33535
  • perko
    #10501
    Örüljünk, hogy csak az angol láb-at kell, használni
    angol láb (foot) = 0,3048 m
    badeni láb (Fuss) = 0,3080 m
    bajor láb (Fuss) = 0,291859 m
    belga láb (pied) = 0,2868 m és 0,32485 m
    francia láb (pied) = 0,3248 m
    holland láb (voet) = 0,2831 m és 0,313947 m
    japán láb (konsa saku) = 0,3036 m
    kínai láb (csi) = 0,3181 m és 0,33m és 0,358 m
    magyar láb = 0,316081 m és 0,2979 m
    osztrák láb (Fuss) = 0,316081 m
    porosz láb (Fuss) = 0,313853 m
    svéd láb = 0,296901 m
    szász láb = 0,283190 m

    átszámítás:


    (adatok a Wikipédiából származnak)


  • Clidey
    #10500
    Bár még sosem reptem nyílvános hálózatokon, de szerintem nem kell ezt túlmisztifikálni. Ha nincs olyan scenery-d, akkor szólsz a toronynak hogy "bocs, nálam ez-és-ez-a-scenery-van-települve, ő meg küld másmerre. Vagy amere akarsz. Ennyi. Szerintem. :)
  • [HUN]FaTaL
    #10499
    Kit érdekel mi hány méter, amikor mindent lábban mutat és abban irányítanak? Fogalmam sincs, hogy miért érdekes.

    #10497: Köszi, majd nézelődök. :)

    Ugyan FS9el játszom de itt került szóba, így ezt is itt teszem fel. Régóta foglalkoztat a kérdés, hogy az irányítók hogyan irányítanak? A földi irányításra gondolok főként. Teszem azt egy területhez több scenery létezhet, több verzió. Pl. aki LAGO BP2004el rendelkezik azt hogyan gurítják az irányítók? Ha jól tudom azóta több taxi útvonal van. Ugyanez érdekelne a többi reptérnél is. :) Ezenkívül csomó reptér az alapjátékban le sincs modellezve rendesen.
  • Papirzacsi
    #10498
    Bármennyire is logikátlan az angolszász rendszer, bizonyos helyeken ezt használják, ezt kell szeretni/vagy nem szeretni, de elfogadni. Akármennyire is húzod a szád, ezt szimulátornak csinálták és még ha kicsit szar is, de ebből a szempontból is igyekeztek követni a valóságot a sajátos amcsi szemléletükkel(értem ez alatt, hogy leszarták a metrikus rendszert modellezni olyan helyeken, ahol azt használják).
    Amúgy bármennyire is logikátlannak tűnik, az összetartozó adatok könnyen "átválthatók" egymásba, hisz a csomó az valójában a tengeri mérföld/óra, a függőleges sebesség pedig láb/perc és milyen fura, a magasságot is lábban mérik.:-)
    Nemzetközileg elfogadott, hogy a magasságot lábban mérik, a flight levelek is így vannak felosztva, a ruszkiknak is kellett lábban mérő magmérőt beszerelni, csak a kedvükért nem kezdtek méterben irányítani az irányítók. Szóval akkor igazából mi is a bajod?
  • Hypo #10497
    Persze Regisztralsz Ivao vagy Vatsim, feltelepited a megfelelo dolgokat vacchun.hu oldalon megnezed van e iranyitas LHBP-n beallsz egy jo kis parking helyre, teamspeak es hallgatod a radiozast
  • GhostR1der
    #10496
    Hát, sorstársak vagyunk, csak én rendelkezem egy G25-tel is, szerintem érdemes megpróbálni, sokmindent nem veszíthetsz
  • El Brujo
    #10495
    Sziasztok. Minap kipróbáltam a Tom Clancy féle H.A.W.X "szimulátort" miután beszereztem egy xbox 360 kontrollert. Egy ideg jól szórakoztam, aztán kezdett ellaposodni az egész. Szeretnék le és felszállni meg az igazi szimulátor érzés is érdekel. Arra vagyok kíváncsi érdemes megnéznem eme remekművet avagy ehhez hardcore repülőtudornak kell lenni? Ill. az xbox kontroller mennyire alkalmas a korrekt irányításhoz.
  • Sanyix
    #10494
    nyilván :D, 10 és hatványai a szorzók(metrikus) vs ahányféle mértékegység annyi tök különböző szorzó (amcsi) vagy mondthatnám hogy kimért fizikai állandók vs folyamatosan változó valamik amikre mondtak egy végleges számot (egy láb az hogy? ahány ember annyi lábhossz van). Igaz az amcsik elég idióták tudnak lenni ahhoz hogy azt higgyék a 2. logikusabb :D
  • Papirzacsi
    #10493
    Halkan de megy.:-D
  • cash888
    #10492
    csak halkan kérdezem meg, hogy tört verzióval is megy minden funkció, így az online mód is?
  • [HUN]FaTaL
    #10491
    Nem mindent emberek irányítanak, mert egyszerre nincs annyi irányító mint amennyi reptér. Lehetsz irányító is és igen működik FS9ben is, én is avval játszom. :)
  • cash888
    #10490
    ha ebben az online dologban mindent emberek irányítanak a világ különböző pontjain, akkor van lehetőség, hogy ne pilóta, hanem irányító legyek?
    az online játék működik FS2004-ben meg FSX-ben is egyaránt?
  • cash888
    #10489
    én is hallgatóznék picit...
  • Clidey
    #10488
    Ez nézőpont kérdése. Egy amerikainak meg a mi mértékegységeink nyomorékok.
  • [HUN]FaTaL
    #10487
    Az ATC nem fog méterben irányítani soha.

    Hypo: Hallgatózni lehet valahogy online? Nem akarok repülni még mert sokmindent nem értem de körbenéznék hogy milyen az. :)
  • Sanyix
    #10486
    Tudom ebből vannak problémák(légkörben elégő űrszonda átváltás elfelejtése miatt) , annyi szabály van már, ezt is szabályozni kéne, és elfelejteni ezeket a nyomorék mértékegységeket.

    De az akkor is egy vicc, hogy egy szimulátorba átállítom metrikusra, aztán nem metrikus lesz, hanem néha ez néha az. Ha átállítom legyen olyan amilyenre állítottam ne olyan hogy az mfd métert ír, de az atc még mindig lábban pofázik...
  • Hypo #10485
    :)))
  • polluxware
    #10484
    elvileg FSX + SP2 / FSX + Accelerated (gold) rilééted a dolog...

    ezért kérem hogy akinek megvan nézze már meg.. csak sima elmentés betöltés a teszt lényege (úgy ahogy leírtam)

    acceleratednél nem kéne hogy ilyen baj legyen, viszont sima sp2-nél ugyanezt kéne produkálnia
  • perko
    #10483

    A repülésben a magasságot ma is láb-al mérik, az ékszerésznél 18 karátos aranygyűrűt veszünk. Az elektronikában az integrált áramkörök lábkiosztása angol hüvelyk alapú.
    További bonyodalom, hogy Amerika megtarotta az Angliától örökölt Brit Birodalmi Mértékegység-rendszert, de Anglia áttért a SI-re. Izgalmas élmény külföldi benzinkútnál a font/négyzetláb skálán mérni a guminyomást...
  • Hypo #10482
    eleg jok, avsimen nezem epp mi van fent, tetszenek a koszos belsok:))

    Sikerult a hiba okara rajonnod a forumukat olvasva nem csak neked van gondod a save flight al
  • Hypo #10481
    Persze, de szerintem elsore maradj a normalnal amig belejossz, megnezed mi erdekel stb aztan utana ha beleszeretsz ugy sincs megallas:))
  • cash888
    #10480
    köszi szépen!
    olvasom a FAQ-ban, hogy van Online repülés mód is, persze csak gyakorlott pilótáknak. Próbáltátok már?
  • polluxware
    #10479
    kicsit ott van
  • Hypo #10478
    Gyonyoru paintek A2A Cub hoz erdemes a muszerfalakat is megnezni
  • Hypo #10477
    Persze hogy erdemes, es nem igenyel akkora konfigot se, minden kieg van hozza kezdesnek IDEALIS. Barmi gondod van irjal segitunk ha tudunk.
  • [HUN]FaTaL
    #10476
    A repülésben a magasságokat lábban mérik nem méterben úgyhogy ne csodálkozz ezen.
  • cash888
    #10475
    érdemes a FS2004-gyel kezdenem, mert még sosem játszottam ilyen szimulátorral, vagy pedig egyből FSX-re ugorjak? az angollal nincs problémám...
  • Rue East
    #10474
    van magyar mérföld is, 8353,6 m :)
  • pateszi
    #10473
  • Hypo #10472
    Hat azok nem jok, mind bibliai eredetuek, foleg Oszovetseg szoval az nem palya nekik:)))))))))))) OFF
  • pateszi
    #10471
    Irgum-burgum! Talán rőf, öl, vagy sing inkább.
  • Hypo #10470
    Azert mert neked nem tetszik attol meg ez van!! Repulesben hajozasban igy mernek, szamolnak. Ez van el kell fogadni. Foldon lakasban, ruhaban, autoban merhetsz te km-t cm-r es a tobbi ( bar a merfold mashol eleg nagy divat:)) Repulesben meg lab meg tengeri merfold van.

    Jo majd lehet a jobbik jon aztan csinal ebbol is ( csunya globalizacio) magyar merteket, es akkor majd repulunk 7500 paszujon:)))
  • Papirzacsi
    #10469
    Má bocs, de ez eléggé kislányos rinyának tűnik, amit most előadtál. Fogadd el, hogy ez van, a közforgalmú repülésben az angolszász mértékegységeket használják sebesség, magasság, távolság és függőleges sebesség mérésére/kijelzésére. Nem tudom miért fontos neked a metrikus rendszer, de felejtsd el, csak magadnak bonyolítod vele, ahogy a példa is mutatja. Ha az ATC 14000 lábat mond, akkor használd lábban és ereszkedj 14000 feetre, oszt annyi. Ha csak azért akarod táváltani, hogy tudd milyen magasan is vagy a megszokott rendszerben, akkor ajánlom az átváltást lábból-méterbe, még a fejszámolási képességed is fejleszti, kis idő után meg már fejszámolni sem kell, mert jön magától.:-)
  • Sanyix
    #10468
    De.
    Úgy is volt beállítva. Méterben is írta az mfd, beállítottam az autopilotán. Miközben az atc mondogatta, hogy csipkedjem magam a 14000-re ereszkedéssel mondom dehát b+ meg fel sem értem oda.
    Aztán átkapcsoltam idióta mértékegységre, ott már 25000-volt. Tehát méterre volt állítva, az atc meg lábban mondott mindent, miközben az mfd-ken meg méterben volt (és mellé a legrosszabb, hogy átkapcsolva a mértékegységet, többé nem jelent meg a fenti menü, csak újraindítás után).
    (jaj olyan jó lenne úgy mint az orbiterben, ahol van m, Km, Gm, Mm, AU, Pc, és Pa, KPa, MPa, miért nem felejtik el ezeket a nyomi "nemhasználjukamitatöbbimerasziszzükígykülönlegesekvagyunk" mértékegységeket)
  • [HUN]FaTaL
    #10467
    Érdekes, FS9ben sem találkoztam evvel. Ha átlőttem metric (altimeter in feet)-re akkor teljesen jó volt. Ugye nem métert akarsz használni mértékegységnek?:D
  • Sanyix
    #10466
    látom itt is megvan az a dolog mint az eddigi fs-ekben... ha átállítod a mértékegységet normálisra idióta amcsiról, akkor nem normális mértékegységeket fog használni, hanem összevissza, néha ezt néha azt...
  • [HUN]FaTaL
    #10465
    A 2SP az alap, többi egyéni izlés/pénztárca/stb függvénye.
  • GhostR1der
    #10464
    Amúgy, ha holnap-holnapután felteszem az FSXet, miket érdemes feltenni? látok itt service packokat, satöbbi, ezekben valaki légyszi segítsen...
  • polluxware
    #10463
    egy kis segítség kéne:)

    Ha valakinek megvan az A2A Cub (cub+accusim+1.1+1.11)

    megtenné hogy a float verzóval friday harbour környékén kiköt valhol, kihúzza a gépet a partra, elmenti, úrjaindítja a gépet, és betöltés után megpróbál vele felszállni

    FSX sp2 alap/ FSX accelerated(GOLD) tapasztalatok érdekelnének!

    + a tundra verzsönnél mondjuk "PAJN" reptérnél ugyanezt eljátszva

    fontos hogy az elmentés után újra legyen indítva a gép

    support-al levelezgetek és úgyfest olyan difik vannak az alap és a accelerated között amik bugokat okoznak az elmentésben


    ha valkinek sima FSX+SP2-je van akkor elvileg a float verzsönnél olyat kéne tapasztalnia a load után hogy a gépet mintha "lehúznák a vécén" forogva megy a víz alá majd crash
    tundránál meg odaragad a betonyhoz

    Köszi:)
  • GhostR1der
    #10462
    Jóóóóóóóó azok a videók eléggé komolyak :DDDDD