33535
  • Clidey
    #31253
    Tökéletesen egyetértünk. SZinte nincs két különböző hardver, amin egyformán futna az FS. Lehet ezt azzal magyarázni hogy alapból irdatlan bonyolultságú maga a szoftver, de lehet azzal is, hogy míg az egyiknél jobban odafigyeltek az optimalizálásra, addig a másiknál nem. Ja és ugye az egyik fölött már igencsak elhaladt a kor.
    Ezért is leszek kiváncsi ezekre a beharangozott új szimulátorokra; hogy a mai kor technológiájával és tudásával vajon mit tudnak majd összehozni. Csak aztán nehogy szívjuk a fogunkat mint anno az FSX-nél hogy mekkora gané lett... :D
    Visszatérve az alap problémára, mint említettem, a szűz FS szűz vindózon is szarozott nálam. És az a baj hogy error reportot se tudok nézni, mert nem olyan ablak ugrik fel ahol van az a gomb amit ha megnyomsz, legördül a részletes hibajelenség. Csak egy kis ablak jön elő, hogy az FS működése leállt, egy OK gombbal az alján, de megnyomni sincs időm, máris elveszi és kirakja helyette hogy a vinfos megoldást keres a problémára. De persze nem talál.
    Amúgy sem vagyok nagy ini buheráló, az utóbbi időben is csak annyit nyúltam hozzá hogy a ground texture fekete kockáit eltűntessem. Egyéb addonokkal sincs telerámolva, csak 4-5 kedvenc repcsi és ugyan ennyi scenery - általában Aerosoft, ORBX vagy FlyTampa cuccok.
    Na mindegy, jelenleg boldog vagyok hogy mindkét P3D stabilan fut - sajna úgysincs annyi időm hogy naponta órákat szimulátorozzak, úgyhogy megelégszem most ennyivel.
    P3D viszonylatban nálam minden gyári, semmiféle buhera nincs rajtuk, nem is kutakodtam ilyen téren a neten mert nem van rája szükségem...még... :) Szóval okosságokat nem tudok sajna küldeni...
  • Skinner_11
    #31252
    Hmm... Dx10 mód? A woai-ból pontosan melyik csomagokat tetted fel? Nem lehet, hogy véletlen FS9 módba installálta és a SimObjects/Airplanes helyett egy Aircraft mappába pakolta a modelleket? Megoldjuk a dolgot, előbb vagy utóbb
  • Hypo #31251
    már már Skyrim :)))
  • johnnydirteen
    #31250
    Te és erre nem gondoltam mármint a landclass-ra :) pedig kézenfekvő. Sajnos az árnyékokat kikapcsolva se történik semmi ezért vagyok már ki. Minden olyan jól megy most élvezet repülni de nagyon hiányzik a repterekről az ai
  • JoopZzz
    #31249
    Igazad van!Végig próbálgattam és semmi nem fogja be a képet.:O Na de akkor miért látom úgy,mintha változna?Akkor viszont egyértelmű,hogy az "enbpalatte" színezi úgy meg neki..
  • Skinner_11
    #31248
    FTX Global csak a textúrákat javítja, azt hogy hova melyik fajta kerül a landclass határozza meg. Szóval vagy Avsimen keresel valamit (pl. germany landclass) vagy az ORBX Open_LC-t is "megveszed" és akkor nem lesz annyi ismétlődés.

    Az AI gépek meg szerintem még mindig azért nem jelennek meg mert az FSX hibája miatt bekapcsolt árnyékok mellett nem jelennek meg az FS9-ből áthozott modellek. Szóval kapcsold ki az árnyékokat és elv jó lesz
  • johnnydirteen
    #31247
    Még mindíg elfogadnék valami segítséget ahhoz, hogy 100 százalékra állított értékek mellett miért csak árnyékok látszanak a reptereken ai gépek helyett. Gépek szinte egyáltalán nincsenek. Felraktam a World of Ai-t de ez sem segített. Minden kezd szépen összeállni de erre nem találtam megoldást
    Utoljára szerkesztette: johnnydirteen, 2015.10.08. 15:30:09
  • JoopZzz
    #31246
    Akkor itt.:D
  • johnnydirteen
    #31245
    Nem tudja valaki miért ismétlődik így a felszín ? ftx global van fent
    Utoljára szerkesztette: johnnydirteen, 2015.10.08. 14:12:32
  • Hypo #31244
    megoldottam de a fo gond az uj hardwarek driverek es oprendszer nem nagyon szereti ezt a fost amit fsx nek hivnak:)) de most mar stabil neki csak en oregedtem bele, de most mar VFR re perfect de mondtam semmit ne raknjon fel updateljen installajon vagy barmi:)) meg vga drivert se
  • polluxware
    #31243
    én akkor láttam először ilyen OOM-t, amikor felraktam a P3D 2.5-t.. kapásból a kezdő reptéren minden default-on :)

    néznék egy biost, vidkari drivert, meg ilyesmiket...
  • Hypo #31242
    monitor beallitas es a screenshot kozott nincs osszefugges, egyebkent en azt tapasztaltam hogy FSX egy vadi uj hardwaren tobb errort kepes produkalni mint egy regin, csak ott meg nincs annyi fps de legalabb nem szall el. Nekem a 8800GTn pedig nem mai darab orbx scenery az osszes megvan szepen fut kepek se rosszak na jo nem 60 fps de 25-30 között el repulget az ember és a táj se csúnya, viszont nekem sose szallt el OOM-el vagy barmi mas problémával...Egy ismerosnek vadi uj gepere raktam fel FSX et clean install utan elszallt kapasbol:) na jo par tweak -el megoldottam most szepen fut de volt vele egy ket kemeny menet ameddig eljutottam idaig:) viiszont FS9 ment ott is kapasbol:)
  • JoopZzz
    #31241
    Gép
    Utoljára szerkesztette: JoopZzz, 2015.10.08. 00:41:57
  • nibron
    #31240
    A repülőgépet kérdeztem. :))) köszi :)
  • Hont
    #31239
    Elvileg ugyan úgy lehet Tweak-kelni, mint az FSX-t, bár én nem vettem nagy különbséget észre...
  • JoopZzz
    #31238
    SweetFX,ENB,fs2004 super sky texture
  • nibron
    #31237
    Köszi, ennek is hasznát veszem, de alapvetően a programon kívüli opciók érdekelnének amiket csak text editorral lehet beírkálni. Pl. az affinitymask ugyanúgy műkszik mint az fsx esetében?
  • Hont
    #31236
    Itt megtalálod a Tibi beállításait!
    P3D
  • nibron
    #31235
    Ez a gép melyik kiegészítő?
  • nibron
    #31234
    Szia! Történetesen nálam az fsx stabilan fut egy rakás külső-belső kiegészítővel együtt. Nem mondom meg kellett vele dolgozni. Van egy jópár kiegészítő amit ha felrakok instabil lesz. Ezeket mellőzni kell. Az egyik ilyen pölö az fsdreamteam. A couatl.exe folyamatosan elszáll és a bglmax.dll-el is csak a probléma van. Jó sokat leveleztem velük mire visszautalták az összes zsetont, tőlük már semmit sem használok sajnos. Az LHS-es LHBP is rossz volt (napnyugtakor ha a fények már égtek, ráforduláskor fsx kilépett g3d hibával), de azt javították. Amúgy a hibáról nemcsak annyi infót kapsz amit leírtál. Ha lenyitod a hibajelentést, ott meg tudod nézni, hogy melyik modulban milyen probléma lépett fel. Eseménynaplóban is benne van némi infó ami alapján el lehet indulni. Én is így szoktam csinálni. Ebbe a hibajelenségbe a múltkor én is belefutottam (az egész gépet újra kellett telepíteni), de elég gyorsan kijavítottam (visszaállítottam a legutolsó mentést) és léptem tovább.
    Viszont amivel problémám van az a p3d :) (ennyit arról kinél mi működik). Ezek a full kretének az audio directx kezelését dotneten keresztül oldották meg, gondolom mást is (ennyit az optimalizálásról), de most éppen ezzel van probléma. Elszáll az egész olyan szinten, hogy az egész windows megnémul, ill. lelassul mivel a p3d kizárólagosan használja a directaudio-t és nem oldotta fel, viszont megszűnt a process. A windowst is csak erőszakosan lehet leállítani, mivel a kilépő hangot sem tudja lejátszani :). Ezt mondjuk a v3 produkálja, most próbálom majd a v2.5-öt. Apropó, p3d-hez el tudnád küldeni priviben a beállításaidat, ill. a konfigoláshoz ismersz valami jó linket vagy egyéb segítséget?
  • JoopZzz
    #31233







    Ezeken a képeken +6500k
  • Clidey
    #31232
    Nem tudom ki merrefelé lövöldöz, de az látszik, hogy a képeink közt tetemes a különbség!
  • Clidey
    #31231
  • JoopZzz
    #31230
    Nem az lehet,hogy sacának a monitora -9300K +6500k és itt a melegebb szín felé van belőve neki?:D
  • saca79
    #31229
    9-10 fps az bőven elég csak kell hozzá egy üveg bor :D
  • Clidey
    #31228
    Köszi, majd rájuknézek! Emlékszem, ezeket a sceneryket már próbáltam az előző hardveremen - minimumra húzott grafikával 9-10 fps-t produkáltak... :D Na de majd most...! :D
  • saca79
    #31227
    Ha nagyon bejön akkor ajánlom még az ingyenes CEN4 és CEJ4 airportokat kisgéphez, érdemes megnézni már csak a látvány miatt (repkedő madarak stb :D ) ORBX freeware airports
  • Clidey
    #31226
    Hát mint azt gondolom olvastad az utóbbi napokban, én kényszerűségből a P3D-t használom - bár az FSX meg az FSX:SE is fent van de nem futnak stabilan. Az igazság az, hogy ha visszagondolok, ez az állandónak mondható kilépés/összeomlás már évek óta keserítette az életem, már az FS9 is csinálta. Csak ott nem teszteltem annyira a körülményeket, mint most az FSX esetében. Gyakorlatilag x idő elteltével ha előhozom a felső menüsort, és bármelyik ott szereplő opcióra kattintok, elszáll az FS minden hibaüzenet nélkül. Csak annyit közöl a köcsög vindóz hogy a program megállt, és most ő megoldást keres a problémára. De persze nem talál sose...
    Szűz vindóz-szűz FS kombónál is ez van, a mostani és az előző hardveremnél is - és emiatt vagyok meglehetősen tanácstalan, hisz a két hardver gyakorlatilag teljesen különböző, a régi gépemből semmi sem maradt meg. Ja de. Egy vinyó meg egy DVD játékos. De nem hiszem hogy azok okoznák a problémát... :)
    Még Pollux által tanácsolt trükköt kipróbálom ha lesz annyi időm, bár túl sok reményt nem fűzök hozzá...az FS mindig is egy bizonytalan futású stuff volt sajna. Ritka az mikor valakinél huzamosabb ideig stabilan fut.
    Szóval tanácsot nagyon ne várj, hisz ismered Te is jól az FS lelkivilágát...költs a PC-re amennyi pénzed csak van, lehetőleg proci-memória-videokártya szentháromság minél újabb és gyorsabb verzióit célozd meg, a többi csak másodlagos. :)
  • Clidey
    #31225
    Na, kipróbáltam én is ezt a Sztyúart Érportot - egyelőre még a saját ENB beállításaimmal. Nagyon szép kis cucc, hangulatos! Pár évvel ez előtt még álmodni se mertem volna arról, hogy ilyen sceneryk futni fognak nálam játszható fps-el... :D











  • polluxware
    #31224
    ha nagyon jó gépet veszel, akkor biztos megéri.. mondjuk azért kicsit ciki ,hogy 200dodó és igazából én nem nevezném "médzsör" ápdétnek... tehát nincs olyan ,hogy 2.5-öt után kapol rá valami kedvezményt (már akit érint ez a pénzt adok érte kalamajka:))
    Utoljára szerkesztette: polluxware, 2015.10.07. 09:55:57
  • Hypo #31223
    na majd mesélj Maestro!! mert lassann hardware upgrade lesz otthon, de valahogy nagyon nem szeretnek heteket fsx tuningba beleolni, pedig steam verziot is azert vettem hogy hatha...world of tank is egyre szarabb warship se jobb valamivel el kell tolteni az idot:)))
  • L Viper #31222
    Srácok, tudna valaki segíteni aki még eredeti FSX textúrákat használ, nem ORBX Globalt?
    Voltam akkora marha, hogy felülírtam az FSX-ben pár fájlt, FS2004-es textúra fájlokkal. Véletlenül az FSX-be másoltam.
    Az FSX Scenery\World\Texture\ mappában a 047B2 -es csomagom lett elrontva, (az agn-ekkel együtt kb 50 file). Ha valaki feltenné nekem egy tárhelyre nagyon megköszönném. (Asszem az ORBX Global is csinál mentést az eredeti textekről valahova.)
    Előre is köszi.

  • Clidey
    #31221
    Aaaaaaz aaaaz, Óutvarterra! :DDDD Hát nekem sosenem tetszett...
  • Papirzacsi
    #31220
    Outerra amire te gondolsz. Úgy áll, mint az összes többi, fejlesztik. :-D
  • Clidey
    #31219
    Én is csak azért kötöttem ki a P3D-nél mert egyedül ez hajlandó nálam stabilan futni -> tehát az FSX és FSX-SE endzsinje gyengébb/rosszabb...csak erre tudok következtetni... :(
  • Clidey
    #31218
    Tank jú szó mács! Remélem hétvégén lesz rá időm, hogy leteszteljem őket!
  • Clidey
    #31217
  • Hypo #31216
    szépek a képek, érdekes pest felett én nagyon nem tapasztaltam ezt a szint még életben de pl Dublin környékére pont passzol. - Nem kritika félre ne értestek csak megjegyeztem:) egyébként orbx forumon van egy par jo kis beallitás kulonbozo évszakokra kulonbozotájakra, Van egy srac akinek ez a fetishe :) Pont azon gondolkodott egy chaten hogy dinamikussan kene az ENB-ket betolteni taj ido fuggvenyeben:)
  • Hont
    #31215
    Ha ebből indulunk ki, akkor nálam a favorit az FS9!
  • polluxware
    #31214
    p3d v3 - ksea - carenado a36 p3d
    -----------------------------------------------
    fsx steam - ksea - realair duke b60 v2

    szém beállítások (amennyire lehet)

    = remélem ,hogy másnak szépen műxik, (meg szuperul megy a Xeon-ján gtx 980al a pmdg 777 legdurvább reptéren)

    na amíg ez nekem nincs (meg nem is kell), addig maradok a fsx se-nél

    szuper a hdr, meg nagyon gordzsi

    ,de

    fsx se-vel soha nem volt OOM-m, csak vfr és kisgépek... (((és szebben megy úgy, hogy nem is pörgeti annyira a sz.gépet)))