33535
  • zstomi
    #10621
    Van egy setup file, amit megtaláltam a könyvtárban, de elinitva hibaüzenettel leáll...
  • Hypo #10620
    Van egy setup panelja ahol aktivalni tudod az egeszet az megvolt?
  • zstomi
    #10619
    Sziasztok!
    Használ valaki ORBX kieget (FTX scanery)? Feltelepítettem és nem változott semmi az eredetihez képest...
    Valamit be kell állítani még hozzá???
  • [HUN]FaTaL
    #10618
    Ja, ezt csak FS9ben próbáltam, nem biztos, hogy FSXben is működik.
  • Panlaj
    #10617
    Köszönöm :)
  • [HUN]FaTaL
    #10616
    Töltsd be a default cessnát, állíts le rajta mindent, minden off és mentsd el, mentéskor pipáld be default flightnak. :)

    Innentől kezdve az összes repülőt cold&dark állásban tölti be.
  • Panlaj
    #10615
    Üdv Mindenkinek
    Szeretném a segítségeteket kérni az FSX beállításánhoz. Meg lehet-e oldani, hogy a Free Flight-ban a repülő ne járó hajtóművel induljon?
  • polluxware
    #10614
    gyóvanna bocsánat nem ily dúrván akartam... csak azt szerettem volna érzékeltetni hogy nem oly egyszerű..

    clidey is mióta posztolt már képeket arról a kész zlinkéről, de valójában még mindig nem full kész

    vagy, fne tudja:) ha úgy őszintén belegondolunk fs9-be,fsx-be nagyságrendekkel könnyebb gépet illeszteni, mint bármilyen más repjátékba
  • g0a
    #10613
    hat igen huje kerdesre huje valasz :D
  • GhostR1der
    #10612
    Kipróbálom a REX-et, kíváncsi leszek rá majd...
  • [HUN]FaTaL
    #10611
    :DDDDDD
  • perko
    #10610
  • polluxware
    #10609
    francokat... egy darab papír elég lesz
  • m814
    #10608
    Végy egy nagy adag alumíniumot, egy jókora tál szegecset, pár kilométer kábelt,ragasztót,üveget miegymást. Aztán egy megfelelő méretű kádban addig kavargasd amíg repülő nem lesz belőle.
    Vagy hogy is érted?
  • alert
    #10607
    Hali. Elég bonyolult. Kiindulásképp: 3ds studio max-al megcsinálod a modellt és az animációkat, majd az SDK-val át fogod tudni alakítani úgy, hogy be lehessen tenni az FS világába (a leírás tanulmányozása után). Ha mindez megvan, akkor le kell programozni a gép aerodinamikáját és rendszereit, ehhez szintén segítséget nyújt az SDK. Tipp, hogy akkor kezdj neki ha sok időd van, mert alsóhangon több hónapos munka. További segítség itt.
  • polluxware
    #10606
    ez egy érdekes kérdés:)
  • Framsen
    #10605
    Sziasztok, hogy lehet csinálni repülőt ?
  • daxan
    #10604
    Sziasztok! Feltelepítettem az Flight Simulator X Acceleration Expansion Pack-ot, és sajnos előjön egy olyan "bug", pl ha térképnézetbe megyek repülés közben, hogy minden fény a repülőn egy fekete négyzet lesz, meg az égen is egy hatalmas fekete négyzet kísér. Ez miért van?
  • [HUN]FaTaL
    #10603
    Szvsz FSXben tapadnak a gépek a kifutóhoz, ugyan sosem IL2ztem, de FS9ben mintha nehezebb lenne leszállni, mint FSXben.
  • Sanyix
    #10602
    a német gépeket a szövi online pilóták sírása miatt cseszték szét, mert sírtak hogy túl erősek. Aztán lett a shit (spitfire) az übergép. Szinte helyben megfordul, alig veszít sebességet, durán gyorsul, igazi csítergépet csináltak belőle, eleinte nem is hittem amit mondtak róla, de aztán kipróbáltam és hát olyan mint egy f-22-es :D.
    De az biztos hogy egy sima leszállás még most is jóval nehezebb il2-ben mint fsx-ben oldalszéllel :)
  • alert
    #10601
    Az SDK-ban van benne a gamepack maga is. Van egy help file, amit az SDK-hoz mellékelnek, szép hosszú, de benne van minden, amit az SDK-ról tudni lehet alapszinten és ami fontos, hogy viszonylag tömören. Ha FS alá szeretnél fejleszteni, akkor ebben a scenery készítésre vonatkozó részeket mindenképpen el kell olvasnod és értelmezned, mert nem annyira egyszerű a dolog sajna, hogy "mentés BGL-ként oszt kész". Gamepack telepítése 3dmax alá, textúrázás, exportálás, stb. Kevés az esély rá, hogy ezeket valaki elmesélje újra lépésről lépésre, mert macera, de minden érthetően le van írva, amivel az alábbi tervedet be szeretnéd tenni FSX-be. Lesznek majd kérdéseid speckó dolgokkal kapcsolatban, akkor majd segítünk, de javaslom a www.fsdeveloper.com kiforrott fórumot, vagy néhány lelkes magyar scenery fejlesztőt és fórumukat itt: lhsimulations.co.cc
  • Jenc
    #10600
    Acceleration pack fent van fsx-hez. SDK is frissítve van. Akkor hogy kell vagy mit rontottam el?!
  • alert
    #10599
    www.fsinsider.com Fontos, hogy az FSX-ed SP2-re legyen frissítve (ingyenes SP2 frissítés vagy Acceleration Pack) és az SDK-hoz is telepítsd az SP2-es frissítést.
  • Jenc
    #10598
    Sziasztok!

    "Elég jól" halad Füred és Szentes légimentő bázis sceneryje de most megakadtam! A 3ds max 9 progihoz honnan tudom letöltani az ún. "game pack-ot" amivel .bgl-be tudom ki exportálni a dolgot? Megköszönném ha valaki priviben elküldené a linket!
  • Clidey
    #10597
  • grimm13
    #10596
    Thx a gyors választ azt értettem én hogy nem mind1ik L-39-nél van beszerelve csak az előhívása nem ment .....
  • Hypo #10595
    Perfect. Hypo magyarhangja Clidey Mester:)
  • Clidey
    #10594
    Na várjál, megmagyarfogalmazom neked Hypo-ról Grimm-re :D

    Szóval azt a modellt válaszd aminek az előnézeti (thumbnail) képénak bal alsó sarkában a két ember-figura mellett látsz egy negyedkörszelet-szerűséget is. Aztán elindítva a repülést egyszerűen csak hátrafordulsz és egérrel ráklikkolsz tökre. :)
  • Hypo #10593
    Az nem mindegyik modelnel muxik csak az arra hivatotnal ha jol emlekszem:
    "...retractable IFR hood, which is noted on the aircraft thumbnails in the FSX menu with a graphic of the hood on all the aircraft which have it. This is a large black canopy which looks like it was taken from an old-fashioned camera. The user can pan the view around and click it to expand the canopy. This will block out all of the canopy and only lets you see the instruments. To retract it, click on the same zone, or an area near the front of the canopy – either one works. Additionally, this is visible from the outside.
  • grimm13
    #10592
    Remélem tudtok segíteni az L-39-nek van egy olyan lehetősége hogy egy csukja szerűséget leengedve lehet gyakorolnia műszeres repülést ha jól értem de nem tudom mivel lehet leengedni a csukját véletlenül nem tudja valaki?
  • Hypo #10591
    Mindegy nem akarom szet offolni a topicot, nekem sok eves jatek utan a kedvem is elment nem csak emiatt az il2 tol, ahogy egyre tobb tipust raktab bele egyre szarabb lett, ez a privat velemenyem, de nekem IL2 ,FB volt a GAME, a javitasok es kiegektol szarabb lett. Orosz, Angol Amcsi gepekrol nem tudok nyilatkozni, nem repultem veluk, de a nemet gepeket olegek jol elkurtak. Pedig jo kis game volt anno....... bar maradtak volna meg 10 tipusnal de jol kidolgozva mint amit csinaltak belole......kar erte. OFF
  • Hypo #10590
    Az alap il2 ben nem FB ben meg nem annyira PF ben erzekelheto. De ha te nem erzekelted akkor gratula.
  • Hypo #10589
    :) Koszi a javitas (rad) de akkor mar radlizas:))
  • Papirzacsi
    #10588
    Elég sokat játszottam az alap il2-vel, az FB-vel, majd később a PF-fel de sosem tapasztalam, hogy annyira erősen kellene lépni a 109-nek, se felszállásnál, se repülés közben. Sőt, kicsit furcsáltam is, hogy nem tapasztaltam semmi olyat, amiről a régi írásokban olvasni.
  • Pupuci
    #10587
    Gondolom csak elírtad a rádlizást rodlinak ;)
  • Hypo #10586
    Na azert ezt a realisabb dologgal en vigyaznek, egyik se realis:))) Il2 a forgotten battlesel lepett eggyel elore e teren de sajnos ezzel egyutt rengeteg tulzo ertekek vannak a flight modellben. Na nem mintha fs nel ne lenne sot, a ket dolog szerintem nem osszehasonlithato. Evekig nyomtam eleg kemenyen az IL2 sorozatot online, es nekem az elso IL2 hoz kepest az ujabb kiadasok nem voltak elorelepesek e teren, egyedul a FB altal behozott Complex Engine Managment volt elore lepes de ennyi.

    Az hogy a BF109 ben a felszallas abbol all hogy minden energiadat arra osszpontositod hogy ne menjen el a gep balra kicsit tulzas, aztan egyenes repulesnel is akkorat kell belepni hogy maradjon egyenesbe.....tudom bf109 sose volt hires a jo fel es leszallasarol eloszeretettel rodlizott, DE FB es utodaiban ezt tulzasba vittek olegek. Rengeteg korabeli filmhiradot, konyvet olvastam a temaban es egy nemet pilota se irt le ekkora erokifejtest. Szoval a realitas szep szo jol hangzik de a mi esetunkben ez kb annyi hogy egy HAL elohelyet akarod szimulalni a szarazon.....nem fog menni:)
  • Willenbrock
    #10585
    A balra húzás ennél is megvan,400-nál pedig már szabad volt a bukfenc a géppel úgy olvastam valahol.De persze az IL-2 ben talán kicsit reálisabb a fizikája,bár a landolás FSX-ben nekem élethűbbnek tűnik.
  • polluxware
    #10584
    még ki se adták :)

    aerosoft antartica x
  • polluxware
    #10583
    annó valhol láttam FSx-re valmi iceland jellegű, déli sarkot feldolgozó scenery-t... nem tudja valki a nevét, készítőt, honlapot?
  • Clidey
    #10582
    Hajrá hajrá! ;)
    Aztán mehetne fel a cucc a http://lhsimulations.co.cc/ -ra, nem? :)