz-es procit simán lehet húzni 3.6-ra? Csak hűtés kérdése vagy van más is amire figyelni kell?
    (Ez azért is érdekes, mert pl a 3.2 Ghz-es i7 jelenleg számomra a megfizethetetlen kategóriába tartozik.)

    Alert, köszi a figyelmeztetést élsimítás ügyben ATI vs. Nvidia kérdésben. Egyre inkább úgy néz ki, hogy ATI lesz belőle. :)

    Üdv
    Frecc
  • Shortstop
    #10008
    nekem 22-es Samsung van 3éve vettem 90ért (mintha a fogamat húzták volna de a 15" után megváltás lett) használva van rendesen, nem kímélem és még mindig nincs semmi baja. Kijelzője nagyon szép, színekre sem lehet panaszkodnom, ami fontos hogy fejmagasságban legyen hogy ne adjon fals színeket a képernyő felső részein. -Bár nem tudom ez mennyire jellemző a többi képernyőnél. Szóval én a Samsungot ajánlani tudom, de gondolom a jónak itt is meg kell fizetni az árát.
  • JackDow
    #10007
    Megragadnám az alkalmat és kérdezném a hozzáértőket, hogy ha monitor-t szeretnék cserélni mi a javaslatotok? A you tube -os videómat látván a hányinger fogott el a sok szélesképernyős videó után.

    Elég égő már 4:3 at használni, így lassan rászánom magam 16:9 vagy 16:10 arányú képernyőre.

    Mielőtt vki megint beszólna, hogy ez OFF ebbe a fórumba, elmondom hogy kizárólag FSX miatt vennék és ezért kérdezlek titeket.

    FullHD -t szeretnék és 24" vagy afelett. Ár érték arányban megfelelőt. Samsung-tól nézegettem 60e Ft förül már vannak, de várom a Ti véleményeteket!

    Előre is kösz
  • [HUN]FaTaL
    #10006
    Ehhez a confighoz inkább az FS9et javaslom. Régi, de szép dolgokat lehet elérni avval is, normális FPS mellett. Én is hanyagolom az FSX-et, bár VFR repüléshez a kisebb reptereken alkalmas, IFRhez i7 alatt nem érdemes próbálkozni.
  • JackDow
    #10005
    Osztom Hypo véleményét az addon -okról. Annyit tennék hozzá (bocs hypo) , hogy a REX = Real Environment Xtreme, és a FEX = Flight Environment Xtreme. Így talán könnyebben rátalálsz ha nem vagy annyira jártas benne , mint az itt hozzászólók többsége.

    A jelenlegi config-od -al ugyanilyen látványt simán el tudsz érni ( mivel az enyém ennél gyengébb volt előtte) de FPS-ed sajnos nem lesz ennyi mint nekem. Ahhoz durvább dolgok kellenek.
  • [HUN]FaTaL
    #10004
    Csak a sceneryknél van sorrend, először a minél nagyobb területet lefedőket (fsglobal, ut), utána a VFR Sceneryket és utána a reptereket.
  • Hypo #10003
    Itt le van szépen irva minden.

    Addonoknal annyira nem fontos hogy telepited, ha csak nem valami speckot igenyel. Érdemes elöször a globalis cuccokat felrakni aztána kissebbeket.
  • peti777
    #10002
    És gondolom a sp-ket is fel kell tenni. Esetleg ha le tudnád írni, hoy ha most újra kéne telepítened az egészet akkor mit milyen sorrendben tennél fel sp-ket is beleértve.

    A konfigom: Core2Duo E6750 3,2-re húzva, 8800 GTS 512, 4 GB Ram, Track Ir4 Pro, Saitek x52pro

    Tehát ami ezen futna gond nélkül az érdekelne, bár tervezem a konfig fejlesztését.

    Előre is nagyon köszönöm!
  • Hypo #10001
    Nincs, Mivel a világ elég nagy és változatos ahhoz hogy mindent lefedjen egy ilyen progi, ÉS minél kisebb helyet fed le annál részletesebb.

    Ezért kérdeztem, hogy merre akasrzs repkedni mert akkor le lehet azért szűkíteni.

    Pl: Ha budapestről repkedsz és a környező országokba, akkor BFerihegy scenery, Aerosoft Mega Airports.

    A felho, ég és víz progik azért globálisak szóval egy REX vagy egy FEX sokat dob és a Ground Enviroment Pro X is.
  • peti777
    #10000
    Huhh!

    Ez így kemény nincs valami egybepack amit meg lehet venni és a legszebb, legtutibb .... stb
    Mondjuk JackDow videója nagyon ütős ahoz mi kelhet?

    Köszi

    ui.: enyém lenne a 10.000-ik hozzászólás?
  • Hypo #9999
    Hu hat nem egyszeru a kérdés, mivel rengeteg jo add on létezik rengeteg kategóriában.
    Merre szeretnél általában repülni? Nagy gépek vagy kis gépek? IFR vagy VFR?

    De egy pár a teljesség igénye nélkül:

    Felhők és ég meg víz: REX vagy FEX
    Talaj: Ground Enviroment X, FSGENESIS, UTX
    Aztán a tájegységre vonatkoyó sceneryk: Australia FTX, Tongass X, Svajc professional X, Austria Pro X,

    Repterek:
    LHBP, Aerosoft Mega Airports Series. ...hu ide rengeteget lehetne irni.
  • peti777
    #9998
    Sziasztok!

    Segítsetek nekem légyszives, hogy milyen kiegészítőket érdemes feltenni az alapjátékra, amitől olyan szép lesz mint az általatok belinkelt képeken. Meg persze, hogy milyen sorrendben. Nem akarom teleszemetelni nagyon a játékot tehát csak a tényleg hasznos és jól működő addonok érdekelnének. Nekem csak az alapjáték van meg sp-k nélkül.

    Előre is nagyon köszönöm!
  • Hypo #9997
    Grat, szép, és alba is egy szupi gép, jobb fps mint a default gépeké
  • JackDow
    #9996
  • Shortstop
    #9995
    két kezem összetenném ha nálam így menne. ez nagyon durva....
  • JackDow
    #9994
    CoreI7 [email protected] / ATI HD4890 2GB OC / 6GB DDR3 RAM 1866Mhz / ASUS P6T Deluxe V2 jelenlegi configom. target fame-rate fix 40 FPS.

    Nem vagyok egy video-király , sőt jutúb-mester sem de feltöltöttem kettőt.

    test 1 , test 2
  • alert
    #9993
    VGA-hozz annyit, hogy az új nvidia kártyákkal is ugyanúgy szarakodás vagy lehetetlen élsimtást és anizo szűrőt normálisan beálltani, mint eddig. Atinál viszont egy klikk és ráadásul nagyon szép. Ha ez számodra fontos, akkor ezt is mérlegeld. GTX285-ről igaz nem tudok nyilatkozni, de gyanítom ott se egyszerű dolog az AA és AF a FlightSim esetében.
  • Roland16F
    #9992
    hali,
    lehet hülye kérdés lesz,kezdő fsx játékos vagyok,miért egyszínű szürke a vadászrepülő (letöltött) ? és miért csak 1 ideig rendes a mintázata az összes beletelepitett utasszállítónak?

    thx
  • Hypo #9991
    FSX proci fuggoes erzekeny a rendszer sebessegere a vinyora es a ramra, a vga mar annyira nem tesz hozza, bar felbontastol is fugg de egy 8800GT vel is szepen muzsikal ha joa cucc alatta, szoval ha atiha nvidia egyikkel se jarsz rosszul.
  • [HUN]FaTaL
    #9990
    Miért veszne össze?
  • frecc
    #9989
    Sziasztok!

    Köszi a hasznos válaszokat, háát kreáltam egy jelenlegi még megfizethető dream konfigot... :))))
    Intel i7 920 proci, GTX285, Asus Rampage II Gene alaplap... az a gond hogy már ez a része is 200 körül van, a többi nyalánksággal együtt monitor nélkül 300 lesz sztem. Az alaplapban amúgy még nem vagyok biztos.
    Láttam, hogy ment itt a fejtegetés az ATI vs. Nvidia ügyben. Szerinteted egy i7-es konfiggal tuti nem vesznek össze a felsőbbkategóriás ATI kártyák?

    Üdv
    Frecc
  • Nesu
    #9988

    Igen ,megnéztem .A GTX295 a HD4870X2 ellenében vizsgáltam .
    Én tudom magamról ,hogy nVidia párti vagyok ,tehát nem veszek magamnak ATI -t .
    Az viszont biztos ,hogy az ATI minden idők legfejlettebb kártyáit gyártja . Az nVidia viszont elavultan tud kesztyűt húzni az ATI fejlettségével szemben .
  • [HUN]FaTaL
    #9987
    Aham. És az árcédulát is megnézted?:)

    Mellesleg FSben pont semmit nem számít a VGA, ugyanúgy megy egy 1 4890nel mint egy gtx295tel.

    Drága és elavult az architektúra. Mostanra meg már lassú is. :) HD5870. :D
  • Nesu
    #9986
  • Nesu
    #9985
    A mondat a végén érdekes : " az emelt órajelű 4890 pedig éppen elég lesz a GTX 275 ellenében. "
    HD4890 ? Amelyik jobban tetszik ,Kanada vagy Japán .Nem ?
  • [HUN]FaTaL
    #9984
    Ha fullon szeretnél játszani, kiegekkel, akkor csak i7 jöhet szóba, 6giga ram, vga egyéni izlés.
  • Hypo #9983
    Hat mint tudjuk a hardware avul el a leghamarabb, szoval mostanaban eleg nehez hosszu tavra tervezni, DE az I7 es rendszer eleg jo valasztas FSX hez egy 920 as jo valsztas lehet 64 bites op rendszer se art es akkor 6 giga 1600 as ddr3, egy jo gyors rendszer vinyo, a vga mar egyeni izlesek es pofonok, en mondjuk Nvidiara szavazok de Ati is nagyon jo valasztas.
  • frecc
    #9982
    Sziasztok!

    Olvastam a FAQ-t a gépigényekről, mivel 2008. februári, szeretnék érdeklődni hogy a jelenleg elérhető konfigok közül egy kiegészítőkkel telepakolt FSX megfelelő működéséhez (pl.: 20 FPS) milyet érdemes választani. Régen FS2004-eztem, de azóta sokat változott a világ. Kieg-ek alatt Aerosoft vagy azzal azonos igényességű scenery-ket, PMDG vagy hasonló gépeket és viszonylag sűrű AI forgalmat értek.
    A fő dilemmám, hogy AMD vagy Intel, illetve 2 magos vagy 4 magos, valamint Radeon vagy Nvidia. Láttom, hogy többeteknél Intel konfig megy Radeonnal, az is érdekelne, hogy a komolyabb ATI kártyák mennyire kompatibiles az Intel configokkal, lehet-e veled gond, mert szívem szerint ATI-t választanék. Korábban egy Nvidia kártyám volt, de ahhoz képest amit a tesztek írtak, nem voltam vele megelégedve.

    Köszi:
    frecc
  • zsoltfireman
    #9981