33535
  • JackDow
    #10901
    VGA Over Clock nem volt bekapcsolva :-(

    hétvégén újabb teszt !
  • JackDow
    #10900
    private sent
  • polluxware
    #10899
    hogy mik vannak...
  • polluxware
    #10898
    winxp multi cpu dolgot csak láttam és belinkeltem... igazából DCS BS alatt lehetne igazán látni a különbséget

    másrészről fsx -> vista vagy win7... ezt tapasztalatból mondom

    xp nem csak multi cpu rendes támogatása miatt bajos, hdd-t is lassabban kezeli ezeknél a progiknál

    ezért váltottam vistára (vlite-os verzsönre)

  • alert
    #10897
    Azért még mindig azt kell mondjam igencsak jó géped van :) Elküldenéd privátba az FSX.cfg-det ha ráérsz? Kíváncsi lennék néhány beállításra.
  • JackDow
    #10896
    LHBP ground terminal előtt 23.4 - 29.9 között FPS. Sztem ez nem rossz. Képeken egyébként látni. Minőségen viszont ront rendesen PicasaWeb.
  • JackDow
    #10895
    Na akkor csináltam pár shotot. Húvazz ez tényleg lefogja rendesen de csak LHBP-n. Még itt nem próbáltam. Ott repülés közben simán leesik 20-ra, hirtelen mozdulatnál 19.9 is volt.

    LHSM -en semmi gond átlag 30 FPS (30.1 - 34.0 között)

    FPS limiter 30-ra korlátozva FSX-ben unlimited, 1920* 1080 Full HD 24" os monitoron. (mert ugye ez lényeges) jövő héten gyorsabb procival újabb teszt.

    Ez meglepett engem is. :-((

    Tesztképek
  • alert
    #10894
    Nos nekem a javítás már fent volt, mert XP SP3-am van, de elvégeztem a leírt beállításokat a registry-ben és a boot.ini-ben. Nekem nincs beírva a CFG-be a core affinity mert kézzel szoktam állítani, úgyhogy a task managerben szintén ki majd visszakapcsoltam a Set Affinity beállításnál mindkét magot (ahogy szoktem). A tweak kb 3-4 FPSt hozott terhelt állapotban, ahol kevesebb a terhelés (default gép default scenery) ott pedig 5-10 körül.
  • alert
    #10893
    Igazából bárhol... mennyi az átlag FPS virtual cockpitben? Mondjuk bármilyen default reptéren (pl Sármellék) és mennyi mondjuk LHBP-n?
  • JackDow
    #10892
    Bezonyám, hogy megvan bár kezelni még nem volt időm megtanulni. Mondj egy helyet
    hol nézzem meg és küldöm az info-t.
  • alert
    #10891
    JackDow van neked olyan, hogy PMDG BAe JS4100? Érdekelne, hogy a konfigodon mennyi az FPS? Nekem FPS zabálóbb, mint bármilyen más gép VC-je.
  • alert
    #10890
    Very interesting. Kipróbálom és megmondom mennyivel lett gyorsabb az FSX.
  • polluxware
    #10889
    xp multi cpu peccs cikk
  • polluxware
    #10888
    én annyit olvastam róla hogy dx9-ben állítólag sokat javul, dx10 no diff....
    persze ugyanebben a fórumban írtak olyat is hogy semmilyen "érezhető" javulás
    értsd.: +2-3fps max

    annó rc állapotában a DCS BS-re is csak pár fps javulást írtak

    én felraktam az angol prof-ot, de mivel a vlite-al normálisan nem lehet bazirgálni, így meg alapból egy karcsúsított 3,5gigás vistával szemben nem sok értelme van SZÁMOMRA váltani

    le van ghostolva...

    mondjuk én is örülnék konkrét játékos véleményekre


    másrészről... win7 nél volt már olyan gondom hogy újra kellett ghostolni mert se a sajátgépet, se mást nem akart elindítani + most utoljára példul kitörölt minden tálcán levő ikont és berakni se engedett semmit

    tudom hogy isten a win7, de megvárom az sp1et hozzá

    JUT eszembe!! XP-hez van egy olyan szervíz csomagocska ami nem került bele az SP2be és valmit tesz a multi cpu támogatással
    aki használ még xp-t annak fsx miatt fontos lehet.... én is a vistát csak a BS meg az FSx miatt raktam fel (multi cpu támogatás)
  • Clidey
    #10887
    Szerintem semmi érdemleges. Én legalábbis nem vettem észre semmi + vagy - változást, semmi különöset.
  • hhelikopter
    #10886
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy milyen tapasztalatotok van az FS X –el kapcsolatba Windows 7 operációs rendszeren?

    Köszi a válaszokat előre is!
  • pvz
    #10885
    Köszönöm, ez volt a gond. (futtatás rendszergazdaként !!!)
    Ezt már párszor megettem a vistánál. A W7-nél is meg van, a francba.
    Köszönöm, mindenkinek a segítséget. Szép estét, jó leszállásokat
  • Hypo #10884
    KJFK alap ra gondoltam ott delben eleg nagy a forgalom:)))))

    jo hat egy komplett konfig kb 4 kilo igen kell legalabb 4:))) de fel ev mulva mar csak 100 at er:)))
  • JackDow
    #10883
    Nem vitatom hogy AI nagyon lefogja fps-t. EZ TÉNY de engem nem igazán fogott meg eddig.

    KJFK nincs fent de FSDreamTeam LSZH igen, ami ugyancsak kemény mag. Elképesztő de LHBP sokkal jobban lefogja mint pl az előző.

    AS new-orleans vagy San francisco abszolút nem FPS gyilkos érdekességképpen.

    Csúnya anyagiakra visszatérve valóban nem volt olcsó mutatvány ez a mostani config-om, de azért a PPL-hez nem kettő ilyen kéne hanem minimum 4. Meg az ugye életveszélyes lenne
  • Clidey
    #10882
    ...na és milyen full photoreal sceneryk hány négyzetkilométeren...!!! :DDDDDD
  • Hypo #10881
    2 ilyen konfigbol mar PPL is lehet az embernek:)))) es ott 60 FPS van MINDIG:)))))
  • Hypo #10880
    Na cool gratula, mondjuk az AI traffic es az online traffic kozott am oriasi kulonbseg van.a Fagyas meg fs9 alatt nem attol volt, de ez egy mas teszta.
    De jok igy is az fps-ek.:)

    Na legalabb valaki mar nyomhatja Nagy gepekkel, bar gondolom egy egy FS9 ez hasonlo tele ai geppel levo KJFK azert odabaszna neki:))) de ha ugyse hasznalod akkor neked mindegy.

    Tovabbi szok szep leszallast FSX vilagaban.
  • JackDow
    #10879
    1920 * 1080 Full Hd, MD11 most épp nincs felteleptve, de 747 igen. 13órakor valós időjárással FPS ground-on virtual cockpit terminál előtt (mert ugye ez a legzúzósabb) 26-27 FPS. 2D cockpit és külső nézet 30-40 között FPS limiterrel korlátozva.

    Repülve 30 fps alá csak akkor esik (26-27 ig) ha mondjuk a sűrű felhőben virtual cockpit-ban jobbra-balra forgok folyamatosan.

    Sztem ezek az értékek nem teszik FSX-et élvezhetetlenné.

    AI trafic-ot nem használok mivel legtöbbször hálózaton repülök, de az ottani valós forgalom sokkal jobban lefogná FSX-et de mégsem teszi.

    A hétvégén repültem egy olyan nagyszabású rendezvényen ahol nagyon erős forgalom volt. FS9-et használóktól tudom hogy ők emiatt sorra fagytak ki, én viszont nem.
  • Hypo #10878
    Milyen felbontason nyomod es mennyi az FPS mondjuk MD 11 es LHBP 13 orakkor AI val es valos idojarasal?
  • Hypo #10877
    Hat ha minden jol van beallitva es az ini be is benne az eleresi utvonal es neked ott letezik a megfelelo konyvtar akkor passz, reinstall fsbuild mast nem nagyon tudsz csinalni. 2.3 as van fent?
  • JackDow
    #10876
    Hja és még annyit , hogy ma jött meg az új hűtőm: itt

    Ezzel elvileg 4 Ghz felé/fölé igyekszem. Remélem a jövő héten már beszámolhatok a tapasztalatokról.
  • JackDow
    #10875
    "....ha már olyan emberke akinek 3,5gigán húzott i7-e van, és aszondja hogy komolyabb géppel egy nagy reptér felejtős....."

    Ez az emberke akkor nagyon elront vmit mert nekem nem sokkal jobban mint 3.6Ghz-en fut i7 és nagyon nem felejtős.

    WILCo, PMDG, REX, GEX? FsGlobal 2010, stb. ami elvileg megnyúzza a gépet, mind fent van és gyönyörűen IFR-ezek FSX-el.
  • g0a
    #10874
    ilyen vista vagya hasonlo rendszergazda jogokkal nincs baj? c: re mentes eseten? pesze ha oda exportalsz.

    nekem tokelestesen mukodik
  • polluxware
    #10873
    fsx et annó én köpködtem.. aztán jött az FPS_limiter progi (ég áldja a készítőt), s azóta a VFR teljesen fsx alatt zajlik méghozzá totál alap fsx terep felett (nekem elég) British Columbia területén reptetem a kis Cub verzsönjeit... fsx alá összesen 4 és fél gépem van: A2A P-47, A2A J-3 cub, Alba, Realair spitfire, meg talán a realflight F6F hellcat.. ezek a gépek bőven szépen futnak medium beállítások mellett is hogy vlc playerrel még egy CSI las vegas rész is gyönyörűen nézhető mellette

    ifr? csakis fs9:) ha már olyan emberke akinek 3,5gigán húzott i7-e van, és aszondja hogy komolyabb géppel egy nagy reptér felejtős.....




  • pvz
    #10872
    Csak a pln fájlok készülnek és kerülnek a helyükre. Minden más az üzenet (Created....) ellenére nem készül el és nem kerül a megfelelő könyvtárba, de jelzem, hogy sehova sem kerül, mert nem készül el.
  • Hypo #10871
    Tehat a build to resznel az fsx es a pmdg van bepipalva az uzi fejon de nem csinalja meg a pmdg/flighplans be a filet?

    Csak pmdg nel csinalja vagy minden gepnel?
  • pvz
    #10870
    Kérdésedre egy képpel felelek. Az fsx.pln a helyére kerül, a PMDG rte, nem készül el az üzenet ellenére.
  • Hypo #10869
  • Clidey
    #10868


    Egyébiránt én is valami hasonlót csinálok; ha multizni akarok (nem összetévesztendő az IVAO vagy IRAO vagy VATSIM vagy miatökömmel :D) akkor szigorúan FSX. De ha nagygépelés és/vagy reptérgyönyör van akkor FS2004. :)
  • Hypo #10867
    hu bazz azert ilyen koran ehhez mar nyugagy kell Clidey Mester::))))
  • Clidey
    #10866
    (...) ki meg a default gepeket se tudja normalisan vezetni mert fingja sincs hogy a SID az most becenev vagy valami fontos dolog. (...)

    Engem nem versz át, természetesen a Jégkorszak c. moziba volt a SID. Tehát egy név!
  • Hypo #10865
    FSBuild optionsnal ahol fsx van beallitva ott a pmdg nek jol van beallitva a konyvtar, megnezted hogy nem rakott oda be filet? Fsbuild dir be van egy ini file ott jol van beallitva az eleresi utvonal?

    FSX/PMDG/Flightplans elvileg ide kene raknia itt nem latsz semmit?
  • Hypo #10864
    En mindig olyan jokat nevetek ezeken az fsx vs fs9 meg fs9 halott nem fejlesztenek ra dolgokon, annyira vicces.

    Kerem szepen adott az fs9 van hozza csilio millio cucc, ki a f.... erdekel hogy nem jon ki ra meg egy csilio millio+ 1 dik kieg. Ez valami gyujtoszenvedelyel megaldott emberek kerdesei lehetnek hogy mikor jon ki ra ez meg az. Annyi cucc van hozza hogy egy elet is keves hozza:)

    Aki meg a default gepeket se tudja normalisan vezetni mert fingja sincs hogy a SID az most becenev vagy valami fontos dolog.

    Majd amikor mar belevertel mondjuk a PMDG 737 csalad tagjaiba ugy 400 repult orat lehetoleg full realisan, meg mondjuk LevelD 767 be is ugy 500 orat, es mar van Kisgepen 400 orad na akkor lehet hogy lassan kell masik gep, de hat van hozza egy csomo.

    Felre ertes ne essek, szerintem is a jovo az fsx es ami utana jon, de nem ertem az emberek idegeskedeset . FSX re meg a tizede sincs mint fs9 ergo fs9 meg jo par evig kiszolgal barkit.

    Teny es valo hogy FSX re jonnek ki mostmar olyan cuccok is amik pl nincsenek vagy nem jo minisegben vannak fs9 re ezert is van hogy sokan VFR repuleseiket at tettek FSX re, Magam peldajabol kiindulva, en fsx el Tongass-t repulom, de ha mas alaskai helyre megyek akkor fs0 et mert ott mar annyi kiegem van cabinok stb hogy az meg mindig reszletesebb.
    De FSX el repulok most Fly tampa uj cuccan illetve van meg par Bush Pilot scenerym es par vfr. Nagygepes moka meg marad FS9 alatt. hiszen ott meg a nagyrepterek majdnem mind megvanak igy ott nagyon nagy elvezet repkedni.

    En ha most soha nem adna ki senki semmit egyik ala se, akkor is evekig elrepulnek veluk, en nem ajulok el hogy kiadnak valamit vagy nem, hiszen meg annyi van igy is.

    Jo persze aki rogton minden ujat felrak hat igen ismerem az erzest de szerintem az meg a boseg zavara, ismerek en is olyat fent van neki a letezo osszes repcsi kieg meg scenery, de pl fingja nincs mi az a Trans ALT.
  • [HUN]FaTaL
    #10863
    Hát sajnos úgytűnik, hogy nem, pedig az a fránya panel save az tényleg nagyon hiányzik.
  • Clidey
    #10862
    Ha az Aerosoftból indulunk ki akkor helyes a logikád, bár nem vagyok meggyőződve róla hogy a PMDG is ugyanezen elvet követi... :)