33535
  • Hypo #10220
    Azert ez nem teljesen igy van, vfr nel igen is jol jon a terkep:)
  • JackDow
    #10219
    Ja elfelejtettem írni, hogy gyári hűtővel
  • [HUN]FaTaL
    #10218
    Az alapgépekben van GPS, de pontatlan. A való életben sem térképpel navigálnak. Első körben javaslom a FAQ Segédletei közt a navigációs leírást.
  • JackDow
    #10217
    A fullos grafikán nem azt értettem hogy minden fullra van húzva, csak nem tudom milyen szót használjak arra ha bazi durva jól néz ki minden

    Nyilván az eddigi tapasztalataim és mások javaslatai szerint állítok be mindent fsx-ben, hogy a lehető legjobb vizuális élményt adja. Na valahogy így értettem a fullos-t.

    Nekem 3.65 Ghz ig van megrángatva ( by Ombika ) core temp-et futtatva a háttérben 63° volt a max amire az egyik maghőmérséklet felment, a többi 61° ig max.
  • mematyi
    #10216
    lenne egy kérdésem,amikor free flightozok,és kijelölök 1 útvonalat,pl kecskemét-nyíregyháza,nincs valami térkép játék közben ami mutatja merre menjek??,
  • Hypo #10215
    weather settingsnel, illetve fsx.cfg ben
  • Ombika
    #10214
    visibility azaz mit is ertesz ezalatt?
  • Hypo #10213
    Valoszinu a szokasos blur rol van szo igazabol nem lehet vele nagyon mit kezdeni. Nem erdemes a visibility-t kinyomni az jo ha kicsi legalabb arra a teruletre koncentral a rendszer ahol epp vagy.
  • Ombika
    #10212
    Konkretan nincs rajta vanti, de nem art 12 cm PWN-es ventot ratolni es hangtalan marad ugy is!!

    Arra celoztam,h a taj hatterben is elesebb legyen, azaz nelegyen elmosodva annyira.... Mutatok kepet, de ez lehet normalis csak engem zavar persze! :)
  • Hypo #10211
    Sejtettem:)) Ezt a hutot nem ismerem, halk?

    "...Azon hogy lehet javitani,h hatterben levo dolgok elesebbnek latszodjanak?" Mi is a kerdes?
  • Ombika
    #10210
    Dehogyis! :) CoolMaster Z600 hutovel. Gyarival meg 3.6 Ghz is necces lenne prime95 vagy Lynx alatt. Jatekok mondjuk nem terhelik meg annyira!! Azon hogy lehet javitani,h hatterben levo dolgok elesebbnek latszodjanak?
  • Hypo #10209
    apro megjegyzes, i7 el fps limiterel mar csak az autogent kell hangolni mert az szamit a tobbi az mehet fullra, bar a fukll nem mindig szebb
  • JackDow
    #10208
    +

    alapgépek + alapscenery fullos grafika fix 70FPS vagy felette, ha esetleg ez érdekelne vkit.
  • JackDow
    #10207
    Configom:
    Asus P6T Deluxe V2
    I7 i920 @3.65 GHZ (jelenleg)
    6 GB DDR 3 1866MHZ
    Sapphire 4890 2Gb GDDR5 Vapor X

    1280 - 1024 32 bit (jelenleg sajnos, de 24" full HD monitor beszerzés alatt)

    Fullos grafikával + FPS limiter (35) = 30-40 FPS / durva scenery -knél max 25-ig esik vissza de nem tartósan.

    Tapasztalat:

    FSX -ben antialiasing bepipálva és anisotrophic filtering beállítva, emelett ATI kártyán USE APPLICATION SETTING jobb FPS értékeket produkál, mint amikor FSX beállításai helyett hagyom hogy ATI beállításait vegye figyelembe. Utóbbinál gyakrabban látni 30 alatti FPS értékeket nagy reptereknél (pl. LHBP) húzos addon repülőknél (pl. WILCO)

    Mindezek FULL SCREEN -re értendőek.

    Ablakban futtatva kicsivel szebb grafika (pl. távolabb látni éles részeket) DE FPS nagyságrendekkel rosszabb. (néha 20 alatt is van megaairport -okon GROUND -on taxizva)

    Megpróbálok majd összeállítani összehasonlító képgalériát, oszt döntsön a Nép! :-)

  • Hypo #10206
    Sima gyari hutovel megy a 4 giga?
  • Ombika
    #10205
    Teszek be kepet is, ha holnap vegre szabira tudok menni!

    Configom:
    Asus P6T Deluxe V2
    I7 i920 @4GHZ(jelenleg)
    6 GB DDR 3 1333 MHZ
    Sapphire 4890 2Gb GDDR5 Vapor X

    1920-1080 32 bit
    Mindent FSX alol allitottam(AF,AA), mivel catalstbol nekem nem muxik, mint mondjuk JackDow-nak ige es detto ilyen kartyaja van..
    Bar ilyen eredmennyel nem is izgat es meg nem fogtam hozza cfg turkalasahoz...
  • Hypo #10204
    Minden repulest kedvelonek javasolt!!!
  • L Viper #10203
    Pollux neked mi bajod van? Provokálhatnékod van? Ezt most kár volt...
  • polluxware
    #10202
  • Papirzacsi
    #10201
    Szerintem ezt most kéne befejezni!
  • polluxware
    #10200
    péntek esti ungarishe megrohamozós kiszabadíítozós valóságshóów

    ...sponzored by real honos ugarhungárnok, meg un-ungarishe sünök + (taxfundersök)
  • polluxware
    #10199
    oan osssz vagyok már megen
  • polluxware
    #10198
    de azért te köpködöl a bipsikre...

    mennnyéémán

    nagy bulit csaptok pénteken? hallom ki akartátok szabadítani Táncsicsot

    (végre lesz mit nézni a TV-ben, olyan izgi:)

  • Nesu
    #10197
    Mindenféle képen tudja kezelni a 3GB feletti memóriát a 64 bit -es rendszer .
    Mindent a nulláról ~ 500 - 600 K az ár .
    PcGuru DreamLand
  • MatWood
    #10196
    Írjatok gép konfigokat....(jelenleg kinek mi van...)
    Ezek szerint egy i7-es procival, egy hozzá kedvező alaplappal, 4 vagy 6 GB ddr3-as 1600-as rammal már élvezhető a játék?? Videókari?? Nvidiában gondolkozva?? GF 2xx?? WD Raptor? Mennyiben állna meg ez mind? win 7 32 bit megfelelő nem? vagy miben jobb a a 64 bit? Lassan összelehetne rakni egy "élvezhető játék" konfigot a FAQ-ba. Csodás hírek ezek. :)

    Üdv.
  • Ombika
    #10195
    Mind1 is, most teszteltem 1920-1080 32 bit AA,AF fullon LHBP 1.4 patch-al minimum 28 ,de siman tartja 35 FPS-t!!!
    u.i: Igaz egyenlore kisgeppel mezve, de mar ennek is orulkok vegre.... Jah es REX v2.0-val persze...
  • [HUN]FaTaL
    #10194
    Ki és az AA nekem működött, emlékeim szerint. De lehet, hogy az még Vista alatt volt, megnézem majd mégegyszer.
  • Ombika
    #10193
    Win 7 alol nyomod es FSX-ben AA,AF kivan kapcsolva?
  • polluxware
    #10192
    tudom.. én itt vagyok
  • Chazz76
    #10191
    Köszönöm a válaszokat skacok,a héten jön a game,csak gondoltam,rákérdezek tőletek.
    Le a kalappal,korrekt társaság nyomul ebben a topicban.
  • [HUN]FaTaL
    #10190
    VFRhez elég. IFRhez i7 sajna. :( Vagy csak én nem tudom beállítani normálisan. D:
  • pateszi
    #10189
    Hali,

    A legtöbb helyen viszonylag magas grafikai beállításokkal zökkenőmentesen megy VFR.

    Néhány komolyabb kieggel már vissza kellett venni a grafikából, de mindennel játszható marad. Pl. a ManhattanX-nél alacsonyan és gyorsan repkedve egy Extra 300-zal már akadozott. Ha megemeltem az órajelet 4 GHz-re, azért ott is megvolt a 20-24 FPS.
    Szerintem ez a konfig -némi kompromisszummal- megfelelő most az FSX-hez.
    (Mindez viszonylag alacsony felbontás mellett, mert 21"-os crt monitorom van.)
  • polluxware
    #10188
    bőven jó.. csak okosan kell beállítani:)
  • Chazz76
    #10187
    Neked hogy megy a konfigoddal a game?Nagyjából ilyen az enyém is,csak nekem E8200 a proci.Igazából VFR repülésre használnám kisgéppel a játékot,arra talán elég a konfigom.
  • pateszi
    #10186
    Nekünk sem lehet, sőt másnak sem, ez már csak egy ilyen játék.... Hiába igyekszünk, hidd el, nekünk sem megy. :))

    Viccet félretéve, kicsit bővebben is kifejthetnéd a problémádat.
    Joystickel érdemes játszani, a tutorialok és a küldetések sokat segítenek. Ha nem vagy biztos abban, hogy megfelelően megy a game nálad, talán a haverod is megnézhetné. Távolból a leírásod alapján nehéz eldönteni, hogy mi lehet a baj.
  • Hypo #10185
    Controllers assigment nel lesz a gond torolj minden default beallitast es allisd be a joyod axisara a dolgokat.
  • mematyi
    #10184
    csak nektek nem lehet pályán tartani a gépet?????


    nemrég kaptam meg havertól a játékot,kipróbálom és azzal sembesülök hogy se joyyal se billenytűvel nem lehet irányítani a gépet,folyton lezuhan,kifordul,átesik ilyenek,az 1.toturialt se tudtam megcsinni
  • [HUN]FaTaL
    #10183
    Nekem semmi baj a driveres AA-val FSX alatt, AF is megy.
  • Ombika
    #10182
    Csak 2 gb ddr5 miatt vettem meg, mert nvdian ritka vagy kurva draga... Itt is muxik csak ugye FSX-ben levo AA es AF-el, ami koztudottan lassabb...
  • Hypo #10181
    en meg se szolalok:))))