33535
  • Ombika
    #10180
    De-de.. :) Nem csoda,h nem is volt 4 evig! :) Lehet most se kellett volna.. :(
  • Hypo #10179
    ejnye bejnye hat nem azt modntak itt hogy atival semmi gaz:)))))
  • Ombika
    #10178
    Kar pedig minden keszen all a teszthet ,ha a rohadt ATI-val is menne AA & AF...... Csak a gyari fsx-et tudom raeroszakolni... :( Win 7 alatt!
  • alert
    #10177
    Sajna jelenleg örülök ha haza tudok járni és van szabad 2 percem.
  • [HUN]FaTaL
    #10176
    Köszi:)
  • Ombika
    #10175
    Igen kisse ertelmezhetetlen volt hirtelen szamomra, de igy mar ertheto!Igazan akkor tudnad megmondani,ha vmi memtestet vagy prime 95-ot rafuttatnal 2 uj memora .....


    alert: Mikor jarsz felem? KEsz a gepem...
  • Hypo #10174
    3.2 on zakatol most masik gépen vagyok de ha nem felejtem el majd elkuldom
  • [HUN]FaTaL
    #10173
    Kipróbálom majd köszi. :) A TAXIt holnap megnézem, fáradt vagyok. :D

    FSXben a csúszkák és egyebek hogy vannak belőve? Húzva vagyon a procid?:D
  • [HUN]FaTaL
    #10172
    Garoztasd le az újabb modulokat, ha eddig mentek. Illetve 3DB memória esetén bármelyik van bent az újabbak közül elindul? Mert akkor lehet a negyedik ram foglalat is szar, abba is tegyél egyet és úgy indítsd el 3darabbal. Ha nem indul úgysem akkor laphiba, esetleg memtestelhetsz is egyet az összes modulon egyesével. Más ötletem nincs.
  • Papirzacsi
    #10171
    Thx, majd átnézem. :-)
  • Papirzacsi
    #10170
    Már kétszer írtam le, lehet akkor én fogalmazok rosszul, vagy kimaradt egy írásjel?:-O (meglehet)
    A válaszom, tehát a kérdésedre, hogy nem indult el, ha csak a két új memória volt benne.

    De most egyelőre tökéletesnek tűnik megint a konfig, kíváncsi vagyok meddig. Annyit vettem észre mielőtt megadta volna magát, hogy pl. NFS Shiftnél rajt előtt beszaggatott picit a hang, amit korábban nem csinált. Bár ez itt off, de valszeg összefügg vele.
  • Ombika
    #10169
    Ha csak a 2db ujat rakod be, akkor is elindul?
  • Hypo #10168
    1.
    2.
  • Papirzacsi
    #10167
    Jah, csak ott mit kell, illetve mit szabad és mit nem.:-)
    Amúgy ASUS P5K a típusa.
  • Hypo #10166
    Hat biosban kell allitani alapbol egyszeru hiszen lepesben kell ugy is haladni. szerintem 3 gigat siman megcelozhatsz.

    Milyen alaplapod van?
  • Papirzacsi
    #10165
    Köszi a választ! Két-két különböző márkájú modul van benne, az azonos márkájúak vannak párba állítva. Hónapok óta probléma mentes volt, tegnap meghülyült. A próbálgatások alatt, ahogy már írtam, csak a két újjal nem indult el, csak a két régivel gond nélkül elindult, illetve a két régivel és bármelyik újjal szintén elindult.
    Végül próbából visszadugtam ismét a 4 modult, és most ment minden gond nélkül. Nem értem, de majd kiderül a következő napokban, még érvényes rá a gari.:-)

    Hypo: Kösz, nem tervezek gépet újítani, jó nekem a régi Q6600, a DDR2-es ramokkal. Bár lehet már lassan ki kéne próbálni a proci hajtását.:-) Talán ha írna valaki róla egy "stupid idiot guide"-ot az hasznos lenne.:-D
  • Hypo #10164
    Azt hiszem Taxizasrol kerdez a srac a support forumon neki akkor ugral es crash, es ott irnak egy sort. Lehet neked is segit

    FSX.cfg nincs benne semmi kulonleges, en nem hasznalok semmi extrat egyedul az autogen fak es haz szama van csokkentve.
    illetve:
    [Main]
    DisablePreload=1


    [Display]
    WideViewAspect=True

    TEXTURE_BANDWIDTH_MULT=70

    RUNWAY_LIGHTS_SURFACE_SCALAR=1.2
    RUNWAY_LIGHTS_VASI_SCALAR=1.2
    RUNWAY_LIGHTS_APPROACH_SCALAR=1.2
    RUNWAY_LIGHTS_STROBE_SCALAR=1.0

    [Weather]
    CLOUD_DRAW_DISTANCE=1 // 3 a default
  • [HUN]FaTaL
    #10163
    Nagyjából hasonló sebességű configunk lehet. Küldd már át PÜben az FSX.cfg-t plz. :)

    Ez inkább FS9, de nem találtam meg tegnap a POSKYhoz a javítást. :(
  • Hypo #10162
    :)))) hát épp ezért van nekem ddr2 és q6000:)))
  • [HUN]FaTaL
    #10161
    Én meg az LGA775öt fele vagy negyed annyi pénzért DDR2vel. :D
  • Hypo #10160
    Ezért választanám a ddr3 at:)))
  • [HUN]FaTaL
    #10159
    Nincs is DDR2es lap i7hez. :)
  • Hypo #10158
    Mivel a ramok Dual channelesek igy persze kozre jatszik az fsp hez,sot ha tuningot akarsz akkor plane,
    A masik dolog a DDR3 itt mar az 1600 as a tuti, viszont 2 gigas modulokba szerencses, tehat vagy 4 vagy 6 giga. Igy a procit ha feszt emelsz es orajelet ( a szorzo fix) akkor a ram is birja.

    a DDR3 as ramot en i7 hez valasztanam. a 800 as az oda nem is jo.
  • [HUN]FaTaL
    #10157
    Van köze, arányaiban egyeznie kell. 800as RAM 1066os FSBvel az jó. 4 teljesen egyforma memória? Modulonként eltérhet a feszültség és egyéb értékek, ezért instabil lehet (erre utalhat az overclocking failed is). Amúgy azt mindig kiírja amikor nem tudott elindulni. Lehet hogy az új memóriákat nem szereti dual channelben a lap a régiekkel. Csak a 2 újjal sem indul el?
  • Papirzacsi
    #10156
    off!
    Urak! Ha már itt megy a számítgépépítés téma, akkor pls. segítsetek ki pár gondolattal, hogy eloszlassátok benne a kételyeket. Az FSB frekinek van köze a memória frekjéhez, vagy semmi? Tehát 800-as RAM 1066-os FSB-n normális?
    Kérdezem ezt azért, mert van a gépemben 4db 1Gb-os 800Mhz-es RAM. 2 db azóta van benne, mióta vettem, 2-t pedig pár hónapja vettem. Mindegyik 800-as. Tegnap megmakacsolta magát a gép és azóta nem hajlandó elindulni ha mind a négy RAM benne van. Csak a két újjal nem indul el, csak a két régivel igen. Amikor elindul, akkor közli velem, hogy overclocking fail (ami azért fura, mert nem húztam semmit, minden a boltból kapott beállításokon van). A két régi + bármelyik 1 db új RAMmal szintén elindul a gép, most vakarom a fejem, hogy mi van. :-D Valami ötlet, tanács?
    ON
  • Hypo #10155
    :)))) naponta megnezem, Vigado ele a raktpartra:)))
  • pateszi
    #10154
    Hali,

    Bizonyára követed az eseményeket, azért megjegyezném, hogy most elég szép kínálat van használt Beaverekből...
    Ízelítő
    Úgysincs még Mo-on, pedig szívesen látnánk néhányan.
    :)
  • Hypo #10153
    ki vesz manapsag egy ilyet?? lizing kisapam:))))

    de ha meg is sajat repulo vasarlasan gondolkodnek, hidd el en megelegednek egy hasznalt beaverel is:))))

    sut is a nap melo helyett budaorson kene kint lennem..:((((
  • [HUN]FaTaL
    #10152
    Ha megtudnád venni, nem hiszem, hogy akkora anyagi gondokkal kűzdenél, hogy tankolni ne tudnád. :D
  • Hypo #10151
    nemv agyok en politikus nincs nekem penzem azt tankolni:)))

    En elegedett lennek egy jo MCP+FMC comboval is
  • [HUN]FaTaL
    #10150
    Vagy egy valódi 737-es nem?:D
  • Hypo #10149
    Jo azert haverokkal nyomni egy Granturismot, vagy egy NFL, FIFA cuccost.

    Mac jo szep es draga, de akinek munkahoz kell annak megeri minden fillert.

    Egy otthoni cockpit kene igazabol:)))
  • [HUN]FaTaL
    #10148
    Konzol nem kell, nem szeretem azt a stílust, ami azokon megy, bár tény hogy lenne 1-2 jó game de azért nem éri meg. Pláne ha úgyis kell egy jó PC flightsimre. :)

    Igazából nekem az FS9 jobban bejön, az meg elfut a mostani gépemen is. :) MACet még nem próbáltam, jó nekem a PC. :)
  • Hypo #10147
    hmm nekem q6600 can 3.2 en megy 8800gt es 27 re van allitva. de 20-25 kozott eleg nekem, Nagy geppel nagy reptere is muxik, teny hogy kurva nagy felhoket en nem hasznalok es ai forgalom is minimalis epp ezert, de hat muszaj kompromisszumokat kotni, egtyebkent en mondjuk fsx et csak vrf re hasznalom kivetel leveld de az nalam szepen fut.

    Majd karacsony fele upgradelhetunk:))) addig az arak is lemennek. Vicces hogy kene egy konzol jo kis jatekokra, kene egy jo mac munkara, es kene egy jo pc flightsimre.....
  • [HUN]FaTaL
    #10146
    Alap géppel, aerosoft sceneryvel. REXel vagy anélkül az mindegy.
  • [HUN]FaTaL
    #10145
    Az én gépemmel, kiegekkel játszhatatlan. Mediumon is 10fps EGLL-en.
  • [HUN]FaTaL
    #10144
    Monitorozd valamivel a VGA hőfokot, ha elmelegszik (vagy ha nem és más játéknál is csinálja ezt akkoris) akkor gariztasd le.
  • Hypo #10143
    Na ne legy ennyire hatarozott:))) En mentem tegnap is leveld vel Mallorcara es azert elment pedig nem i7 em van:)))

    Kivancsi lennek egy normalis tesztre I7 es AMD kozott fsx en, sajnos mindenutt ami van az nem erre a gamere van kihegyezve.
  • zstomi
    #10142
    Mit javasolsz? Mit tegyek, h nem menjen a grafika rovására? VGA túlmelegedés ellen vmi javaslat? (nincs túlvezérelve...)
  • [HUN]FaTaL
    #10141
    i7 alatt semmin nem fut IFR repüléshez a nagy reptereken.