33535
  • zsoltfireman
    #10781
    Köszi! Respect!
  • Clidey
    #10780
    Köszi Zsolti, asszem' kiegészítem majd vele alkalomadtán az eddigieket!
  • Supersix
    #10779
    Az oké!
    De 1 perc 15-nél a Jet Fuel kapcsoló amit ő Start1-be rak én azt nem tudom 1be rakni csak 2-be tehát lefele. Olyan mintha nálam csak off illetve Start 2es pozíció lenne. Erre ötlet? :) ...egyébként köszi!
  • zsoltfireman
    #10778
    Ramp Start
  • polluxware
    #10777
    szükségmegoldás hogy a nato-ban legyünk...

    az már egy más kérdés, és szubjektív vélemény hogy az a pár mig-29 ami perpill nem repül, és konzerválás címén kivan tolva a szabad ég alá..... annyi k.szott ruszki hangár van, francért nem lehet őket legalább betolni vmi alá.
    cigány putrikra jellemző módon tárolják a cuccokat

    és erre áldozni újfent hogy évente legyen repbemutató meg keménykedés........

    ezeket annak fényében írom ,hogy tudom hogy "fontos és kell"
  • Supersix
    #10776
    Sziasztok!
    Van itt vk aki vágja Iris F16D Engine Start Up eljárását?
  • zsoltfireman
    #10775
    Fini flight
    repaint,kiegnek a meglévőhöz
  • Hypo #10774
    monndjuk igy is ugy is siralmas a magyar "legiero"
  • g0a
    #10773
    nem voltak roncsok meg maradt benne repido boven. csak lejart a szolgalati idejuk tegnap reptek ki a maradekot itt kecskemeten. elkepzelheto hogy alca lesz helyette...
  • polluxware
    #10772
    így is lehet mondani, béke velük...

    sztem új albákat fognak majd helyettük lízingelni
  • CptSAB
    #10771
    Te miről beszélsz.. ? Ejnye bejnye.. Szó sincs arról, hogy a kapott 20 Albatross roncs lett volna. Konzervált majd itthon összeszerelt gépek voltak ezek.
  • Framsen
    #10770
    Ha valaki jól ért a számítógépekhez ( installációs problémák ) akk légyszi prívátba jelezze, lenne egy kis (nagy ) gondom

    köszi:
    Framsen
  • Framsen
    #10769
  • polluxware
    #10768
    már akkor is roncsok voltak amikor hozzánk kerültek:) én azthittem tovább adjuk őket az afgánoknak vagy valmi hasonló site-suta baráti országnak
  • radiatorcso
    #10767
    http://album.reality.hu/panos/szolnok/

    egy kis érdekesség:)
  • Clidey
    #10766
    Azért ne gondold hogy fillérekért odaadják neked...megaztán mivel harcieszköz, így akárki nem is teheti rá a kezét szerintem...max ha angolul beszél, tele van dollárral és átviszi a tengerentúlra. :D De akkor még a sejhaja is fényesre lesz nyalogatva! :D
  • franko2
    #10765
    Hallottátok kivonják az Albatrosokat a magyar légierőből :(.
  • polluxware
    #10764
    Albákat nyugdíjjazzák... szerintetek meg lehet venni vmelyiket?
  • Hypo #10763
    funny? keres a poent, egyenlore nem talalom:)
  • Nesu
    #10762
    Grat !Jó lett a fejléc Alert !?
    A háttér egy kicsit funny ,de jobb mint volt . :D
  • Hypo #10761
    jaj te szoszerint ertelmezo......a lenyeg nem utaljak csak ugy a bankszamlara a penzt, bar ugy lenne, mar reg alaskaban ulnek egy beaverben.
  • Clidey
    #10760
    OFF
    Nem is mondtad hogy ilyen kellemetlen munkahelyen dolgozol...egész nap egy kerékbe futkározni...legalább áramot termelsz vele? :DDDDD
  • Hypo #10759
    Persze jo is, csak egyszeruen nincs annyi ido, az ember orul egy normalis utat le tud repulni es beajulni az agyba hogy masnap ujra a mokuskerekbe ulljon:)
  • LegendTommy
    #10758
    más jellegű kikapcsolódás mint a sim az bizti
  • Hypo #10757
    JAJ JAJ, a te mondandodat fuztem tovabb: "Ha te az időgyorsítás miatt használod az fsx-et, akkor milyen realizmusról akarsz vitába elegyedni"

    De nem neked szantam hanem az xplanes kolleganak - Ez: Válasz 'LegendTommy' üzenetére (#10751) csak utalas hogy folytatom a te mondandodat:) Sajnos egy uziben ket mebrenek igy nem lehet valaszolni....na off

    ps: nem vagyok konzolos, ps1 nel en leragadtam akkoriban jo moka volt haverokkal ennyi, de nem kot mar le.
  • Clidey
    #10756
  • LegendTommy
    #10755
    mármint nekem szántad
  • LegendTommy
    #10754
    gondolom nem neked szántam,
    OFF
    de örömmel olvasom, hogy te is konzolozol, nekem is a mániám az fs mellett, de én xbox360-al töltöm az időmet online Halo-ban es Forzában.
    ON
  • Hypo #10753
    Erdekes engem pl sose erdekelt hogy torik e a gep, mivel SOHA NEM TORTEM:)) Eleg sok repszimmel repultem mar de peldaul a serules mindegyik gyenge pontja volt, de nem is az volt a lenyeg bennuk hogy mikent serul a gep.
    Egy masik de ide illo pelda PlayStation-on a Granturismo jatek, mindegyik reszet szerettem, de tudvalevo hogy nincs benne kocsi tores mert az autogyartok nem jarultak hozza, es ki nem szarja le:))

    Sokat IL2-ztem pl megmarad bennem hogy ugye ott online szervereken hard beallitasokkal kellett jatszani ami annyit is jelentett hogy pl nincs kulso nezet, hanem a kabinbol nyomod, ez annyira bennem maradt hogy fs ben is foleg amikor kisgeppel megyek csak a cockpitban vagyok. Javaslom mindenkinek ha van lehetosege uljon be egy Cessnaba es nezze mar meg milyen latasi viszonyok vannak, es rajon hogy FSX VC je a megfelelo zoomal pontossan be lehet loni a valodihoz kozeli nezetet. Nekem xplanel mindig az volt az erzesem hogy egy hordoban ulok.

    De osszevethetjuk a Rendszerek es Procedurak Szimulaciojat FSX vs Xplane ( itt megjegyzem hogy amikor addonokat hasznalunk az azert van mert rengetegen fejlesztenek ra mert jo alapnak gondoljak es jo uzlet mert sokan veszik)

    Szoval vegyunk egy B737 (PMDG,ARIANE) allok a gaten, AES kocsik megjelnnek a gep korul elindul a gep kiszolgalasa, kozben FSpassenger-el megkezdodik a boarding, hallom az embereket, kozben fs2crew al az FOM megkezdi az o FLOW jat, checklistek..stb. Az ido eleb borus gyonyoru viharfelhok az egen ( ActiveSky+FEX) Cold and Dark, Before Push and Start, fmc beprogramozva, ( Clearance-el beszelek)................ez igy osszesegeben azt az erzetet adja mintha ott ulnel a 737 ben es te vagy a kapitany ( kis csini stuvi meg be is kopog, kv-t a felszallas utan kapitany?)

    Na kerem ezt kell osszehasonlitani az xplane feelingjevel..... ok nem torik a boeing.....orulnek is az utasok:))))

  • i robot
    #10752
    Ott a pont!
  • LegendTommy
    #10751
    Ha te az időgyorsítás miatt használod az fsx-et, akkor milyen realizmusról akarsz vitába elegyedni
    az összes érvelésed vicc, de ettől kifeküdtem
  • exTrem
    #10750
    Tudom, hogy nem FSX de azért FS9-el is lehet ám szép dolgokat művelni :)


  • Papirzacsi
    #10749
    Tehetek én arról, hogy fikarcnyi érzéked sincs a mozgásokra és nem tűnik fel, hogy a tűzoltó repülő úgy úszik, ahogy a trabant halad a szántóföldön, csak hogy a példámnál maradjak...
    Hát nem én hozakodtam fel a többi programmal... Lehet kicsit foglalkoznod kéne az fs flightmodeljének felépítésével és bár határozottan nem a legtökéletesebb, de talán akkor észrevennéd, hogy miért is ilyen nehéz úgy megírni a flightmodelt, hogy dugóhúzóra is alkalmas legyen. De hogy a példádnál maradjak, a lockonban ugyan van valami, ami dugóhúzónak említhető, de ha emlékeznél a lockon demójára a régmúltból, akkor valószínűleg arra is emlékeznél, milyen határozott átmenettel ment át a "hagyományos" repmodellből a "dugóhúzó" modellbe. Ha nem állt megfelelően a gép orra, akkor hirtelen odaugrott... jajde jó, hogy tettek bele dugót...A végleges verzióra ezen még gyúrtak picit, de ez sokmindent elárul a repmodellről(nem az advenced flight modelről beszélek, vagy mi volt a neve az FC-ben). Az fsben nincs ilyen mondhatni szkriptelt esemény, 0 fokos állásszögön ugyanaz a modell, mint 30 fokoson. Illetve bocs, van... az fsxben a hidroplánoknál van valami hasonló 17 csomó környékén, mert látszik, hogy valami megváltozik(bénán kiugrik a vízből), mikor úszásból siklásba megy át a gép.
    Értem, tehát a tácsdán effekt, azért ilyen fos, mert levan húzva a grafika és nem azért, mert esetleg fos az effekt... (hozzáteszem más jellegű barom effekt van az fsben is, de most ügye az x-plane-t fikázzuk... vagyis nem, bizonyítod,hogy milyen kurva jó program minden tekintetben).
    Biztos nálam a hiba, hogy nem ilyen a talajom... na majd kölcsönveszem a textúrát az x-plane-ből.Bár gondolom ez is csak azért ilyen fos, mert a júzerek lehúzták, hogy fusson... hoppá... arról volt szó, hogy fps barát program... :-O
    Bármilyen meglepő játszottam vele és bár hozzá vagyok szokva az fs logikájához, de ettől függetlenül is elég elcseszettnek találom az x-plane megoldásait, felépítését.

    "Szar vc fos? Hát baze van aki úgy akarja érezni mintha a pilótafülképen ülne, és annyit lásson amit onnan lehet."
    köszönöm, szövegértésből egyes, most akkor vitázzunk még azon, hogy igazam van? De hogy a VC-nél maradjak, az x-plane nem engedett olyan mértékben visszazoomolni, mint azt én megfelelőnek találtam. Csővön keresztül nem szeretek nézelődni. Ha rázzomolni tudok, visszazoomolni pedig nem tudok olyan mértékben, mint azt a 17 colos 4:3-as arányú monitoronom jónak érzem, akkor az miért is az én hibám?
    Figyelj, nem tudom hol tapasztaltad ezt az ominúzus sebességtartás gondot, de bár rég nem szórakoztam ezzel, nincsenek ilyen emlékeim róla, pedig megjegyzem a rosszat, mint látod. :-D
    De akkor térjünk csak vissza a lényeghez, szóval hol vannak az x-plane-ben olyan látványjavító effektek, mint amiket felsoroltam? Vagy szerinted az azokhoz szükséges számítási kapacsitást az fs nem a számítógéptől, hanem a sötét energiákból nyeri? Pl. hol néz ki az x-plane-ben úgy a cessna, mint az fsx defaultja?

    Sajnos nagyon jól tudjuk mik az fs hibái, talán még jobban is, mint te, aki néha bejön fikázni a progit.
    Viszont x-plane-ből nem láttam még olyan szép sotot, mint pl. a bannerban lévő albás kép, vajon miért?:-) Jah igen, az Alba is dugózik... :-O
  • g0a
    #10748
    ott a pont....
  • g0a
    #10747
    szerintem is okadek az fsx :D

    amugy nemertem hogy jott ide az xplane ez fs topic ha vkinek nem tetszik az fs akkor rossz topicba keresgel/irogat :)
  • Hypo #10746
  • Clidey
    #10745
    Igazából sokmindent írhatnék, de végülis csak annyit mondok: roppantmód háttal ülsz a moziba ráadásul csukot szemmel és füllel. Ha többünk hozzászólása után nem látod az alapvető hibáit az X-Plane-nek, kár minden szóért. Röpködj szépen a kis X-Plane-eddel és örülj neki milyen fasza szimulátorral játszol és légy róla teljesen meggyőződve milyen űberrealisztikus. Mi pedig itt a fórumon tudjuk amit tudunk a témával kapcsolatban. Ennyi. :P

    Egyben csatlakozom Hypo legutolsó két bekezdéséhez, melyben rávilágit bármely szimulátor leggyengépp pontjára. Egyik szimulátor sincs még csak köszönő viszonyban sem a valós repüléssel. Hiába tesznek alá bonyolult hidraulikarendszert, meg 59x101 méteres projektort. Ezt jobb, ha így egy-az-egyben elfogadod mint tény.

    Az MS FS gyenge, de az X-Plane méggyengébb - és ez mindig is így volt. Ha más nem bizonyítja ezt jobban akkor az hogy melyik szimulátorhoz gyártanak több add-ont, használnak fel filmek készítéséhez, satöbbi...azért ez nem lehet véletlen! Pedig mindkét szim jóideje a piacon van, lett volna ideje beelőzni az FS-t, mégsem tette soha. Vajon miért? És most nehogy az MS agresszív üzletpolitikájára hivatkozz, mert arról itt asszem nem beszélhetünk!
    Gondolkodj el ezen egy kissé, aztán gyere ide ajnározni a szarcsifoscsi X-Plane-t. :)
  • [HUN]FaTaL
    #10744
    :)))))))))))))))

    #10743: Nekem SPOT Viewban simán van 16-20fpsem tiszta időben egy PMDG 737tel:D Majd valamiből lejjebb veszek.
  • Falconer
    #10743
    Nekem mondod, VCben forgalmasabb nagy reptereken időjárás függvényében simán lemegy 16-20fps-re mert a 3.2Ghz C2Dböl csak 1magot használ. De mondjuk ott sokkal több mindent kell számolni meg megjeleníteni, mint egy alföldi pályaudvaron egy mozdonyban ahol van három vágány, 3-4-5 analóg műszer, meg egy két vonat...
  • Hypo #10742
    alfoldhoz most jott ki Aerosoft tol Gemeskut addon X :))))))))))))))