33535
  • polluxware
    #10300
    akkor ugyanaz..
  • Hypo #10299
    szoktam nezni real flightplaneket ott mik a magassagok, illetve van a paratlan magassag es paros magassag szabaly rep iranytol fuggoen.
  • polluxware
    #10298
    737-el útvonal repülésnél (adott távolság), magasságot hogyan választod ki? (stepclimb, egyebek)

    (fuel plannerem az van!:)
  • polluxware
    #10297
    Alert jó múltkorában ajánlott már lehetőséget hogy faQ-ot bővítgesse valki... ahogy mondotta neki szinte 0 ideje van a dologra

    más..

    FSX-ben számomra az alap felhők tökéletesen elegendőek:) REX-től sztem a vidijókártyám ramja meg is hasalna rögtön:)
    Nálam 2,4es corán az alap Tongass a nagy kedvenc A2A Cub-al FPS limiterrel konstans 30fps-t produkál.. sztem egyébként ez a legszebb alapterület egész FSX-ben (víz+dimbekdombok)

    FS9-nél meg ritkán nézem a talajt max leszállás előtt ott viszont egy olyan sűrű és szép mozgalmas reptér vár ami FSX-ben még jóideig nem fog. IFR repkedés erről szól
    jelenleg Ulti envi FX felhőt használok, de úgy igazából az eredeti cumulus-sal sem volt bajom, maximum az úgy távolban nagyon mosottá vált.
    tényleg célszerű a látótávolsággal, felhősűrűséggel játszadozni mert sokszor olyan dolgok fogják a gépet amit az ember nem is lát! (csak úgy gondolja hogy ettől szebb)



  • Hypo #10296
    :)))
  • pateszi
    #10295
    Hali,

    Nagyon sokszor beírtátok már, úgy saccolom, hogy kb. heti egy kérdező mindig akad.
    Valamiért az amúgy remek FAQ-ba még nem kerültek be az ingyenes kiegeket tartalmazó oldalak a linkekhez. Pedig elég hosszú lista lehetne már.
    Akkor az udvarias válasz és köszöntés helyett elég lenne annyit írni:

    Új FAQ !

    :)
  • Hypo #10294
    :)) ezt mensd el es majd next time copy paste:))))
  • pateszi
    #10293
    Szia,

    Az FSX-hez már iszonyatos mennyiségű ingyenes kiegészítőt találhatsz, pár lelőhely:
    www.avsim.com (az oldalt hackerek tönkrevágták (rohadjanak meg!), többé-kevésbé sikerült csak helyreállítani, azért sok minden még megtalálható)
    www.flightsim.com
    www.sim-outhouse.com

    Ha még nem tetted volna, katt a banneren, és érdemes a FAQ rész elolvasni.

    Csak győzd a keresgélést, a választék óriási.



  • Hypo #10292
    Jaj nem rad celoztam!!!!!!!!!!!! Csak az irasod alapjan ugrott be ennyi. Semmi gond sincs azzal hogy szeretsz szep taj es felhok mellett repulni.

    Ne tessek beallitani rossznak engem:)
  • CptSAB
    #10291
    Sajna nem osztom ezt a véleményt. FSX-nél hatványozott a talaj textúra probléma. Csak amíg FS9-nél az ember ezt betudja annak, hogy egy 6 éves program, addig FSX-nél a magasabb textúra felbontások ellenére is szánalmas a landclass, az autogen pedig amit erre generál. Persze a kidolgozott városok és környékük jól fest, emlékszem amikor a demóval még 2006 októberében nyomtam.. de ha leszámítom ezeket a régiókat, ott marad a föld 99%-a, ami viszont ha kisgéppel szállok felette, nagyon nem tetszik. A sok "összevissza" fa, facsoportok és az unrealisztikus települések miatt nekem anno csalódás volt, Két éve volt utoljára fennt a gépemen, egy hétig.. annyi elég is volt egyenlőre. Paksi 2-es blokk költsége pedig sok ezért a progiért.
  • oneal1
    #10290
    erre valaki? köszönöm
  • JackDow
    #10289
    Mindig jóindulatú és kedves Hypo! :-)

    A képeket érdekességképpen rakom fel nem dicsekvésből mások fikázásából.

    Ja és igen, a számítógépes szimulátorban (vagy ha jobban tetszik játékban) sztem a felhasználók 99.9 % a látványért ül oda a monitor elé, mivel mást nem nagyon érzékel belőle.

    Én tényleg szeretek úgy repülni, hogy grafika + látvány + FPS is otthon van, még ha néha unrealisztikus is kicsit.
  • JackDow
    #10288
    Ez tényleg szép. FS9-el nem is a felhőzet a gond hanem ami a talajon van, annak grafikája :-(
  • Hypo #10287
    Viszont ha mar FSX es VFR, van gy eszmeletlen jo kis program nem reg kerult a latomezombe

    PLAN-G a neve, egy kis reszlet a legujabb betabol:
    Plan-G is a freeware VFR flight Planning tool for Microsoft Flight Simulator X and 9.

    Features:

    Google Maps interface for rich topographical and satellite detail
    Shows airspace, airports and navaids on the map (from Flight Sim data)
    Configurable levels of detail (objects displayed) for each zoom setting
    Fully editable plans can be saved in FSX or FS9 format
    Existing FS plans can be loaded
    Reverse flight plan
    Print map and PLOG
    Customisable database of user waypoints, VRPs, airstrips etc (UK CAA VRPs, plus some OZx airstrips already defined)
    Connects to FSX via SimConnect
    Aircraft telemetry, breadcrumb trail, traffic, weather etc available when connected to FSX
    Saved flight trails can be displayed for later analysis
    Range Rings can be configured to show distance or flight time


    ERRE
  • Hypo #10286
    A legjobb egy masik forumon, srac berakja a rex-es kepeit ( szvsz tok unrealisztikus) tenyleg mint a festmenyek gyonyoru, aztan videoja is szep, de mar ott gyanus volt,a lenyeg sracnak gyonyoru kepei es videoi vannak de bazz meg leszallni se tud....... kerdezem, figyu grat a gepekhez meg hogy a szulok ilyen jol keresnek, de ha mar ennyire erdekel a repules, nem kene megtanulni?:)))

    Felre ne ertsetek semmi bajom a rex hasznalokal, a lenyeg nekik tetszen ok fizetnek erte, de az elmult 4 honapban kulfoldi forumokat elleptek a most jottem far cry -tol nyomnam fsx et csavok i7 es szornyekkel.

    Rex+FTX es egy rakas unalmas wingview video:))))

    2d panel mogul ki se lattam anno:)))

    na mindegy vegyetek ezt reggeli zsortolodesnek:)

    jo leszallast mindenkinek......
  • [HUN]FaTaL
    #10285
    Lehet, nem tudom. :) Ezelőtt egy E8500am volt, azelőtt meg egy P4 szal az átmenetről fogalmam sincs. :D
  • oneal1
    #10284
    azt nem írtam hogy városokra, repterekre és repülőfestésekre gondolok
  • oneal1
    #10283
    próbáltam keresni kiegészítéseket a játékhoz, kevés sikerrel.
    mik azok az ingyenes kiegészítők amiket érdemes feltenni a progihoz?

    köszi
  • exTrem
    #10282
    FS9hez is kellene azért erősebb :)
  • [HUN]FaTaL
    #10281
    Mármint FSXről beszélsz gondolom. :)

    FS9hez azért annyira nem kell atom vas, szerintem már a mostanid is viszi. FSX nekem fent sincs, nem szenvedek vele, lehetetlen normális FPS-t kihozni rajta IFR repüléshez. i7 alatt gyakorlatilag szóba sem áll az emberrel. :D
  • exTrem
    #10280
    Na ja csak ahhoz, hogy ilyen környezetben repkedj és élvezd ahhoz atomerőmű kell, és sajnos nem sok mindenki engedhet meg magának ilyen konfigot. Én majd egy 2 év múlva beruházok egy teljesen új gépre de addig nincs értelme.
  • [HUN]FaTaL
    #10279
    Gyönyörű. :)

    FS9 se sokkal marad el, pedig ez még nem is REX, kiváncsi leszek arra is :)

    FS9 High Defenition Environment
  • Ombika
    #10278
    Mar elejen se birtal lebeszelni rola, en mindig legujabbat teszem fel mindenbol! :)
  • JackDow
    #10277
    Ombika-t épp lebeszélni próbáltam REX 2.0 upgrade-ről mondván, hogy sztem nem sokkal másabb. Háááát beismerem tévedtem. Lenyűgöző változás lett felhőzetben.

    REX TESZT

    Íme egy kis csemege a velem együtt kételkedőknek. Sztem meggyőző.
  • Hypo #10276
    A centerline a reptertol fugg nem hiszem hogy minden repteren tokeletes lenne, foleg hogy van sok addon is.

    Van avsim.com on pushback-gauge
  • Rue East
    #10275
    nincs valami advanced push back program, hopgy nekünk kell kitolni a gépet vagy valami hasonló, azért mégis csak szabályosabb lenne ha a centerline-on tolná :)
  • Hypo #10274
    Shift+p es 1 es vagy kettes gomb rogton utana
  • Tóth Jozsef
    #10273
    Valaki tudja hogy mikor kitol az a kocsi a beszállotól hogyan lehet utasítani hogy melyik irányba fordítsa a gépet (bal, jobb)???
  • Nesu
    #10272
    Z.S.Í.R.
  • Hypo #10271
    a simobject mappaban tarolja az fsx a repcsiket, oda kell betenned
  • Glory81
    #10270
    Sziasztok!Lenne kedves olyan vki aki pontról pontra leirná nekem hogy,hogy lehet betenni letöltött repülőgépeket a játékba azaz más modelleket?Tudom olvastam a FAQ-ot de nem értem igazán ehát amit letöltök van egy exe.vmi kirakja nekem az FS mappába na most azon belül van 2 fálj aircraft és a simobjects na ezekkel mit kell csinálni?Válaszotokat előre is köszönöm szépen Tobábbi szép napot nektek:)
  • CptSAB
    #10269
    A medvének Kuznyecov hajtóműve van.. jó sok.. viszont kecses nádszálvékony.

  • m814
    #10268

    Te jó ég!
    Ha arra felé ilyen kecses a gazella, a medvét már el sem merem képzelni
  • [HUN]FaTaL
    #10267
    Egy egész márka van teheruatóból. :)

    pl.

  • Jenc
    #10266
    oké akkor akinek nem tiszta! :) Én az Aerospatiale SA-341, SA-342 Gazelle-ről beszéltem. De ha te mondod akkor biztos van Gazelle teherautó is! :)
  • polluxware
    #10265
    asszem így már vágom, az valmi francia kávédaráló..

    Tényeg!!!

    Cerasim féle Bell heliről van valkinek véleménye?
  • Leo747
    #10264
    Sziasztok ! Valaki, akinek Vista van a gépén és működik nála az FSX, felvenné velem a kapcsolatot? Csak egy pár dologra lennék kíváncsi - a már néhány hozzászólással lentebb említett - traffic-al kapcsolatban. Előre is köszi.
  • CptSAB
    #10263
    Házifeladat.. az Aerospatiale Gazelle helikopternek utánanézni..
  • Clidey
    #10262
  • polluxware
    #10261
    Gazella az nem egy tehergépkocsi?