33535
  • JackDow
    #10060
    A teljesség igénye nélkül (nivel picasa eléggé butít a képeken) egy pár shot 16:9 ben demonstrálva az élsimit és FPS-t.

    16:9
  • JackDow
    #10059
    NA kipróbáltam ma egy 16:9 arányú monitort FSX-hez. Egy valódi csúcsmodell HANNS*G típusú kjínai csoda de arra jó volt, hogy az élsimítást csekkoljam.

    TÖKÉLETES élsimítás !!! semmi baja nem volt, mint amitől rettegtem idáig.

    Szval hamarosan beruházok. Voltam a MM -ban is a méret kiválasztás miatt. 22" "húdekicsi" kategória, a 26" "bazi nagy közelről" így marad az aranyközépút 24".
  • Falconer
    #10058
    Igen, a 100k alatti TFTk TN panelesek, sajnos.

    CRT-hez viszonítva azt kell róla tudni, hogy baromi szarok a színei, de ezt észre is fogod venni. Csak 6 bit/színnel operálnak a 8bit helyett, ezért képtelenek megjeleníteni az összes VGAból kijövő 16.7 milla (a 24bit true color) színt.

    Vannak a nagyon drága, PVA vagy S-PVA paneles monitorok, ezek már tényleg tudják a true colort, és a kontrasztjuk is nagy, szóval tudják azt mint a CRTk. A különbség igen látványos, de meg kell fizetni :/
  • eagle116
    #10057
    http://www.geeks.hu/tesztek/080604_saitek_pro_flight_rudder_pedals

    Én ez alapján állítottam be és mükszik.
  • Rue East
    #10056
    most nincs bedugaszolva az enyém, de emlékeim szerint nem kell reverse, csak a sensitive-t kell állítani
  • LeonSilver
    #10055


  • Hypo #10054
    2 dolgo eloszor is a sensitivy-nel nezd meg hogy mi van beallitva ahhoz az axishoz, sen legyen maxon a deadzone ra meg egy potit hagyj. Aztan itt meg allisd be a reverse et, mert igy ha nem lepsz ra ugy van benyomva de neked forditva kene. Legalabb is nalam a ch pro pedalnal igy kellett.
  • LeonSilver
    #10053
    Hilfe, help valamint segícccsssség!!
    Az a helyzet, hogy a régi pedált odaadtam a vőmnek az új meg ma jött meg ( saitek ) és próbálom állítgatni a gémet.
    A toe beállításával akad konfliktusom ( a régi pedálon nemvolt ).Szóval így állítottam be ahogy a képen szerepel de ha lenyomom teszem azt a bal pedált akkor a fék "beragad" és csak a ctrl+. kombinációval enged fel.



    Hogy a francba kell ezt rendesen beállítani?Nem úgy kellene működnie, hogy ha fékezek a jobb pedállal akkor ugye fog a jobb oldali fék ha pedig felengedem a pedált akkor a fék is felenged?
    Valószínű, hogy én b.szkurálok el valamit, de mit?
  • polluxware
    #10052
    mennyire melegszik a deszkán az északi borda, a proci... ?
  • Hypo #10051
    kis asztalkad az uj hazzal moncsival joy, belulrol, minden erdekel hadd oruljek mar hogy valaki i7 en van, :)) no meg az irigyseg is jo:)))
  • JackDow
    #10050
    Képeket a configról? mármint kívülről hogy néz ki vagy shotokra vagy kíváncsi?
  • LeonSilver
    #10049
    "mar tukon ulok"



    ;)
  • Hypo #10048
    aztan ha meg van minden tessek egy kepet felrakni a konfigrol mert mar tukon ulok na:))) es jo sok sikeres leszallast
  • JackDow
    #10047
    köszönöm leonsilver-nek, fatal-nak, hypo-nak
  • LeonSilver
    #10046
    Kis olvasnivaló
  • [HUN]FaTaL
    #10045
    Ami 100k alatt van, mind TN paneles. :D
  • JackDow
    #10044
    igen ma már szereztem is egy kölcsön monitort. Igaz kicsi 19" és nem HD de az élsimi sztem azon is kiderül. Az, hogy TN paneles mit jelent? a leírás alapján miből derül ki nekem?

    Samsung TFT 24" 2433LW

    Samsung TFT 24" 2494HM

    Ezt a kettőt néztem. Gyakorlatilag ugyanazt tudja mind a 2, de a drágábbikban van HDMI csatlakozó és kb 15000 ft a különbség árban.
  • Hypo #10043
    persze csak nem veszed eszre mert egy 104 cm is tv-t nem 20 centirol nezel, ahonnan meg nezed ugyan azt az elmenyt adja mint egy kisebb monitor koxelebbrol csak joval nagyobb perspektivaban ennyi. Nekem ko par mintiorom volt, sot van is, de repulshez a kicsi cockpitemhez a tv volt a legesszerubb megoldas, plusz igy a pc-n levo filmeket is szepen megnezem ennyi.

    Amugy ha mindenkepp monitort akarsz, akkor en LEBESZELNELEK a TN panelsekrol, igaz olcsok, de ha egyszer leuszl egy jo TFT ele es jatszol rajta utana a tn panelest mar nem angyon birod. De ez is persze penztarca fuggo.

    Ami a kartyakat illeti, hidd el mindannyiunkat a joszandek vezerel ( engem biztos) es ha a legjobb tanacs kell akkor azt tudom mondani, hogy valahogy probald ki, es a mi nalad bevallik az a nyero. Hiaba mondom hogy nalam jo ha nalad meg szar lesz.

  • LeonSilver
    #10042
    És a legjobb szűrőlista --> http://ajnasz.hu/adblock
  • LeonSilver
    #10041
    Igen-igen!!A legjobb!!!
  • JackDow
    #10040
    Ok, akkor kérek kölcsön mára egyet és megnézem van e élsimi.

    Nem magyarázok semmit, kipróbáltam , tapasztaltam, nem jó . Ennyi, pont.

    Eleve nem full HD a tv-m és amit az eddigi vga-im engedtek felbontás a műszeres repüléshez , nem adott olyan tökéletes képet, hogy lássam a műszereket. VFR-hez viszont kiváló az tény. Egy 107cm es tv-t meg nem vagyok hajlandó 80cm-ről nézni.

    ui: egyébként lehet én vagyok túl láma de az 1980 * 720 pixel egy négyszer akkora felületen oszlik el józan paraszti ésszel se ad olyan tökéletes képet mint egy jóval kisebb monitoron ugyanez a pixelszám nemdebár?
  • Hypo #10039
    Dos 6.5 RULZ:)))))
  • [HUN]FaTaL
    #10038
    Hogy jön a böngészőkhöz a ghost? Nem értem. :D
  • polluxware
    #10037
    norton Ghost :)
  • [HUN]FaTaL
    #10036
    Opera rulz. :D
  • Hypo #10035
    firefox+AdblockPlus es mindjart semmi gond:)))
  • polluxware
    #10034
    valmi lehet benne, mert múltkori privátot amit írtál abban a szöveg krix-kraxos volt... akkor úgy nem zavart

    szerintem pánikoljunk
  • [HUN]FaTaL
    #10033
    Valamelyik reklám vírusos az SG-n, szűrd ki őket.
  • LeonSilver
    #10032
    Mármint melyikkel ?
  • zsoltfireman
    #10031
    Urak,

    Van egy kis gond az oldallal! VÍRUS veszély!
  • Hypo #10030
    Megnyugtatom az idegeskedoket ATI uj udvoskejevel is ugyan olyan szopas lehet az AA mint egyes Nvidia kartyaknal, nem a kartyak hibaja sajnos ilyen a driveruk, illetve fsx igy hasznalja a drivert.

    Ami a monitort illeti, LCD TV felbontasa nem egy monitore?????? Ezt majd magyarazd meg nekem legyszi nem vilagos, nekem LCD tv m van SAMSUNG 1920x1080 ban hasznalom HDMI vel oszekotve tueles kep, fsx meg gyonyoru vele fs0 rol ne is beszeljunk. Tudom van akinek nagy ha kozelrol nezi , de ne nezze:))) Van nekem sima monnitorom de amikor ezt kiprobaltam ennel maradtam hatalmas elmeny igy jatszani, ha lenne tobb helyem akkor mar reg projectoral nyomnam:))
  • JackDow
    #10029
    Hja igen az NVIDIA VGA tulajdonosoknál, de ATI val nem hallottam ilyet. Majd kiderül. LCD tv felbontása sajna nem egy monitoré, így ha IFR-t repülök nagy géppel leolvashatatlanok a műszerek, mint ahogy mondottam volt vala Neked.

    Egyébként nem te mondtad, hogy csak a ********* tolják 4:3 -al mostanában?
  • L Viper #10028
    Csak egy példa:
    Sima SP2-vel nézzétek meg az Akropolis környékét. Hasonló, mint az FS9-ben. A sziklán a fellegvár és ennyi.
    Accelerationnal ott lesz a színház és még más "ojjektumok" is.
  • polluxware
    #10027
    valójában inkább Leonsilver -nek szántam.. csak valhogy a tiédre ment a válasz vagy legalábbis egy részére....

    nem fogok vitatkozni veled, ha erre gondolsz

    közerdekű infóként is felfogható
  • Papirzacsi
    #10026
    Tehát? Amit a #10019-es hszedben írtál, bár igaz, de gyak semmi köze ahhoz amiről szó volt? Ezt akarod ezzel mondani?
  • polluxware
    #10025
    húúúde emlékeztetsz valkire a alcon 4.0 totyikból:) nem rokonod véletlen a Falcon pápa?
  • bgabor
    #10024
    Engem az érdekelne, hogy be lehetne e úgy állítani a játékot, hogy amikor ráviszem a kabinban valamira az egeret, akkor a tooltipet ne csak egy pillanatra jelenítse meg, hanem mondjuk amíg rajtatartom az egeret.

    A másik kérdésem hogy mit kell beállítani a programban, hogy a grand canyon olyan részletességű legyen, mint a telepítés alatt látható screenshotokon?
  • Papirzacsi
    #10023
    Igen, erről volt itt szó, de ebből a megfontolásból volt, hogy csak SP2-es verziót raktam fel. Tényleg többnek tűnt az fps a default fssel, de mint kiderítettem, csak azért, met mikor ACC packot használtam, akkor többnyire F-18-cal repülgettem, ami magában sok frémet eszik. A default cessnával, extrával stb. gépekkel nekem nem tűnt kevesebbnek. Persze, ez nem célirányos mérés eredménye, pusztán csak megfigyelés, több hónapos eltéréssel.:-)
  • Ombika
    #10022
    Nocsak eddig azt mondogattad 16:9 miatt tuti nincs elsimitas stb.. :)
    Nyomd ra az LCD-re es kesz is... :P
  • [HUN]FaTaL
    #10021
    Ez azért gáz, mert több helyen is olvastam, hogy a sima SP2es FSXhez képest az Acceleration kieggel kevesebb az FPS. Hogy mennyi valóságalapja van nem tudom, nem FSXezek mert minden módon kevés az FPS. :D