33535
  • i robot
    #10541
    Szia! Nekem is Track IR 4 PRO clip van. Tegnap nekiálltam állítgatni és végül összejött hogy jobbra is rendessen forduljon. Valószínű hogy a szaggatás a gép gyengesége miatt jön elő, nekem is a fordulókban és főleg a jobban kidolgozott gépeknél Pl.: C. Sim 727
    Köszi a segítséget!
  • Jenc
    #10540
    Sziasztok!

    Megszeretném csinálni a Balatonfüredi heliportot az szimulátorba de úgy szeretném h mind az fs9-hez mind az fsx-hez használható legyen. Rendes "reptér" sceneryként szeretném. Letöltöttem a Google Sketch up-ot de az csak .spk-ba ment azt meg nem kezeli az fs. Hogy tudnám azt megcsinálni hogy amit én ott megcsinálok azt átkonvertálni .bgl-be vagy melyek azok a progik amikkel sceneryt lehet csinálni?

    A választ előre is köszönöm!
  • [HUN]FaTaL
    #10539
    Minek ehhez gamespy acc? Mindenki VATSIMen meg IVAOn játszik.
  • Sanyix
    #10538
    lol hogy lehet ezzel a foshalmazzal gamespy accot csinálni? bármilyen jelszót írok be, azt írja hogy 16-nál kevesebb karakter kell 16 hosszút meg se tudnék jegyezni nemhogy azt próbálni...
  • Tóth Jozsef
    #10537
    valaki tudja hogy hogyan tudom feltenni a játékhoz a Pack 2 mert mindig ki ír valamilyen hibát nekem?
  • alert
    #10536
    Én is a v5 verziót használom. A kütyü trackir 4 pro. Ha néha beszaggat azt max annak tulajdonítanám, hogy nem bírja a procid. Néha nekem is szaggat, főleg ha extrém részletes a scenery pl Manhattan-nél, főleg miközben fordulok. Bár nem tudom a te esetedben hol jelentkezik. Fagyni még nem fagyott soha.

    Az, hogy nem tudsz rendesen jobbra nézni azért van, mert nincs beállítva. Én letöltöttem a trackir oldaláról egy srácnak a beállításait fs2004-hez, majd ezt követően kb másfél órán keresztül állítgattam a görbéket advanced módban mire elértem azt a profilt, ami nekem bevált. De ez csak az én ízlésemhez van szabva. Ha gondolod el tudom küldeni.
  • Falconer
    #10535
    Először is SP1 meg SP2. Aztán meg grafika/teljesítmény optimizálás.
  • Nesu
    #10534
    Bocs ,ha meg van már a válasz nem néztem végig a válaszokat .Bloom effect -et ki kell kapcsolni .
    Üdv !!
  • Feketegyöngy747
    #10533
    Szia értelek A petríciót olvastam valahol a neten gondoltam nálam valami okosabb emberke írta, és biztos igaza lehet így ki próbáltam de ezek szerint nem jó. A neten külömben is annyi mindent lehet olvasni. Nem igazán tudom kinek higgyek. Itt ezt mondják amott meg már azt, itt ez nem jó amott meg az nem jó.
    Köszönöm a fel világosítást ezzel a dologgal kapcsolatban. Meg néztem a kapott linket de annyi minden van ott nem igazodok el rajta igazán mi kellene onnan. Értek angolul valamit de ez huuu.... sok. Szóval röviden mit is tegyek hogy jól fusson az fsx. mert totál hülye vagyok hozzá, és nem tudom milyen irányba induljak is el a probléma meg oldása érdekében.
    KÖSZI.
  • Hypo #10532
    Mar tobbszor volt itt tema, a minden fullon nem jo approach a problema megoldasahoz.
    A masik dolog a kulon particio egy hulyeseg, regi beidegzodes de nem hogy nem hasznal hanem meg art is.
    A masik dolog fsx szeret a rendszerparticion ulni, ha mashova akarod rakni akkor a jarhato ut egy fizikailag kulon vinyo.



    Ezen is nem art vegimenni
  • Feketegyöngy747
    #10531
    Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem az fsx-el kapcsolatban.
    Fel telepítettem a gépemre az fsx deluxe edition-t, windows7-re. Fölraktam hozzá még néhány ki egészítő scenery-t és repülőgépeket, a PMDG747-400X,és a CAPTAINSIM 757-es modelt ezek mind eredeti dobozos kiegészítők az fsx is és a scenery-ik is. A számítógépem sem éppen gyenge minőség mégis szaggat és elő fordul, hogy magától kilép a programból, ez gondolom nem normális dolog. Van egy saját részlege a vinyón, ami csak az övé, semmi más nincs erre a patricióra telepítve. A lemez töredezetség mentesítést nem tudom hogyan kell csinálni, ilyet még nem csináltam egyszer sem. A számítógépem paraméterei a következők:
    processor Intel core duo2 E8400 3GHZ.
    alaplap: EP35 Gigabite
    Grafikuskártya: Gainward ATI HD4870 512MB DDR5
    Memória: 4GB DDR2 ( Kingmax vagy Kingston ezt már nem tudom pontosan).
    A kérdésem az ,hogy hogyan lehetne segíteni az fsx-n, hogy ne szaggasson. A grafikuskártyám támogatja a D10X-t. A játékban hagytam az alap beállításokat ö mindent magának fel húzott full-a.
    Remélem tud valaki segíteni, mert bosszant, hogy minden eredeti s közel a szimulátorom már benne van 100 ezer ft-ban. A számítógépem meg majd nem ennek a duplája ( igaz ez 1 évvel ezelött volt).
    A segítséget előre is köszönöm.
  • GhostR1der
    #10530
    Jóez, nagyon is jó, de egyszerűen a Mouse lookot nem tudom beállítani. Axeseknél állítottam rá, de nem működik. What to do?
  • Ombika
    #10529
    MEg mindig rohadt gyonyoru a te gepeddel is, pedig nem 1 erogep! :)
  • [HUN]FaTaL
    #10528
    Tudtommal az arianenak nincsen 2D Panele, ami szerintem egy vicc.
  • Hypo #10527
    Hat ezert nincs nekem se:)) de en inkabb az opencockpit verziot vennem kicsit maceras PMDG vel de muxik, LEVELD vel meg brilians mivel a fejlesztok nyilta tettek ezt a reszt szemben a pmdg-s fiukal.
  • g0a
    #10526
    en mar kineztem magamanak csakhat kb 100k kicsit sok :))
    igen goflight illetve opencockpit
  • Hypo #10525
    :))) hat kerem szar szitu lehetett nalam is volt mar nem is tudom melyik gepnel finalon AP disengage AT ON speed On es hoppa eltunt a sebi:)) vc ben meg kapkodas hogy azt a mutyurt eltalaljam:))

    ezert is kene egy opencockpit mcp hardware.....
  • g0a
    #10524
    hehe :)) igen ezert repulok IFR-t 2d cockpitben :) ezzel mar enis szivtam , foleg vektoralasnal es kapsz kozbe egy oldalszelet :)
  • g0a
    #10523
    kb fel ev repules alatt hozza lehet szokni a mertekegysegekhez sztem ha sokat hasznalod nem okoz semmi problemat. de sztem ez rendben van amugy meg nemis ertem miert kell atvaltogatni.
    elkell fogadni hogy az angol 1 vilagnyelv a magyar az nem :) ugye nyelvtanulasnal is az a lenyeg hogy ne forditgasd magadban magyarra a jelenteset hanem angolul gondolkozz.

    A/T meg ugy mukodik hogy tudod vezerelni robotrol is FMC rol vagy MCP rol. ha lekapcsolod AP-t akkor
    nem kapcsolodik le A/T. nemtudom milyen geppel repulsz de b737 nel ugye ottvan FD felett EFIS nel :)

    tobbit zacsi tokeletesen leirta :)
  • [HUN]FaTaL
    #10522
    Amióta nem telepítettek amellé az ILS mellé DME adót.
  • Papirzacsi
    #10521
    A/T-hez kapcsolódó élmény.:-)
  • Papirzacsi
    #10520
    Akkor jól sejtettem, hogy leginkább az a baj, hogy utálod őket. :-) Hogy miért nem tértek át, az tt végülis teljesen off, az eredmény számít, nem tértek át, így a knots, nautical mile, feet, hgin mértékegységekkel együtt kell élni, ha ez nem megy, akkor az a te problémád. Mivel fsezés közben nem mérnöki pontossággal kell számolnod, így kis gyakorlattal sacc/kb alapon igen jól meg tudod állapítani az értékeket a neked tetsző rendszerben.

    Kb. azóta létezik ILS DME nélkül, mióta az ILS létezik. A kettő nem feltétele egymásnak, nem véletlenül használták előszeretettel régen a markereket. Az időjárásminimumokat pedig megtalálod a térképeken.

    Az autopilot és a tolóerőautomata (A/T) két külön rendszer, egymástól függetlenek.
  • Sanyix
    #10519
    Az hogy s világ többi részén, áttértek az idióta mértékegységekről normálisra úgy 100 éve. Ezek a seggarcú amcsik meg angolok meg maradtak, mert ettől ők különlegesnek érzik magukat, és persze mindenki alkalmazkodjon hozzájuk. Egyébként azért gáz, mert ha azt mondják nekem x méter azt tudom kb mekkora táv, de hogy x láb az nem mond semmit, csak miután mindig átváltogatom méterbe...

    Amúgy mióta létezik olyan ILS ami nem ad távolságot? Mert tegnap találtam egyet... és hát érdekes volt leszállni úgy 2 km-es látótávval, havazásban így :D Na meg az miért van hogy az autopilóta master switch-nél ki van kapcsolva, de a tolóerőt lazán szabályozgatja?
  • g0a
    #10518
    de te most csak "hallgatozni" akarsz nem? ahhoz eleg a TS

    nah felepites ugy mukodik:
    ivac - iranyito program
    ivap - pilota program
    ivae - forgalom figyeles mindenki szamara

    TeamSpeak - minden hang kommunikacio itt zajlik

    neked jelenleg eleg a TS mert nem akarsz se iranyitani se repulni.
    akkor eleg csak TS en megadni a servert: eu6.ts.ivao.aero
    es kitolteni user/pass parost
    de ugye van 2 password is webpass meg sima lehet azokat csereled fel
  • Hypo #10517
    A szoval ATC akarsz lenni nem pilota? ugye az IVAC az iranyito szoftware.
    Lehet adminak kene irni, ha valami gond van a user-edel.
  • g0a
    #10516
    server : eu6.ts.ivao.aero

    jelszo/pass : az ivao regisztralt adataid
    mindenkeppen keresztnevvel gyere be pl: Pisti/kezdo

    es Hypo nak igaza van elkell olvasni a kezikonyveket!
  • cash888
    #10515
    már tegnap este végböngésztem az alapokat, meg az ATC kezelését és ott írják, hogy kell ivac. regisztráltam is az ivao-n, a saját oldalamra be tudok lépni, de az ivac letöltéséhez nem fogadja el az accomat. :S
  • Hypo #10514
    Legalabb annyi faradtsagot vegyel hogy felmesz az ivao.hu ra es elolvasod a kezikonyveknel a pilotaknak szolot es MINDEN KERDESED tisztazva lesz, hidd el erdemes.
  • cash888
    #10513
    és ha ivao-n csak hallgatózni akarok, akkor nem kell leszedni az ivac-ot? teamspeakben mit kell beállítani szervernek?
  • i robot
    #10512
    Szia! Megkérdezhetem te melyik progam verziót használod a Track IR-hez? Én nemrég raktam újra a gépem, ezért a T.IR-t is, de most a v5 verzióval és sokszor beszaggat vagy pl. nem tudok rendessen jobbra nézni. Sőt olyan is van hogy lefagy játék közben.
    A videók nagyon jók, főleg a St. Marteen-es.
  • Falconer
    #10511
    "Unable due to scenery"
  • Falconer
    #10510
    Igazából nem. Ők is a sajátjukat tartják nyomoréknak. Nekem van amerikai mérnök ismerősöm, meg középiskolai tanárt is ismerek jópárat, és mind azt mondták, hogy az SI sokkal jobb, nem is értik miért nem álltak még át ők is. Ez főleg akkor volt idegesítő, amikor AutoCADet tanultam, aztán kaptam pár olyan tervrajzot amiben 32ed inchek voltak törttel megadva....
  • Hypo #10509
    tudom, elozo" szarabb" konfigon repkedtem vele sokat, de aztan amikor upgradeltem azota nem szereti:(
  • alert
    #10508
    Kár, pedig rettentő jó kis repzi.
  • Hypo #10507


    Nekem ez a gep sajna annyira megoli fsx et vc ben hogy jatszhatatlan, nem jottem ra meg miert, csak ez:((( De grat jo leszallas volt
  • CptSAB
    #10506
    Faszásak.. ez a Martinszent ez jobban tetszett.. :D
  • alert
    #10505
    Készítettem 2 videót, az egyik egy St Maarten melletti kisebb, érdekes megközelíthetőségű szigeten való landolás Twin Otter-el a másik pedig Velence fölött egy kis vadulás :) Igazából a TrackIR fejmozgásérzékelőt próbálgattam, így születtek ezek. Akit érdekel:



  • g0a
    #10504
    ahhoz nem kell semmi csak 1 teamspeak es egy ivao reg nemkell felconnectalnod

    ivaon registralod magad kapsz jelszot stb es csak teamspeak en kell belepned egy szobaba...
    pl
    lhbp_gnd
    lhbp_app
    lhbp_twr
  • [HUN]FaTaL
    #10503
    Egyelőre csak hallgatózni fogok, nagyon távol érzem magam ettől az egésztől, marad a single még jódarabig szerintem, elvagyok végülis avval is, csak kiváncsi vagyok a multis "világra". :)

    A linket köszönöm.
  • g0a
    #10502
    ivaon pl ivac nevezetu programmal. mukodik a dolog ha nincs scenery-d az adott reptered jelzed vagy eleve latszik hogy nem ott mesz...
    ivao itt erdemes korulnezned a kezikonyveknel .
    eloszor soknak tunik a dolog de nem kell aggodni elobb utobb belejosz mindenbe...
    vannak oktatasok forumon megtalalsz minden infot.

    termeszetesen repulhetsz vatsim en is ha az ivao valamiert nem tetszik.