33535
  • pvz
    #10861
    Szia!
    Segítséget kérek: az FS Build program PMDG 747(FSX) FMC útvonal export - nem hozza létre a fájlt a PMDG útvonaltervek közé, annak ellenére, hogy a Build lefutás után azt mondja, hogy létrehozta. (Export to... és az FSX könyvtár beállítva, a you tube található tutorial (exporting error) beállítások megtörténtek.) A FSX flightplan-t létrehozza (xml). Mit lehet tenni még, hogy létrehozza az útvonaltervet és az FMC-be beolvasható legyen?
    Köszi előre is, szép estét PVZ
  • [HUN]FaTaL
    #10860
    Valószínű ugyanaz a vásárlóközönség egyébként, de sok cucc jön ki FSXhez amiből esetleg rendelkezhet már az ember régebbi verzióval FS9 alá. Pl. én se venném meg az Ibiza X-et vagy a Mallorca X-et FS9hez, mikor rendelkezem a régi verzióval. És sok ilyen kieg van. FSX alá pedig megveszik. :)
  • [HUN]FaTaL
    #10859
    "Az, hogy FS9-re lewarezolnak valamit tizenkétezren, senkit nem érdekel ugyebár."

    Evvel tisztában vagyok. :)

    Kár, végülis majdnem minden van FS9hez, csak a Panel Save hiányzik nekem a 737esből, meg egy A320, de az jön az AirSimmertől, ahogy te is említetted. :)

    Előbb utóbb átáll a nép FSXre csak kell még jónéhány év mire utoléri a hardver. Azért a REX for FS9re kiváncsi leszek. :)
  • alert
    #10858
    PMDG bejelentette, hogy nem fejleszt többé FS9-re, ahogy a legtöbb "repülőgyár" sem. Tehát sem az NGX, Concorde, Dash8 nem fog megjelenni FS9-re. Az Airsimmer Airbusa is csak azért jelent meg, mert ez egy teszt változat gyakorlatilag és anno úgy lett beharangozva, hogy FS9-re is.... Az FSX mérföldekkel több lehetőséget ad repcsik fejlesztése terén, mint a 9. Vásárlóközönség? Ma elvétve van csak. De nem egyszer említettem már, hogy úgy áll a dolog, hogy akik pénzt adnak kiegészítőkért azok igencsak nagy többségben FSX-hez vásárolnak. Valószínűleg mert nekik olyan konfigjuk is van, amin jól fut. Az, hogy FS9-re lewarezolnak valamit tizenkétezren, senkit nem érdekel ugyebár.
  • [HUN]FaTaL
    #10857
    Amiért az összes új Aerosoft Sceneryt X-nek hívják (Ibiza X, Mallorca X, GAP3X), mert kompatibilis az FSX-el. Nem zárja ki, hogy kompatibilis lehet az FS9el is. :)))))
  • Clidey
    #10856
    Öööö...szerinted miért hívják 737NG X-nek? :)))))))))
  • [HUN]FaTaL
    #10855
    Nem értem miért, ennyire kicsi a vásárlóközönség? Rengetegen nem álltak még át FSXre, főként a gépigény miatt. Akkor ezekszerint gondolom a 737NGX sem jön már ki FS9re. Pedig a panel save opció nagyon hiányzik nekem. :( Szívesen mentenék néha, mert FS9nél sosem lehet tudni mikor száll el.

    IFR-t meg tudtommal nagyon kevesen játszanak még FSXel, szóval nagyobb repterek még mindig jöhetnének.
  • Clidey
    #10854
    Ezt őszintén sajnálom... :(
    Szívesen láttam volna FlyTampáéktól valami más európai repteret még... :(((
  • Clidey
    #10853
    Igen, mint ahogy Peti is mondja, van ott még pár reptér... ;)
    Mi valamelyik este végigcesznáztuk Zacsival, éshát szerintem(-tünk?) durvajó! :))))
    Majd rakok fel képeket lehet...
  • alert
    #10852
    FS9-et majdnem mindenki befejezte. Repülők szintjék mindenképp, scenery esetén még akad, amit fs9-re is kiadnak.
  • [HUN]FaTaL
    #10851
    FS9et teljesen befejezték? Nagy kár volna érte, hihetetlen jó minőségű Sceneryjeik vannak. Lehet felrakom majd az FSXet VFRre.
  • alert
    #10850
    Nem csak a lejtős pálya van benne, hanem 7 másik kis sziget egymás mellett 5 másik kis reptérrel. GA flyingnak szerintem hihetetlen jó, FSX-el kapcs sokan ráálltak a VFR cuccokra, most ezek a kiegészítők mennek, mert szépek. Nagyreptér elvétve jön jelenleg. De ha nem mondod el senkinek, csinálják a Bécset is FSX alá, nameg mást is....
  • JackDow
    #10849
    Ma kipróbáltam FlyTampa-Grenadines kieget. Jópofa ez a lejtős pálya de ezen kívül sztem egy felesleges energiapocsékolás volt. Inkább kiadhatták volna mondjuk Bécs -et vagy más "értelemes" helyet.

    Le is szedtem a gépemről, mert sztem soha a büdös életbe nem fogok arrafele repülni.

  • i robot
    #10848
    Push to jettison. Ez a függesztmények (bomba, stb.) vészleoldója.
  • grimm13
    #10847
    thx
  • polluxware
    #10846
    baro alt = barometrikus magaccságos mérő

    radar alt ált. 2-5000lábig mér

  • [HUN]FaTaL
    #10845
    DX10et semmi nem tesz fel, benne van a Vistában és a Win7ben, XP alatt nem megy. Mivel sok kiegészítő nem támogatja ezért nem is érdemes használni, a grafba szerintem nem sokat számít.
  • grimm13
    #10844
    Nekem is kéne egy kis segítség az f-18rol van szó .... A HUD-nál van 2 választási lehetőség ha jól emlékszem az egyik az "alt baro" a másik az "rdr" ez a kettő állít valamit a de mit? Ja és a VC bal oldalon van egy nagy sárga\fekete csíkos gomb amire az van írva hogy "push to jet " ennek van valami funkciója ?
  • hhelikopter
    #10843
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem még, hogy az FS X telepítéskor felteszi a Direct X 10 –et vagy azt külön kell telepíteni? Számít valamit grafika tekintetébe?

    Köszi
  • Béla9248
    #10842
    Értelek! Akkor kezdem elölről az egészet mert tényleg a közepébe vágtam!
  • Hypo #10841
    A default gépek amelyek alapból benne vannak az FSX ben le vannak egyszerűsitve, ( gondolok itt a bonyolultabb rendszerekre, fmc..stb). Persze amik le vannak modellezve, azokkal is el tudsz jutni A-ból B-be. Javaslom elöször az alapoknál kezd. Van beépitett tutorial is érdemes végig vinni kipróbálni elolvasni a helpet és a learning centert.

    Amikor már az alapok mennek jöhetnek a még valósághűbb gépek és rendszerek, amelyek természetesen még több tanulást igényelnek.
  • [HUN]FaTaL
    #10840
    Én is benéztem a topicot aszittem az FS9 topic. :D
  • Béla9248
    #10839
    Bocsesz ezt én néztem félre! :) Tényleg CRJ!
    De hogy hogy nincs?
  • Papirzacsi
    #10838
    Ne haragúdj, de én most picsáraestem a röhögéstől.:-)
    Ez az FSX topik, nincs PMDG 737 az FSXhez. A lépen láthatóan valami default gép van, talán a CRJ?
    Ne vedd sértésnek, de ezen a szinten, szerintem először a program megismerésével kéne foglalkozni, nem az FMC programozásával.
  • Béla9248
    #10837
    A panel és a SHIFT+6 !!! Ezt kellene látnom?

  • [HUN]FaTaL
    #10836
    Shoft+6ra is előjön az FMC, de ha nem működnek a panelen a gombok az gáz.
  • Béla9248
    #10835
    Próbálnám a PMDG-t programozni 737-es gépen a leírt példa képpen de ezt az ablakot nem tudom előhozni! Láttam videon is hogy nyomkodja az egérrel a gombokat de nálam ez vmiért nem müködik, gondolom hogy én nem csinálok jól vmit de nem megy!
  • [HUN]FaTaL
    #10834
    Ez a jó benne! :)
  • Hypo #10833
    Ez a szep benne!!!!
  • Béla9248
    #10832
    Nem is vettem sértésnek barátom! Olvasgatok keményen meg lesem a videokat is de már látom hogy nem lesz ez egyszerű! :)
  • polluxware
    #10831
    pillanatig sem szántam sértésnek.. horgászni jó, ha meg nem fogol semmit akkor meg ráadásul greenpíces is vagy:)

    IVAO.hu és nézd át az egész oldalt, lesznek pdf-k amikben levan írva javarészt az amivel én annó elkezdtem
    az alap fs félét én is csak átfutottam

  • Béla9248
    #10830
    Nyugodj meg haver, nincsen semmi baj!
  • [HUN]FaTaL
    #10829
    Nézd már meg azt a rohadt FAQ-t ott van benne egy csomó segédlet.
  • Béla9248
    #10828
    Köszi a tanácsokat de ahogy olvastad is az angol tudásom elég gyatra így olvasgathatok ha nem értem szal egyszerübnek tartom ha elmondja vki a lényeget!

    Jaja ahogy mondod, horgásznak is pocsék vagyok...élvezetes így is nem is hinnéd mennyire :)missionok majd fele kész, helivel meg a nagy gépekkel még nem nagyon próbálkozom mert nem bírok velük de 4 nap után mit is vár az ember!

    ...de ha esetleg tudtok magyar fordítást vagy vmilyen irományt, tutorokat, bill.kiosztást igérem nem kérdezek!!! :D
  • [HUN]FaTaL
    #10827
    FS Tuto, FAQ, Segédletek, IVAO honlap, youtubeon is van egy két tanító vidi.
  • polluxware
    #10826
    látom te is az fajta vagyol aki horgász csónak helyett rögtön egy papucsba hasalna:)

    sztem olvasd át az fs-ben lévő tutorokat... hidd el hogy sokkal élvezetesebb ha tudod mit csinálol
  • Béla9248
    #10825
    Bombardier Learjet 45-öt választottam a tanulásra gyors és nem túl nagy! Bár a leszállás általában necces! 4napja telepítettem. Nagyából már megvan vagyis irányba áll. Landoláshoz volna vmi segítség? Gondolom ehez nem sok de a nagyokhoz (Boeing 737,747) kifutónak irányba áll esetleg erszkedik ha létezik ilyen? Volna egy Aerosoft AES 2.0 telepítve de nem igazán működik eddig esetleg abban is tudnál segíteni? Angol tudásom egy kicsit hiányos!
  • alert
    #10824
    Még azonos típusú repülőgépben is többféle robotpilóta lehet. Ennél kicsit konkrétabban kérdezz. Melyik repülő melyik változat?
  • Béla9248
    #10823
    Bocs még vmi! Ez a robotpilóta kikészít! Nem bírom kezelni! Tudnál segíteni benne hogy mit kapcsoljak be hogy irányba álljon? Köszi előre is!
  • Béla9248
    #10822
    Oksa köszi szépen!