33535
  • polluxware
    #31293
    jééézusom ,de jó volt végre látni egy vidijót amiben nem csak úgy odavágják a gépet a földhöz..

    big

    a "mese-est" meg mégjobb
  • Hont
    #31292
  • Clidey
    #31291


    Ha van felesleges 18 percetek...
  • nibron
    #31290
    A 737-es sokkal statikusabb fogyasztással rendelkezik. Én is a PFX-et használom, de a 777-esnél állandóan a statisztikákat kell bújni. Az alap, hogy az egész útvonalon elemezni kell az időjárási adatokat. Előfordult az egyik LHBP-KSFO útvonalon úgy megnőtt a fogyasztás az időjárás miatt, hogy majdnem Denver lett belőle. Párszor már elgondolkodtam rajta, hogy élőben is ilyen, vagy csak a pmdg cseszett el vmit.
  • nibron
    #31289
    Nem repültem még a freighterrel úgyhogy nemtom, hogy a 90 tonna sok-e. De a hátszél általában többletfogyasztást generál ha az airborne időhöz viszonyítunk. Ha a load level meghaladja a 70%-ot akkor szintén többletfogyasztás lesz a nem optimális magasság miatt is. És ezeknél a hatalmas betonkeverőknél ha túlfogyasztás van akkor az nemcsak néhány lityi. Figyelni kell a tömegközéppontra is. Azonkívül arról se feledkezzünk meg ha valaki nagyon olcsón szerzi be eme remek kieget, annak a gyártó kedveskedik néhány fícsörrel. Az egyik ilyen, hogy időközönként eldob az üzemanyagból 5-10 kg-ot.
  • Hypo #31288
    737800 se kis madár:)) Hát mi volt a próbléma FMC jelzett? Érdemes különben két program PFFX es TOPCAT nagyban megkonnyiti a szamitast az utvonal tervezest, dispatch stb. Illetve AVSIM en a pmdg hivatalos 777 foruman jo par topic van fuel consumptions ra. En csak a 737 600-700-800 ot repulom meg MD11. de nekem ott ez a ket program bevállt és szuper élményt is ad. javaslom
  • Robertoo21
    #31287
    Sziasztok!

    @Hypo és Nibron : Köszönöm!
    Első sorban bocsi, ez egy 777-200F. ZFW : 220 107 Kg, teher : 75.728 kg. Út : TFFF-GOOY; Ezt tervezem repülni.

    Egy légitársoságnál repülök és LHBP-TFFF volt az útvonal, ahol 92.448 kg volt az elégetett üzemanyag, FL360 ; rakomány 90.251 kg
    Menetidőm : 11:13 h. Ha most csak 11 órával számolok, akkor 8404 kg/h a fogyasztás. Az út nagy részénél hátszél volt, szóval az nem okozhatott problémát.
    Itt a magasság volt a probléma, vagy a súly volt neki sok?

    Bocs a sok értetlenkedésért, de eddig csak PMDG 737-738-739-t repültem, most szeretnék áttértni a nagy vasakra.
  • nibron
    #31286
    Szia! A perf init panelon a reserved értékét kell figyelembe venni 1 órára (ha nem fapados ). Az LR-nél ha jól emlékszem 7.1 tonna van, de a gyakorlati átlagfogyasztás olyan 6600-6800 kg/óra, de erős szembeszélnél ez az érték már kevés lehet, akkor szükség lehet a 7 tonnára. Én ha nem akarom bonyolítani akkor 7 tonna/óra-val számolok + 10 tonna (kb. 90 perc), 60-80%-os feltöltöttség mellett.
  • Skinner_11
    #31285
    Egy próbát az is megér ha átmenetileg kikapcsolod az FSX profilod Nvidia Inspectorba, hátha...
  • Frenky
    #31284
    Üdv! Leírom, akit érdekel csatlakozzon bátran! A DCS Virtual Hungarian Air Force egy zárt csoport! Azért hoztam létre, hogy egy helyen legyünk, akik HASZNÁLJÁK ezt a szimulátort. Digital Combat Simulator. Ezáltal mindenki számára elérhetők a létrehozott események, oktatási anyagok és információk. Céljaink között szerepel, hogy egy jó társaságban, kulturált keretek között tudjunk online repülni, képezzük magunkat, a kezdő pilótákat is. Olyan jelentkezőket veszünk fel, akik aktívan részt vesznek a közös többjátékos repüléseken. Az új jelentkezőknek részt kell venni egy TeamSpeak_en történő beszélgetésen, ez a felvételhez tartozik, valamint az alábbi adatokat el kell küldeni: Neved, a játékban használt neved, kedvenc géped, mennyi ideje használod a DCS-t! A tagoknak ajánlott, hogy repül online közösségben, a csoport által szervezett repüléseken, részt vesz. Jelentkezés és infó küldése ezen az elérhetőségen: [email protected] Üdv, HUNter
    DCS Virtual Hungarian Air Force HUNAF <-- FaceBook Csoport
  • Hypo #31283
    ezt találtam még:
    I've run these through our performance apps for the 772ER and 772LR both with GE90 engines and zero wind. Remember they both have the same seating capacity. Sector length and trip fuel burn:

    3000nm
    772ER: 38920kg
    772LR: 40220kg

    4000nm
    772ER: 52600kg
    772LR: 54180kg

    5000nm
    772ER: 66725kg
    772LR: 68690kg

    6000nm:
    772ER: 82790kg
    772LR: 85280kg
  • Hypo #31282
    Hát és LR vagy sima? Milyen utastér? milyen magassan stb, bár a pontos fogyasztási adatokat meg cost indexet picit titkosan kezelik a légitársaságok,
    "...777-200ER typically does 2,300 gallons per hour; DC-10 was up near 3,000 gal per hour. 744, 3,600 gallons. On typical stage lengths. A330-300, about 1,900 gph.

    So, I would expect 777-200LR to be around 2,200 gal per hour, and 77W up around 2,900, given the comparisons we know about..."
  • Robertoo21
    #31281
    Sziasztok! PMDG777-200 -nál mit lehet az átlagos óránkénti fogyasztásnak venni Lbs-ben? Válaszokat előre is köszönöm
  • johnnydirteen
    #31280
    Sajnos semmi változás. Azon gondolkozo, hogy vajon az nvidia beállitásai között kell e vajon turkálni nem e okozhat ott anomáliát valami? Holnap teljesen tiszta telepitést csinálok hátha de nem bízok a dologban.
  • litlebubu
    #31279
    Sziasztok! Hogyan lehet egy scenery-be egy statikus modellt beilleszteni? Egyáltalán megoldható ez? Csak mert látok a flightsim.com-on olyan járműveket, amik ilyen design elemek.
  • Skinner_11
    #31278
    Igen, AITools vagy AIFP segítségével elég gyors meló. Avsim library-ben megtalálod őket.
  • johnnydirteen
    #31277
    Köszi a tanácsot. A gépek a simobjects mappában vannak de akkor nekiállok konvertálni. A traffic bgl-eket az összeset átkonvertáljam?
  • Skinner_11
    #31276
    A WOAI és szinte az összes AI addon FS9-es repülőmodelleket használ, amik jobb esetben (azon kívül hogy az árnyékoktól eltűnnek) megjelennek és működnek FSX alatt is.

    Közben eszembe jutott még valami. Az FSX mappádba menj be. Aircraft mappa van? Ott vannak esetleg woai_ kezdetű mappák? Akkor azokat másold át a SimObjects/Airplanes könyvtárba.
  • johnnydirteen
    #31275
    Köszi lehet ez lehet a baj de hogy kerülhettek fs9 bgl-ek a gépre? Mert erre a gépemre nem volt telepítve. Vagy valamit félreértek? A WoAI-t nem tudom, hogy jól raktam e fel. Mert feltelípettettem az alapot de nem tudom mennyi ai gépet telepítsek fel mellé
  • berczy #31274
    Nekem volt hasonló. Hiába kapcsoltam ki az árnyékokat, semmi nem segített.
    Az oldotta meg, hogy az összes FS9-es traffic bgl-t átkonvertáltam FSX-esre az AITool-al, az oldotta meg, hogy menjenek az AI gépek.
    Persze ez csak a SKY AI-nál volt, a WoAI ment rendesen. Nem biztos, hogy nálad ez a baj, de ki tudja.
  • johnnydirteen
    #31273
    Sziasztok

    Megint én :) P3D ai forgalommal az történt, hogy az összes árnyékot kikapcsoltam és semmi ugyanúgy üresek a repterek mint az fsx-ben csak az árnyékok a földön. Megnéztem a mappákat de minden renben valónak tünik. FS9 gépek nincsenek fent sehol. Úgyhogy végképp nem értem viszont elég idegesítő hiba és hiába böngészek fórumokat semmilyen megoldást nem találtam.
  • JoopZzz
    #31272
    De jó grafikád van! Ha te azt tudnád mennyire vártam,hogy kiadjátok! Még egyszer köszönöm!







  • Clidey
    #31271
    Épp valamelyik nap repülgettem vele picit én is...





  • johnnydirteen
    #31270
    Megpróbálom :) kiborít :)
  • Skinner_11
    #31269
    Pont ez az. Árnyékok. Teljesen ki kell kapcsolni őket, P3D-ben még több "Shadow" opció van, mindet gyomláld ki és utána talán lesz valami
  • johnnydirteen
    #31268
    Na erre varrjatok gombot! Felraktam a prepar3d v3-at és ott sincs a reptereken ai forgalom csak az árnyékok. Na ilyenkor mi lehet??????
  • JoopZzz
    #31267


  • Nyiri
    #31266
    Dettó
  • Clidey
    #31265
  • Clidey
    #31264
    Kb egy éve én is keresztülestem ezen, erőteljesen szelektáltam és csak azok a gépek-sceneryk maradtak meg amelyek vagy elértek egy bizonyos nívót vagy legálba megvettem őket. Hát nem akarom mondani, vagy 30-40 gigától szabadultam meg könnyedén... :D
  • Hypo #31263
    nekem is meg van MAestro :))
  • Hont
    #31262
    Kb ugyan itt tartok én is!
  • L Viper #31261
    Ezek még abból a korszakomból vannak, amikor még nagyon gyűjtögettem, aztán egy idő után azon kaptam magam, hogy nem marad időm repkedni a sok bespájzolt cucc miatt. Szerintem ezen a korszakon mindannyian átestünk-átesünk :D
    Most ott tartok FSX terén, hogy van az Acceleration és Magyarország felöltöztetve, meg pár gép, pár kieg külhonra, illetve pár FreeWare ORBX scenery, mert az etalon. Mondhatni az FSX leminimalizálva :)
    Mondjuk az FS2004-em már más tészta. Ott aztán még mindig van bőven felpekolt lim-lom. De az elbírja
  • Clidey
    #31260
    Báááááááz...........
  • L Viper #31259
    A Default C172-höz használok összesen 3 db festést. A másik kettő :



  • Clidey
    #31258
    Ómájgád, hát ezt az ezer éves repaintomat meg honnan kukáztad elő?! Nem is hittem volna hogy használja még valaki...
  • L Viper #31257
    Igen, elég élénk. "Fakóbb" égre a HDE Sky csomagot használom. Nagyon tetszik az is.
  • Hypo #31256
    talaj szép, az ég kicsit warm, de ez meg égtáj függő viszont a naplementés képed nagyon emlékeztet egy általam valóságban átélt élményen ugan ilyen szinvilág volt a 737 es cockpitjéből nézve:)
  • L Viper #31255
    El lehet szórakozni ezekkel az ENB értékekkel is. Én szeretem, ha kicsit színesebb:











  • johnnydirteen
    #31254
    Na szóval. A dx10 nincs bekapcsolva hacsak máshol nem lehet bekapcsolni pl videókártyán. A woai-ból fel raktam a telepitőt és pár a weboldalról letölthető gépet. Az install-nál figyeltem, hogy a jó mappába kerüljenek de sajna így se kaptam eredmenyt. Az égen csak csak van valami nagyon gyér forgalom de a reptér üres csak az árnyékok vannak. Már kerestem kinti fórumokon is de semmi eredmény eddig. Remélem valahogy életre lehet kelteni